Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

Страна 8 of 19 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Вто Jул 02, 2019 10:07 pm

Kga vekje se razmisluvash, razmisli i kolkav del od parite (ako voopshto ima takvo neshto) dobil Zhmicko i tie okolu nego za da obezbedat kvorum i dvotretinsko mnozinstvo ili samo tolku im raboti umot koga lazhea deka kje gi ponishtat dogovorite so bugarite i grcite za sega da tvrdat deka toa e gotova rabota i deka kje gi pochituvaat i ispolnuvaat dokolku dojdat na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 03, 2019 7:29 am

Ако добро те разбирам ти мислиш дека лидерот на опозицијата го ослободи Крсто Муковски од затвор и го донесе од таму директно во Собранието да гласа за Преспанскиот договор и потоа и додели тендери на неговата фирма. Ако беше така Крсто и денес ќе беше член на ВМРО-ДПМНЕ, а не исклучен од партијата. Без разлика на тоа што вие на предавничката група и ја признавате употребата на името „независна пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ“, што само го потврдува моето мислење дека на сите им дозволувате употреба на името ВМРО, дури и на овие исклучени членови, само не на ВМРО-ДПМНЕ, најголемата политичка партија во Македонија. Да не се разбереме ппогрешно. Не го оспорувам правото на предавниците сами да си ја именуваат собраниската група, без разлика што тоа не е чесно. Народот ќе си го каже своето мислење на следните избори. И тоа дали се согласува со владата дека Италијанците се цигани, а Италија е ебиветер држава, како што мисли генералниот секретар на владата Рашковски, а владата не го демантира тоа мислење веќе трет работен ден откако се појави во јавноста. Изгледа дека и Италија се согласува со ова мислење па не реагира ни италијанскиот амбасадор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Сре Jул 03, 2019 9:26 am

Никој нема право да се именува како ВМРО, посебно не дпмне - оФците кои не само што не ја следат и негуваат туку и ја предадоа идеологијата на организацијата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 03, 2019 11:06 am

Не сум сретнал до сега некаде домашните поддржувачи на евроатлантската меѓународна банда (поддржувачите Македонија да биде северна) да користат име без ВМРО за било кој освен за ВМРО-ДПМНЕ. На пример независна пратеничка група на ДПМНЕ за предавниците од ВМРО-ДПМНЕ или НП за партијата на Љубчо Георгиевски или БНД за партијата на Красимир Каракачанов во Бугарија. Ќе ми дадеш ли линк доколку имаш такви сознанија.
Уште нема извинување од Заев за тоа што бесрамно и долго не лажеше дека во јуни оваа година ќе добиеме датум за преговори со ЕУ. Прашање е колкумина поради таа измама гласаа на референдумот (иако и со тоа овој беше неуспешен) или за Стево Пендаровски кој исто тала лажеше дека сме добиле датум.
Нешто нема одговор за најновиот скандал на владата во кој генералниот секретар спомнува ВООБИЧАЕНА провизија од 10 до 15%. Да не зборувам за навредата до Ромите и Италијанците кои ги нарекува Цигани и до Италија која ја именува како ебиветер држава. Изгледа дека тоа е став и на владата, која не реагира на овие навреди и не се оградува од нив. Но чудно е што молчат и газдите, односно нема реакција од ниту еден амбасадор вклучувајќи го и италијанскиот. И Бејли да беше тука ќе молчеше изгледа. Цела евроатлантска меѓународна банда занемена.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI on Чет Jул 04, 2019 1:32 pm

I tvojot Gruevski, i tvojot Mickoski poddrzuvaat vlez vo EU i NATO. I tie li se poddrzuvaci na evroatlantskata megunarodna banda?

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI on Чет Jул 04, 2019 1:34 pm

Lazni se obvinuvanjata na opozicijata deka nema reformi vo Makedonija.

Хан: Цел Западен Балкан треба да го следи примерот на Северна Македонија за реформите

Целиот регион на Западен Балкан треба да го следи примерот на Северна Македонија и треба да ги забрза реформите, особено во сферата на владеењето на правото, почитувањето на човековите права и доброто извршување на власта, порача денеска на еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан на Самитот за Западен Балкан во полскиот град Познањ

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/han-cel-zapaden-balkan-treba-da-go-sledi-primerot-na-severna-makedonija-za
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Чет Jул 04, 2019 7:04 pm

Хан изгледа заборавил на крај да каже априлилили

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Чет Jул 04, 2019 7:21 pm

Изгледа не заборавил туку не е лажго како вас од дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI on Сре Jул 10, 2019 9:44 am

Анти-НАТО кампањата пуштена на најјако

Како ќе наближува македонското членство во НАТО, така ќе растат провокациите и обидите за местенки од типот на руските мајтапчии, предупредуваат аналитичарите.
https://m.dw.com/mk/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D1%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D1%98%D0%B0%D0%BA%D0%BE/a-49532328?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 1:48 pm

Преку пенис ми е веќе од адвокатите на СДСМ кои лажно се претставуваат како аналитичари. Македонија не е прва, туку за сега последна земја што влегува во НАТО, а со ниту еден лидер на земјите што влегуваат во НАТО не бил заебаван од мајтапчии. Не е Русија виновна што наместо во 2008 година влегуваме во НАТО дури сега, туку Грција и земјите што ја поддржуваа во нејзиното криминално однесување, односно во непочитувањето на т.н. Времена спогодба. Се надевам дека Грците нема да добијат поддршка и ако започнат да се мајтапат со нас кога ќе ги почнеме преговорите за влез во ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 1:49 pm

Ne se glupiraj, ako ne bil lider na zemja shto vleguva vo NATO bile lideri na zemji koi vekje se chlenki.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 2:10 pm

Никој не е дупен во здрав мозок три пати, како што се случи во нашата Македонија. Секој може да биде измамен еднаш, а само будалетинка (не знам што израз да употребам за човек што дозволи вака да се заебаваат со Македонија, но повторно да напишам дека не се работи за дијагноза туку за лаичко мислење) може да дозволи на ист начин исти луѓе да го прелажат три пати. СДСМ наместо да избере условно кажано нормален човек и за свој лидер и за премиер, го брани Заев со сите сили таму кај што нема одбрана.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:17 pm

Se dodeka interesite na makedonskiot narod vi se zad partiskite kje si ostanete predavnici. Vo situacija koga spored ekspertite i megjunarodni, i domashni protiv Makedonija se vodi specijalna vojna vie zastanuvate na strana na neprijatelot. Ednash prashav, kako se chuvstvuvate kako ruski kurvi koi pomagaat vo potkopuvanje na bezbednosta i destabilizacija na sopstvenata drzhava samo za da mozhete da gi zadovoluvate nekazneto svoite mafijashko-kriminalni nagoni?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 2:32 pm

Ако мислиш дека во земја против која се води специјална војна нормален човек може да дозволи да биде дупен во здрав мозок три пати и ќе беше веројатно дупен неограничен број пати ако на дупачите не им досади да го прават тоа треба да остане премиер за да може да го дупи некој друг, нека ти е алал на умот. Немам друг коментар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:37 pm

Normalen chovek ne zastanuva na strana na neprijatelot na sopstvenata zemja. Site gragjani na Makedonija vo ovoj moment se edinstveni vo poddrshkata na premierot osven chlenovite na KPOSM - dpsmne koi zastanaa na stranata na neprijatelot zaradi lichni i tesnopartiski interesi. Toa normalnite lugje go narekuvaat predavstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 9:16 pm

Сите граѓани го поддржуваат лидерот секаде и секогаш само во Северна Кореа или слични земји. ВМРО нема толку членови колку што имаше гласачи Гордана Силјановска или колку што не излегоа на референдумот. Не знам дали комедијантите се непријатели на Македонија, но не може да сметаш дека ако некој бара одговорност од тие што направиле катастрофален безбедносен пропуст се на страната на непријателот за што ја сметаш Русија. Јас не ја сметам Русија за непријател, но сепак не поддржувам безбедносни пропусти. Ако вака се однесувал Заев со тие што ги смета за непријатели, што ли правел со пријателите - Албанија, Бугарија и Грција?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:25 pm

Се излажа по некој гласач мислејки дека Гога ќе стане албанска снаа. Затоа на локалните во Охрид бевте катастрофа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 9:30 pm

Нии во Охрид СДСМ не доби 100% односно сите гласови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:32 pm

Доби доволно да ве порази. Тоа би требало да ве научи да не генерализирате. Локални, парламентарни и претседателски избори не е едно исто.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 9:35 pm

Претегнаа гласовите на поддржувачите на минарето дивоградба.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:41 pm

Напротив, македонците гласаа за градоначалничкиот кандидат од СДСМ. Албанците гласаа за снаата Гога. Затоа во Охрид имавте повеќе гласови за Гога а помалку за градоначалник. Ако само македонци гласале за Гога тогаш истите ќе го изгласаа вашиот кандидат за градоначалник.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI on Чет Jул 11, 2019 1:48 pm

Bravo za vladata na premierot Zaev.

Томас Шиб: Наскоро ќе биде познат датумот за почеток на преговорите за членство со Северна Македонија
July 11, 2019 13:36

https://24info.mk/%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%81-%d1%88%d0%b8%d0%b1-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be-%d1%9c%d0%b5-%d0%b1%d0%b8%d0%b4%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%82-%d0%b4%d0%b0%d1%82%d1%83%d0%bc/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI on Пет Jул 12, 2019 9:02 am

Brzo i sigurno se vleguvame vo NATO.

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.

https://lokalno.mk/turtsija-i-cheshka-go-ratifikuvaa-protokolot-za-chlenstvo-vo-nato/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 12:59 pm

За НАТО е јасно дека ќе станевме членка и ако мнозинството не го сакаше тоа, како што се случи со Црна Гора. Што правиме со ЕУ? Очигледно е дека Турците не се будали како некои земји од опкружувањето, па сопствениот интерес, испорачување на терористите што сакаа да извршат државен удар, не го ставија над заедничкиот. Денес е, патем, направена првата испорака од ракетниот систем СС-400 што Турција го увезува од Русија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI on Пет Jул 12, 2019 1:40 pm

Kako sto, vo oktomvri dobivame datum.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 8 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 19 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот