Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бугарски фашистички окупатор

5 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 13 2022, 19:10

Тие се бореле ЗА фашистите.

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Img_1310_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 19:22

Спореди го бројот на комунисти со бројот на загинати борци во Македонија, па ќе видиш дека сите не биле комунисти. Тоа што комунистите го признале правото на Македонците на самоопределување, на сопствен идентитет, историја и сите други национални обележја допринело и ВМРОвци да пристапат во КПМ. Ако сакаш да ми продаваш како муда за бубрези дека СДСМ се наскледници на комунистите, ќе ти напишам само дека ако во текот на НОБ некој прифател договор како тој за пријателство со Бугарија или францускиот предлог за членство во ЕУ, во НОБ би го стрелале, а слободна Македонија би бил затворен. Комунистите не ги сметале Бугарите за администратори, туку за фашистички окупатор, што биле. Имало бугарофили и во тоа време (не меѓу комунистите) и сите ги стигнала заслужената казна. Ќе ги стигне и актуелните предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 20 2022, 14:58

Уапсен е вооружен бугарски државјанин пред бугарскиот фашистички клуб во Охрид.

https://www.expres.mk/pred-bugarskiot-klub-vo-ohrid-faten-vooruzhen-bugarin/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Чет Окт 27 2022, 09:36

Самото тоа што вчера на прес конференцијата и Урсула фон дер Лајен и Ковачевски посебно го одбележаа тоа што договорот со Фронтекс е потпишан и на македонски јазик, за мене значи дека нашиот јазик е загрозен. Кога ќе се потпише договор на јазик што не е загрозен (сите други европски јазици освен македонскиот) тоа е нормално и никој не го одбележува посебно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by zozoti Пон Ное 07 2022, 14:19

Fasisticki klubovi ni otvaraat tatarite po doma nie glasame protiv.

Земјите на ЕУ, вклучувајќи ја и Македонија која е целосно солидаризирана со надворешната политика на Унијата гласаа „Против“ резолуцијата за борба со глорификацијата на фашизмот и нацизмот.

https://antropol.mk/2022/11/07/eu-nema-nishto-protiv-fashizmot/

zozoti

Број на мислења : 344
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by трендафил Пон Ное 07 2022, 19:50

Во Македонија на власт се неофашисти иако самите се нарекуваат либерали. Всушност светските неофашисти ни ја инсталираа оваа власт. Утре тие од СДСМ ќе тврдат дека не биле неофашисти, туку само администратори на Македонија, како што прават Бугарите.
Денес бугарскиот претседател на некој собир за кириличното писмо зборуваше за солунските браќа Кирил и Методиј и нивните ученици како за Бугари, а не за т.н. заеднички историски личности како што е според протоколите потпишани од македонските предавници и нема протестна нота. На домашен терен ДУИ го победи СДСМ и нивниот кандидат за шеф на обвинителството за организиран криминал Абази п0обеди на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бугарски фашистички окупатор - Page 2 Empty Re: Бугарски фашистички окупатор

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот