Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Цените во Македoнија ќе пораснат

Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Jambo on Сре Јан 14, 2015 4:49 pm

Se sprema nov cenoven shok za gragjanite
prvo neznacitelno ce gi namalat cenite
na nekoi proizvodi a posle site ceni ce skoknat
Izgovor ce bide dolarot e mnoggu jak a nie kupuvavme
vo dolari ne vo evra.Grckiot cigan nema vece od kade
da crpi pari...naftata pagja se dole a cenite stojat
a porano bese izgovor deka e skapa neftata....

Jambo

Број на мислења : 30
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 4:54 pm

Pa mu trebaat pari za biznisite na familijata.Krediti ne mu davaat.Dvapati se obiduva i mu propaga prodazba na nova obvrznica.Ke naebe narodot...Цените во Македoнија ќе пораснат 97

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Jambo on Сре Јан 14, 2015 5:02 pm

Samo kazni i nametnuvanje razni davacki ne
stigaat za da se isplatat kredite za
raznorazni belosvetski pederi i shmizli i
cosinja i razni ubijci na najrodenite... prvata rata treba da pristigne
...dojde gjavolot po svoe...

Jambo

Број на мислења : 30
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 6:20 pm

Tocno Jambo.Ovaa godina ima za vrakanje nad 500 milioni evra.E pa sega neka mu ja mislat.Koga nema da mozat da korumpiraat mediumi,da korumpiraat zemjodelci so subvencii,koga ke pocnat da kasnat plati vo administracija, gotov e ...Sose cela familija u istrazen u Shutka...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Jambo on Чет Јан 15, 2015 4:03 pm

Se e dzabe koga sme naebale jas,ti, i celiot makedonski
narod....grckiov cigan ce gi zgolemi kaznite davackite
i ako se bunime policijata so onnaa stoka ( vol ) na celo
ce udri cotek inema da dadat da placeme

Jambo

Број на мислења : 30
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 4:05 pm

Nesto ne ja vidov policijata da udri kotek na studentite..

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Jambo on Чет Јан 15, 2015 4:47 pm

ama tuka bea.....za nedaj boze STUDENTITE DA NE SKRSAT NESTO
zatoa e u pripravnost....inace neee..kaj policijata protiv narodot
...idi begaj..... Very Happy

Jambo

Број на мислења : 30
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by трендафил on Вто Мај 24, 2016 7:46 pm

Излезе дека студентите од пленумот биле професионалци, односно платеници на Џорџ Сорос. А приказната за цените била само патка на една друга група платеници на истиот тој Сорос, на новинарите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Пет Мај 27, 2016 10:26 am

Toa samo vo tvojot mozok zabegan od kontroverznite naredbi od shtabot na dpmne-ovcite koj e vo totalna panika...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by трендафил on Чет Јун 02, 2016 10:44 pm

Ајде да ве пофалам дека предвидувањата ви се точни, но ако ја гледаме цела Македонија. Во Беломорска Македонија, делот од Македонија кој најдолго е во ЕУ и НАТО цените повторно се зголемија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Пет Јун 03, 2016 5:25 pm

Ve zaebaa neli? Sega onaka patriotski, vie dpmne-ovcite kje morate da potroshite mnogu povekje od nezasluzhenite pari, koga od odanost kon pastirot kje go pominete godishniot odmor vo negovata tatkovina grcija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by трендафил on Саб Јун 04, 2016 8:44 pm

За цените во Грција ќе треба да ги прашаш платениците на Сорос кога по викендот во Грција каде ги трошат валканите пари повторно ќе се појават за да ги опогануваат институциите и обележјата на значајни луѓе и настани од нашата историја.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Нед Јун 05, 2016 1:51 am

Што шамари ќе ти залепат у штаб твоите кога ќе видат како ги нарекуваш.

ФОТО: Илија Китаноски се лади на плажа во Ханиоти

Цените во Македoнија ќе пораснат Ilija-kitanovski

http://a1on.mk/wordpress/archives/10787

ОД АЛБУМОТ „МИКОНОС ЛЕТО 2012“ НА ПАНДОВ

Цените во Македoнија ќе пораснат 11679_729842127128737_5188299847499426267_n

http://www.dokaz.mk/stranski-sluzhbi-od-albumot-mikonos-leto-2012-na-pandov/

БОНЕВА КАКО ХАЛИ БЕРИ ВО НЕА ПОРИ

Цените во Македoнија ќе пораснат 524D0CB41F222043BB05BB2797F96BD3

http://www.vest.mk/?ItemID=0970D54E7A730040ADB068E72B651C76

ПРВА НАГРАДЕНА ФОТОГРАФИЈА ОД КОНКУРСОТ НА ВЕСТ "ПОСЛУШАЈТЕ ПАТРИОТИ" - ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЛАДИМИР ТОДОРОВИЌ ОДМОРА ВО ГРЦИЈА

Цените во Македoнија ќе пораснат BE16A133732B844C9EAF659E2CA368BF

http://www.vest.mk/?ItemID=956971C7D810DD40A08BCE0DC679C302

НАГРАДЕНА ФОТОГРАФИЈА НА КОНКУРСОТ НА ВЕСТ "ПОСЛУШАЈТЕ ПАТРИОТИ" - НИКОЛА ТОДОРОВ, ПРВ МИНИСТЕР УЛОВЕН ВО ГРЦИЈА

ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ МЕ СЛИКААТ ПО ГАЌИ

Цените во Македoнија ќе пораснат AA10A9C79502DC4A827FC4DEF346810A

http://www.vest.mk/?ItemID=8DD1FE5CF954E0488C1C28AF6DD765E4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by трендафил on Нед Јун 05, 2016 11:06 pm

Колку што гледам ова сликиве се со исклучок на една направени во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Пон Јун 06, 2016 7:19 pm

Ne ti e sram da lazhesh??? Pokazhi barem malku dostoinstvo koga kje te fatat so spushteni gakji...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by трендафил on Вто Јун 07, 2016 9:34 pm

Со исклучок на сликата од Миконос, сите други се од Халкидики, дел од Македонија. Иако во некои историски периоди и овој остров бил македонски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Гостин on Сре Јун 08, 2016 1:05 am

Ajde bre...vam uchkite, koi patem se vashi brakja pola Makedonija vi ja zedoa, vie ushte ste vo faza "Solun e nash"...Koj kje vi go dade sega???Putin, shto vi go odbrani krstot vo Butel???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by трендафил on Вто Јун 21, 2016 8:59 pm

Вие се залажувате дека на чело со Замир сте го освоиле Скопје, односно дека нашиот град станал дел од т.н. Илирида.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Цените во Македoнија ќе пораснат Empty Re: Цените во Македoнија ќе пораснат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот