Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zashtita na zhivotnite

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Teo on Чет Мар 05, 2020 11:57 am

Za licevo se tvrdi deka e Brane Jovanovski, nezavisen sovetnik vo opshtina Makedonski Brod. Nezavisno koj e i kakva funkcija ima treba da odgovara pred zakonot.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2139

https://a1on.mk/macedonia/video-sovetnik-od-makedonski-brod-shutira-kuche/
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Teo on Чет Мар 05, 2020 12:05 pm

Kratko pred ova policijata efikasno reshi slichen sluchaj pa da se nadevame deka sovetnichkata funkcija ne znachi i nekaznivost za krshenje na zakonite.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2140
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Teo on Чет Мар 05, 2020 7:53 pm

Glupiot shto shutira kuchinja bil dpsmneovca. Zoshto li ne sum iznenaden.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2141Zashtita na zhivotnite - Page 8 Esxvay10
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by alienmk on Пет Мар 06, 2020 5:07 pm

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Zombod11

alienmk

Број на мислења : 111
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Zhane on Пет Мар 06, 2020 5:57 pm

Sto zasluzil dobil.

Zhane

Број на мислења : 106
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Nebula on Пет Мар 13, 2020 9:39 am

Za mrazacite i trujacite, ne se kucinjata vinovni.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Es-r-s10

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by zozoti on Вто Мар 24, 2020 3:47 pm

More idiot sto pravel maz i ne e vazno vo slucajot. U pravo e zenata, ako se izrazbolat i gi frlat kucinjata na ulica pola grad ke ispokasaat. Posle ke seres protiv gradskite vlasti oti imalo kucinja skitnici da te ebam budalata.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2020

zozoti

Број на мислења : 134
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Bosonoga on Пон Мар 30, 2020 5:56 pm

Odlicno, taka treba.


Општина Бутел започна иницијатива за грижа на гладните и бездомни кучиња
March 30, 2020 16:27


24 Инфо
почетнаСветСкопјеОпштина Бутел започна иницијатива за грижа на гладните и бездомни кучиња
Скопје
Општина Бутел започна иницијатива за грижа на гладните и бездомни кучиња
March 30, 2020 16:27079

Во овие тешки времиња, кога многумина внимаваат за своја безбедност и своето здравје, надвор остануваат многу гладни бездомни кучиња кои секојдневно страдаат.
Имено, Општина Бутел заедно со АМОС ШЕЛТЕР, започна иницијатива да им помогнеме на гладните и бездомни кучиња. Денеска беа поставени 12 уреди за хранење на локации што ги предложија граѓани кои секојдневно ги хранат животните во Бутел. АМОС ШЕЛТЕР во соработка со Општина Бутел, секојдневно ќе врши достава на храна за бездомните кучиња на сите 12 локации која ќе им послужи да ги надминат овие тешки времиња, каде што фрекфенцијата на луѓето е намалена а поголем дел од рестораните се затворени. Во овој момент има доволно храна, но во иднина секој што сака да ги нахрани кучињата ќе може храната да ја остави во садовите кои се наоѓаат на сите фрекфентни локации во наслебите на општината.
Ова ќе биде една од многуте вакви иницијативи во иднина каде ќе се обидеме да им помогнеме на што е можно повеќе бездомни животни.

https://24info.mk/општина-бутел-започна-иницијатива-за/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 852
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by EVITA on Пон Мар 30, 2020 8:38 pm

Mnogu humano.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 254
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Flora on Чет Апр 02, 2020 1:42 pm


Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Flora on Сре Апр 15, 2020 1:03 pm

Ajde decki pobrzajte.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2045Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2046

Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Flora on Сре Мај 06, 2020 9:45 pm

I posle ako ne go prodade ili vo borba ne go ubie nekoe drugo kuce ili on ke go napravi toa ili ke go pusti na ulica da grize luge. Vreme e policijata da prestane da se slika i zablagodaruva sama na sebe i za promena da pocne da raboti.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Exwbch10

Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Flora on Чет Мај 07, 2020 5:25 pm

Karma.
Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2048

Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Flora on Чет Мај 07, 2020 8:20 pm

Sreken kraj.

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Img_2049

Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zashtita na zhivotnite - Page 8 Empty Re: Zashtita na zhivotnite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот