Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksi edukacija

+2
reiter
osa
6 posters

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:36 pm

Чести љубоморни сцени. Колку и да сакате некој, ако тој секојдневно страда од испади на љубомора, го контролира секој ваш чекор и постојано ве испрашува, еден ден ќе ви дојде преку глава. Истото се случува и кај мажите. Љубоморните сцени кога се ретки се слатки, но кога ќе зачестат се вистински убиец на страста и на хармоничните односи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:36 pm

Секојдневен дожд од критики. Секој сака да се чувствувате ценет и од време на време да слуша комплименти и пофалби. Па, ако недостигаат вашите мили зборови и секојдневно врз него истурате дожд од критики, тој може да посака да се префрли во друга прегратка каде што ќе се чувствува ценет онаков каков што е.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:36 pm

Преголема самостојност. Мажите сакаат да се чувствуваат корисни, сакаат да ги „спасуваат“ жените кога се во неволја и да бидат еден вид на херои. Доколку ѝ пристапувате на врската со ставот „Сè можам да направам сама“, еден ден тој може да се запраша: „Зошто сака маж кога не ѝ е потребен?“. Мажите имаат потреба да го хранат своето его.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:36 pm

Преголема зависност. Преголема независност и преголема зависност – двете крајности можат да го натераат да се откаже од врската, колку и да го привлекувате. Мажите сакаат да се во врска со жена која ќе им го разубавува животот и која си има сопствен живот настрана од врската. Илјадници жени откако ќе влезат во врска, целосно се фокусираат на партнерот и забораваат на своите пријатели, хобија и интереси, па со тек на време стануваат премногу зависни од него, не можат да донесуваат самостојни одлуки и редовно се консултираат со него буквално за сè. Мажите сакаат да се грижат за својата партнерка и да можат да ѝ помагаат, но кога барањата за помош се во границите на умереното.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:37 pm

Фобија од обврзување. Некои мажи едноставно не сакаат да се во долги врски и имаат страв од обврзување. Тие се подготвени да ѝ раскинат дури и на девојка која ќе им влезе под кожа, само и само за да ја избегнат долгата врска. Во нивната глава е зацртано дека им е рано за обврзување и се подготвени на сè за да си ја зачуваат својата слобода.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:37 pm

Отсуство на физичка привлечност. На крајот на краиштата мажите се визуелни суштества и копнеат пред себе да имаат жена која ќе ги привлекува и возбудува. Во некои случаи физичката привлечност може да не е пресудна за одржување на врската, затоа што факт е дека луѓето со текот на годините се менуваат, но за жал, на многумина привлечноста им е пресудна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:37 pm

Вмешување на пријателките во врската. Жените имаат потреба да дискутираат за својата врска со пријателките. Но, тие разговори мора да имаат граница. Не треба секое случување во врската веднаш да станува тема на разговор со пријателките, а уште помалку секој нивни совет со брзина на светлината да биде имплементиран во вашата врска. Не можете да ѝ дозволите на пријателката која никогаш не славела два родендени со исто момче да ви соли памет што треба да правите кога имате љубовни проблеми. Мажите до одреден степен го разбираат женското пријателство, но кога ќе почувствуваат дека тоа им создава премногу главоболки, го избираат полесниот пат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Сре Aвг 31, 2016 6:38 pm

Здодевност и монотонија во врската, чувство дека има и подобро. Скоро сите врски започнуваат бурно, исполнети со страст и забава, но кога огнот ќе згасне, треба да знаете како повторно да го запалите. Ако тој почувствува здодевност и кај него исчезне возбуда, ќе започне да размислува дека може да му биде подобро со некоја друга, односно дека заслужува подобро.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:33 pm

Најбизарните методи на контрацепција што ги користеле жените во минатото

Многу години пред да бидат измислени антибеби таблетите и кондомите, жените измислувале најразлични начини за да се заштита од несаканата бременост. Под влијание на околните озборувања и нагаѓања, тие ставале чудни предмети во нивната вагина поради што неретко завршувале во болница. Во продолжение прочитајте ги најбизарните методи на контрацепција што жените ги користеле во минатото…
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:33 pm

Seksi edukacija - Page 11 1-najbizarnite-metodi-na-kontracepcija-shto-gi-koristele-zhenite-vo-minatoto-kafepauza.mk_
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:33 pm

1. Задржување на воздухот. Жените верувале дека доколку го задржат воздухот за време на односот и кивнат откако тој ќе заврши, тие нема да можат да забременат.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:33 pm

2. Сунѓер потопен со лимон. Се верувало дека доколку го нанесете сунѓерот со лимон во вашата вагина, киселоста ќе ја спречи бременоста. Казанова дури ги убедувал жените да ставаат половина лимон во вагината, бидејќи верувал дека тој функционира исто како денешната дијафрагма.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:33 pm

3. Метални и пластични мали капачиња, напрстоци. Жените од 1800-тите години цврсто верувале дека тие ќе им помогнат да ја спречат несаканата бременост.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

4. Измет од крокодил со мед. Во антички Египет жените биле подготвени да прават сешто за да ја спречат несаканата бременост.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

5. Чај од тестиси на дабар. Пред стотици години во денешна Канада, жените правеле пијалак од исушени тестиси од дабар за да се заштитат.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

6. Жива Со оглед на тоа што живата е отровна, жените најчесто умирале од овој метод.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

7. Памук потопен во сок од урми. Овој памук се нанесувал длабоко во вагината и служел како еден вид примитивна дијафрагма.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

8. Остаток од работата на ковачите. Во античка Грција се верувало дека водата што била употребувана од ковачите за време на нивната работа може да ја спречи бременоста. Жените дури се изложувале и на олово за да се заштитат од забременување.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

9. Кока-кола. Во 1950-тите години некој добил луда идеја дека јаглеродните киселини можат да ги уништат сперматозоидите пред тие да стигнат до својата цел.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:34 pm

10. Тестиси од јазовец. Жените носеле накит направен од тестиси од јазовец бидејќи верувале дека ова ќе ја спречи несаканата бременост.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Teo Нед Дек 04, 2016 1:35 pm

Погледнете го и видеото за да дознаете повеќе за чудните методи на контрацепција кои никако не смеете да ги применувате, бидејќи се многу опасни…

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 11 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот