Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spinovi

+2
Sotir
Hamad bim Khalifa
6 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Вто Мај 19, 2015 11:15 pm

Edna slika, iljada zborovi...

Spinovi - Page 3 11303744_10205787108211091_1219630438_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Сре Мај 20, 2015 9:59 am

Dobro de...Go stavam istiot post na dve temi, no shto mozham koga dpmne-uchk-orkite se kreativni vo lagite i manipulaciite...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20, 2015 10:02 am

U sreda sabajle idat na molzenje i strizenje! ....ke se vratat !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Саб Мај 23, 2015 5:36 pm

Еве уште малку лаги и манипулации. ова од порталот на оној моронот Дејан Николовски. Пренесено од куртон вестите од Вечер.

Шекеринска ги напушти камперите и замина на луксузен викенд

Оставајќи ги сопартијците и поддржувачите на улица, Радмила Шекеринска со сопругот Бобо најверојатно замина на луксузен викенд надвор од државата.

http://netpress.com.mk/shekerinska-gi-napushti-kamperite-i-zamina-na-luksuzen-vikend/#

Но, лагите на куририте и шителите се со краток век на траење. Идиотите не знаат ниту да лажат.

Прогресивната алијанса усвои итна резолуција за Македонија

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска вчера и денеска учестува на Конференцијата на Прогресивната алијанса којашто се одржува во Ротердам, Холандија. Во рамките на конференцијата е усвоена итна резолуција за Република Македонија.

http://plusinfo.mk/vest/26935/progresivnata-alijansa-usvoi-itna-rezolucija-za-makedonija

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Вто Aвг 18, 2015 5:33 pm

Dpmne-ovcite prodolzhuvaat so spinovi...Spored niv, ako nekoj odi vo Grcija, togash toj e pod grchko zname, i slichni idiotizmi...Se prashuvam kako li i bilo na Silvaneva Hali Beri Boneva pod grcko zname, a i na Aleksandar Pandov em pod grchko zname, em so grchki krilca...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, како поминавте под грчко знаме со јахта под грчко знаме?

http://plusinfo.mk/vest/36950/vmro-dpmne-shekerinska-kako-pominavte-pod-grcko-zname-so-jahta-pod-grcko-zname

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Вто Aвг 18, 2015 5:44 pm

Тео напиша:Dpmne-ovcite prodolzhuvaat so spinovi...Spored niv, ako nekoj odi vo Grcija, togash toj e pod grchko zname, i slichni idiotizmi...Se prashuvam kako li i bilo na Silvaneva Hali Beri Boneva pod grcko zname, a i na Aleksandar Pandov em pod grchko zname, em so grchki krilca...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, како поминавте под грчко знаме со јахта под грчко знаме?

http://plusinfo.mk/vest/36950/vmro-dpmne-shekerinska-kako-pominavte-pod-grcko-zname-so-jahta-pod-grcko-zname

Прашува партијата на чие чело стои Никос Грујос, внук на грчкиот офицер Никос Грујос, кој се борел во униформа на грчката армија, под грчко знаме и за грчката држава. Син на Тало Груевски, кој секоја година во Крушоради, на грчка територија, под грчко знаме и во изведба на грчката химна им оддава почит на загинатите грчки војници, мегу кои и на Никос Грујос, својот татко, и дедо на Николае Грујошеску, попознат како пастир на дпмне-овците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Aвг 18, 2015 6:50 pm

Nekoj si ima camec, pa neka ja vikaat jahta - vo Grcija , a nekoj cel grad vo Ceska! Koj kolku srabotil - sekomu spored zasluga.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by трендафил Чет Aвг 20, 2015 2:05 pm

mumley напиша:
Тео напиша:Dpmne-ovcite prodolzhuvaat so spinovi...Spored niv, ako nekoj odi vo Grcija, togash toj e pod grchko zname, i slichni idiotizmi...Se prashuvam kako li i bilo na Silvaneva Hali Beri Boneva pod grcko zname, a i na Aleksandar Pandov em pod grchko zname, em so grchki krilca...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, како поминавте под грчко знаме со јахта под грчко знаме?

http://plusinfo.mk/vest/36950/vmro-dpmne-shekerinska-kako-pominavte-pod-grcko-zname-so-jahta-pod-grcko-zname

Прашува партијата на чие чело стои Никос Грујос, внук на грчкиот офицер Никос Грујос, кој се борел во униформа на грчката армија, под грчко знаме и за грчката држава. Син на Тало Груевски, кој секоја година во Крушоради, на грчка територија, под грчко знаме и во изведба на грчката химна им оддава почит на загинатите грчки војници, мегу кои и на Никос Грујос, својот татко, и дедо на Николае Грујошеску, попознат како пастир на дпмне-овците.
Нели ти е срам несреќата на македонскиот народ, меѓу другото и да војува под туѓи знамиња да ја злоупотребуваш за подршка на амнестираниот Заев и наследничката на лустрираниот Милчин. Се согласувам и дека не е проблем во тоа што јахтата на Шеќеринска плови во грчки води под грчко знаме. Проблемот е од каде и се парите кога нели сите освен тие од власта се според СДСМ сиромашни. А колку што гледан од раководството на СДСМ сите се богати. И Заев и Шеќеринска меѓу нив. Не се сиромашни ни платениците на Сорос. Кој тоа град во Чешка носи име на дете од некој ВМРОвец. Како што чамецот од 100 илјади долари го носи името на ќерката на Шеќеринска и Шеќерински ли беше Бобо. А не се вика Тони според името на синот на Бобо, на пример?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Чет Aвг 20, 2015 3:08 pm

Sramot Trendafile e na predavnicite...Mnogumina makedonci so sila bile terani da vojuvaat vo grchkite, bugarskite i srpskite vojski...No tie, namesto toa, go zemale oruzhjeto i zaminuvale vo planina, kade se borele tokmu protiv tie koi sakale da gi koristat kako topovsko meso vo vojnite...Samo tie shto ne bile i nikogash nema da bidat vistinski makedonci odele i ginele na stranata na onie koi ja rasparchuvale Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Aвг 20, 2015 7:11 pm

Da pretpostavime deka e camecot licno nejzin, da poretpostavime deka si go kupila licno Rada i da pretpostavime deka navistina kosta 100k avra. Da pretpostavime i deka site pretpostavki se tocni! SEPAK OSTANUVAAT SAMO PRETPOSTAVKI! Za razlika od pretpostavkite okolu camecot, Mercedesot od 600k NAVISTINA SI GO NARACAL GRUJO ZA SMETKA NA NARODNI PARI A VO LICNA KORIST! PECAT POTPIS! I toa vo visina od 6 pati pretpostavenata vrednoist na privatno kupeniot gliser na rada. SPINERI - AMATERI - TUPACI ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by трендафил Чет Aвг 20, 2015 10:22 pm

Возилото не е сопственост на Никола Груевски, туку е наш заеднички. Во мерцедесоѕ ќе се вози и идниот премиер. Вие мислите дека тоа нема да биде Груевски. Или мислите дека повторно ќе победи? Кај Шеќеринска е проблем што чамецот не е пријавен како нејзин имот. И за тоа што прима плата, а не оди на работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by tmoro Чет Aвг 20, 2015 10:56 pm

трендафил напиша:Кај Шеќеринска е проблем што чамецот не е пријавен како нејзин имот. И за тоа што прима плата, а не оди на работа.

Кој е крив што Шеќеринска прима плата а не оди на работа?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Чет Aвг 20, 2015 11:19 pm

трендафил напиша:Возилото не е сопственост на Никола Груевски, туку е наш заеднички. Во мерцедесоѕ ќе се вози и идниот премиер. Вие мислите дека тоа нема да биде Груевски. Или мислите дека повторно ќе победи? Кај Шеќеринска е проблем што чамецот не е пријавен како нејзин имот. И за тоа што прима плата, а не оди на работа.

Ne e prijaven zatoa shto i ne e nejzin trendafile...Toa se samo vashi lagi i spinovi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by трендафил Саб Aвг 22, 2015 5:12 pm

Тео напиша:
трендафил напиша:Возилото не е сопственост на Никола Груевски, туку е наш заеднички. Во мерцедесоѕ ќе се вози и идниот премиер. Вие мислите дека тоа нема да биде Груевски. Или мислите дека повторно ќе победи? Кај Шеќеринска е проблем што чамецот не е пријавен како нејзин имот. И за тоа што прима плата, а не оди на работа.

Ne e prijaven zatoa shto i ne e nejzin trendafile...Toa se samo vashi lagi i spinovi...
Не знам Радмила зошто се потпишуваш како Тео. Сега кога гледам дека ја демантираш сопственоста над чамецот со име на твојата ќерка, не можам да не ти верувам. Очекувам да ги тужиш новинарите за клевета.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by osa Саб Aвг 22, 2015 6:16 pm

трендафил напиша:
mumley напиша:
Тео напиша:Dpmne-ovcite prodolzhuvaat so spinovi...Spored niv, ako nekoj odi vo Grcija, togash toj e pod grchko zname, i slichni idiotizmi...Se prashuvam kako li i bilo na Silvaneva Hali Beri Boneva pod grcko zname, a i na Aleksandar Pandov em pod grchko zname, em so grchki krilca...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, како поминавте под грчко знаме со јахта под грчко знаме?

http://plusinfo.mk/vest/36950/vmro-dpmne-shekerinska-kako-pominavte-pod-grcko-zname-so-jahta-pod-grcko-zname

Прашува партијата на чие чело стои Никос Грујос, внук на грчкиот офицер Никос Грујос, кој се борел во униформа на грчката армија, под грчко знаме и за грчката држава. Син на Тало Груевски, кој секоја година во Крушоради, на грчка територија, под грчко знаме и во изведба на грчката химна им оддава почит на загинатите грчки војници, мегу кои и на Никос Грујос, својот татко, и дедо на Николае Грујошеску, попознат како пастир на дпмне-овците.
Нели ти е срам несреќата на македонскиот народ, меѓу другото и да војува под туѓи знамиња да ја злоупотребуваш за подршка на амнестираниот Заев и наследничката на лустрираниот Милчин. Се согласувам и дека не е проблем во тоа што јахтата на Шеќеринска плови во грчки води под грчко знаме. Проблемот е од каде и се парите кога нели сите освен тие од власта се според СДСМ сиромашни. А колку што гледан од раководството на СДСМ сите се богати. И Заев и Шеќеринска меѓу нив. Не се сиромашни ни платениците на Сорос. Кој тоа град во Чешка носи име на дете од некој ВМРОвец. Како што чамецот од 100 илјади долари го носи името на ќерката на Шеќеринска и Шеќерински ли беше Бобо. А не се вика Тони според името на синот на Бобо, на пример?
VIDI TE CITIRAM TRENDAFILE :

Проблемот е од каде и се парите кога нели сите освен тие од власта се според СДСМ сиромашни. А колку што гледан од раководството на СДСМ сите се богати. И Заев и Шеќеринска меѓу нив. Не се сиромашни ни платениците на Сорос.


glej trendo shto si pishal ,megu ostanatoto !!!!!!?????
parite sigurno NE I SE OD MIZERNATA PLATA NA NEJZINATA  MAJKA  KOJA DA PREDPOSTAVIME RABOTELA KAKO MEDICINSKA
SESTRA  VO GRADSKA BOLNICA Basketball Basketball Basketball
NE ZA DRUGO ONA GI IMA POTROSHENO TAKA SPECHALENITE PARI ZA KUPUVANJE CHETIRI STANA ...PAZI NE EDEN ,NE DVA ,NE TRI STANA TUKU CHETIRI STANA SO PLATA ZARABOTANA NA RABOTNO MESTO MEDICINSKA SESTRA
aj te molam trendafile .....ona ima SOPSTVENI PARI I PASTIROT DA GO KUPI ZAEDNO SO CELIOT NEGOV IMOT SHTO GO UKRADE OD NAS GRAGANITE flower

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Саб Aвг 22, 2015 7:14 pm

трендафил напиша:
Тео напиша:
трендафил напиша:Возилото не е сопственост на Никола Груевски, туку е наш заеднички. Во мерцедесоѕ ќе се вози и идниот премиер. Вие мислите дека тоа нема да биде Груевски. Или мислите дека повторно ќе победи? Кај Шеќеринска е проблем што чамецот не е пријавен како нејзин имот. И за тоа што прима плата, а не оди на работа.

Ne e prijaven zatoa shto i ne e nejzin trendafile...Toa se samo vashi lagi i spinovi...
Не знам Радмила зошто се потпишуваш како Тео. Сега кога гледам дека ја демантираш сопственоста над чамецот со име на твојата ќерка, не можам да не ти верувам. Очекувам да ги тужиш новинарите за клевета.

Verojatno kje zabelezhish deka na drugata tema, glasno i jasno tvrdam deka ste grchki cigani...Na ovaa, blagodarenie na tebe, imam i dokaz...Vnimavaj Trendafile, od  "ne e nejzin" do "ne e moj"  razlikata vo makedonskiot literaturen jazik e ogromna...No, toa mozhat da go znaat samo vistinski makedonci, a ne grchki cigani maskirani kako makedonci koi rabotat vo interes na nivnite grchki gazdi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 11:47 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 11:50 am

Претседателот на асоцијацијата МОСТ Дарко Алексов веќе неколкупати експлицитно ги бранеше позициите дека не може да се прочисти избирачкиот список до априлските избори, иако експертите го сметаат спротивното. Општо познато е дека целата операција за прочистување на изборниот список ќе трае од 20 до 25 дена, па оттаму македонската јавност си го поставува прашањето колку Алексов и МОСТ работат на агендата на СДСМ за одложување на априлските избори?

Медиумите, пак,  јавно го поставија јавно прашањето дали Алексов е директор на МОСТ или настапува во име на СДСМ како нов партиски портпарол.

Opshto poznata rabota e deka kuririte i shitelite kje napadnat sekogo koj ja zboruva vistinata za politichkite priliki vo Makedonija, posebno ako negovoto mislenje ima bilo kakvo vlijanie vo javnosta...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 11:52 am

Овие прашања беа логични по настапите на овој човек каде тој презентира исти ставови како на опозицискиот лидер Зоран Заев.

Normalno deka kje prezentira isti stavovi...Zaev ja zboruva vistinata za kriminalnata banda na vlast i sekoj koj i misli dobro na drzhavata misli i zboruva kako nego...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 11:55 am

Одговорот беше даден вчера кога центарот за слобода ЦИВИЛ во големата сала на општина Охрид организираше јавен настан „Сите за слободни избори во Охрид“.

На настанот биле поканети сите советници во Советот на општина Охрид и други претставници на политичките партии, на медиумите, на локалните невладини организации, поддржувачите на ЦИВИЛ и заинтересираните граѓани.

Znachi nastanot bil javen i transparenten...Ne se kovale nikakvi kriminalni dejstvija kako sechenje na drvjata vo tri chasot po polnokj, ne se dogovarale shamari za legitimno izbrani gradonachalnici i ne se spremalo "zavrshuvanje" vo endek na politichkite protivnici i nivnite semejstva...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 11:56 am

Одговорот беше даден вчера кога центарот за слобода ЦИВИЛ во големата сала на општина Охрид организираше јавен настан „Сите за слободни избори во Охрид“.

На настанот биле поканети сите советници во Советот на општина Охрид и други претставници на политичките партии, на медиумите, на локалните невладини организации, поддржувачите на ЦИВИЛ и заинтересираните граѓани.

Znachi nastanot bil javen i transparenten...Ne se kovale nikakvi kriminalni dejstvija kako sechenje na drvjata vo tri chasot po polnokj, ne se dogovarale shamari za legitimno izbrani gradonachalnici i ne se spremalo "zavrshuvanje" vo endek na politichkite protivnici i nivnite semejstva...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 12:04 pm

Меѓу другите збор зеде Владо Чингоски, поранешен функционер на СДСМ, претседател на Советот на општина Охрид и член и секретар на општинската изборна комисија во Охрид во многу изборни циклуси – ’90, ’94, ’96, ’98, ’99, 2000, 2002 и 2005, откако не е веќе во изборните комисии.

– Ние имавме пример со МОСТ, велите ќе бидеме објективни – бидете објективни, СДСМ беше на власт и во МОСТ сите набљудувачи беа од СДСМ. Се што беше неправилност на избирачките места наблудувачите од МОСТ тврдеа дека немало никакви проблеми, рече тој.

Функционерот на опозициската партија вчера јавно го даде признанието дека набљудувачите од МОСТ биле од СДСМ.

Чингоски притоа признава дека во тоа време се вршеле притисоци и се фалсификувале избори.

– Знаеме како се гласало. Знаеме како се вршеле притисоци. Знаеме како се фалсификувало. Се сеќаваме и на Магнус, на тепањата, на кршењата кутии, рече Чингоски.

E sega, ili Chingovski se pomrdnal od umot, ili neshto drugo debelo ne  e vo red...Mi padna vo ochi deka onoj koj go pishuval ova pishuva vo dve lica...

Prvo pishuva  
На настанот биле поканети
shto bi znachelo deka toj ne bil tamu i informaciite gi dobil od nekoj drug, za vednash potoa da napishe

Меѓу другите збор зеде Владо Чингоски

вчера јавно го даде признанието

shto bi znachelo deka toj lichno go slushnal toa...Koga nepotpishaniot avtor na moronshtinata objavena vo Republika lazhe...Koga prenesuva informacija od drugo lice, ili koga so svoeto pishuvanje tvrdi deka bil tamu i lichno slushnal??? Ili shitelsko-kurirskite novinari se tolku pismeni pa moraat dvajca da pishuvaat eden tekst, pa zatoa od sram ne se potpishuvaat pod tekstot???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 12:11 pm

Финансиските извештаи кои се објавени на сајтот на МОСТ, покажуваат дека организацијата на Дарко Алексов, од 2010 до 2014 година, инкасирала неверојатни 4 милиони евра, од тие само во во 2014-тата кога мост инкасирале фантастични 1,3 милиони евра, додека извештајот за последната година сеуште е недостапен.

I zoshto anonimnite moroni koi go pishuvale ova ne se potrudile da ne informiraat od kede doshle parite za MOST, koga site znaeme deka portalot od Belize pripagja na dpmne-ovcite i lesno mozhe da dojde do tie informacii...Odgovorot e prost...Nema nishto sporno i kriminalno vo finansiranjeto na MOST, za razlika od finansiranjeto na vladinite kurtonski mediumi kako Republika i Kurir za chie finansiranje beshe javno postaveno prashanje od strana na SDSM...

СДСМ: Како “Република” и медиумските курири се стекнуваат со милионски приходи?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 12:14 pm

Овој човек на изборниот ден своите настапи ги најавува како неутрални, а организацијата како набљудувачка. Но, последните јавни настапи на Алексов каде неговите ставови речиси во целост се поклопуваат со оние на СДСМ и лидерот Заев, отвора сериозен основ на сомнеж дека МОСТ е само уште организација финансирана од Соросовата фондација.

Toa e ona shto gi boli niv...Sovpagjanjeto so stavovite na SDSM i Zaev...E pa za nivna informacija, ne se sovpagjaat samo stavovite na Darko Aleksov so onie na SDSM i Zaev...So tie stavovi se sovpagja mislenjeto na site chesni gragjani koi i mislat dobro na Makedonija...Koi se daleku pobrojni od od poddrzhuvachite na kriminalnata dpmne banda i nivniot pastir...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Гостин Пон Фед 01, 2016 12:22 pm

Narodot misli samo kako sto pobrgu da pobegne od zabeganite politicari od site partii.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Spinovi - Page 3 Empty Re: Spinovi

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот