Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makedonija

+13
OPOZICIONER
Flora
cvetka
Bosonoga
zozoti
PRVOBOREC
Albatros
alienmk
SHARENI
трендафил
defo
Nebula
Dino
17 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Dino Пет Окт 15 2021, 17:39

Faten vo laga i toa od samite bugari. Izborno ludilo vo Bugarija.

Бугарската национална телевизија го демантира претседателот Радев дека биле уништени партизански бугарски гробишта кај Кавадарци
октомври 15, 2021 15:14

https://novatv.mk/bugarskata-natsionalna-televizija-go-demantira-pretsedatelot-radev-deka-bile-unishteni-partizanski-bugarski-grobishta-kaj-kavadartsi/

Dino

Број на мислења : 632
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Пет Окт 15 2021, 21:17

Изгледа дека во ЕУ секој што има ментални проблеми наместо да оди на психијатар се лечи со блокирање на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Нед Окт 17 2021, 09:52

Интересно мислење за Македонија од американски часопис близок до Републиканците. За волја на вистината Заев дојде на власт во Македонија со помош на администрацијата на Трамп кој ја продолжи политиката на Обама во однос на нашата земја.

Biden Family Business: See How Biden Is Turning A Blind Eye To Human Rights In North Macedonia (blabber.buzz)

.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Bosonoga Сре Окт 20 2021, 18:39

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 973
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Сре Окт 20 2021, 18:52

Претпоставувам дека децата во Авганистан учат дека бегалците се предавници што работеле за окупаторите. Сигурно е дека не сме ние тие што ќе ја пишуваат историјата на Авганистан како што некој сака да ја пишува историјата на Македонија. Дали ќе има бегалци и од Македонија од истиот тип, квислинзи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Albatros Пон Ное 15 2021, 10:36


Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by cvetka Вто Ное 16 2021, 10:46

Pametno.

Makedonija - Page 2 Media10Makedonija - Page 2 Media-10

cvetka

Број на мислења : 238
Join date : 2019-05-30

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Вто Ное 16 2021, 22:43

Единствено на оваа листа сме божем најдобра земја во регионот, но и на неа сме полошо пласирани од времето на Груевски. имаме и пад од 4 места во однос на претходното рангирање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Albatros Сре Ное 17 2021, 13:13


Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Чет Ное 18 2021, 19:20

Не ме изненадува тоа што макцинските заедници во Македонија ги заболе за идентитетот на Македонците и голем дел од нив без трошка срам притискаат врз нашите човекови права. Веќе не ме изненадува кога тоа го прават и симпатизерите на Заев за кои веќе не сум сигурен дали не се навистина Бугари кои самите се прогласиле за Македонци за да се оддалечат од нивните земјаци фашисти и окупатори на Македонија. Да бевме навистина Бугари до 1944 година, како што сака да претстави Заев, чудно е што во сите прогласи на борците се спомнува ослободување на Македонците по повеќевековно ропство. Никој не повикува за обединување со Бугарите. Да сме биле Бугари ќе можевме преку ноќ да станеме членка на НАТО и ЕУ, на ист начин како што тоа станаа источните Германци. Но не сме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Albatros Пон Ное 22 2021, 14:53

Zbogum UNESKO.

Makedonija - Page 2 Img_2109

Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Nebula Вто Ное 23 2021, 10:53

Socuvstvo. Ne sakam da politiziram no koga posle Laskarci ke se sluci vakvo nesto mora da se zaprasame ima li voopsto nekakva kontrola nad prevozot na patnici. Se kontroliraat li vozilata za tehnicka ispravnost ili Durmo trans uste sam si vrsi tehnicki pregledi. Kako se izdavaat vozackite dozvoli ne vozacite, vrz baza na znaenje, sposobnost i iskustvo ili vrz baza na rodninski, prijatelski i partiski vrski.

Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Вто Ное 23 2021, 17:16

Бог да ги прости починатите во големата автобуска несреќа. Сочувство до нивните блиски, роднини и пријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Albatros Вто Ное 23 2021, 17:26

Socuvstvo do bliskite na zaginatite. Ova e strasno.

Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 23 2021, 18:14

Изразувам сочувство кон блиските на починатите.

И да им ја ебам мајката на сите татари што мислат како оваа говно татаристанско.

Makedonija - Page 2 Media_18Makedonija - Page 2 Media-16

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Манкедонија

Пишување by defo Сре Ное 24 2021, 09:05

Банана држава. Се ова е последица на шупља држава. Се гинеше и ќе се гине. Одговорноста не е достапна во нашата земја. Или се заборава или се префрла на мртвите. 3-то нема. Судството распаднато, инспекциите се поефтини од курвине кај МТВ. Партиската книшка е се, таа те вади од затвор, таа ти дава право да купиш додрнкан автобус и да го тераш низ државава. Ти дава право да градиш вон стандарди.
Пред некој 10 години во државава имаше јаки превозни фирми со сопствени автобази, сервиси, перални, резервни автобуси. По сите прописи. Ги пропаднаа за да дадат лиценци на фантом фирми. Денес најак превозник од Охрид е Делфина Турс, фирма на Миле летачот швалер на Маја Иванова. Е до таму стигнавме. Еден Галеб го упропастија за сметка на ваков сумљив превозник. Алал им вера.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by alienmk Пет Дек 10 2021, 15:54

Se nadevam uste mnogu ke plakaat..

ЕУ времено стопираше 6,5 милијарди евра за Бугарија - дали Софија почна да ја плаќа цената?
Стигна ли првата воспитна мерка за бугарската позиција кон македонските евроинтеграции?

https://kanal5.com.mk/-eu-vremeno-stopirashe-6-5-milijardi-evra-za-bugarija-dali-sofija-pochna-da-ja-plakja-cenata/a507149

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Nebula Пон Дек 13 2021, 08:58

Po kojznae koj pat najgolemite makedonski partii pokazaa i dokazaa deka poimot demokratija im e mislovna imenka. Vo sdsm barem odglumija demokratija so trojca kandidati vo trkata za lider na koja odnapred i se znaese epilogot pa favoritot na Zaev, DimitarKovacevski e noviot sdsmovski lider i najverojatno iden premier. Vo vmro ne se obidoa nitu da glumat pa Hristijan ubedlivo go pobedi Mickoski so apsolutno mnozinstvo na glasovite od delegatite koi toj samiot gi bira. Graganite uste dolgo ke ziveat vo bananava. Neka ni e so sreka.

Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Пон Дек 13 2021, 20:49

А кој би требало да се спротивстави на Мицкоски кога тој за 4 години успеа својата партија нападната од евроатлантската меѓународна банда, што на минатите локални избори освои само 5 градоначалнички места, да ја врати на победничкиот колосек? Во секој случај изборот на лидер (на сите партии вклучувајќи ги и малите во кои лидерите се доживотни) е работа на членовите. Ние другите ако не ни се допаѓа нивниот избор ќе си гласаме за некој друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by OPOZICIONER Саб Апр 16 2022, 10:36

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Саб Апр 16 2022, 16:45

Кој го пресудил тоа. Дали судството во кое имаат доверба само 8% од граѓаните. Доколку амбасадорката од Кале ја говори вистината. Да не се разбереме погрешно. Немам некакви симпатии кон Мијалков, посебно поради неговото соучесништво во криминалната промена на името и загрозувањето на најголемиот дел од мојот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by zozoti Нед Апр 17 2022, 10:11

Sakal nekoj da priznae ili ne, ova e tocno. Vmro i sdsm "branejki" gi makedonskite nacionalni interesi od grcite i bugarite, za pusti pari i vlast gi prodadoa na albancite. Namesto multi nacionalni opstestvo izgradivme binacionalna drzava.

Makedonija - Page 2 Fqedjp11

zozoti

Број на мислења : 349
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by OPOZICIONER Вто Мај 03 2022, 17:11

Skok od 33 mesta. Bravo.

Извештајот на „Репортери без граници“ ја позиционираше земјава на 57 место според Индексот на слобода на медиумите.

И покрај скокот од цели 33 места на оваа табела, Македонија спаѓа во категоријата „проблематични земји“ и сè уште има многу работа за да напредува во делот на медиумската слобода.

https://telma.com.mk/2022/05/03/makedonija-napreduva-vo-delot-na-mediumskite-slobodi-no-se-ushte-spagja-vo-problematichni-zemji-mladi-novinari-i-vlozhuvanja-ima-se-pomalku/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Zhane Вто Мај 03 2022, 20:49

Odlicen rezultat.

Zhane

Број на мислења : 169
Join date : 2019-05-26

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 2 Empty Re: Makedonija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот