Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Председателот Стево Пендароски!!!

4 posters

Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by defo Нед Jул 03 2022, 16:36

Пендаровски за Апасиев: Штом ми пцуе починат родител, мора да е нашмркан или да му фали нешто

Почитуван претседателе, се надевам дека некој од вашиот кабинет го чита  форумов, и ќе ја пренесе мојата доброамерна сугестија.  Вие не сте човек,кој доаѓа од  дното на општеството,од средини на дисфункционални семејства, не сте продавач на пазар, не сте wanna be професор, вие сте интелектуалец, господин човек. Мислам дека направивте грешка што на нападот од едно искомплескирано човече,злобно и глупаво (трипер комбинација), кои само заради личен каприц, не пари, не ништо за возврат, работи на поткопување на развојот на Македонија, одговоривте во иста мера, или народски кажано паднавте на негово  „уличарско ниво“.   Немојте господине Пендаровски, тоа тој и го сака.  Знаете како викаат идиотот ве спушта на негово ниво да ве победи на „домашен“ терен.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Re: Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by OPOZICIONER Нед Jул 03 2022, 16:58

Prv pat Pendarovski da upotrebi vakov recnik. Ne e ni cudo, celo vreme e korekten a mu se vozvraka vaka. Go razbiram no se soglasuvam deka ne treba i ne smee da si dozvoli spustanje na toa nivo.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Re: Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by Luxor Нед Jул 03 2022, 17:17

Кога веќе темата е за Пендаровски, ми се чини дека испуштаме некои други изјави кои се далеку поважни за државата.

„За мене ова е транзиционен компромис, бидејќи се решава блокадата и во оваа фаза е прифатлив. Ја креваме бугарската блокада и се дозволува формално отворање на преговорите со Европската унија. Со ништо не го поткопува македонскиот идентитет оти за тоа во рамката има чист македонски јазик без фуснота. Ако се прифати предлогот, натаму нема само Бугарија да го цени нашиот напредок туку и Европската комисија. Подобро е Брисел да нè оценува отколку само Софија. Имаше теза дека историјата е услов за натамошен напредок. Историјата воопшто не е услов, има само една реченица во која се препорачува мешовитата историска комисија да се среќава почесто. Но, бидејќи има сомнежи во јавноста им реков дека очекувам Владата да додаде еден пасус плус, во кој ќе стои дека од отворањето на преговорите  до нивното завршување, ако има било какви инсинуации било од кого, кои се однесуваат на нашиот идентитет, одма се повлекуваме од преговорите“, рече претседателот Пендаровски по завршувањето на седницата на Советот за безбедност на која беа и премиерот Димитар Ковачевски и министрите Бујар Османи и Бојан Маричиќ.

https://sdk.mk/index.php/naslovna/frantsuskiot-predlog-ne-go-zagrozuva-makedonskiot-identitet-ako-bilo-koga-postoi-takva-opasnost-makedonija-ke-gi-prekine-pregovorite-so-eu-reche-pendarovski/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Re: Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by трендафил Пон Jул 04 2022, 19:34

Од авион се гледа дека целата операција што ја спроведува Бугарија со помош на ЕУ (исто беше и во спорот со Грција) е за загрозување на македонскиот идентитет. Во двата договора нема обврски за другата страна, туку само за Македонија. Иако со двата договора не ни се забранува да дишеме, да јадеме и многу други основни работи, во однос на идентитетот и двата договора се лоши и за Македонците во Македонија и светот, а веќе се избришани Македонците во Грција и Бугарија.
Се гледа и дека Албанците ги гледаат интересите на Албанија, а не на Македонија. Ако Македонија може само да направи заедничко сликање што ќе и овозможи на владата да лаже дека сме ги почнале преговорите, Албанија ќе ги почне без дополнителни обврски. Ние ќе треба како во капитулација да го смениме Уставот и да ги внесеме во него Бугарите, а истовремено да прифатиме дека во Бугарија нема Македонци. Што е гнасна лага. Понатаму, тоа Бугарија не го крие, ќе треба да признаеме дека имаме заедничка (под што подразбираат бугарска историја) што е исто така лага. Да не зборувам за бугарската фашистичка окупација на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Re: Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by трендафил Нед Jул 17 2022, 15:22


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Re: Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by OPOZICIONER Вто Мај 16 2023, 15:56

Bravo za Pendarovski.

Пендаровски ги донираше парите од покачувањето на платата

https://www.slobodenpecat.mk/1050703-2/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Председателот Стево Пендароски!!! Empty Re: Председателот Стево Пендароски!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот