Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by tmoro on Саб Апр 25, 2015 6:31 pm

Teo напиша:Tochno...Se plashat i od SDSM i od Branko...Za niv najgolemata opasnost doagja, ako Branko zastane na chelo na senaroden protest protiv Grujoshesku...

Се надевам

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Апр 25, 2015 6:33 pm

Dpmne sekogash pocnuvashe so kampanja vo Ohrrid! Koga gi vidov snimkite denes kakov miting mu priredia ohrigjani, ne samo sto i na najgolemite skeptici im stana jasno, tuko i na samiot Grujoliki mu se razjasni a toa e : GOTOVO E !!!!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by Гостин on Саб Апр 25, 2015 6:34 pm

Tochno...Ostanuva samo Branko i Zaev da povikaat na protesti...Gotova e familijata...Sami kje izbegaat... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Нед Апр 26, 2015 2:58 pm

ваквиот начин може негативно да делува на албанското население,се разбира ако полицијата не најде нешто конкретно со што би ја оправдала големата акција што ја изведува во моментот..

ИНА: Голема полициска акција во Скопје и Карадачкиот регион напиша:

Во Скопје и Карадачкиот регион во раните утрински часови се одвива широка операција на македонската полиција. Како што информира ИНА, неофицијални извори од селото Малино соопштуваат за операција на единици на МВР која започнала во раните утрински часови во селата Малино и Брест и дека тоа е голема полициска акција. напиша:
Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 1_409772298-1-300x186

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Иво Котевски запрашан од новинарите ниту ги потврди ниту ги негираше информациите во врска со операцијата која се спроведува. Засега нема детали за тоа што се случува во оваа планинска област, која е изолирана од страна на повеќе полициски единици. Жителите на селото Малино изразија загриженост во врска со широката полициска операција во нивното село. “Ние сме опкружени со полициски сили. Тие се движат низ селото и куќите , селото беше полно со полициски транспортери, а исто така се забележани во околните планини. Сакаме да знаеме кој ги испрати, дали Али Ахмети ги испрати. Ова сакаме да го знаем “, рече жителот на ова село Ганимете Сали. Таа вели дека досега не се слушнале истрели или престрелката. Но, стравот од жителите е евидентен. “Полицајците се вооружени до заби. Хеликоптери летаат непречено. Најчесто се плашат децата, но стравот е присутен и на други жители”, додава таа. Жителите велат дека полициската интервенција во ова село е непотребна. “Досега се ‘се одвива без пречки. Засега нема сомнително движење. Ние сме луѓе кои се обидуваат да спечалат за малку леб, затоа што никој не се грижи за нашата судбина”, продолжува да зборува Ганиметесо треперлив глас, додека хеликоптерите летаат над селото , на границата меѓу Македонија и Косово. (ИНА) напиша:

http://lokalno.mk/ina-golema-policiska-akcija-vo-skopje-i-karadachkiot-region/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ina-golema-policiska-akcija-vo-skopje-i-karadachkiot-region

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by ЧеГиВара on Нед Апр 26, 2015 3:13 pm

Ако ова им е единствено што успеаа да смислат - тогаш подобро ништо да не смислиле.
Нема начин нити шанса да се "исперат" од муабетиве што им ги извадија.
Нема.
Пошто не поднесоа оставки, значи играта ќе ја играат до крај. Ова само ќе го иритира народот повеќе. Страшно мискалкулирале. Народов е бесен. Нема за парче леб.
А примаат партиски луѓе што незнаат да се потпишат, а камо ли да сработат нешто. На сите им е прку глава више. Не дека СДС вработуваа според мериторен систем, ама бар не праќаа ДО ВОЛКУ инспекции и не затвараа фирми НЕ НА ВМРО-вци, ТУКУ НА НЕОПРЕДЕЛЕНИ!!! ВМРО не дозволуваат ни неопределените да пркнат. Сакаат све они да држат! Буквално ја окупираа држава! И се понашаат како да е нивна!
Ко Груевски од татко му да си ја наследил па ќе прави што сака. Претераа! Претераа!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Нед Апр 26, 2015 3:35 pm

Branko vrabotuvashe po partiska linija ,no ne gi terorizirashe tie shto ne se za nego ,pa moze da kazam jadea i negovi i od sprotivnot tabor ,kako i neopredeleni ,
so eden zbor ,on go jadeshe mesoto ,no site gi lizea koskite .
Ljubcho jadeshe i med i meso ,ne vrabotuvashe ,ednostavno ne mu dozvoluvashe ministerot za ekonomija ( vo toa vreme beshe gujo ,on ushte togash si spremal teren da dojde na vlast i vo partija i vo drzavata ) ,pa zatoa mnogu mu se lutea shto ne vrabotuval ,no sepak so nego site se omrsivme ,kratko recheno ,on go jadeshe golemoto meso ,no ostavashe sitni mevca do koskite za da kasnat site ostanati vo drzavata ...
Gujo ,e on vrabotuva idioti koi mislejki deka se vraboteni ne svakaat deka vsushnost se samo negovi robovi koi mu rabotat za 4000 den honorar kako volonteri ,a on lapa mnogu milijardi ,ili kratko kazano on go jade mesoto ,gi jade i koskite plus gi jade i onie shto pomislile da liznat od koskite ...
do sega ova ne bilo od niedna vlast ,samo so ovie !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by ЧеГиВара on Нед Апр 26, 2015 3:39 pm

Апослутно си у право ОСА.
Никад не мислев дека ќе има бетер од Бранко и Љубчо, ама еве Грујо ме демантира!
Дасбетер е и од двајцата!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Вто Апр 28, 2015 12:42 pm

се смири работата на терен?толку...сега одиме понатаму...што ќе биде следно?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by трендафил on Сре Апр 29, 2015 10:32 pm

А што ти пречи. Дали тоа што поголемиот дел од одземеното оружје е веќе пронајден и што полицијата се движи слободно по територијата која кога Бранко и Љубчо имаа формирано техничкаа влада во 2001 година, и тогаш по наводно прислушкување од власта, а со сминени разговори во рацете на лидерот на опозицијата, беше окупирана. Или затоа што невработеноста е намалена?

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 6:07 pm

после Гошинце следуваше Куманово...па највероватно продлжуваме..

ЕКСКЛУЗИВНО: Се подготвуваат одмазнички акции за Куманово и киднапирање на првите луѓе на МВР напиша:
7 јуни 2015 - 19:19 Можни одмазнички акции па и киднапирања на раководните лица во МВР. На ова предупредува инстуктивната телеграма испратена до раководните лица во полицијата. Сител дознава дека оперативните сознанија за кои предупредува телеграмата велат дека терористички групи поврзани со кумановската подготвуваат акции за одмазда за полициската акција во Куманово и неутрализирање на една од најопасните групи во регионот. напиша:

http://vecer.mk/makedonija/ekskluzivno-se-podgotvuvaat-odmaznichki-akcii-za-kumanovo-i-kidnapiranje-na-prvite-lugje

ако може Гоца БРК да ја киданапираат Very Happy ...ќе биде актуелна и топ тема а и ќе се сеќава на авантуричка Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Пон Јун 08, 2015 6:09 pm

зар и некој би со нејзе .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 6:12 pm

или мартинчо да го грабнат Very Happy ..па онака во негов стил да ги шамара Very Happy или ќе му течи низ ногавиците..ахаха

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Пон Јун 08, 2015 6:44 pm

мислиш некој би по мартинчо ? он не е со ногавиците ?си ги смешал ,он е по ЕНДЕКОТ !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 6:53 pm

osa напиша:мислиш некој би по мартинчо  ? он не е со ногавиците ?си ги смешал ,он е по ЕНДЕКОТ !
шо знам може вреде за трампа мартинчо..а за ногавиците токму него затоа што он лепеше шамари..па ете му шанса да лепе па нека види дали ќе му течи низ ногавиците како на фиат..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Пон Јун 08, 2015 6:58 pm

reiter mislam deka on beshe po endekot kako shto ti pishav ,a gujo beshe toj shto se smeeshe za nogavicite na fiat ....
vikash bi go trampal nekoj za neshto martincho ?????ja mislam deka e bezvreden !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 7:02 pm

osa напиша:reiter mislam deka on beshe po endekot kako shto ti pishav ,a gujo beshe toj shto se smeeshe za nogavicite na fiat ....
vikash bi go trampal nekoj za neshto martincho ?????ja mislam deka e bezvreden !
така е оса за ендекот..туку да почуствуваат малку страв и неизвесност,лесно е да се демонстрира сила од страна кога си на власт и позиција..а вака киднапед и нека си виде колку е шамарач и ендекомавач Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Пон Јун 08, 2015 7:06 pm

mnogu gi chuvaat kako redok vid na zivotni .....skoro go sretnav generalot stojanche kako se sheta bez obezbeduvanje i so krenata glava vo sred bel den so chist obraz ispraven i gord ,a ovie neznaat vo koja dupka da se piknat i da zirkaat ,a izleguvaat samo so obezbeduvanje .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Пон Јун 08, 2015 7:08 pm

izvini ne razbrav ubavo ,seushte se zakanuvaat istite od Kumanovo deka ke kidnapiraat funkcioneri ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 7:08 pm

osa напиша:mnogu gi chuvaat kako redok vid na zivotni .....skoro go sretnav generalot stojanche kako se sheta bez obezbeduvanje i so krenata glava vo sred bel den so chist obraz ispraven i gord ,a ovie neznaat vo koja dupka da se piknat i da zirkaat ,a izleguvaat samo so obezbeduvanje .....
оса,тој што ја видел смртта со свои очи тој повеќе не се плаши...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 7:10 pm

osa напиша:izvini ne razbrav ubavo ,seushte se zakanuvaat istite od Kumanovo deka ke kidnapiraat funkcioneri ???
еве појаснување...
http://www.dokaz.mk/ekskluzivno-pekolen-plan-na-rezhimot-za-defokus-od-bombite-na-zaev-linkot-na-mijalkov-i-latas-funktsionira-sovrsheno-latas-go-promovira-novoto-stsenario-na-rezhimot-ke-se-vrshat-odmazdnichki-aktsii-za/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by osa on Пон Јун 08, 2015 7:12 pm

uh reiterche kako zboruvash ko da e tolku lesno da se vratish od "mrtvite"( shtom si ja videl smrtta ,znachi si bil mrtov i si se vratil )....
sepak mislam i do gordosta i do reshitelnosta e ! i brat LJube odeshe sam ,i LJubcho georgievski odeshe pochesto sam i bez obezbeduvanje ,kolku shto se sekavam jas ....ili gresham ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Јун 08, 2015 7:18 pm

Goca ako ja kidnapiraat imate kombe pivo od mene u meana. Se si mislam samo kidnaperive da ne se predavaat dobrovolno samo da se kurtulat od "ShuPraish"!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by трендафил on Пон Јун 08, 2015 7:57 pm

Вие изгледа уште сте во филмот дека УЧК ќе ве донесе на власт, како што се слчучи по војната во 2001 година. Како што го подржаа вашиот митинг фановите на 113 бригада на оваа терористичк организација. Но знаете што се случи со сојузниците на т.н.меѓународна заедница во Либија, Сирија, Ирак, Авганистан и други земји. Да не ви се случи истото и на вас.
Иначе нормално е генерало Стојанче Ангелов и другите подржувачи на државен удар во Македонија да се шетаат слободно додека се` се сведува на вербален деликт. Затоа што освен во поматените мозоци поради долгото опозиционерство кај помал дел Македонци, оваа власт не применува нљсилство. Ретко која власт би дозволила еден лудак на конференција за печат да објавува монтирани прислушкувани разговори веќе со месеци. Затоа што власта е сигурна и во себе и во македонскиот народ. За разлика од опозицијата која веќе неколку години се обидува да стане власт без избори, односно да воведе диктатура. Изгледа дека повеќе не се надевате на странска помош.
Јас си признавам. Повеќе сакам барок, отколку задолжителен албански за Македеонците од градинка. Во време кога Албанците македонски почнуваат да учат во трето одделение. Да повторам и овде. Не сум фашист, па не ми пречи факултативно учење, по сопстбена желба и на сметка на даночните обврзници, на албанскиот од било која возраст. Како што на некои им пречеше и им пречи факултативно изучување на веронауката.

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Пон Јун 08, 2015 8:04 pm

трендафил напиша:Вие изгледа уште сте во филмот дека УЧК ќе ве донесе на власт, како што се слчучи по војната во 2001 година. Како што го подржаа вашиот митинг фановите на 113 бригада на оваа терористичк организација. Но знаете што се случи со сојузниците на т.н.меѓународна заедница во Либија, Сирија, Ирак, Авганистан и други земји. Да не ви се случи истото и на вас.
Иначе нормално е генерало Стојанче Ангелов и другите подржувачи на државен удар во Македонија да се шетаат слободно додека се` се сведува на вербален деликт. Затоа што освен во поматените мозоци поради долгото опозиционерство кај помал дел Македонци, оваа власт не применува нљсилство. Ретко која власт би дозволила еден лудак на конференција за печат да објавува монтирани прислушкувани разговори веќе со месеци. Затоа што власта е сигурна и во себе и во македонскиот народ. За разлика од опозицијата која веќе неколку години се обидува да стане власт без избори, односно да воведе диктатура. Изгледа дека повеќе не се надевате на странска помош.
Јас си признавам. Повеќе сакам барок, отколку задолжителен албански за Македеонците од градинка. Во време кога Албанците македонски почнуваат да учат во трето одделение. Да повторам и овде. Не сум фашист, па не ми пречи факултативно учење, по сопстбена желба и на сметка на даночните обврзници, на албанскиот од било која возраст. Како што на некои им пречеше и им пречи факултативно изучување на веронауката.
а ова што е...
http://www.dokaz.mk/ajdee-patrioti-medhiti-dobil-dozvola-da-gi-preimenuva-uchilishtata-sega-da-ve-vidam-gugnete/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by reiter on Сре Јун 10, 2015 9:28 am

овој новинар Неделковски што дал вакви искази треба да биде повикан на распит кај МВР-то и објасни од каде му вакви информации..и доколку нема издржаност се знае што следува..Некако познат овој Мирослав Неделковски можеби е нашиот козар Very Happy

http://webtribune.rs/senzacionalna-tvrdnja-makedonskog-novinara-nasa-policija-pobila-uz-albance-i-zapadne-instruktore/#

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково? - Page 2 Empty Re: Заземена полициската станица во Гошинце, општина Липково?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот