Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пациенти

+7
Luxor
PRVOBOREC
OPOZICIONER
SHARENI
Bosonoga
трендафил
defo
11 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Aвг 10 2022, 21:25

Пациенти - Page 3 Fo10

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пет Aвг 12 2022, 15:19

Пациенти - Page 3 Fz9jey10

Алиен и син му. Додуша се надевам нема деца, гревота е деца да имаат таков родител. Кој си пука в колено.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Aвг 13 2022, 22:35

defo напиша:
трендафил напиша:Тие што не им се сушат мозоците не прифаќаат спроведување на политиката од времето на бугарската фашистичка окупација.
Едно прашање. Има ли во ЕУ некоја земја членка што немала домашни фашисти што соработувале со Хитлер? Што не биле дел од Тројниот пакт. Велика Британија си замина.

А? Абе не си се напил апој изгледа пак.
Да почнам од Феанција, единствената земја од ЕУ што има атаомски бомби. Во војната го имаше Виши. За Германија, Италија, Бугарија знаеме дека беа дел од меѓународната заедница со име Троен пакт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Форумска Бардовачка девизија

Пишување by defo Нед Aвг 14 2022, 21:29

денацификација на Путин...
https://twitter.com/IAPonomarenko/status/1558886726860505090

Шо му згрешиле на Путин обичните цивили?!? А говеда (под говеда  се  мисли на Алиен,   Трендафил,  Албатрос,  Зозоти)? Некој цел живот се вложил за ова и сега?!? Без одговори од моронски тип, у стил ама УСА шо праеше?!?!

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Нед Aвг 14 2022, 22:25

За жал во секоја војна страдаат најповеќе цивилите. Ќе споменам неколку такви настани направени од други. Хирошима и Нагасаки во Јапонија, Кореа, Виетнам, Палестина, Ирак, Либија, спседна Србија од која насилно е одземено Косово, војната во Македонија (12 киднапирани цивили од владеечката ДУИ кои исчезнаа). И во дефашизацијата на Германија се настрадани многу цивили. На пример во бомбардирањето на Дрезден.
Во војната во Украина чудни се и последиците врз остатокот од светот поради санкциите што западната цивилизација ги воведе против Русија. Немаше такви последици од санкциите на Иран, на пример. Или на Србија

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 14 2022, 22:30

Неписмени патриоти.

Пациенти - Page 3 Fzgpvb10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 15 2022, 11:59

Многу ниско паднал Тортевски штом почнал да шири фејкњуз на социјални мрежи. А со речникот што го употребува може слободно да им конкурира на небањатите партиски ботови.

https://mobile.twitter.com/atortevski/status/1558354598800367616?cxt=HHwWgIC9-YjQsaArAAAA

https://360stepeni.mk/vladata-ke-uchestvuva-so-okolu-45-milioni-evra-vo-investitsijata-na-germanski-e-go-vo-tetovo/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пон Aвг 15 2022, 15:54

ЗОшто му дале прекар Ќурка треба да се прашаат кумановци, односно другарите на Ковачевски од детството. Да му беше дадено тоа име на факултет би можел нешто да каже и Заев кој е пријател со неговиот наследник од студентските денови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Aвг 15 2022, 19:26

PRVOBOREC напиша:Многу ниско паднал Тортевски штом почнал да шири фејкњуз на социјални мрежи. А со речникот што го употребува може слободно да им конкурира на небањатите партиски ботови.

https://mobile.twitter.com/atortevski/status/1558354598800367616?cxt=HHwWgIC9-YjQsaArAAAA

https://360stepeni.mk/vladata-ke-uchestvuva-so-okolu-45-milioni-evra-vo-investitsijata-na-germanski-e-go-vo-tetovo/
Шо да ти кажам, на твитер го следам и Гогиче, она кандидатчено за градоначалник на Центар, типот се понаша ко санки од Левица да е.


трендафил напиша:ЗОшто му дале прекар Ќурка треба да се прашаат кумановци, односно другарите на Ковачевски од детството. Да му беше дадено тоа име на факултет би можел нешто да каже и Заев кој е пријател со неговиот наследник од студентските денови.

Човек Трендо, ако не постоиш треба да те измисли.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 15 2022, 22:34

Избеган пациент.

Пациенти - Page 3 Img_1233

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Вто Aвг 16 2022, 19:34

Ќе биде. Инаку се согласувам дека во моментов е поважно да се уништи семето што го посеа Зоран Заев, а Бугарите веќе ги победивме во Втората светска војна, па ќе ги победиме повторно. Со истата парола, СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 18 2022, 20:20

Леванка пациент. Не дека лично ќе направи нешто туку ќе заглави некое наивно дете.Пациенти - Page 3 Img_1238
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Саб Aвг 20 2022, 17:25

Пациенти - Page 3 Slika_61

Ти го крстиш тоа прди.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Саб Aвг 20 2022, 17:42

Пациенти - Page 3 Slika_63
Пациенти - Page 3 Slika_62

И врвот на овој неженет 40, накај 50 талент, кој немал време за секс, пошо деноноќно ја седел војната измеѓу Русија и Украина.....
Пациенти - Page 3 Slika_64

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Вто Aвг 23 2022, 08:57

Да ги видите роднините на Алиен, Зозоти, Аватар и Трендо. Абе дефинитивно 4d подетален преглед на трудници. И вакви т.н хомосапиенси абортус. Без овие земјата би била посреќно место за живеење.
Пациенти - Page 3 Faykqs10

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Вто Aвг 23 2022, 16:15

Вината за ваквото однесување на дел од населението е идиотскиот однос на евроатлантската меѓународна банда и од нив поставената предавничка власт во Македонија. Реално не можам да кажам дека сите Украинци се фашисти, но фашистите се повеќе дел од тие што одлучуваат таму отколку што македонистите одлучуваат за Македонија. На пример одлуките на т.н. историска комисија не се поддржани од Русија ( патем ниту од едем македонски историчар надвор од комисијата), но се поддржани од евроатлантската меѓународна банда и македонската и бугарската власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Вто Aвг 23 2022, 22:10

Добар си, се докажуваш. Ќе те биде.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Aвг 24 2022, 16:29

Еве уште за една работа ќе ризикувам дека ќе ме обвините дека не сум за едно општество за сите и дека сум националаст. Во Македонија се краде струја во вредност од околу 100 милиони евра годишно пред се во Арачиново, Грчец, Сарај, Крушопек, Сингелиќ, Серава и Студеничани. Се работи за скоро чисти етнички средини во кои жовеат македонци од албанско етничко потекло. Таа струја на ЕВН и се признава како техничка загуба и ја плаќаме (преку цената) ние што плаќеме струја.  Арачиново не наплатува и данок на имот, а од буџетот(од народните пари) има добиено без проекти, од ракав, околу 2 милиони евра во последната година.
При тоа не мислам дека за да станеме едно општество за сите и другите треба да почнат да крадат струја. Напроти, мислам дека треба сите да ја плаќаат од свој џеп, со исклучок на социјалните случаи. Не може некој да има куќа од повеќе стотици квадрати за која не плаќа данок, не плаќа ни струја, а вози џип од неколку стотини илјади евра јас да му ги плаќам трошоците и  со мои пари да му се гради инфрастуктура во местото на живеење.

https://pari.com.mk/kradat-struja-za-100-milioni-evra-godisno-site-ja-plakjame-aracinovo-saraj-grcec/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Aвг 24 2022, 21:43

Абе прав си, не дека не. Ама проблемот настанува во генералзацијата. Не сите Албанци се лоши, како и што не сите македонци се добри. Ти например си лош Македонец, злобен, подржувач на војна и јас и ти немаме ништо заедничко.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Чет Aвг 25 2022, 20:10

Не сум поддржувач на војна. Можеби сум навикнат на војните кога ги почнуваше евроатлантската меѓународна банда и на правото да напаѓа тој што е посилен. Проблем е и ѕоа што непријателите на Македонија ја поддржуваат Украина, па веднаш помислувам дека нивните непријатели се во право. Инаку се согласувам дека не сме припадници на ист народ затоа што немаме ост идентитет. Јас не ги сметам Александар за Грк или Самоил на Бугарин. Ни на крај на умот не ми е да лажам дека татко ми или дедо ми биле Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 15 2022, 09:52

Ludacka rabota.

Пациенти - Page 3 Fcrw-u10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Сеп 16 2022, 20:31

Во времето на Груевски со буџет од 3,5 милиони евра се направи многу повеќе отколку сега со буџет од 4,7 милијарди евра. Бевме меѓу земјите што најуспешно се справуваа со светската економска криза, а сега сме меѓу најлошите и со здравствената и со економската криза. Не е чудно некој да пати по времето кога му било подобро.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 17 2022, 15:15

Ахахахааааааа.

Пациенти - Page 3 Fc1wjx10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 08:32

Не е ли чудно што во Македонија не смее да се отвори невладина организација со име Млади за Македонија, како што не се дозволува во соседна Бугарија на пример и покрај одлуките на судот за човекови права во Стразбург, а може да се отвори универзитет со исто име како што се вика постоечки универзитет во Македонија - свети Кирил и Методиј. Не навлегувам во тоа што ќе се учи по историја или во врска со македонскиот јазик на тој универзитет, но не се работи чи за кражба на име што може да доведе до забуна дека некој дипломирал во Скопје, а не во Свети Николе. Дали на овој универзитет ќе се штанцаат дипломи за идни Бугари со кои ќе бараат рамковно вработување?

https://www.expres.mk/bugarski-univerzitet-sv-kiril-i-metodij-vo-sveti-nikole/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 20 2022, 15:28

Вакви болесници ни ги учат децата.

Пациенти - Page 3 Img_1273

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 3 Empty Re: Пациенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот