Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+19
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
23 posters

Страна 20 of 39 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Сеп 19 2020, 18:39

Дали е тој пријател со Зоран Заев, или негови пријатели се Борисов, Ковачев, Каракачанов ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by zozoti Пет Сеп 25 2020, 12:31

Se cini deka Francija se pridruzuva na Germanija vo pritisokot Bugarija da ne go sprecuva napreduvanjeto na Makedonija kon EU.

Od EU i NATO - Page 20 Img_2039

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Сеп 25 2020, 16:42

Се надевам дека овој пат земјите членки на ЕУ нема да се прават мутави и најмалку со својата мутавост, а некои и активно нема да ја поддржат Бугарија како што ја поддржаа Грција во идиотскиот однос кон Македонија. Доколку тоа не се случи за евентуалното непочнување на прговорите со ЕУ, јас нема како говедата на Сорос и Заев и будалетинките кои се дел од стадото без да го вклучат мозокот нема да сметам виновен никого во Македонија, туку вината ќе ја лоцирам таму кај што е, во евроатлантската меѓународна банда која не знам од кои причини скоро два века брутално ги крши човековите права на нас, Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пет Окт 02 2020, 18:18

Дали ЕУ започнува контраофанзива на бугарските барања?

Od EU i NATO - Page 20 Img_2454
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Окт 02 2020, 19:38

Доколку повторно не добиеме датум за преговори, да повторам, нема за тоа да го сметам Заев за виновник. Друга работа е дали ќе го сметам за будалетинка што верувал дека проблемот што Македонија го има со евроатлантската меѓународна банда ќе ги надмине конечно со договорот со Грција и дека неговите пријатели Борисов и Каракачанов нема да прават проблеми. Истото важи и за сиоте поддржувачи на политиката на свиткана кичма. Не можам ни да му се лутам. Толку му дал Господ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER Пет Окт 02 2020, 20:28

Rezultat od rabotata na SDSM i gospodinot Zaev.

Со американска помош Македонија се вклучува во енергетскиот проект Александропулос, а повторно ќе се активира и нафтоводот Скопје – Солун. Учеството на земјава во изградбата на терминалот за природен гас во Грција ќе помогне Македонија преку крак да добива гас и од Азербејџан. Според државниот секретар за енргетика и ресурси во Сад , Фанон со тоа малите држави како Македонија повеќе нема да бидат зависни од само еден извор на гас.

Енергетското поврзување на земјава со Грција ќе чини 54,4 милиони евра.

Поддршка од Сад има и за повторно активирање на нафтоводот Скопје – Солун кој од 2013 година не е во функција. За овој проект интерес има и кај Хеленик петролеум.

Државниот секретар за енергетика и ресурси Фанон заедно со државниот секретар на САД Мајк Помпео на почетокот од оваа недела во Солун учествуваа на состанокот со грчкиот министер за животна средина и енрегетика Хацидакис.

Франсис Фанон, помошник државен секретар на САД за енергетски ресурси, во интервју за „Капитал.мк“ изјавил дека е дојден тука за да оствари крупни енергетски регионални проекти што е планирано да се вкрстат токму во Скопје.

Тој е директен во пораката дека идејата е создавање на вистински енергетски пазар со отворање на други можности за набавка на енергенси што до сега традиционално се обезбедуваа од Русија.

Според него, некои држави, вклучително и С. Македонија имаат историски предизвици пред себе.

„Но, мора да се признае овој позитивен моментум. Ова е голем напредок после толку години. Членка на НАТО, пред преговори со ЕУ. Ова е огромен, огромен напредок. Секој од овие чекори го зголемува нивото на одговорност и на очекувања од Владата, од континентот… и ова создава едно целосно ново охрабрување во коешто ние сакаме да учествуваме и да бидеме партнери“, смета Фанон.

https://netpress.com.mk/so-amerikanska-pomosh-makedoni-a-treba-da-se-prikluchi-na-energetskiot-proekt-aleksandropulos/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Окт 02 2020, 20:37

Да се надеваме дека овој проект нема да заврши како АМБО на крајот на минатиот век, ако се сеќавате на него или тогаш уште сте мочале во пелени. Иако ова нема никаква врска ниту со НАТО, уште помалку со ЕУ, туку со САД. Да потсетам дека Македонија имаше поддршка од САД за прием во НАТО во 2008 година, но не бевме примени додека не си го сменивме името (по неуспешен референдум). Да се надеваме дека за членство во ЕУ нема да треба да станеме Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 11:57

трендафил напиша:Доколку повторно не добиеме датум за преговори, да повторам, нема за тоа да го сметам Заев за виновник. Друга работа е дали ќе го сметам за будалетинка што верувал дека проблемот што Македонија го има со евроатлантската меѓународна банда ќе ги надмине конечно со договорот со Грција и дека неговите пријатели Борисов и Каракачанов нема да прават проблеми. Истото важи и за сиоте поддржувачи на политиката на свиткана кичма. Не можам ни да му се лутам. Толку му дал Господ.
Очигледно како мене смета мнозинството во Македонија. Само 1 (и со зборови еден) процент во истражувањето на институтот Преспа ја сметаат Бугарија за пријател на Македонија. ДОговорот за пријателство го поддржуваат 23%. Тоа се веројатно тие што се спремни на виткање кичма и задоволување на сите гадости што ќе им паднат на ум на тие од евроатлантската банда за влез во ЕУ. 42% се против договорот. За жал такви ни се соседите. И тие се причина што многумина заминуваат во странство за да имаат нормални соседи.

https://expres.mk/bugarija-ima-mnogu-pogolem-problem-so-makedonija-od-goce-delchev-istrazhuvanje/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Саб Окт 03 2020, 12:16

Stojkovski e delumno vo pravo. Verojatno na ist nacin kako Bugarija ja gledame i Grcija i toa ne e zaradi dogovorite tuku zaradi podmolnite obidi tie da se prekrsat. Od strana na Grcija so nedonesuvanje na zakonite sto proizleguvaat kako obvrska od dogovorot od Prespa, a od strana na Bugarija so prakanje memorandumi polni so istoriski lagi do zemjite clenki na EU.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 12:46

Проблемот не е само во Грција и Бугарија туку во поддршката што ја добија од евроатлантската меѓународна банда или од т.н. големи сили при поделбата на Македонија со Букурешкиот договор. Самопрогласениот демократски западен свет скоро два века активно работи против Македонија и Македонците. Сакаат со уцени да не вратат во времето пред АСНОМ. Работат систематски не само со уцените за прием во НАТО и ЕУ, туку и воено со нападите од Косово врз Македонија во 2001 година кога почнаа да се уриваат темелите на АСНОМска Македонија во Уставот со т.н. Рамковна спогодба.
Лично не мислам да лажам ниту дека сум Бугарин ниту дека АЛександар не го сметам за Македонски туку за Грчки. Пред се затоа што сум одел во Грција (во Беломорскиот дел) во време кога ако грчки државјанин ја споменеше Македонија беше затворан, а странец беше протеруван без право да добие повеќе виза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Саб Окт 03 2020, 12:51

Zasega ne gledam megunarodna poddrska za Grcija i Bugarija vo nivnite napori da gi izbegnat obvrskite od dogovorite. A podelbata na Makedonija posle balkanskite i prvata svetska vojna e odraz na realniot soodnos na silite vo toa vreme i e ireverzibilen proces.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 12:56

Грција го доби тоа што го сакаше вклучувајќи и брусење на шахтите низ Македонија. Проблем останува Бугарија. Тие веројатно одат на циганско (не ромско да не ме обвини некој за омраза кон Ромите) пазарење. Бараат повеќе за да биде Заев среќен што само татко му и мајка му според договорот ќе бидат Бугари, а не и тој.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Саб Окт 03 2020, 13:15

Gresis, Grcija morase da priznae makedonska nacija, jazik i drzava sto e sprotivno na site nivni zalaganja od postoenjeto do denes. Ne im e griza za Aleksandar i ne se plasat od teritorijalni pretenzii tuku se obiduvaat da ja prikrijat istoriskata vistina od 1912 do 1947 godina. Cipras verojatno pod nadvoresen pritisok morase da se pomiri so toj fakt i toa e problemot na Nova Demekratija, zatoa sto del od predcite na nivnite istaknati clenovi ucestvuvale direktno vo tie slucuvanja. Istoto ja maci i Bugarija, toj period na pojavata na makedonskata nacionalna svest i dvizenja za nezavisna Makedonija, bugarskoto ucestvo vo vojnite, i vo dvete na pogresna strana a najmnogu se obiduvaat da go prikrijat nivnoto fasisticko minato pa mislat deka ako gi proglasat makedoncite za Bugari avtomatski ke iscezne toa fasisticki okupator, ke se zaboravi ucestvoto vo vojnata na strana na nacistite, deportacijata na evreite i od okupatori magicno ke stanat osloboditeli. Isto kako sto vo komunuzmot srbite od okupatori na Makedonija od vreme na balkanskite do krajot na vtorata svetska stanaa osloboditeli od turskoto ropstvo.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 13:29

Грција ја призна државата одамна, откако отвори амбасада во Македонија и прими македонски амбасадор во Грција. Само има проблем со имињата. Нација, јазик и друго се во доменот на човекови права и нивно непризнавање е кршење на човековите права. По твое веројатно ни признале и право да дишиме, со исклучок на Заев кој веројатно не диши откако насилно го смени Уставот поради промена на името.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Окт 03 2020, 14:23

Albatros напиша:Gresis, Grcija morase da priznae makedonska nacija, jazik i drzava sto e sprotivno na site nivni zalaganja od postoenjeto do denes. Ne im e griza za Aleksandar i ne se plasat od teritorijalni pretenzii tuku se obiduvaat da ja prikrijat istoriskata vistina od 1912 do 1947 godina. Cipras verojatno pod nadvoresen pritisok morase da se pomiri so toj fakt i toa e problemot na Nova Demekratija, zatoa sto del od predcite na nivnite istaknati clenovi ucestvuvale direktno vo tie slucuvanja. Istoto ja maci i Bugarija, toj period na pojavata na makedonskata nacionalna svest i dvizenja za nezavisna Makedonija, bugarskoto ucestvo vo vojnite, i vo dvete na pogresna strana a najmnogu se obiduvaat da go prikrijat nivnoto fasisticko minato pa mislat deka ako gi proglasat makedoncite za Bugari avtomatski ke iscezne toa fasisticki okupator, ke se zaboravi ucestvoto vo vojnata na strana na nacistite, deportacijata na evreite i od okupatori magicno ke stanat osloboditeli. Isto kako sto vo komunuzmot srbite od okupatori na Makedonija od vreme na balkanskite do krajot na vtorata svetska stanaa osloboditeli od turskoto ropstvo.

Analizata odlichna no zaludna. Trendafil i negovata predavnichka dpsne-dpbne odlichno go znaat toa no odrabotuvaat za tugji interesi. Zatoa gi podelija makedoncite na antichki i ne antichki a vo posledno vreme se obiduvaat da go nametnat imeto severdzani. Celta e unishtuvanje na makedonskiot narod i drzhava i nejzino pripojuvanje kon Srbija koja edinstvena go zagubi svojot del od plenot od bukureshtkiot dogovor. Voedno toa bi bil nadomest i za Kosovo. Ottamu povicite za obedinuvanje so Srbija i postavuvanje na visoki pozicii na chlenovite preku koi go plasiraat toa baranje kako i sorabotkata so bugarite za zaednichko krevanje tenzii i blokiranje na sigurna idnina na makedonskiot narod i makedonskata drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 16:43

Не знам дали си заборавил дека првото знаме на независна Република Македонија, Сонцето од Кутлеш, беше изгласано од сите партии во СОбранието. Немаше поделби. Лидер на ВМРО тогаш беше Љубчо Георгиевски кој сега е во коалиција со Заев. Против шеснаестокракото сонце не беа ниту Петар гошев, Киро Глигоров или Бранко Црвенковски. Поделбите ги направија подоцна странците преку свои платеници новинари. Чудно е што сите предавници го поддржуваа СДСМ. Имаше политички натпревар, но не и мразење помеѓу Македонците што се индентификуваат и со античката историја и тие што тоа го сметаа од доаѓањето на Словените. Доколку Словените воопшто дошле овде, бидејќи има и такви погледи, дека селидбата била од југ кон север. Како што се ширело и христијанството. Сега втората групација со доаѓањето на Заев се откажа од македонската историја од првиот милениум на нашата ера и го смета цар Самоил за Бугарин, затоа што така договорил историчарот Зоран Заев.
Пак ќе напишам дека ако Заев смета дека сме Бугари насила преправени во Македонци (што не тврдам дека можеби е точно за него и неговото семејство но не и за мене, татко ми, дедо ми роден во 19от век) од страна на СДСМ, тогаш со име КПМ, зошто не повика на обединување на Македонија, која за него е изгледа западна Бугарија, па да станеме членки на НАТО веднаш. Би го решиле и проблемот со АЛбанците бидејќи нема да има етнички малцинства. И тие ќе бидат Бугари. Но таква лага не може да помине ни во Македонија. Земја што си го смени знамето, и преговара за идентитетот, јазикот, сопствената историја ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 19:14

Уште еден позитивен извештај на комисијата на ЕУ за Македонија. Не нам кој по ред од 2008 година, кога владата на Груевски ги исполни условите за членство. Но за жал и овој пат датумот за преговори не зависи од нас туку од менталната состојба на нашите соседи. Се разбира дека јас не сум луд како некои во минатото, па доколку се случи, не дај Боже, да не добиеме датум наместо да ги обвинувам вистинските виновници (порано Грција, сега Бугарија, што би рекле пријателите на Заев), да ја обвинувам нашата власт. Во секој случај ние не треба да станеме членка веднаш, туку треба да поправиме некои работи во тек на преговорите. И покрај тоа што во многу работи и денес сме пред Бугарија и Грција и покрај тоа што тие се членки на ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by TRAJCHE Чет Окт 08 2020, 18:16

Nova direktna pomos od NATO.

Od EU i NATO - Page 20 Img_2236
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Bosonoga Чет Окт 08 2020, 19:29

Ke crknat od maka crepcinjata od dpmne.

Od EU i NATO - Page 20 Img_2122
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Окт 08 2020, 19:47

Не сме просјаци да молиме за помош. Ќе добиеме 20 респиратори. До сега во Македонија, за жал ниту еден пациент приклучен на машина не преживеа. За еден беше објавено дека оздравел, но и тој по некој ден почина, Бог да го прости.
Не знам од каде ти е идејата дека сите освен СДСМ, ДУИ и ДПА ќе цркнат од мака. Дали вие цркнувавте од мака кога ќе дојдеа странски инвестиции или други пари во времето кога бевте опозиција. Повеќе би се радувал сами да си купевме респиратори за не дај Боже или уште подобро да не ни требаат воопшто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Чет Окт 08 2020, 19:59

Osven so glupokja na koj drug nachin 60 respiratori stanuvaat dvaeset a ponudenata pomosh od sojuznicite se narekuva prosjachenje.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Окт 08 2020, 20:09

Кога се сметаше дека респираторите се неопходни за норба против короната не добивме респиратори. Кај нас нема доволно очучени луѓе за да работат со респираторите што ги имаме. Ниту има потреба затоа што респираторите не се покажаа најдобро во борбата со короната никаде во светот. Сигурно е дека во пакетот помош нема да има од лекот што го доби Трамп кој на 74 години оздраве за два дена. За жал не демократите во САД и левичарите ширум светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Чет Окт 08 2020, 20:23

Ajde povtorno prochitaj i kje vidish deka ne prashuvam nitu za efikasnosta na respiratorite nitu za lekot shto go dobival Tramp.

Teo напиша:Osven so glupokja na koj drug nachin 60 respiratori stanuvaat dvaeset a ponudenata pomosh od sojuznicite se narekuva prosjachenje.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Окт 09 2020, 14:14

И јас те прашувам и тебе и другите повеќе пати дали сте биле Македонци од секогаш или до некој датум (кој?) вие или вашите предци сте биле Бугари што Љубчо Георгиевски, Бранко Црвенковски и подоцна Груевски насилно ве терале да бидете Македонци или чекате што ќе договори Заев со Борисов, па никој не ми одговара. Не знам што се замислуваат некои (ајде да употребам трето лице множина бидејќи на мене ми се забранети директни обраќања на форумов). Секој има право да напише што сака ако тоа има допир со темата.
Во врска со НАТО првпат во својот живот гледам некоја меѓунродна организација да му даде на некој колаче за роденден. Дали нивна оценка е дека Заев може да го купат со тортичка (и неговите следбеници кои на тортичето гледаат како на светско чудо). Колку свеќи, не дај Боже, може да се случи да горат на гробовите на наши војници ангажирани за потребите на НАТО (поточно речено потребите на евроатлантската меѓународна банда) заради чоколадното тортиче со свеќиче. Заев на Столтенберг еднаш му го баци пенкалото, сега му ја дувна свеќичката. Што ќе биде трето?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Окт 09 2020, 16:57

Koja neverojatna glupokja e da se obiduvash da navredish na nacionalna osnova lichnost koja tochno znae koj e i shto e kako i koi i shto se negovite predci za razlika od tebe naslednikot na gejot Ace i Vanche Mihajlov shto vo najmala raka te pravi antichki bugarin a od ponovo vreme i srbin koj vo svojata glupokja se obiduva da gi nametne svoite antichko-gejsko-bugarashko-srbomanski koreni na vistinskite makedonci vo obid da go izbrishe ili barem razvodni makedonskoto nacionalno chuvstvo i makedonskiot nacionalen identitet a se so cel unishtuvanje na makedonskiot narod i makedonskata drzhava. Ako ne si glup i gi chitashe linkovite shto gi stavav kje znaeshe no toa ne i odgovara na tvojata antichko-bugarashko-srbomanska agenda nasochena protiv makedonskiot narod i makedonskata drzhava.

Od EU i NATO - Page 20 Img_2289
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 20 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 39 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот