Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+9
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
13 posters

Страна 11 of 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Окт 06 2021, 16:39

Ќе релавитизраат сега, чек Трендо да прочита, па ќе го споме пожарот, па рукци, палци.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3011
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 06 2021, 19:42

Лесно е ако имаш огромен пад на БДП, како што имаше Македонија да направиш после тоа висок пораст. Бидејќи не дискутирав ни јас ни никој друг нема да го правам ни тоа. Се работи за проценка. Дај Боже да се исполни. Да си ги соберат фунционерите од власта парите без огромно понатамошно задолжување.
Да сакав да занајувам ќе ја спомнев тепачката кога син на функционер на ДУИ го нападна претседателот на комисијата на енергетика, син на поранешен, починат функционер од СДСМ.

Нападнат претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски | Северна Македонија | DW | 06.10.2021

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Окт 07 2021, 08:51

Во реалната економија би требало паралелно со податокот за прогнозиран пораст на БДП да се објави и предвидувањето за тоа колкава инфлација се очекува. Што би рекле дали има пораст на БДП поради зголемено производство или поради зголемени цени. Ако јас мојот производ сум го продавал за 100 денари, а сега го продавам за 104,6, а од друг сум купувал нешто за 100, а сега треба да платам 104,6% ништо не сум добил. Кај нас сигурно е дека има инфлација, Во секој случај за исти пари може помалку да се купи. Цената на некои производи ги пегла владата, но за жал не со пари од резерви, туку со задолжување, па тоа што го добиваме сега подоцна ќе го платиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 09 2021, 19:23

Ајде небањати морони, ново наградно прашање.

(ВИДЕО) Го знаат ли Мицкоски и Лашкоска името на кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Прилеп?
October 9, 2021 15:32

https://frontline.mk/2021/10/09/video-go-znaat-li-mickoski-i-lashkoska-imeto-na-nivniot-kandidat-za-gradonachalnik-na-prilep/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Окт 10 2021, 15:04

Фронтлајн ли беше порталот што со години не ја прогласува за лажна вест авионската дека сме добиле датум за преговори со ЕУ. Од таа авионска гарнитура само Кочо Анѓушеб не е во политиката, но прави ковид болници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Нед Окт 10 2021, 17:52

Taka fino plesnato vo faca na poslusnicite na Merkel i amerite.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2057

alienmk

Број на мислења : 308
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Окт 10 2021, 19:28

Беа од ВМРО, но сега веќе не се. Имало и партизани што не можеле да ги издржат методите на фашистичките окупатпри, како што овие пратеници не ги издржаа притисоците (вклучувајќи и корупција) на СДСМ, а можеби и од тајните служби на странски земји.
Ќе напишеш ли еднаш нешто против тиа седумдесет и кусур пратеници што гласаа за уставните промени и за лидерот на таа операција?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 13 2021, 11:20

Поздрав небањати.

DPNE-OFCI - Page 11 Media-11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 14 2021, 17:22

Ајдееее небањатите прогласија независност на Битола. Ќе бираат влада.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_1099

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Окт 14 2021, 19:35

Се мисли на влада на Македонија. Дали тоа ќе се отствари ќе видиме. Ме изненадува што симпатизерите на Заев од минатите избори ги бројат само граданачакниците. Ви советите предноста на СДСМ во однос на ВМРО беше 129 пртеника. Заев нладее хобридно режимски благодарение на гласовите на Албанците кои сега ќе се поделат. Нешто што беше скоро неверојатно до пред некој месец. Резултатот ќе го видиме во недела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 21 2021, 16:12


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пет Окт 22 2021, 08:38


Јана се откажа од прецедавачко место, се скара и му пресуди на Српче,да не е кандидат за градоначалник. Нека издржи на курсов, не таа лично, сите околу нејзе, па нареден пат да биде кандидат за и стане градоначалник. Само ми е страв МВРО (УДБА методити), да ги растурат сите кои гравититраат околу нејзе.
defo
defo

Број на мислења : 3011
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пет Окт 22 2021, 18:35

Ni falat takvi, okolu 300 iljadi.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Пет Окт 22 2021, 20:00

Tie se nekade niz beliot svet. Utopija e da ocekuvame deka ke se vratat.

Albatros

Број на мислења : 751
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 11:22


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 15:11

Ахахахахаааа. А оваа на сликава која е? Сестра ти близначка? Плус и тоа е името на управителката на фирмата што крадела струја.


https://vecer.mk/makedonija/arsovska-ne-poseduvam-bugarsko-drzhavjanstvo-i-nikogash-ne-sum-go-nosela-imeto-daniela/

DPNE-OFCI - Page 11 U10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 15:58

Очајот на СДСМ се гледа по последното обвинение дека наводно идната градоначалничка на Скопје имала бугарска лична карта. Како да не знаеме дека од криминалната банда што го има присвоено паријата на власт не е дел и Чаушот, осуден и со издржана казна за фалсификати на документи, пасоши што во пропагандни цели ги користеше политичарот во заминување од Муртино. Дури и да има, тоа не е законска пречка за кандидирање за градоначалник, а ние во Македонија имаме и министри со косовско, албанско и други државјанства покрај македонското. Дали сте сигурни дека и Заев нема некое странско државјанство? Поверојатно е дека објавениот документ е фалсофикуван отколку дека некој криминалец успеал да дојде во контакт со личната карта и да ја слика. Заев заборавил и дека на интернет во Бугарија се објавени имињата на сите гласачи, а нема ниту една Данела. Има Данијела Арсовска, но родум од Струмица.

Линк:
Удар од Софија за црната кампања на СДСМ за Арсовска: Нема такво име во бугарските архиви - Expres.mk

Оштетената најави тужба против клеветниците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:15

Expres prenesuva od Infomaks a Infomaks celata prikazna ja bazira vrz nivno tvrdenje za nekakov telefonski razgovor. Verodostojnosta na napisanoto od linkot e ednakva na nula. Povazno e zosto Danela laze deka ne bila nikogas Daniela? Zosto go krie mominskoto prezime Jovanovska? Od sto se srami i sto saka da sokrie? Slikata od pogorniot post zboruva sama za sebe. Sepak mene ne mi e jasna edna rabota blesavi partiski botovi, zosto e vazno dali ima ili nema bugarski pasos? Vo Makedonija ne e zabraneto da vrsis funkcija gradonacalnik bez ogled dali imas drzavjanstvo na druga drzava.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Сре Окт 27 2021, 16:37

Nebula напиша:Sepak mene ne mi e jasna edna rabota blesavi partiski botovi, zosto e vazno dali ima ili nema bugarski pasos? Vo Makedonija ne e zabraneto da vrsis funkcija gradonacalnik bez ogled dali imas drzavjanstvo na druga drzava.

Zatoa sto nemaat mozok. Namesto toa da se iskoristi kako udar protiv lagite na Bugarija deka graganite vo Makedonija koi se izjasnuvaat za bugari se obespraveni, ednite toa sto Danela ima bugarsko drzavjanstvo go prikazuvaat kako katastrofa a drugite uporno smisluvaat lagi za da go negiraat ociglednoto.

Albatros

Број на мислења : 751
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 16:46

Ајде уште еднаш да напишам дека на званичните веб страни на државата Бугарија нема документи со броеви на документи и матичен број што го презентираа криминалците од СДСМ. Ајде уште еднаш да прашам како тоа е снимена личната карта кога ова би било вистина, а не лага својствена за СДСМ откако на негово ќело е политичар црпнат од нива во Муртино. Во врска со сликата и името, се работи за податоци од некој алманах кај што името и е згрешено. СДСМ имало можност тоа да го провери во матичната книга на родени, кај што е евидентирано ако имало некакви промени, но очигледно не е сторено тоа. Напротив користеше фалсификувани документи или обработени слики. Приказни за будали. Колку такви живеат во Скопје ќе видиме во недела.

Линк:
(Ексклузивно)Документите се монтирани, лице Даниела Арсовска од Скопје не постои во системот на МВР на Р.Бугарија | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:49

Во телефонски разговор со Инфомакс пак, од Агенцијата за бугари во странство кои ги издаваат овие уверенија велат дека во нивната архива немаат лице со име Даниела Арсовска родена на 20.12.1979 родена од Скопје, немаат ниту Данела Арсовска, но велат дека имаат Даниела Арсовска родена во Струмица.

Ova go tvrdi Infomaks botu. Na objavenite sliki na sajtot nikade go nema ova potkrepeno. I pak da si prasam, zosto e vazno dali ima ili nema bugarsko drzavjanstvo spored vasata botovska logika?

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:50

Albatros напиша:
Nebula напиша:Sepak mene ne mi e jasna edna rabota blesavi partiski botovi, zosto e vazno dali ima ili nema bugarski pasos? Vo Makedonija ne e zabraneto da vrsis funkcija gradonacalnik bez ogled dali imas drzavjanstvo na druga drzava.

Zatoa sto nemaat mozok. Namesto toa da se iskoristi kako udar protiv lagite na Bugarija deka graganite vo Makedonija koi se izjasnuvaat za bugari se obespraveni, ednite toa sto Danela ima bugarsko drzavjanstvo go prikazuvaat kako katastrofa a drugite uporno smisluvaat lagi za da go negiraat ociglednoto.

Ne samo botovite tuku i politicarite kaj nas se bezmozocni.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 17:25

Ахахахахаааааа.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_1100

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 17:46

Ниту некој криеше убиство во 2011 година, туку обвинителот е излезен на местото на злосторството и по негов налпг обдукцијата е завршена уште пред А1 телевизија да објави лажно дека убиениот е од Ѓорче Петров со што ја отера истрагата во погрешен правец и ја забави, се надевам ненамерно, ниту сега има некој доказ освен обработената слика на лична карта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 18:12

Абе небањати, стварно Данелчето има љубовник осудуван олигарх? И мајка и ја наместила да лапа парички? И татко криминалец? За тоа дека е блгарка веќе знаеме.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_1102

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот