Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+19
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
23 posters

Страна 16 of 36 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 36  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER Пон Мар 23 2020, 13:32

Sigurno pocnuvame pregovori, koga tocno ke odredi tekot na pandemijata.

Od EU i NATO - Page 16 Img_2113
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by misterija Вто Мар 24 2020, 15:20

Ajde airlija neka ni e!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Вто Мар 24 2020, 17:03

Pristignuva pomos. Vo pari ama i ekonomijata treba da se odrzi.Od EU i NATO - Page 16 Img_2149
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 803
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Dino Вто Мар 24 2020, 17:06

misterija напиша:Ajde airlija neka ni e!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Samo da ne staneme kako Turska, sto godini pregovara.

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Мар 24 2020, 17:16

Тоа ќе зависи од тој што ќе ги води преговорите а тоа пак зависи од тоа како ќе гласа народот. СДСМ не внесе во НАТО, оствари почеток на преговори со ЕУ додека вро дпне со сите сили се трудеше да го спречи тоа и да ја уназади државата. Затоа сите што имаат малку ум знаат дека СДСМ треба да победи на изборите и да формира влада за да влеземе во ЕУ најбрзо што може.

Od EU i NATO - Page 16 Img_2251
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мар 27 2020, 11:49

https://expres.mk/liderite-na-eu-ja-potvrdija-odlukata-za-pochetok-na-pregovori-so-makedonija-i-albanija/

Повторно имаме одлука за почеток на преговори. Само повторно датумот стоо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мар 27 2020, 13:09

Денеска повторно, не знам по кој пат, влегуваме во НАТО. Се надевам последен пат, односно трајно. Денеска ќе го предадеме протоколот што го ратификува нашето Собрание пред распуштањето и со тоа ја завршуваме процедурата. Ако не измислат нешто ново за нас лидерите на евроатлантската криминална банда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Мар 27 2020, 18:06

Nema da izmislat nishto. Samo kje vi go chestitaat na vas predavnicite od vsmro dpsmne propagjanjeto na planot od
nezavisna i suverena drzhava na makedonskiot narod, Makedonija da ja vratite vo status na srpska vardarska banovina.

Od EU i NATO - Page 16 Img_2172
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мар 27 2020, 21:41

Суверена држава не менува Устав, учебници, идентитет на голем дел од граѓаните и друго во договор со странци. А помош очекува од пријатели, а не од Кина, од која нели НАТО не спасуваше.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Мар 27 2020, 21:59

No spored tvoite vsmro dpsmne predavnici toa shto vie go promovirate kako vasha vizija za drzhava mozhe da se pretvori vo srpska kolonija. Kako kje ja narekuvavte partijata togash? Vnatreshna vardarsko banovinska revolucionerna organizacija demokratska partija za srpsko vardarsko banovinsko nacionalno edinstvo?

Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Мар 28 2020, 14:13

Ако веќе додаваш с за северна би требало првенствено тоа да го направиш кај партијата во сопственост на Заеви, СДС(С)М. Да не кажам кај таткото на северна и бришењето на најголем дел од идентитетот кај многу Македонци. Еве повторно ќе те прашам и тебе и другите северни. Од кога сте Македонци? Дали сметате дека вештачки ве створил Тито или можеби Киро Глигоров и Љубчо Георгиевски? Ситуацијата со корона вирусот дава можност за корисна употреба на Преспанскиот договор доколку го имате во печатена форма. Може да замени тоалетна хартија. Суверената влада на Заев спроведуваше Тиранска платформа, а за историјата и идентитетот се договараше со Грција и Бугарија.
Да прашам дали очекуваш дека на крајот на мандатот во кој СДСМ е на чело на државата ќе бидеме побогати отколку кога дојдовте? Посебно што станавме членка на НАТО што нели треба да донесе пари во вид на странски инвестиции. Можеби ќе добиеме и датум за преговори со ЕУ, да сме живи и здрави ќе видиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Мар 28 2020, 15:24

Zavidno nivo na glupokja si pokazhal iako odgovorite na prashanjata koi si gi postavil gi znaesh i sam. Sepak eve kje te prosvetlam. Za razlika od vas lazhnite makedonci od dpsmne koi se samoproglasivte za naslednici na Aceta gejot i so sila se obiduvate negovoto gejsko zname da go naturite kako etnichki simbol na site makedonci, nie, vistinskite makedonci i patrioti tochno znaeme koi sme i shto sme.

https://mk.m.wikipedia.org/wiki/Македонско_национално_движење
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Мар 28 2020, 15:44

Колку што знам до скоро цар Самоил го сметавте за Македонец. Сега разговарате и за тоа дали Македонец е Гоце Делчев. Веројатно до крајот на преговорите за членство во ЕУ Заев е спремен да прифати дека и тој и сите Македонци биле Бугари. Јас не сум спремен да лажам ниту поради членство во ЕУ.
Но да се вратам на темата. Еден ден по пристапувањето на НАТО не се чувствувам ниту за влакно посигурно или побогато, па сметам дека бадијала си го сменивме името и идентитетот.
Добро ли разбрав дека сметаш дека според линкот што си го ставил твоите предци до 1802 година биле Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Мар 28 2020, 16:10

Ochigledno nidhto ne si prochital tuku samo gi verglash napamet nauchenite antichko gejski gluposti. Tochno za takvi kako tebe vistinskite makedonci ja ispeale „Narode makedonski". Kje se prepoznaesh vo delot „sram golem e za tebe sam da se ne znaesh".
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Мар 28 2020, 17:08

Ти ми даваш линк до напис на Википедија (што не мора да биде релевантен извор) во кој најстар споменат датум е 1802 година. На Александар Македонски имаат право сите од Македонија до Индија кај што владеел. Секој одлучува сам, како поединец, за својот идентитет и никој, ниту НАТО и ЕУ немаат право да го казнуваат поради тоа. Дури и ако греши. Ако јас кажам дека сум Германец, нема да се возбудат ни Германците, ни Австријците ни Швајцарците од германско потекло ниту било кој друг Германец. Можеби ќе речат мани го будала, а најверојатно нема воопшто да реагираат. Не знам зошто толку се возбудуваат околу нашето потекло Грците или Бугарите, уште помалку зошто во тоа им помагаат земјите од НАТО и ЕУ, па нашето членство во овие организации се претвори во рекетирање да признаеме дека не се Македонци Македонците во однос на Грција, односно дека Македонците се Бугари во однос на Бугарија. Дали тие луѓе се нормални?
Интересно е што ММФ предвидува дека единствени земји што ќе имаат раст на БДП во оваа година поради корона пандемијата ќе бидат само Кина и Индија. Како да немаше пандемија во Кина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Мар 28 2020, 18:23

Gledash kako znaesh, na Aceta imaat pravo site kako na svetsko kulturno nasledstvo. No vie dpsmne predavnicite go prisvojuvate etnichki i negovite gej simboli gi nametnuvate nasilno kako etnichki simboli na makedonskiot narod. A ako vekje ne i veruvash na vikipedija eve ti go kurtonot vecher i budalata koja iako go znae tekot na makedonskoto nacionalno osvestuvanje saka da gi pravi vardarski banovinci.

https://vecer.mk/node/457138
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by osa Саб Мар 28 2020, 19:49


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by TRAJCHE Пон Мар 30 2020, 16:11

Cestito.

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 642
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Мар 30 2020, 16:55

Дојде ли некоја странска инвестиција од тие што чекаа на ред пред граница да станеме членка на НАТО?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Пон Мар 30 2020, 17:58

TRAJCHE напиша:Cestito.


Konecno makedonskoto zname i himna pred sedisteto na NATO.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 803
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 01 2020, 14:25

И денес вестите не се добри за вас небањати, сите планови за блокада на влезот на Македонија во НАТО ви отидоа по вода.

Od EU i NATO - Page 16 Img_2366

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2115
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 01 2020, 18:21

Ајде уште малку лоши вести за небањатите.

Od EU i NATO - Page 16 Img_2367

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2115
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Апр 03 2020, 11:07

Добро е што евроатлантската меѓународна банда (врхушката на ЕУ и НАТО) конечно увиде дека Русија, а пред се Кина може да го зголеми влијанието во светот благодарејќи на корона вирусот, па ќе почнат да помагаат пред се на земјите членки на овие организации, но и на земји кај што сакаат да имаат влијание, вклучувајќи го тука и т.н. западен Балкан.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 07 2020, 23:05

Поздрав од Помпео и САД небањати.

Od EU i NATO - Page 16 Img_2398

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2115
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Апр 12 2020, 19:34

SHARENI напиша:Pristignuva pomos. Vo pari ama i ekonomijata treba da  se odrzi.Od EU i NATO - Page 16 Img_2149
Поминаа 3 недели, повеќе од тие неколку дена за кои нели ќе дојдеа парите. Нешто ги нема. Некој очигледно лажеше. Иако овците од стадото за секоја ветена пара сметаат дека е добиена. Да евидентираме уште една лажна вест од ЕУ или од нашата влада. А добро лажат и едните и другите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 16 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 36 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 36  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот