Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛЕВИЦАА

+3
zozoti
трендафил
defo
7 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ЛЕВИЦАА - Page 3 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 22:51

ЛЕВИЦАА - Page 3 30745610

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 3 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Чет Сеп 22 2022, 11:14

Сите што човековите права на Македонците ги ставаат пред слугувањето на НАТО и зачленувањето во ЕУ кое можеби нема никогаш да дојде се прогласуваат за проруски настроени. Тоа само докажува дека обидот за бришење на македонскиот народ доаѓа од спротивната страна, од евроатлантската меѓународна банда и ништо повеќе. Левица е против сите воени сојузи. И на пример за воскреснување на Варшавскиот пакт.
За жал во последните децении, кога САД беше единствен светски џандар, се повеќе се исфрлаше Организацијата на обединетите нации од одлучувањето за мир во светот. Во Македонија немаше инфлациија кога имавме војна на нашата граница и во нашите граници (двете војни беа плод на САД), а има сега кога војната е далеку од нас. Да повторам и дека ние не добивавме оружје на подарок кога не нападна Косово (каде тогаш немаше локална власт туку беа под директна управа на КФОР). Дури при крајот на војната бевме нападнати од Косовскиот заштитен корпус, чии припадници беа на платен список на западната косовска управа. Во врска со Украина не го поддржувам ни односот на Украина по портокаловата револуција и инсталирањето на марионетска прозападна власт кон Русите кои како малцинство живеат таму, ни нападот на Русија врз деловите од Украина кај што нема Руси. Како може да поддржам кога во театарот во Одеса украинските фашисти живи запалија десетина Руси со зградата ви комплет. За тој настан немаше одглас во светот. Исто беше и кога муслиманите во Сребреница масакрираа неколку стотици Срби кои никој не ги спомнува. Јас секогаш гледам во стилот на драмата на Дејан Дуковски - М.М.Е. кој прв почна. Тој е причина и главен виновник. Другото е последица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот