Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Етничката припадност на Самуил

Go down

Етничката припадност на Самуил Empty Етничката припадност на Самуил

Пишување by Фири1 on Пет Апр 17, 2015 12:08 am

Бугарин без секакво сомнение. Првин оти етнички македонци тогаш не постоеле Мисирков требало да почека неколку векови (околу 1000 години) за да се роди и да тврди ту дека е етнички македонец ту дека е македонски бугарин се разбира тежк му било да реши човекот, а и бил прв (таткото на нацията). Второ оти синот на брат му напишал дека е бугарин родом (тоа сточарите од МАНУ не знам како го "демантираат" натписот ли е избришан, тврдат дека Бугарин тогаш знаело нешто сосееема друго или слична некоя српскоюгокомунярска говнотия) и трето и най-важно во Првата Бугарка држава управителите на градови не се родом од таму па да наследуват како во западните феодални земи туку царот ги назначава како што сака той самиот претежно кой му лиже мадинята поеке добива поголем град или област како е и сега при цар Груйчо I ВеличанствениSmile Без майтап ама со вакво селско презиме не памтим да е имало бугарски царSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот