Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pregovori

+4
Hamad bim Khalifa
reiter
osa
Arhimed
8 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Гостин Вто Jул 14, 2015 12:15 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Jул 14, 2015 7:29 am

Zajebete lustracija, taa glupost ionaka ja izmislija da brkaat lugje (pretezno vidni i poznati), bez bilo kakvo opravduvanje.
Za hohshtaplerive ne traba lustracija, regularni sudovi ke im presuduvaat, a ne nekakvi adziecvci-gluvci pacovoliki!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Вто Jул 14, 2015 8:42 am

А кога веќе така се гледаат работите, колкав е процентот на тие што сметаат дека Заев не заслужува прв мандат? 92% ли ако 8 % го подржуваат. За Милчин и да не зборуваме. Тука резултатот е 100%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Jул 14, 2015 8:47 am

Zaev, Milcin, Soros..... A BUANKO GO ZABORAVIVTE !!!!!!! SRAMOTA! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Вто Jул 14, 2015 8:11 pm

За разлика од Заев и платениците нља Сорос Бранко не се бори за власт. Па нема потреба да го спомнувам на форум за политика. На историја не учествувам сега за сега. Иначе кога сме кај анкетата на ИРИ, интересно е тоа што скоро сите Албанци, а 25% од анкетираните се од најголемата малцинска заедница, се против Груевски. Иначе две третини од Македонците го подржуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by defo Сре Jул 15, 2015 9:24 pmНоу комент (No comment)!!!

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Сре Jул 15, 2015 9:30 pm

Кој ќе ја грабне сега камперскатаа опрема. Камперите ли?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Jул 16, 2015 7:59 am

Taman fatija zheshtinive, a sladoled NEEEEMA!!!! Pregovori - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcRaZxSSShgJqfUA3aTv8hSBwD0u_PDeY5if4BJjr6DMk56uv9jl
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Jул 16, 2015 8:01 am

трендафил напиша:Кој ќе ја грабне сега камперскатаа опрема. Камперите ли?
E bogami to ti e jako prashanje! Pregolema koncetracija lopovi u DPBNETO - teshka borba ke bide
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Гостин Чет Jул 16, 2015 2:00 pm

Vo pogled na ovie baranja Ljubcho e vo pravo...SDSM navistina propushti, svesno ili namerno, shansa da im zastane na pat na izbornite manipulacii ednash za sekogash...

ВМРО-НП ЖАЛИ ШТО НЕМА ДОГОВОР МАКЕДОНИЈА ДА БИДЕ ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

Пропуштена е прилика Македониија да биде една изборна единица без квалификациски праг, идентификација на гласач по пат на отпечаток, зајакнување и персонално и функционално на ДИК, поригорозни закони за изборни манипулации и за функционери кои ќе вршат притисоци и други злоупотреби, сметаат „народњаците“.

ВМРО-Народна партија соопшти дека го поздравува постигнатиот првичен политички договор на четирите најголеми политички партии, но истовремено изразува жалење и големо разочарување поради пропуштената можност токму во овој момент со повеќе законски предлози и решенија преточени во системски мерки да се изгради стабилен изборен систем кој ќе гарантира фер и демократски избори.

„Продолжува маргинализирањето на помалите политички партии кои се непроценливо богатство во процесот на демократизација на сите општества. Посебно зачудува незаинтересираноста на опозицијата да се избори за конструктивните предлози на помалите политички партии во прилог на зајакнување на изборниот систем, како на пример Македониија да биде една изборна единица без квалификациски праг, идентификација на гласач по пат на отпечаток, зајакнување и персонално и функционално на Државната Изборна Комисија, поригорозни закони за изборни манипулации и за функционери кои ќе вршат притисоци и други злоупотреби што произлегуваат од нивната функција, како и утврдување на посебни мерки за неутрализација на можни нерегуларности од изборните комисии“, стои во соопштението на ВМРО-НП.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by defo Чет Jул 16, 2015 7:53 pm

Тео напиша:Vo pogled na ovie baranja Ljubcho e vo pravo...SDSM navistina propushti, svesno ili namerno, shansa da im zastane na pat na izbornite manipulacii ednash za sekogash...

ВМРО-НП ЖАЛИ ШТО НЕМА ДОГОВОР МАКЕДОНИЈА ДА БИДЕ ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

Пропуштена е прилика Македониија да биде една изборна единица без квалификациски праг, идентификација на гласач по пат на отпечаток, зајакнување и персонално и функционално на ДИК, поригорозни закони за изборни манипулации и за функционери кои ќе вршат притисоци и други злоупотреби, сметаат „народњаците“.

ВМРО-Народна партија соопшти дека го поздравува постигнатиот првичен политички договор на четирите најголеми политички партии, но истовремено изразува жалење и големо разочарување поради пропуштената можност токму во овој момент со повеќе законски предлози и решенија преточени во системски мерки да се изгради стабилен изборен систем кој ќе гарантира фер и демократски избори.

„Продолжува маргинализирањето на помалите политички партии кои се непроценливо богатство во процесот на демократизација на сите општества. Посебно зачудува незаинтересираноста на опозицијата да се избори за конструктивните предлози на помалите политички партии во прилог на зајакнување на изборниот систем, како на пример Македониија да биде една изборна единица без квалификациски праг, идентификација на гласач по пат на отпечаток, зајакнување и персонално и функционално на Државната Изборна Комисија, поригорозни закони за изборни манипулации и за функционери кои ќе вршат притисоци и други злоупотреби што произлегуваат од нивната функција, како и утврдување на посебни мерки за неутрализација на можни нерегуларности од изборните комисии“, стои во соопштението на ВМРО-НП.

Ова од дамна го зборам Македонија една изборна единица, или компромисно вракање на системот до 1998 60 од пропорцинална листа, 60 од 60 изборни единици.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Пон Jул 27, 2015 3:55 pm

Помалите политички партии се мали, односно маргинализирани, затоа што немаат подршка. Ако ја имаат ќе станат големи партии. СДСМ во кралство Југославија била мала партија, па потоа во СФРЈ најголема, 100% од партиите, па сега повторно и паѓа подршката па ВМРО е поголема партија. Зборот ми е дека народот со своите гласови ја прави величината на партиите. А никаде не е цел собранието да биде составено од 20 или повеќе мали партии, па да не може да донесе одлука за ниту една работа ниту да се знае кој е заслужен или одговорен за случувањата во земјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Jул 27, 2015 5:31 pm

Za se sto necini vo drzavata odgovorna e opozicijata, na chelo so Branko. Za se sto e dobro vo drzavata zasluzna e Dpmne na celo so Grujo! Vklucuvajki go proektot Subrata Roj so kompleksot Ljubaniste i Ovcepolieto so 20.000 kravi. Dodushe kravite ushte patuvaat, ama zatoa majmuni na palmi niz makedonijava - KOLKU SAKASH!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by osa Пон Jул 27, 2015 5:35 pm

трендафил напиша:Помалите политички партии се мали, односно маргинализирани, затоа што немаат подршка. Ако ја имаат ќе станат големи партии. СДСМ во кралство Југославија била мала партија, па потоа во СФРЈ најголема, 100% од партиите, па сега повторно и паѓа подршката па ВМРО е поголема партија. Зборот ми е дека народот со своите гласови ја прави величината на партиите. А никаде не е цел собранието да биде составено од 20 или повеќе мали партии, па да не може да донесе одлука за ниту една работа ниту да се знае кој е заслужен или одговорен за случувањата во земјата.


ova po moe se vika CVIKASH sestro od pomalite partiii ....ha ha ha ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Jул 27, 2015 5:56 pm

p.s. Ke zaboravev. ne mislev ovaa informacija da ja spodeluvam ovolku rano, ama ionaka za brzo vreme ke se obelodeni: Zosto (megju drugoto) Nikos Grujops mu e daden prodolzen (skraten) mandat do N.Godina ?!...; ZA DA SI GO RESHI SPOROT SO IMETO SO BRATUCEDITE MU GRCI! Toa sto im go vetil vo Brisel, uste pred 5-6 godini. A strancive posto sega e natrten, insistiraat, ako saka vekje da si gi potsredi domasnive raboti do nova godina OBAVEZNO i toa da si go zavrshi.
Informacijava e nameneta najpovekje za Trendafil! Drugite mislam deka ja imaat vekje nacueno!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Пон Jул 27, 2015 10:16 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Za se sto necini vo drzavata odgovorna  e opozicijata, na chelo so Branko. Za se sto e dobro vo drzavata zasluzna e Dpmne na celo so Grujo! Vklucuvajki go proektot Subrata Roj so kompleksot Ljubaniste i Ovcepolieto so 20.000 kravi. Dodushe kravite ushte patuvaat, ama zatoa majmuni na palmi niz makedonijava - KOLKU SAKASH!
Државата си ја наплати банкарската гаранција од Сахара Груп, па нема поради овие проекти директна штета. А земјиштето е повторно наша сопственост па веќе има други кандидати што сакаат да инвестираат на него. Бранко е виновен за грабежот на државниот (општествениот) капитал и за неколкуте стотини илјади невработени. За прв пат откако јас знам за себе, а паметам повеќе од половина век, Македонија е во европскиот врв по порастот на БДП. Што би рекле за прв пат ја намалуваме разликата со другите земји. До сега ја зголемувавме.
Штѕо се однесува до глупавото решение по предлог на опозицијата, не само Груевски, туку секој премиер во иднина ќе си замине на три месеци пред изборите. Тоа се разбира нема да го направи премиер од СДСМ од една единствена причина. СДСМ нема да победи на избори и нема да има премиер. Што се однесува до името не верувам дека ќе си го смениме уставното име. Можеби некогаш, не до крај на годината, ќе се смени референцата БЈРМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Jул 28, 2015 7:27 am

Drzavata si ja naplati bankarskata garancija od 5.000 evra zemena kako kredit od domashna - makedonska banka!!!!!
Abe trendo, vikash deka si pamtel povekje od pola vek !?!? Toa bi trebalo da znaci deka si zavlezen vo sesttata decenija od zhivot!?! Ne li ti e malku sram da te pravi majmun eden grcki mufljuz ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Чет Jул 30, 2015 4:19 pm

Половина век се обидуваа да ме прават како што велиш муфљуз сдсмовци, да го употребам сегашниот термин, ѓто во име на Белград, Брисел или Вашингтон ја опустошуваа Македонија. Еве пак ќе ве замолам, доколку не сум во право, кога порано Маеконија била во европскиот врв по пораст на БДП, односно кога разликата со останатите се намалувала наместо да се продлабочува? Во мојата 63 година прв пат гледам такво нешто. Македонија не беше ниту една година во врвот по развојот ни во рамките на поранешна Југославија. Да не зборувам за споредби со Германија, која нели ја победивме, или било која друга западноевропска земја. Банкарската гаранција на Субрата Рој иначе беше 3 милиони евра. Не 5.000. Толку ли добиваш од бандата на Сорос за да манипулираш на форумов. Не е форумов место на кое ќе се натпреваруваме кој повеќе ќе излаже.
http://www.dnevnik.mk/?ItemID=E356EB5866A0BD4295A8789D3357BD12

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Гостин Пет Jул 31, 2015 2:25 pm

Mozhesh da se gordeesh Trendafile...Toa shto na SDSMovci ne im uspealo za polovina vek, pastirot ti go napravil za devet godini...Em mufljuz, em zombiran papagal te napravil...Toa shto te modeliral i kako neapdejtirana MP trojka i da ne go spomnuvame...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Aвг 01, 2015 9:05 am

Ne mu repliciram povekje na trendafile! razbrav deka e na 63 godini. Samo od pocit prema cifrata ke se isklucam od debata so nekoj koj dozvolil da ja vrshi prljavata rabota na manijakalni psihopatski kleptomani!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Aвг 01, 2015 9:11 am

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by трендафил Вто Aвг 11, 2015 2:07 pm

Не знам каква врска има скулптурата на единствената нобеловка родена во Скопје со оваа тема - преговори. И зошто Џорџ Сорос на пример не донира некој долар за ваква или можеби хуманитарна цел, туку само финансира новинари кои застапуваат една политичка опција.
Да му одговорам и на Тео дека Заев за многу покус период од него го направил тоа што наводно го направил Груевски од мене. Ако подржувањето на една политичка опција е муфљузство и зомбирано папагалство. Ќе разберете ли еднаш дека демократијата предпоставува разлика во мислењата, а дека одлучува мнозинството. Не тој што зад себе ги има платениците на Сорос. Треба ли да ве потсетам дека според пишувањата на новинарите, по ветото на Грција во Букурешт, изгледаше дека сите со исклучок на Сител се за брза промена на името поради зачленување во НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Гостин Вто Aвг 11, 2015 2:14 pm

Има врска. Твојот пастир лажеше дека споменикот ќе биде граден од неговиот арамиски побратим Субрата, а не од народни пари. Од кои половината ќе завршат во џебот на криминалците од дпмне.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Pregovori - Page 5 Empty Re: Pregovori

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот