Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gi vapcavte li jajcata

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:11 pm

i zajakot ima jajca ,no ne gi snesuva !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 3:14 pm

Pa od kade na zajakot na slikata jajca??? Mislish deka e dpmne-ovca pa gi ukral???Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley17 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:15 pm

ne mislam ,sigurna sum ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 3:20 pm

Ti pravish razlika pomegju ova: Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Z i ova: Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRKvCXh2G2mOfBZyWWbV3UzZJ8nCFBofgaLyTwGsUMEwzFo2mVWMQ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by tmoro on Пет Апр 10, 2015 3:31 pm

Се вапцаваа вчера пред изгрејсонце или Утре се вапцаваат после ручек.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:39 pm

Teo напиша:Ti pravish razlika pomegju ova: Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Z i ova: Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRKvCXh2G2mOfBZyWWbV3UzZJ8nCFBofgaLyTwGsUMEwzFo2mVWMQ
pa vo bojata da ,inaku vo drugo da razmisalam !!!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:40 pm

tmoro напиша:Се вапцаваа  вчера пред изгрејсонце или Утре се вапцаваат  после ручек.
taka e tmoro ,tochno taka ...
zatoa prashuvashe Teo dali vchera gi vapcale ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:35 pm

reiter напиша:се е под контрола Very Happy ...и зошто фарбани кога правилно се вели ВАПСАНИ или ВАПЦАНИ...инаку средени и во разни бои..празник за очи и спремни за ТОЦКАЊЕ Very Happy и салата Very Happy

Само да прашам што е ТОЦКАЊЕ ?
за јајцата подолу и подоцна !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:39 pm

luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите? Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21

Е така де признајте веке еднаш дека се плашите !
Зборот мажишта luxor не им одговара !
Ние сме само две !?
А да сме повеке ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:49 pm

luxor напиша:Не смее, се плаши. Да беше Калинда, досега ќе провереше што се крие зад линкот. Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21

Е што се крие ? Фарбани јајца ?
И тоа обични од кокошка ?
јас па си помислив ако кликнам
ке искочи некoe селфи од
од плашковциве,
и на него како да гледам
"надарени билдери "!?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:50 pm

или можеби народната
повеке срека следниот пат !
ха знаев !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:53 pm

Teo напиша:Shto e sega...Se uplashi od Kalinda??? Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley17
не ми се верува да се уплашил
он има "фустанче "до земја
ништо не му се гледа ...
најмалку јајцата
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:57 pm

reiter напиша:
luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите? Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21

јас сум ти каваљер и џентлмен...предигрите и флертот се секогаш на претек и како избор го оставам на дамите Wink

Додека не видам не верувам Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
плус и сакам да видам Question Question Question
ај објасни што е флерт ,а што е предигра ?!
да научам !
можеби знам ,но може го викаме различно !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 4:57 pm

Ти реши ептен да ги "утепаш" калифот и Реитер? Внимавај само да не ти вратат со иста мерка. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:00 pm

Shto e nebanjata sakash da gledash vapcani jajca??? Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 5:04 pm

Kalinda напиша:
reiter напиша:се е под контрола Very Happy ...и зошто фарбани кога правилно се вели ВАПСАНИ или ВАПЦАНИ...инаку средени и во разни бои..празник за очи и спремни за ТОЦКАЊЕ Very Happy и салата Very Happy

Само да прашам што е ТОЦКАЊЕ ?
за јајцата подолу и подоцна !

па имаш Тоцкање Very Happy и Ламкање Very Happy ..зар стварно не знаеш?
1.Тоцкање ти е кога го удираш јајцето со друг/а..победник е оној на кој Јајцето е ПОЦВРСТОVery Happy ..
2.Ламкање ти е кога јајцето се врзува на конец високо и се залулува..учесниците без раце се трудат да загризат од јајцето Very Happy ..зарем не си играла Тоцкање и Ламкање Јајца Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 5:05 pm

Eve, vo podgotovka za vapcanje, pa i so pozhelanie:
Gi vapcavte li jajcata - Page 2 9k=
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 5:09 pm

Kalinda напиша:
reiter напиша:
luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите? Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21

јас сум ти каваљер и џентлмен...предигрите и флертот се секогаш на претек и како избор го оставам на дамите Wink

Додека не видам не верувам Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
плус и сакам да видам Question Question Question
ај објасни што е флерт ,а што е предигра ?!
да научам !
можеби знам ,но може го викаме различно !

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:21 pm

reiter напиша:

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

Реитеру, фрли око на Калинда? Внимавај, она сака вакви јајца...Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSDfPIZAMa1_ReejbxjOF3NDrjjLZ3EdBjWn6P0QzB4vPHWrmNm

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 5:27 pm

Toa bugarski ili dpmneovski se?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:29 pm

Nebanjata e...Znachi dpmneovski... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 5:32 pm

luxor напиша:
reiter напиша:

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

Реитеру, фрли око на Калинда? Внимавај, она сака вакви јајца...Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21 Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Happy-smiley21

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSDfPIZAMa1_ReejbxjOF3NDrjjLZ3EdBjWn6P0QzB4vPHWrmNm
на калинда ли?Не.Барем се уште не.А за јајцето не сум знаеле дека сака пегаво Very Happy ...Како и да е ќе се врате во матицата на вистинското ВМРО а не кај овие кои купуваат чоколада а немаат за леб и каде со мобиллки си кршат глави Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 5:45 pm

Teo напиша:Nebanjata e...Znachi dpmneovski... Twisted Evil Twisted Evil
Zhalno... sese mislev deka mozhem da ja premineme tenkata ni duhovna vrska so Kalinda i da mineme vo drugo izmerenie, ama... javno nema da mozhe. Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:47 pm

Kje pochekash dodeka da gi izbanja Zaev so bombite... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 6:32 pm

luxor напиша:Ти реши ептен да ги "утепаш" калифот и Реитер? Внимавај само да не ти вратат со иста мерка. Twisted Evil
Ај не шири лаги и монтирани заклучоци !
јас не се плашам ,не разбра досега !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Gi vapcavte li jajcata - Page 2 Empty Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот