Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бермудски триаголник и остали мистерии......

Go down

Бермудски триаголник и остали мистерии...... Empty Бермудски триаголник и остали мистерии......

Пишување by defo Пет Фед 19 2021, 11:28

(Видео) Бермудскиот триаголник повторно „усиса“ луѓе

Пак „лапнал"  нешо бермудскиов триаголник. Хм, интерсна констатција на властите, не е ништо, гарант се работи за трговија со луѓе. Некако малце чудно, не сум многу по теории на заговор, ама верувам во мистерии и моќта на природата. А има нешто зошто старите морепловци го избегнувале овој дел на морето.

Од теориите на заговор:
Во рамките на триаголникот, односно на островот Андрос, американската влада го формираше Центарот за тестирање и процена на Атлантикот, каде што морнарицата на САД ги тестира своите подморници, хидролокатори и оружје. Многу теоретичари на заговор веруваат дека ова е, всушност, наутичкото подрачје 51.


Mистерија:
Познато е дека компасите го покажуваат магнетниот, а не вистинскиот географски север на Земјата. Но Бермудскиот триаголник е едно од ретките места каде што ситуацијата е обратна, што создава забуна за многу бродови и авиони во околината.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот