Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Пон Мај 17 2021, 22:28

Verojatno ke se dogovori so Mickoski da mu legalizira nekoja nelegalno izgradena hidrocentrala. Moze i da gi pokaci subvenciite za malite hidrocentrali. Da mu dade licenca na badzanakot na Mickoski, Jordanco za nekoja farmicka za marihuana vo Strumica. Ima mnogu opcii. Koga e vo prasanje nosenje na kriminalni zakoni sdsm i vmro odlicno sorabotuvaat.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мај 22 2021, 19:35

Ако појдеме од тоа дека Заев го легализира криминално изградениот трговски центар Глобал според законот за легализација на дивоградби во време кога ВМРО беше на власт веројатно си во право. Тогашната власт не и ги одзеде градежните ингеренции на Струмица и не ја сруши најголемата дивоградба во Македонија. Криминалецот не можеше да биде гонет затоа што беше аболициран од тогашниот Претседател на Македонија. Претпоставувам дека Црвенковски сега си ги јаде јајцата за таа аболиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мај 22 2021, 22:30

Велепредавникот и амнестиран криминалец од Муртино трча како прле пред магаре и со спроведувањето на Преспанскиот договор. Голем број од одредбите се врзани со нашето напредување во патот кон ЕУ. Но ние по тај пат уште не сме пошле од стартната линија затоа што ЕУ се заебава со нас уште од 2009 година. И што е најтажно уште не знаеме дали и кога ќе ни дозволат да појдеме. На вас од СДСМ ви е лесно. Вие порано го сметавте за виновен Груевски, сега по исти критериуми претпоставувам го сметате виновен Заев. Мене ми е потешко затоа што за виновни ги сметам тие од евроатлантската меѓународна банда, па си мислам дека Првоборец е во право кога мисли дека сум будала. Свесен сум дека не дупат, а мислам дека ќе им дојде памет и по 1,5 век ќе почне да гледаат на нас како на нормален народ, а не предмет за нивно изживување. А во моментов нема реални шанси за тоа. Дочекавме една Бугарија да се заебава со нас со наша дозвола. Мислам како држава. Поточно со дозвола на лидерот со поддршка од 62 пратеника. Дел со украдени гласови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Мај 23 2021, 10:42

Да, а велепредавникот и криминалецот што единствен стои на браникот на криминалот Мицкоски заедно со пратениците од криминалното здружение дпне му даде полна поддршка обезбедувајки кворум и двотретинско мнозинство за промена на името.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 23 2021, 17:02

Сашо Мијалков беше тој што соработуваше со Заев и за тоа е исклучен од партијата. И Заев го исклучи од списокот на соработници и ги стави во затвор со помош на своите судии и ибвинители. Не велам дека Мијалков не заслужува затвор, но ако Заев не беше амнестиран како поранешен затвореник не ќе беше премиер, па уште ќе си го имавме нашето природно име, Република Македонија. По твојата логика од страна на СДСМ виновен е Црвенковски, поради аболицијата. Сите се виновни, само Заев за истата работа е заслужен.
Заев е лидер на СДСМ. Крсто Мукоски е исклучен од ВМРО.
П.С.: Тешко е да дискутираш со некој што мисли дека пред две и кусур години сме добиле датум за пристапни преговори со ЕУ, како што кажа, ајде да употребам друг израз наместо велепредавник, лажгото од Муртино. 
Што бидна со тоа дека Заев и брат му (Вице, не Бојко) должат 1,22 милиони евра за данок на државата. Има ли демант?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Нед Мај 23 2021, 17:35

8 pratenici vi glasaa ZA a ostokot pravese kvorum za rabota na parlamentot. I sto napravi Mickoski i vmro da go spreci toa osven sto ne dade poddrska na protestantite od zaedno za Makedonija ne go napusti ni parlamentot da napravi politicka kriza. No koga treba da se glasa za pomos na graganite e togas vmro blokira se krie po parlamentarni hodnici za da zemat patarina i dnevnica.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by alienmk Нед Мај 23 2021, 17:50

Zatoa levica ke gi odere na slednite izbori. Za igrite sto gi igraat po muzika na zapadnite ambasadi. Ke placat kako mali deca.

alienmk

Број на мислења : 366
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 23 2021, 20:08

Важно е да си замине Заев. Дали СДСМ сама ќе го смени и премиер ќе стане некриминалец и патриот од редовите на владеечката партија (што би било најефикасно решение затоа што не треба да се чекаат избори) или ќе победи никоја друга партија или коалиција не е толку важно. Прво е важно да запре паѓањето на сите полиња. Што побрзо, подобро.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Мај 23 2021, 22:24

Заев секако ќе си замине, уште да му заврши овој мандат и тој што ќе го добие после изборите во 2024 и ќе се пензионира од политиката. Евентуално би можел да ја одложи политичката пензија ако одлучи да се кандидира за претседателски мандат што сигурно ќе го добие.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мај 24 2021, 15:41

Не верувам дека Македонија може да издржи толку. Има повеќе велепредавство од Заев за 4 години отколку со векови во историјата. Заев исполни скоро се од програмата на Ванчо Михајлов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Мај 24 2021, 15:48

Заев не исполни ништо без комплетна помош од дпне и вашиот нов оФчар Жмицко. И бидејки вие сте декларирани наследници на Михајлов треба да се гордеете со вашите резултати. Затоа побарај ги предавниците во твоето дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мај 24 2021, 15:59

Вие сте материјални наследници на комунистите, го наследивте целиот имот, а спроведувате врховистичка политика. Дури ни Љубчо Георгиевски не спроведуваше пробугарска политика (ниту прогрчка) како Заев затое што веднаш на клоци ќе беше избркан од нашата најголема партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јун 04 2021, 15:01

Утре Али Ахмети треба да ни објави некое изненадување, што нема да биде изненадување и за Заев кој знае за што се работи. Веднаш почнаа шпекулации. Првата беше дека за градоначалник на Скопје заеднички какндидат на власта ќе биде траѓанин на Република с. Македонија од албанско етничко потекло. Тоа е негирано и од СДСМ и од ДУИ. На социјалните мрежи се шпекулира сешто, на пример дека гробот на Александар Македонски е пронајден во Зајас. Јас мислам дека со оглед на тврдењето дека власта ќе се зголемува таа очекува принова. Родител 1 ќе биде Ахмети, а родител 2 Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 05 2021, 22:26

Денес можеме да кажеме и тоа со право, дека Али Ахмети ги измоча небањатите у фаца. И тоа од високо.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Јун 06 2021, 16:09

Знам дека си заљубен во Али Ахмети, а ги мразиш Македонците што имаат достоинство и не прифаќаат да им се моча некој на името и идентитетот. Зелената боја за Ахмети не е ништо ново. Муџахедините што се бореа против Македонците во 2001 година се бореа под зелено знаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Јун 08 2021, 18:20

На денешните протести партиската полиција на хибридниот режим уапси еден од протестантите затоа што снимал јавен насстан на јавно место. При тоа е употребена и сила иако ниту од уапсениот ниту од било кој на протестот не беше применета сила. 

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев и Спасовски, погледнете добро што прави полицијата под ваша команда – Радио Лидер (lider.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 08 2021, 18:46

Ахахахаааааа.

ZORAN ZAEV - Page 15 Img_1058

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Јун 08 2021, 19:28

Таква тактика применува секоја опозиција, вклучувајќи ги СДСМ и ВМРО. Повремено поголеми протести, а почесто помали за да се задржи вниманието врз грешките на власта. Лично сметав дека членовите на СДСМ имаат барем малку општа култура, но очигледно е дека веќе преовладува сељачкото крило, во смисол сељаци како карактер. Во секој случај повеќе имаше на денешните протести отколку ѓто примија прва доза на вакцина во Македонија. Да не мисите дека треба да се протестира во Врање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јун 18 2021, 19:51

За друг би било чудно, за Заев е нормално. Пред некоја година изјави дека првата девојка му била од Дојран, во интервју за српски Курир се откажа од неа (ваљда е Македонка, а тој се откажува од се македонско) и вели дека првата девојка му била од Горњи Милановац. Плус сега живеела во Њујорк, па доаѓа како некоја газдарица, Американка.

Зоран Заев е светски феномен: Македонскиот премиер три пати „губел невиност“? (ВИДЕО) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Пет Јун 18 2021, 20:41

Cudo golemo, Micko sekoj vtor den laze deka sostavil vlada.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јун 18 2021, 20:43

А секој ден се лаже дека се зголемило владиното мнозинство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Jул 13 2021, 16:32

Ако на некој не му личи да биде патриот, како на СДСМ според Заев, што е тоа спротивно од патриот што му личи. Предавник ли?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 19:06

Заев денеска не спомна ниту еднаш македонски народ. Имаше граѓани и граѓанки, народе мој, народи на нашата држава. Колку што знам во Македонија има мнозински македонски народ и немнозински заедници (измислен израз за малцинства) од кои привилегирана е таа што на некој начин (легален или не) ќе достигне над 20% население што и не мора да живее во државата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Aвг 10 2021, 08:55

Интересно мислење на словенечки пратеник и лидер на политичка партија што сама освојува места во парламентот мисли за Заев. Еве го линкот.

Zmago J. Plemeniti (@ZmagoPlemeniti) / Twitter


Во превод: „Заев, пријател на вашата Фајонка, кралот на марихуаната, најголемиот криминалец на Балканот, домашен предавник што ја продаваше Македонија на странци, ужива огромно богатство, а македонските пожарникари гаснат со камиони од Втората светска војна. Добро е што Словенците дојдоа да им помогнат на сиромашните Македонци “.

Кои се успесите на Заев освен продавањето на името и најголем дел од мојот идентитет кој сега морам да го бранам сам и од својата држава. Презадолженост, катастрофа на финансиски план (презадолженост без капитални објекти, пад на БДП..), катастрофа на здравствен план ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Aвг 17 2021, 21:00

Заев го смени името на државата и избриша голем дел од колективниот идентитет, воведе двојазичност, сега ни носи бегалци. Му истанаа уште геј браковите и високите даноци за враќање на долговите

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот