Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Referendum

+6
Пат
Kalinda
ЧеГиВара
kiBik
tmoro
Hamad bim Khalifa
10 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 15:23

Sedi si doma Che, sedi si, zoshto kakov si, so ovakvo razmisluvanje - za nikade si! Evil or Very Mad

A i grujo da si go pazish.... dobro ti beshe glumenjevo neutralec-antigruevist, ama kratkotrajno!

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 15:26

Али насмешно е што другар ми е ВМРО-вец уште од пред да се распадне Југославија и он ќе иде да гласа. И на ВМРО-вците им е пукнат филм од нивните... Very Happy

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 15:28

Hamad bim Khalifa напиша:Sedi si doma Che, sedi si, zoshto kakov si, so ovakvo razmisluvanje - za nikade si! Evil or Very Mad

A i grujo da si go pazish.... dobro ti beshe glumenjevo neutralec-antigruevist, ama kratkotrajno!


Ја сум ГРАЃАНИН друже не партиски определен. Тоа и го пишав уште кога се зачленив тука.
А со вакви лиглиња што импутираат дека ако не си за нивна партија сигурно глумиш неутрален е пун македонскиот дел од интернетов!
ВМРО-вциве ми викаат "Комуњар", а СДСМ-овците "ВМРО-вец". Затоа што знаете само партиски да размишљате, а не граѓански!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 15:30

Glavno tebe ti e puknat filmot od Andrej !?!?!
Abe do Andrej li ti dojde pametot ?!?! Do nego li ti stasa vidikot ??? Eh Che,Che..... si cul li ti za Che Gevara ? Ama ne varalicata ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 15:34

Hamad bim Khalifa напиша:Glavno tebe ti e puknat filmot od Andrej !?!?!
Abe do Andrej li ti dojde pametot ?!?! Do nego li ti stasa vidikot ??? Eh Che,Che..... si cul li ti za Che Gevara ? Ama ne varalicata ?
Пукнат ми е!
Посебно што лично се познаваме. И му реков: дур не ги средиш работиве низ Центар - не рачунај на мојот глас.
Паркинзиве се катастрофа. Исто као у време на таа кокошката што ја стаија ВМРО! Све е ИСТО! Можда и на бетер отиде работава.
Дури не видам да ги средува работите, мудро ќе си седам дома. Кога ќе се покажат - ќе го ЗАСЛУЖАТ мојот глас.
Нема веќе да ме дриблаат од едни на други, а ништо да не се мења. НЕКА ЗАСЛУЖАТ!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 15:34

I jas nemam kniska druze, ama sum protiv ovaa i ovakva vlast. A so neiskacanje na referendum mu davash podrska bas na nejze..... t.e. ODRABOTUVASH ZA REZIMOT!

p.s. na koj voopsto mu objasnuvam, pa jas...?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 15:36

Ја одработувам за себе! И за моите комшии тука у Центар. Не сум овца за да ме стриже кој како сака! Пак ќе речам: НЕКА ГО ЗАСЛУЖАТ МОЈОТ ГЛАС! На лепе очи веќе не гласам.

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 15:41

Epa ako e do tebe, togash moze i GTC da go nashminkaat vo barok, moze uste dva tri ringishpilja da ti opnat vo centar, par komada galii i edrenici....... ama ona kopukot Andrejco sto ne ti gi sredil parkinzite treba da si go dobie svoeto?!?!
Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 15:43

Ќе може све дури незнаат кого да бираат за "фронтмен" на вакви работи.
Да беше само Циги како архитект, одма ќе идев...ама се умеша Андреј којшто не требаше да биде таму (башка ова го прави за ситни политички поени). Требаше ова да биде ЧИСТО ГРАЃАНСКА иницијатива. Да не се мешаат политичариве. Заради аверзијата према нив нема да гласам, не дека сум вљубеник у барок. Па бар да е барок, овие незнаат што е барок, а што е имитација на Лас Вегас, Невада...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 15:57

Bez navreda, ama te smetav za poozbilen (i pomudar, sekako). No
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 16:01

Non taken.
И јас тебе.
No offense to you as well, of course.

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 16:02

Ne razbiram sto napisa (osven sredniot red) ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 16:03

Извини, понекогаш користам Bantu.
Јазик ко јазик, битно да се збори...
Извини, понекогаш користам и Кирилица, а не секој ја разбира...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 16:14

Che zalam sto nema da ti se ostvari preoblekuvanjeto na GTC vo barok. Isto taka zalam sto nema dolgo da ja gledate baroknata fasada na vl;adata kako i red drugi barokni fasadnio gluposti niz centarot na Skopje. Zatoa iskocete i iznaprete si selfinja doderka ja imate taa moznost!
p.s. Edno e da koristis latinica pri pishuvanje na makedonski jazik, a drugo e da koristish Bantu kako dokaz za elokvencija i recitost!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 16:19

Нема што - ти ме откри!
Не се битни мислењава ја што ги пишувам, туку битно е како ВИЕ ОД ПАРТИЈА МЕ ПЕРЦИПИРАТЕ!

Џабе ти е друже, нити ќе ме навредиш, нити успешно ќе ти биде да ме наречеш ВМРО-вец. Идејата е посилна од политиката. Така било и така ќе биде!
Само вие по партиите не го сфативте ова, затоа што мора да почитувате партиска дисциплина. Вас ве шамараат у партија, а нас не правите недоветни...


Само една работа да им пренесеш у партија: НА СИТЕ ИЗБОРИ ДО СЕГА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ БЕА ТИЕ ШТО ГО ОДЛУЧУВАА КОНЕЧНИОТ ИСХОД!
За нашите гласови треба да се борите! Тие од партија ви се сигурни. Ние ја правиме разликата! Ама не си крив ти, како ќе ти кажат, така мора да постираш тука...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 16:22

Иначе - сакам референдумов да ви успее. Искрено!
Ама чисто ради ВМРО-вциве да ги исплашите, не дека сакам Андреј да поентира.
Пренеси и ова у партија.

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 16:36

Preneseno...... drugo ?
Da ti otkrijam kade ke tresne utre bomba i na koja tema?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 16:40

Искрено би ти бил благодарен.
Ама како и да е - само вие пукајте - ја си уживам!
Избламирајте ги НАЈВИШЕ што можете! Све да им извадите!
Да знае народ до кај е гангренозното ткиво и што све треба да се ампутира!
На чело со Гвујо и фамилија.
Како што реков у еден претходен пост, после ова - НЕМА ШАНСИ ВМРО пак да дојде на власт. Нема!
И после ова СЕ НАДЕВАМ дека сите ќе се плашат да прават криминал кога ја водат државата.
Ама да ги сместите у Идризово СИТЕ до еден. Да нема више "на ти го, дај ми го".


Последната промена е направена од ЧеГиВара на Нед Апр 26 2015, 16:42. Мислењето е променето 1 пати

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Гостин Нед Апр 26 2015, 16:41

Ne si ja sfatil poentata...Ovde ne se raboti za poddrshka na Zhernovski...Toj kje ostane gradonachalnik i posle referendumot...Se raboti za zapiranje na ludiloto narecheno "Skopje 2014"...I pred se, za posledno predupreduvanje na familijata deka ne se semokjni, i deka Makedonija ne e nivna privatna sopstvenost...A ova kje bide i pokazatel za pochetokot na krajot na pastirot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 16:46

Друже, сфаќам све (ако веруваш).
Ама идевме од избори на избори мразејќи ги те едните, те другите.
Нејќам више така! Сакам да се најде некој што ќе работи за државава. Не што ќе ми мачка очи дека СЕГА треба да се реагира, а после (кога ќе ги симнеме "овие" од власт) ќе размишљаме за идење напред...
Сега сите ги ценам према тоа што направиле не која им е реториката...нека ме освојат со заслуги, не со "лепе речи", а после све да остане исто само парите да идат у други џебови. Доста ми е од тоа. Стварно ми е доста.

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Kalinda Нед Апр 26 2015, 17:21

Пак ке тропнат ! Зошто е толку глупо прашањето
за референдумот ?
требаше да сте попаметни ,и да ставите просто
прашање :дали сакате да остане ГТЦ по старо ,
или да се смени неговиот изглед за и против !
и нормално пензионерите ке разберат !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Kalinda Нед Апр 26 2015, 17:29

Е сега овие зајковци ставиле
глупо прашање на референдумот,
и гласи вака :дали сте за зачувување
на автентичноста на ГТЦ ,
за и против !
И сега јавно да ве прашам ,
мислите дека сите пензионери
го разбрале зборот што сум го болдирала ?
Секако дека не !И нормално нема да знае
за што треба да гласа !?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Пат Нед Апр 26 2015, 17:38

А така, и јас сум голем поборник за зачувување на автентичноста на македонскиот јазик Very Happy
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 17:53

Kalinda напиша:Е сега овие зајковци ставиле
глупо прашање на референдумот,
и гласи вака :дали сте за зачувување
на автентичноста на ГТЦ ,
за и против !
И сега јавно да ве прашам ,
мислите дека сите пензионери
го разбрале зборот што сум го болдирала ?
Секако дека не !И нормално нема да знае
за што треба да гласа !?

Kolinda osven pustencanite i dolnodupencani, centarci se pismen narod! U 99% slucaevi go razbiraat zborot avtenticen.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 18:09

Hamad bim Khalifa напиша:
Kalinda напиша:Е сега овие зајковци ставиле
глупо прашање на референдумот,
и гласи вака :дали сте за зачувување
на автентичноста на ГТЦ ,
за и против !
И сега јавно да ве прашам ,
мислите дека сите пензионери
го разбрале зборот што сум го болдирала ?
Секако дека не !И нормално нема да знае
за што треба да гласа !?

Kolinda osven pustencanite i dolnodupencani, centarci se pismen narod! U 99% slucaevi go razbiraat zborot avtenticen.

Автентичен?
Од каде влече овој збор корен? Ако можеш етимолошки да ми објасниш, пошто ти пишуваш ИСКЛУЧИВО на Македонски, ама латиница...
LOL...писмени луѓе... Laughing

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 2 Empty Re: Referendum

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот