Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 12 of 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Сре Фед 24 2021, 11:36

Мислам дека не плачат сеуште ДПМНЕ-овциве, уште не дупат, или мислат дека не дупат. Уставри не дупат. И натаму работат на ничкосување на Македонија. И тоа успешно. Заев треба да им застане посилно на патот.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 24 2021, 17:30

Ако во времето на Груевски бевме демократија со недостатоци, сега сме хибриден режим. СМеташ ли дека Заев треба да воведе целосна диктатура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Чет Фед 25 2021, 20:32

Navistina zosto mu se tehnicka vlada i izbori ako ima mnozinstvo za vlada?

ZORAN ZAEV - Page 12 Even5d10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пет Фед 26 2021, 14:52


_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Фед 26 2021, 14:59

Протестите кои требаше да бидат пред судот почнуваат да личат на протестите на Шарената револуција пред владата. Веќе има еден повреден полицаец што колегите мораа на раце да го однесат до амбулантното возило надвор од местото на насилство.

Во врска со техничката влада претпоставувам дека Мицковски не сака влада во која ќе биде уценуван, поточно кажано во која Македонците ќе бидат уценети од Албанците. Во нормална техничка влада или нема да биде важна националноста на министрите или ако се тргне во тој правец ќе биде сразмерна на бројот на гласачи. Тука Македонците се мнозинство, изгледа симпатизерите на СДСМ тоа го заборавиле.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Мар 03 2021, 15:37

Интересен настан. Хибридниот премиер изгледа скрпил на оваа седница мнозинство и побара гласање на доверба на владата, што сега треба да се направи без дискусија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Мар 03 2021, 15:52

Одлична шанса Жмицко да докаже дека има ново мнозинство. Или и Жмицко и Лигња да се потврдат како докажани лажливци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Сре Мар 03 2021, 17:03

Gi fati premierot vo laga i sega ke ja dokaze pred celata javnost.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 03 2021, 17:12

Поздрав од премиерот Заев до небањатите лажливци. Штотуку му беше изгласана доверба со мнозинство од 62 пратеника.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Мар 03 2021, 17:29

Му честитам на новиот премиер. Јасно беше дека денес има мнозинство, па затоа власта го користи максимално. Ќе се одржат неколку седници и владата доби доверба и раат е во следните 90 дена кога нема да има мнозинство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Мар 03 2021, 18:02

За волја на вистината во земја со хибриден режим не ми е познато дека хобридниот владетел не ја добил довербата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Мар 03 2021, 19:02

Убаво што си му честитал на Заев, сега останува да им го честиташ новото мнозинство и формирање влада на Жмицко и Лигња.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мар 06 2021, 16:12

Интересно е што веднаш по добивањето на доверба во Собранието Заев предлага влада во која би влегла и опозицијата. Гледам ДУИ е против тоа, па ми станува интересно. Ахмети вели дека работа на опозицијата е да критикува, а не да носи одлуки. Се согласувам со него, но тој очигледно не може или не сака да разбере дека ако дојде до коалиција помеѓу СДСМ и ВМРО тие ќе бидат власт, а ДУИ може да критикува колку што сака. Да не излезе на крај ако нешто биде од предлогот сите да бидат власт, поради Бадинтеровото мнозинство, а само ДУИ опозиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мар 21 2021, 17:00

Според излезните анкети на изборите за претседател на СДСМ во големо водство е Зоран Заев. Веста доаѓа од Холандија.

Холандски извор: Заев е во водство на изборите за лидер на СДСМ - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Нед Мар 21 2021, 18:30

Ne si bil tolku vickast koga drugiot bot te suredil propisno na drugite temi.

ZORAN ZAEV - Page 12 Img_2140

Nebula

Број на мислења : 949
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 16:25

Не ми се обраќај директно затоа што тоа колку што знам не е дозволено на форумов.Ако тоа правило не важи само за мене.

Бидејќи званично сме хибриден режим не изненадува тоа што изборни места имаше по училишта, домови на култура, општини и други институции што да бевме демократска земја ќе требаше да биде забрането и денес некои функционери ќе дадоа оставки. Тажно е и тоа што победникот на партиските избори одржи конференција за печат во време на полицијски час. Дали е тоа дупење во ребра на обичните луѓе кои за такво нешто би платиле казна. Зошто премиерот се однесува како сељак (како карактерна особина) што ја користи секоја можност да го злоупотреби тоа што е на власт. Во секој случај му честитам на Заев на големата победа. Иако е за нијанса помала отколку таа на лидерот од другата северна држава, Северна Кореа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Мар 22 2021, 17:58

Не гледам да те навредил, освен ако за навреда не го сметаш посредното укажување кон лицемерието на дпне и точната дефиниција за ликот и делото на трендафил и PRVOBOREC.

Nebula напиша:Ne si bil tolku vickast koga drugiot bot te suredil propisno na drugite temi.

ZORAN ZAEV - Page 12 Img_2140
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 18:33

Ако некој не може да разбере дека подобро е кога делегати на конгрес гласаат за повеќе кандидати отколку кога сите гласачи гласаат за само еден кандидат, немам што да дискутирам. Ако некој мисли дека ВМРО било режим, а дека сега кога званично сме хобриден режим може да се гласа по училишта за единствениот кандидат за претседател на партија или да се држи конференција за печат во време на полицијски час од тој што истиот го прогласил немам што да дискутирам со него. Уште помалку со некој што освен говор на омраза нема ништо суштинско напишано. Јас лично не би гласал никогаш за некој што пред две и повеќе години тврдеше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ, а излажа, или што почна во декември дека вакцини се нарачани и ќе дојдат до крајот на годината. Од партија што има само еден кандидат за претседател, а се фали дека за да го избере во време на корона ги терала сите свои ќченови да одат на гласање, не верувам ниту дека ако еднаш дојдат вакцини кај нас ќе имаме право да бираме со која вакцина ќе се вакцинираме. Изборот во наше име ќе го прават партиските војници на ДУИ и СДСМ. Се разбира доколку до крајот на нивниот мандат дојдат вакцини.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Пон Мар 22 2021, 18:43

Koi poveke kandidati gi imase vmro na kongresot vo Valandovo? Edniot bese Hristijan a drugiot Mickoski?

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 18:47

Не знам зошто мене ме прашуваш. Јас не сум член на ВМРО. Само сум Македонец со целосен македонски идентитет од праисторијата до денес, без заедничка историја со Бугарија, ако не се смета дека Јапонија и САД имаат заедничка историја што заврши со атомската бомба во Нагасаки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Пон Мар 22 2021, 18:54

Isti ste, imavte i vie eden kandidat, sto e vazno dali delegati ili clenstvo glasalo. Da imavte poveke kandidati ke imavte pravo i da zboruvate. Vaka pokrijte se i molcete. A oficijalno hibriden rezim bevme i za vremeto koga vie vladeevte. Uste ne sme zaboravile ne sme tolku plitkoumni. Aj na slednite izbori ionaka Levica ke vi gi prepolovi pratenicite pa ke se spasime od vasata katastrofalni politicka kusogledost.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 19:08

Тоа си го прочитал на некој наш портал. Сигурно не на Фридом Хаус. Во секој случај дај ми линк каде тоа на Фридом Хаус до 2016 година пишувало дека сме биле хибриден режим. Бевме демократија со недостатоци. Што ќе направи Левица ќе видиме. Немам ништо против оваа партија, но ако ВМРО и Левица имаат можност да формираат влада, биди сигурен дека СДСМ ќе биде опозиција. Во врска со НАТО и јас имам исто мислење со Левица, во поблага форма, дека беше (да нагласам минато време) нужно зло за членство во ЕУ. Сега кога е јасно дека во ЕУ не не сакаат излегува дека бадијала си го сменивме името и избришавме најголем дел од идентитетот (историјата). Пишувам за мојот идентитет, не за вашиот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Пон Мар 22 2021, 19:13

A sto ako makedonski portal prenel toa ne vazi? Ili se nadevas deka mnogu vreme pomina pa linkot mora da e od fridom haus i zatoa ne moze da se najde. Za mene i ova e dovolno.

https://m.dw.com/mk/фридом-хаус-македонија-се-врати-10-години-наназад/a-17702403?&ampcf=1

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Мар 22 2021, 19:47

Види, види, па ти трендо уште манипулираш со извештаите на Фридом Хаус. Па ајде да те фатиме во уште една лага.

Извештајот за 2020 ја рангира Македонија како Partly free, или како што ти милуваш да пишуваш хибриден режим.

https://freedomhouse.org/country/north-macedonia/freedom-world/2020

А сега еве извештај од 2013 каде исто така е оценета како Partly free.

https://www.ecoi.net/en/document/1249439.html

Еве исто Partly free и во 2014.

https://www.ecoi.net/en/document/1251814.html

А сега слободно можеш да продолжиш со лажењето.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 22 2021, 20:25

Се извинувам за ненамерната грешка но добро е што конечно почнавме да дискутираме на некоја тема. Фридом Хауз нема категорија хибриден режим.
Еве еден линк каде Македонија е означена како хибриден режим.
North Macedonia: Country Indicators | Balkan Insight

Во секој случај СДСМ не дојде на власт со ветување дека тие ќе формираат режом. Ветувањата беа демократија, здравје за сите, физичко враѓање на иселените во странство, а не виртуелно, со попишување на иселениците како резистенти и тоа само од едно малцинство што фантазира дека е мнозинство  ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 12 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот