Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бугарски фашистички окупатор

5 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 10:45

Многу е чудно што бугарските шовинисти трвдат дека не биле фашисти во време на Втората светска војна, а на спомениците бараат да се озбрише дека жртвите не се убиени од фашистичкиот окупатор, туку да се избрише зборот бугарски. Ако не биле фашисто, тогаш на спомениците треба да пишува дека се жртви на БУГАРСКИОТ окупатор, БУГАРСКАТА војска, БУГАРСКАТА полиција. Кај што злосторство е извршено од страна на германците или балистите не пишува дека сторители се бугарските фашисти. Секој е опишан според „заслугите“. Неспорно е дека Бугарија во Втората светска војна била близок соработник на Хитлер. Затоа и ги добила на подарок од него најголемиот дел од Македонија и делови од Србија и Грција. Тоа што во моментов со нашата земја администрираат наследниците на идеите на бугарските фашисти и балистите е проблем што ќе мораме брзо да го решиме ако сакаме да постоиме како народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:09

Небањатите : БУГАРСКИ ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОРИ ААААААААААА....

Гласаат за кметица на Скопје.


Бугарски фашистички окупатор Fcx8du10Бугарски фашистички окупатор Fcx8du11Бугарски фашистички окупатор Fcx8du12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2344
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 11:40

Гледам дека градоначалничката е Македонка и тоа не го крие од јавноста. Да има државјанство на неофашистичка Бугарија би и го одзеле државјанството. Верува ли некој во 21 век на слики што лесно може да се фотошопираат. ЉуБчо Георгиевски, вашиот колаиционен партнер ви ја испрати монтажава или имате директни врски со бугарските служби?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:46

Ахахаааааа кметицата што гласа во Петрич

PRVOBOREC напиша:Небањатите : БУГАРСКИ ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОРИ ААААААААААА....

Гласаат за кметица на Скопје.


Бугарски фашистички окупатор Fcx8du10Бугарски фашистички окупатор Fcx8du11Бугарски фашистички окупатор Fcx8du12  
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2344
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:38

АЈде пак да прашам дали ова е фотомонтажа, а фотографиите се од евиденцијата на МВР на Оливер Спасовски, односно се сликани за наши лични исправи (лична карта, пасош, возачка).
И уште едно прашање. Каква врска има бугарската фашистичка окупација со актуелната градоначалничка. Колку што знам преку дедото кој бил заменик кмет во Скопје врска со окупацијата има само поранешниот лидер на ЛДП Андреј Жерновски кој сега е член на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by Luxor Саб Jул 30 2022, 18:00

Ајде јас ќе ти одговорам, не е фотомонтажа. Данела не ја поднесе тужбата со која се закануваше и на крај призна никој друг туку вашиот Геро дека Данела има бугарско државјанство.

БРАНКО ГЕРОСКИ ПРИЗНА: Сепак постои личен документ на Данела Арсовска на сајтот на бугарското МВР
27 октомври , 2021

Бугарски фашистички окупатор 1-110


Бугарски фашистички окупатор Untitl39

https://iportal.mk/makedonija/branko-geroski-prizna-sepak-postoi-lichen-dokument-na-danela-arsovska-na-sajtot-na-bugarskoto-mvr/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 22:40

Темата е за бугарската фашистичка окупација, а колку гледам личната карта е од поново време. Пописот во Македонија докажа дека најголемиот дел со можеби минимален исклучок од тие што барале бугарски пасош, па имаат и лична карта не се чувствуваат како Бугари. Има и Македонци со Италијанска или Германска лична карта, но овие земји бидејќи го победилое фашистичкото во себе не мешаат државјанство со етничка припадност. Во Бугарија, а за жал и кај нашата власт работите се измешани. Бугарите не признаваат небугарско малцинство, а власта на СДСМ о ДУИ (за која не знам дали може да се нарече македонска) се согласува дека нема македонско малцинство во Бугарија и Грција, што е гнасна лага, па можеме да кажеме дека во Македонија на власт се лажговци.
Би ги замолил сите учесници на форумов да се држат до темите. Ова за личната карта на градиначалничката е користено на повеќе теми. На оваа во одбрана на бугарските сега неофашисти и домашните предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Сеп 17 2022, 13:21

Luxor напиша:Ајде јас ќе ти одговорам, не е фотомонтажа. Данела не ја поднесе тужбата со која се закануваше и на крај призна никој друг туку вашиот Геро дека Данела има бугарско државјанство.

БРАНКО ГЕРОСКИ ПРИЗНА: Сепак постои личен документ на Данела Арсовска на сајтот на бугарското МВР
27 октомври , 2021

Бугарски фашистички окупатор 1-110


Бугарски фашистички окупатор Untitl39

https://iportal.mk/makedonija/branko-geroski-prizna-sepak-postoi-lichen-dokument-na-danela-arsovska-na-sajtot-na-bugarskoto-mvr/
По растурањето на коалицијата со најголемата македонска политичка партија од страна на градоначалничката (или кметицата како што ја викаат бугарофилите во Македонија) и јас почлнувам да верувам дека Арсовска има бугарско државјанство. Претпоставувам дека следен чекор е коалиција со бугарофилската власт.

Во врска со тврдењето на заевистите и Бугарите дека Македонскиот јазик постои од заседанието на АСНОМ, од 2 август 1944 година, еве едно видео за првото училиѓте на македонски јазик во кичевското село Подвис (кај што фашистички окупатор не биле Бугарите туку Италијаните помогнати од фашистите Албаци, од балистите. Училиштето е руинирано и власта не сака да го сочува како споменик на историското наследство. Документарниот филм е снимен пред 16 години, кога о тие од СДСМ беа Македонци без додавка.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 17:51

Ме чуди што поддржувачите на идеите на бугарските фашистички окупатори од Втората светска војна, кога тврдат дека Тито и Коминтерната го создале вештачки македонскиот јазик во 1944 година, забораваат или не им допира до заболениот ум дека во 1925 година, кога никој не знаел за Тито во Грција, под притисок на големите сили е отпечатен Абецедарот. Ако Македонците биле Бугари, како што тврдат бугарските фашисти и домашните предавници, немало потреба од нов буквар, туку би се користеле бугарските. Во 1925 година никој не знаел за Тито во ниту еден дел на поделената Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Вто Окт 04 2022, 20:35

На 7 октомври бугарските либерали (неофашисти) во Охрид ќе отвораат здружение со името на бугарскиот џар од времето на бугарската фашистичка окупација на Македонија. Македонската либерална власт го дозволи тоа име. Во време на отворањето на клубот Левица че организира протести на местото на настанот под мотото НЕ ЗА БУГАРСКИОТ ХИТЛЕР.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 06 2022, 16:44

Небањатите се криеле под клупите да не им земат блгарските пасапорти.

Бугарски фашистички окупатор Img_1290

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2344
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 06 2022, 17:18

На парламентарното собрание не оди кој пратеник ќе посака, туку кого ќе го делегира претседателот на Собранието. Обично оди еден Македонец и еден Албанец. Тој што се криел треба да е од партија на Македонците од албанско етничко потекло. Пратеничката Соња Мираковска не е од СДСМ туку од НСДП.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 06 2022, 17:42

Бугарскиот министер за надворешни работи изјави дека не било проблем со името на клубот во Охрид, кој се вика според бугарскиот Хитлер цар Борис Трети, туку името на гимназијата Јосип Броз Тито, кој е ценет како антифашист во светски рамки. Педерите од власта, тука пред се мислам на премиерот Ковачевски и министерот Османи молчат на ова уште едно грубо мешање во внатрешните работи на Македонија. Без разлика што и на мене ми пречи што многу улици и учикишта во Македонија го носат името на комунистичкиот диктатот Тито. Иако според мене либералната диктатура е полоша комунистичката во Југославија. Тогаш и корупцијата беше помала. Кесичка кафе, ручек и слично. Не милиони евра како сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 06 2022, 18:25

Добровечер небањати.

Бугарски фашистички окупатор Img_1291

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2344
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Пет Окт 07 2022, 08:37

За мене нема ништо чудно македонски функционер да ги брани македонските интереси. За жал тоа се случува многу ретко.
Нешто во врска со протестите што денеска ќе се случат поповод отворањето на бугарскиот фашистички клуб со името на бугарскиот Хитлер цар Борис Трети. Мислам дека протестантите треба да го префарбаат името на поробувачот на Македонија. Дали про тоа ќе дојде до насилство зависи од реакцијата на полицијата. Инаку префарбување е вообичаен начин на протест. Го имаше и на тие организирани од евроатлантската меѓународна банда и никој не зборуваше за насилство на протестите. На пример во портокаловата револуција во Украина или шарената револуција во Македонија. Се сеќавам дека кога Мирјана Најчевска истураше боја врз полицијската станица во Центар (позната и како Беко), полицијата не ја спречи во тоа дејство. Истото би требало да се случи и денеска. Со имињата што ги носат бугарските клубови не се културни туку фашистички и негаторски кон Македонците. Не знам дали премиерот е бугарофил и затоа молчи или министерот за надворешни работи е Албанец па не ги интересираат човековите права и достоинството на Македонците, но во секој случај членството во ЕУ не може и не смее да биде причина за понижување на еден народ. Што бараме во друштво со некој што се подсмева со нас и ни ги крши човековите права. И така ја создаваат европската политичка унија за да воспостават контрола (либерална диктатура) врз сите земји од Европа, а возвратно ќе ни фрлаат по некоја коска од која прво ако има малку месо ќе го изедат тие од власта, а народот ќе треба да го грицка тоа што ќе остане.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Окт 08 2022, 12:02


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Саб Окт 08 2022, 16:11


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by Luxor Саб Окт 08 2022, 16:25

Класично вадење изјава од контекст, или како што дпне оФците милуваат да кажат, сечено, лепено, монтирано.

Наместо да подметнувате клевети против Заев треба да му бидете благодарни што со цело семејство се труди да произведе електрична енергија за граѓаните и државата и со тоа директно да помогне да се надмине енергетската криза предизвикана од лудакот од Кремљ.

https://www.slobodenpecat.mk/po-sinot-sega-i-tatkoto-i-bratot-na-zoran-zaev-otvoraat-firma-za-proizvodstvo-na-struja/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Пон Окт 10 2022, 20:35

Уште ќе поверувам дека ќе ја донираат електричната енергија на граѓаните. Зошто ти не направиш електрична централа како Вице. Мислам дека затоа што не си добивал по едно евро за м2 државно земјиште како што се случуваше по едно друго видео во кое Зоран ја упатува како уплатно место менувачницата на Вицето. Ниту си добивал пари за транспорт за јаглен во РЕК Битола.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by Albatros Сре Окт 12 2022, 06:37

Administratorite bile fasisti spored Germanija.

„Во знак на сеќавање на народното востание од 1941 година против фашистичкиот режим, Германската амбасада положи венци на спомениците во Куманово и Скопје. Да не се повтори“, напиша амбасадорката Анке Холштајн на социјалните мрежи.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/germanskata-ambasada-polozhi-ventsi-vo-skopje-i-kumanovo-vo-znak-na-sekavane-na-borbata-protiv-fashistichkiot-rezhim/

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 18:31

Бугарите биле шашисти за сите исвен за неофашистите во Бугарија и македонската бугарофолска влада. Откако за Илинден беше цензурирана строфата бо песната ВО ВОРБА, ВО БОРБА во која е Гоце Делчев и фашистичка крв се лее, за 11 октомври во Абре Македонќе зборовите клетите фашисти беа заменети со душманите клети.

https://republika.mk/vesti/makedonija/vekje-ne-e-sluchajnost-vlasta-po-vtor-pat-cenzuira-stihovi-od-pesni-a-himnata-se-pochesto-se-pee-bez-delot-so-goce-delchev-i-ilindencite/

https://plusinfo.mk/si-nemal-avolot-rabota-pa-ni-gi-menuva-pesnite-cenzurirana-i-a-bre-makedonche/

Денеска во Охрид беше искршена таблата на бугарскиот фашистички клуб цар Борис Трети. Антифашизмот е очигледно вграден во македонскиот ген.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 13 2022, 18:11

Само говна да се јадело.

Бугарски фашистички окупатор Img_1305

https://twitter.com/seir_mk/status/1580589626980413440

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2344
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 18:41

На принтскруин не можам да слуѕшнам што се пее. Факт е дека бниту Германија, ниту Оталија не сакаат да ја избришат историјата и се имаат извинето за злосторствата направени во времето кога имале фашистичлка власт, а Бугарија, за жал со помош на актуелната власт ем ја фалсификува историјата, ем сака да го искористи нашето зачленување во ЕУ за соработуваме во спроведување на тоа што бугарските фашисти во времето на џар Борис Трети сакале да го направат со Макњедонија и Македонците. За жал власта соработува по доаѓањето на Заев на власт и истото го продолжува неговиот чирак Ковачевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by Luxor Чет Окт 13 2022, 18:45

Се слуша на линкот. Тие што ги интересира, а во моментов има присутни 16 гости ќе слушнат. Еден да се предомисли и не гласа за дпне и линкот ја завршил работата. Па затоа не е лошо да се реобјави.

https://twitter.com/seir_mk/status/1580589626980413440
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 18:58

Колку што слушам некој поединечно пее но не му се гледа устата за да знаеме дека тонот не е вметнат дополнително. Не се работи за припремен настап во кој изведувачите се платени со мои пари. Кај АСДСМ работата е хрионична. Проблеми како што напишав имаат и со химната и со песната Во борба во борба. И секогаш се греши како што им одговара на Бугарите.
П.С.: Мислев дека ќе ми одговори Првоборец, а не неговиот адвикат. Тој изгледа е задолжен само да ни пренесува твитер пораки од СДСМовските ботови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот