Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 11 of 20 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 05 2021, 12:20

Поздрави од премиерот Заев до сите небањати морони.


ZORAN ZAEV - Page 11 Img_2859

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 05 2021, 12:22

А поздрави до небањатите морони испраќа и „комуњарот" Гоце Делчев.

ZORAN ZAEV - Page 11 Etzxqt10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Фед 15 2021, 16:10

Не знам ни јас што да кажам по денешната изјава на Заев дека никогаш не рекол дека српскиот претседател Александар Вучиќ е националист. Веќе се сомневам дали премиерот свесно лаже или е ментално болен па не памети што рекол порано. Не само за изјавата во врска со власта што ни подари вакцини во ситуација кога „пријателита“ од НАТО и ЕУ не не е.ат ни под разно.
„Не сум рекол никогаш дека Вучиќ е националист“, вели Заев - Expres.mk

Најсмешно е што тој лаже за изјава во врска со емисијата „Да не се лажеме“ на српски Курир. За да ве испровоцирам да го погледнете целото интервју, а не само делот во кој вели дека „Србите и Македонците се братски народи но во Србија на власт е НАЦИОНАЛИСТИЧКОТО РАКОВОДСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ.“Српскиот претседател очигледно не реагираше во стилот мани го будала. За тие што не сакаат да го гледаат Заев, еве вест во врска со неговата изјава во белградскиот весник Политика.

- Zaev: U Srbiji na vlasti nacionalističko rukovodstvo (politika.rs)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 15 2021, 16:24

Жмицко ги моча небањатите морони од високо.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 15 2021, 16:57

Уште мочање од чобанот врз небањатите морони.

ZORAN ZAEV - Page 11 Image110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Фед 15 2021, 20:43

Нели беше објавена фотографија на која лидерот на најголемата парламентарна политичка партија ја влече санката на своето дете, а коментарите беа дека Заев прима вакцини додека Христијан си игра. Јас знам дека кога има донации ѕвезда е тој што дава, а не тој што прима милостина. 
Во врска со изјавата на Заев за Вучиќ како националист, за споредба Србија со оценка 6,41 е демократија со недостатоци, а Македонија со 5,97 хибриден режим. Патем настанат по хибридната војна што евроатлантската меѓународна банда ја водеше против Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Фед 15 2021, 21:22

Нешто си се збунил, јас не сум видел никаква слика од Апасиев како влече санка со своето дете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 16 2021, 19:36

Ти очигледно веруваш дека хибридниот режим на Заев ќе ја превземе контролата и врз опозицијата. Еве одговор од Роберт Милески во врска со вонредниот конгрес и „криминалот“ на Милошевски.

1. Го прочитав статутот на ВМРО-ДПМНЕ. Од него јасно се воочливи неколку работи. Прво, конгрес како постојано тело не постои. Конгресот е ад-хок тело, односно се формира тогаш кога е потребно (постојат одредби кои дефинираат кој сè го сочинува конгресот како делегат). За да се свика вонреден конгрес не се прашуваат делегатите, оти тие се делегати дотогаш додека трае конгресот, туку се прашува Централниот комитет! Вонредниот конгрес се свикува на барање на 1/2 од членовите на централниот комитет, кој одлучува во рок од неколку дена, и доколку барањето е потврдено од 2/3 од централниот комитет, се свикува вонреден конгрес. Толку за оваа заблуда.
Заклучок: иницијативен одбор или непостоечки делегати можат да свикаат вонреден конгрес колку што можеме да свикаме јас и вие.
2. Милошоски нема извршено кражба во Германија, туку е фатен во автобус без карта! Тоа во Германија претставува кривично дело. Тоа што се манипулира поради непознавање на германскиот јазик, од една страна е неразбирање на германски правни поими, од друга страна се користи за типична манипулација. Толку и од оваа заблуда”, пишува Милески кој одлично ги познава состојбите во опозицијата и германските закони.
Милески за конгресот на ВМРО-ДПМНЕ и "делото" на Милошоски - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 16 2021, 19:48

Абе го заборавивме чобанот на небањатите морони. Ајде мало потсетување.

ZORAN ZAEV - Page 11 R6EArR7

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 16 2021, 20:09

Непријателски и примитивен гест е нешто очекувано од братот на Заев Бојко Борисов. Според денешната изјава на премиерот северџан тие се во прегратка со братот. Чудно е кога браќа се вљубени и се прегрнуваат. Водат љубов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 16 2021, 20:11

ОК небањати морони Халкидики.

ZORAN ZAEV - Page 11 Img_2878

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 17 2021, 10:34

Добар ден небањати морони. Премиерот одлучи кој ќе ве пасе и понатаму.

ZORAN ZAEV - Page 11 Img_2880

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 17 2021, 15:47

Темата е за ЗОран Заев, не за Христијан Мицкоски. Не знам од каде толкав страв кај СДСМ од лидерот на опозицијата. Кој и да биде лидер во борбата против хибридниот режѓим, ова според ваши доскорешни поддржувачи од светот, ќе биде ноќна мора за диктаторот и подржувачите на истиот.
Чудно ми е кога некој е будала или се прави будала, па на пример за графата за етничка припадност заборава дека токму Заев, кој не е диктатор само во државата туку и во партијата има договорено со БЕСА пред да стапат во предизборна коалиција да се направи тоа. Не ми е јасно дали пратениците од БЕСА се тие тројца што преговараат за ново парламентарно мнозинство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 17 2021, 16:37

Зошто се жалиш, па за Заев пишува и PRVOBOREC. Ако не ти се допаѓа премиерот да ти го бира оФчарот тогаш жали се во штабот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 17 2021, 18:04

А Заев говедар ли е? Ако власта го избира лидерот на опозицијата тогаш не сме хибриден режим, односно демократија не се ни глуми.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 17 2021, 18:08

Па што чекате, менувајте го Жмицко додека е време. На секоја држава и треба силна опозиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 17 2021, 18:39

Не можам јас да го менувам лидерот на опозицијата ниту на било која друга партија затоа што не сум член. Инаку поаѓам од тоа дека власта што наместо кон целосна демократија почна да не враќа кон дијтатура колку повеќе страв има од Мицковски толку повеќе зборува против него. Според званичните резултати (и покрај изборната кражба) ВМРО има многу подобар резултат на парламентарните избори отколку на локалните по кои е избран актуелниот лидер на опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 17 2021, 18:51

Изборна кражба немаше. Новиот лидер на опозицијата Апасиев ве згази како што сакаше. А вие будали го поддржувавте цело време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 17 2021, 19:23

ВМРО е најголема парламентарна партија во моментов, а веројатно е и ново парламентарно мнозинство ако БЕСА излезе од актуелната коалиција откако Заев ги излажа и не сака да го спроведе коалициониот договор за воведување на графа со етничката припадност во личните карти. Во првичниот извештај на ОБСЕ има нотирано изборни неправилности (што би рекле изборна кражба), но чудно е што уште не еобјавен конечниот извештај. Гледам дека на две листи за демократија Македонија е рангирана како хибриден режим, односно дека се враќаме од демократија со недостатоци во диктатура. Се согласувам дека има напредок во однос на локалните избори во 2017 година, но тој не е доволен да ги поправи другите параметри што се оценуваат. На пример ако сме кај изборите дека пред почеток на изборната кампања беше изменет изборниот законик со што на власта и се овозможи многу повеќе време за предизборна пропаганда на телевизиите и радијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 18 2021, 22:07

Не сме ве заборавиле небањати.

ZORAN ZAEV - Page 11 Euhonz10

ZORAN ZAEV - Page 11 Euhims10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2021, 16:41

Ако мислиш дека за едно село е мала работа да се собира комуналниот отпад или да добие водовод не би рекол дека си во право. 
Веројатно мислиш дека е нормално и тоа што власта ги задржи дополнителните акцизи за горивата и откако цената на нафта се стабилизира и од секој литар зема дополнителни 3,5 денари, а од друга страна на привилегирани фирми кои и понатаму работат со мазут и не трујат за секој литар потрошен мазут им дава 6 денари по литар. Тие фирми потоа се донатори на власта за избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Пет Фед 19 2021, 17:46

Gordost e za eden premier, minister za finansii i gradonacalnik na Skopje da pustat vo upotreba selska cesma i kanta za gubre.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Фед 21 2021, 16:04

На селската чешма се отвора селски водовод, а не се работи за една канта, тука за една канта за секоја куќа во местото.

Патем да прашам до каде е истрагата за пожарот во струмички Глобал. Зошто немало противпожарен аларм и кој е одговорен за тоа што немало вода во хидрантите? Колку време треба за да се утврди тоа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Фед 21 2021, 16:33

Се отвара селска чешма, ако бил водовод ќе се сликале на филтер станицата. А инаку што се отвара со сликањето со канти за ѓубре? Нова депонија?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 24 2021, 09:57

Добро утро небањати.

ZORAN ZAEV - Page 11 Eu7jmh10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 11 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 20 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот