Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fake news, проследување непроверени и сомнителни информации.......

5 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

fake news, проследување непроверени и сомнителни информации....... - Page 2 Empty Re: fake news, проследување непроверени и сомнителни информации.......

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 09:17

Се согласувам. Ако во еврозоната има двојно помала инфлација отколку кај нас, не може да нема девалвација. Ќе истакнам дека кај нас уште една установа, државната ревизија, работи професионално со години. Затајуваат тие што треба да превземат нешто после тоа, органите за прогон. Така е без разлика кој е на власт. Обично сите се вадат со тоа дека не била достапна комплетната документација, но и за тоа треба некој да одговара. Да се работи за приватна фирма би добила дебела казна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот