Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Димитар Ковачевски

+8
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
alienmk
zozoti
defo
OPOZICIONER
Nebula
12 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Димитар Ковачевски Empty Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Пон Дек 27 2021, 16:16

Очекував некој од симпатизерите на СДСМ да му посака добредојде на новиот партиски лидер, но бидејќи тоа не се случи еве тоа ќе го направам јас. Му посакувам да биде добар лидер. Пред се да допринесе да се створат услови велепредавниците што направија огромна штета на Македонија да се најдат таму кај што им е местото. Не му е лесно. Треба да води партија водена од предавник и со членови што го подржуваа или премолчуваа предавството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Пет Дек 31 2021, 18:29

Таќе се обрати до граѓаните со видео на кое во позадина има знамиња на ЕУ, НАТО и СДСМ, но не и на Македонија. Чудно за човек што треба да биде премиер. Не знам кој од неговиот тим или остаток од тимот на амнестираниот криминалец од Муртино го насамарил.

https://fb.watch/aeWs3uondX/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Nebula Нед Јан 09 2022, 10:52

Kovacevski e samo mandatar vo momentov i toj ne moze da pokaci ili namali nisto. Vlasta de jure i de fakto seuste e vo racete na vladata vo ostavka. Jasno e deka vo vmro ne se promenilo nisto. Seuste se sluzat so blesavi lagi za da gi diskreditiraat politickite protivnici. Ako na toa se dodadat i lagite na gradonacalnicite od vmro ke dobieme partija na lazlivci i dezinformatori koi i da dojdat na vlast nema da napravet nisto vredno osven sto ke ja dezinformiraat javnosta a sudejki spored grujovite kadri koi vo posledno vreme masovno se postavuvaat na klucni pozicii vmro i poednci od nivnite redovi ke go zgolemat svoeto bogatstvo na smetka na graganite. Kriminalno lazliviot majndset na grujovistite seuste e vodeckiot faktor vo vmro i osven steta za graganite i drzavata i prelevanje na parite od dzebovite na graganite i drzavnata kasa vo dzebovite na poedinci od vmro prosledeno so kup lagi i dezinformacii drugo ne moze da se ocekuva od eventualnoto nivno doaganje na vlast. Nastrana toa sto koga veke stanuva zbor za piuni sdsm baarem odglumija demokratija so glasanje na clenstvoto a staronoviot lider na vmro go biraa delegati izbrani od nego  a na celo na partijata bese izbran od delegati birani od Gruevski.

Пиунот Ковачевски ги покачи струјата и парното и предизвика инфлација, тоа што можело да се купи за 20.000 денари, сега треба и до 25.000 денари
January 9, 2022 08:51

https://24info.mk/%D0%BF%D0%B8%D1%83%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Јан 09 2022, 20:53

Факт е дека струјата е покачена во време кога сдсм и ДУИ се на власт и ќе останат на власт, с дека во време на покачувањето на цената на струјата претседател на втората по големина партија во Македонија е СДСМ. Лага е инаку (како не си го забележал тоа) дека во времето кога сегашниот лидер на најголемата партија во Македонија, Христијан Мицкоски стана прво советник во владата за енергетика, а подоцна и генерален директор на Елем, до неговото разрешување по доаѓањето на амнестираниот криминалец Заев на власт, цената на струјата е намалена, средната цена на пример од 4,47 на 4,45 денари. По заминувањето на Мицкоски струјата е зголемена за 32%.

Во времето кога Мицкоски беше советник и директор цената на струјата поевтини, додека со СДСМ досега поскапи за 32% - Република (republika.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by OPOZICIONER Пон Јан 10 2022, 10:45

Fakt e deka Kovacevski ne poskapil nisto i vie dpmneovci bezocno lazete.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Јан 16 2022, 15:05

Како мандатор и веројатно од денес премиер Ковачевски не кажа ниту еден збор во врска со струјата. Дури го предлага истиот економски тим од владата на амнестираниот криминалец Заев, вицепремиерот Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими и министерот за економија Крешник Бектеши. Очигледно е дека Али Ахмети ги распоредувал министрите од албанската етничка заедница. Дури и кога се работи за член на СДСМ.  
Таче очигледно смета дека Македонија стана хибриден режим на листите за демократија благодарејќи на војската, а не на полицијата и тајните служби, па ја смени министерката за одбрана, а го остави министерот за внатрешни. Веројатно војската е одговорна и за падот на листите за корупција. Обично во светот е обратно. Таче смета и дека економијата е добра Тука влегува и енергетската криза. Секој што не е слепец гледа дека во околината никаде нема такви проблеми во околината. Од западниот Балкан Србија, Босна и Херцеговине и Црна Гора немаат никакви проблеми освен краткотрајни технички. Не увезуваат струја ни за граѓаните ни за стопанството. Проблем има само кај нас поради кусогледоста на власта и ненабавувањето на енергенси на време. Единствена земја во Европа сме што има прогласено кризна состојба поради недостаток на енергија, па сега власта може без никаква контрола да дрпа пари со владини уредби. Парите како и секогаш ќе ги платат граѓаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Јан 16 2022, 17:28

Да дополнам и дека досегашната помошничка на Оливер Спасовски во МВР, Славјанка Петровска станува министер за одбрана, па раководниот тандем на МВР по куртон револуцијата и доаѓањето на амнестираниот криминалец од Струмица на власт сега ќе ги контролира и полицијата и војската. Онтересно е и тоа што идниот министер за правда, Тупанчевски, има дипломирано во Русија на универзитетот Ломоносов. До сега имавме министри дипломирани дома или на север (повеќе на Косово отколу во Србија) или на запад (од Тирана до Харвард).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by defo Пон Јан 17 2022, 08:42

Бооо одма хејт. Чекај бе да видиме. Или одма преправајте хаштаг, #ОставкаФилипче во #ОставкаСали. Стварно бе не сте ми јасни вие симпатизерите на „десницата“ во Македонија. Дај да му дадеме шанса на луѓево, можда ќе се десат промени. Не така одма на клоци. Вака по ова шо кратко го гледам Ковачески ми дава надеж, дека може да мрдне нештата. Да Оливер им е камен на оваа влада по мое, ама ќе видиме, има шанси за промени. Види Трендо, ти си викаш стар пензионер, гробу наврата, и тебе можда не ти е битна иднинава на државава. А мене и те како, млад човек со фамилија.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Пон Јан 17 2022, 15:53

Пишував за тандемот политички одговорен на пример за издавањето на 200 македонски пасоши на мафијаши од цел свет. Сега и двијцата остануваат министри. И јас се надевам дека Ковачевски брзо ќе се осамостои и од Заев, а уште повеќе од Ахмети ќе направи неколку добри потези и ќе оди на предвремени избори самиот, без да го тера опозицијата. Се разбира претходно ќе треба да заборави дека мандатот му е даден на 4 години и ако биде лош. Ако биде добар немам ништо против да биде реизбран додека е жив. Без разлика што се надеваш дека брзо ќе умрам (како Македонец, а не како присилно македонизиран Бугарин), па не ми било важно дали ќе имаме добра или лоша власт, не си во права. Јас имам деца и внуци (две генерации после мојата) кои во нормални услови би требало да останат да живеат во Македонија. Не ми се допаѓаат изјавите на првиот ден по превземањето на власт дека власта нема да ги поддржува Македонците кај што се малцинство, а исто како и Заев може да се случи да биде и против Македонците во Македонија. Наводно не се мешале во внатрешните работи на Бугарија. А што беше присуството на македонската војска во Авганистан од каде што избега заедно со сојузниците. Да потсетам дека Судот за човекови права во Стразбург има донесено повеќе пресуди во полза на Македонци и македонски организации дискриминирани во Бугарија, а мислам дека нема ниту една за такви нешто во Македонија. Инаку во мозокот на некој што мисли дека Македонците во Македонија се Бугари, никогаш не може да му влезе во главата дека не има и кај нив.
Се согласувам со тебе дека како пензионер имам малку време за да можам да чекам неколку мандати за да добиеме власт што освен себе си ја сака и државата. А ако ја сака државата ќе работи за нејзе. Не може неволно систематски да ја уништува на сите полиња. Да се надеваме заедно дека таков ќе биде Ковачевски и дека наскоро по реконструкција на владата нема во неа да има само 5 нови министри, од нив тројца од новиот парнер, Алтернатива.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by defo Вто Јан 18 2022, 09:12

Нешто грешиш. Јас се осеќам Македонец и никој неможе да ми го смени тоа. Едина замерка имам само кон променава на името, јас цврсто стојам на ставот дека требаше да биде двојна формула, ама тоа е. Ако оваа промена поможи за подобра иднина на мојата фамилија јас сум ок. Не за друго да не мора да ми се мочаат на гроб.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Вто Јан 18 2022, 21:19

Јас не живеам подобро по понижувачкиот Преспански договор кој требаше да биде последно понижубање. Тоа што Бугарија ќе го користи името за кое кум е Заев не ми значи ништо. И така ми се гади кога се користи новото име, а колку што гледам така е со најмалку 2/3 Македонци. Колку што гледав до сега Бугарите користеа почесто Македонија до сега. Без натурената додавка од евоатлантската меѓународна банда преку нивниот слуга што си отиде. Не ми се допаѓа ниту тоа што прв гостин на нашиот нов премиер е бугарскиот премиер. На Заев прв гостин му беше Бојко Борисов. Наводно станаа браќа. Не гледам ниту дека по потпишување на „братскиот“ договор за пријателство со наводно заедничка историја сме поголеми пријатели со Бугарите. Напротив, непријателството се зголеми. Најлошо од сe' е тоа што по оваа средба не сме ни за милиметар поблиску до ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Фед 06 2022, 17:02

Премиерот денес изјави, во врска со минималната плата, дека владата е на страната на работниците. Бидејќи тое се во судир со работодавачите тоа значи дека се против работодавачите. Кога ова ќе го прочита некој што сака да инвестира во Македонија, претпоставувам дека ќе замине во некоја друга земја.
Ако се усвои новиот закон, за негативно мислење против некого ќе се одговара. По големите критики во јавноста изгледа дека со амандман оваа глупост ќе биде избришана, но ќе остане запаметено дека сме имале влада штио сакала новинарите и граѓаните (по социјалните мрежи пред се) или да ја фалат владата или да се самоцензурираат (да молчат). Замоклчување на народот е полошо и од хибриден режим каков што имавме со владата на Заев.

Димитар Ковачевски Zakon-za-graganska-odgovornost-3

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by zozoti Нед Фед 06 2022, 17:18

Levica e isto na stranata na rabotnicite. Sto treba, da im rabotat bez pari na kriminalnite tranziciski profiteri? Ili da gi prodavame na kolonijalistite za sitni pari kako Grujo. Toj sto  saka cesno da raboti cesno i ke plaka. Ako nekoj mislel da investira za da ja koristi Makedonija kako kolonija a rabotnicite kako robovi neka krsi vrat, ne ni treba.


https://www.vecer.press/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%88%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE/

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by alienmk Пон Фед 07 2022, 11:12

Sto se raspravas so vmrovci. Desnicarite sekogas bile na stranata na kapitalot nasproti socijalata. Levo orientiranite kako Levica se tie sto otsekogas se borele za pravata na narodot i rabotnickata klasa.

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Пон Фед 07 2022, 21:28

Не сум им јас работодавач на работниците па да им плаќам дел од платата заедно со другите даночни обврзници. Повеќе има економско оправдување да се зголемат пензиите од платите затоа што факт е дека самио коронота го има намалено бројот на пензионери за скоро 8 илјади. Ова го пишувам врз основа на определбата за пазарна економија. Не се согласувам ни со тоа секоја група што брои неколку десетини илјади луѓе да може да уценува со блокирање на останатите со протести на раскрсници, патишта и слично. Кај нас минималната плата не е покачена со пораст на БДП, туку со политичка одлука, за да не се каже дека Заев се што вети во предизборието излажа, туку еве нешто и отстварил. Но со наши пари и со задолжување. Овие пари ќе треба да ги вратам јас, моите деца и моите внуци заедно со сите даночни обврзници. Во деловите од Македонија кај што се работи на црно, само ќе земаат пари, а нема да вложуваат во буџетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by OPOZICIONER Вто Фед 08 2022, 08:40

Sindikatot, vladata i rabotodavacite postignaa dogovor. Minimalnata plata 18 000 denari. Donesena e i novata metodologija za presmetuvanje na minimalnata plata vo idnina. Site se zadovolni od dogovorot osven dpmne koi pak pokazaa deka se protiv narodot.

https://www.biznisvesti.mk/ova-se-novite-tseni-na-gorivata-od-polnok-26/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 08 2022, 11:13

Небањатите на апарати.

OPOZICIONER напиша:Sindikatot, vladata i rabotodavacite postignaa dogovor. Minimalnata plata 18 000 denari. Donesena e i novata metodologija za presmetuvanje na minimalnata plata vo idnina. Site se zadovolni od dogovorot osven dpmne koi pak pokazaa deka se protiv narodot.

https://www.biznisvesti.mk/ova-se-novite-tseni-na-gorivata-od-polnok-26/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Вто Фед 08 2022, 16:51

Колку што гледам работодавачите го прифатија ултиматумот на владата да го исполнат ветувањето што таа им го даде на синдикатите, но возвратно грачаните на Македонија преку буџетот да ги исплатуваат доприносите од плата за пензиско, здравство ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Сре Фед 09 2022, 18:47

Еден од противпожарните авиони во моментов се наоѓа на редовно сервисирање во Шпанија. Има ветување дека ќе бидат испратени и другите два. Да се надеваме дека нема да има големи пожари и дека нема да бидат потребни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Саб Jул 02 2022, 12:48

За жал по прифаќањето на бугарскиот ултиматум за Ковачевски можам да напишам само еден збор и да кажам се. Предавник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Вто Ное 15 2022, 19:53

Чудна изјава на Ковачевски дека секој што не се чувствува како Бугарин или како Македонец од семејство што наводно било насилно македонизирано во 1944 година бил против Европа. Не сум против Европа и ЕУ како организација, но сум против лидерите на ЕУ и НАТО, против евроатлантската меѓународна банда што се мајтапи со Македонија и човековите права на Македонците од почетокот на осамостојувањето на Македонија од СФРЈ. Почна со тоа што безимени, со референца бевме примени во ОН, но не поради Русија и Кина, туку поради САД, Белика Британија и Франција кои ја поддржаа Грција. Проблемот со името заврши (се надевам времено) со Преспанскиот договор во кој освен насилно променетото име има уште еден куп помижувања за Македонија и Македонците. ЕУ и НАТО, се разбира и нивните слуги, домашните предавници, ветуваа дека тоа е последно понижување за нас. Но потоа следуваше шлагот на евроатлантската торта кога ни ја сѝснаа Бугарија со барања да се избришеме како народ и тоа е сега дел од пристапните преговори на Македонија со ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Luxor Вто Ное 15 2022, 20:32

Остави го Ковачевски, што знае тој за континутетот на дпне оФците.

Димитар Ковачевски Img_2623
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Чет Ное 17 2022, 09:37

Ако почекуваш дека ќе ти одговорам само, во твој стил, остави го Мицкоски, тој е опозиција, туку гледај го Ковачевски тој е премиер (иако е само послушник на Заев, Ахмети и амбасадорите), повторно ќе ти одговореам дека во историјата нема желби, туку бподатоци. Факт е дека Ванчо Михајлов бил на чело на ВМРО и дека неговата политика сега ја спроведува СДСМ. Дури се обидува да прифати дека во времето кога Ванчо Михајлов тврдел дека нема Бугари, пред 1944 година, бил во право. Јас за моето семејство можам да тврдам дека и татко ми и дедо ми беа Македонци, дедо ми е роден во 19 век, затоа што сум живеел со нив. Би ве потсетил и дека Лигата на народите во 1924 година и наложила на Грција да отпечати Македонски абецедар, кој за жал не е дистрибуиран. И СДСМ не го спомнува Лазар Колишевски иако најдолго бил на чело на партијата. Ги смени и имоњата на сите установи со Македонски во името, а се однесуваат на државата Македонија, кои тоа име го добиле во времето на Колишевски.
Не знам зошто не ја цитираше вчерашната изјава на лидрот на опозицијата дека треба да се затворат сите бугарски клубови во Македонија на база на реципроцитет.
Има ли предвидено пари во буџетот за следната година за отворање на македонски (државен) културен клуб во Горна Џумаја (Благоевград), што го најави Ковачевски. Колку што знам нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Чет Дек 01 2022, 10:26

Димитар Ковачевски Screenshot_1-21

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Bosonoga Пет Јан 20 2023, 16:33

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот