Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Во што да верувам....

+4
Hamad bim Khalifa
трендафил
osa
defo
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Во што да верувам.... Empty Во што да верувам....

Пишување by defo Нед Мај 10 2015, 23:42

После ова денес и овај циркуз на информации ..не знам веќе во што да верувам...........
Дали навистина постоела опасност од толкави рамки.........или само е несрека предизвикана од неколку луге.....дали ке сме биле жртви или сме жртви на нечие сценаријо???? Или можда ке дадеме уште некоја жртва што за некој да остане на власт, што од невнимание...........
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by osa Пон Мај 11 2015, 01:48

mnogu interesen pochetok ,a bogami ushte pinteresen kraj na "filmot "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by defo Пон Мај 11 2015, 08:05

Не оса..овајпат нажалост сум сериозен. Ако со ова некој покушава да прибира политички поени, и да зачувува времено фотеља се заебал и тоа јако...гневот на народот уште толку ке се зголеми......Мене лично ме фака језа од вакви работи.......
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by трендафил Пон Мај 11 2015, 11:32

Се надевам дека битката во Куманово значи и крај на војната. Иако е тешко да се верува во тоа затоа што војната на исламистите во моментов се води низ целиот свет. Тоа што случајно кај нас исламистите беа од албанска националност не треба да не залажува. Всушност на боиштата низ светот од балканот, со мали исклучоци, гинат само Албанци како војници на Исламската држава. Не така одмна имаше напад и на полицијската станица во Зворник. Таму опозицијата не ја обвини власта дека ги платила терористите за да ја нападнат. Тоа е специјалност на СДСМ. Така беше и во 2001 година. Историјата се повторува.
Секој иначе верува во тоа што сака да верува. Некои веруваа дека во Куманови има загинато и многу уапсени цивили. Така известуваа порталите платени од Сорос. Но кој сака и понатаму им верува. Тоа е индивидуално право.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 12:13

Toa shto ti se nadevash deka posle ubistvoto na osiummina pripadnici na bezbednosnite sili, i ranuvanjeto na nad trieset, od strana na teroristite koi vie gi plakjate, se kje ostane po staro i vie kje prodolzhite so diktaturata, ne znachi deka taka i kje bide...Prvo kje ja izgubite vlasta, a potoa kje vi sudime za smrtta na pripadnicite na silite za bezbednost, kako i za megjunaroden terorizam...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 11 2015, 13:21

A posle ... po receptot na Trickovski : U stakleni prizmi so dupki od gore i dole - na sred ploshtad. Dupkite za da moze redovno da gi plukaat i podmocuvaat site na koj ke im se kejfne!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Фири23 Пон Мај 11 2015, 14:27

Верувай во што сакаш.Само не и во тоа дека живеаш барем во малко нормална држава.

Фири23

Број на мислења : 15
Join date : 2015-05-11

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 16:30

Не сум сигурен дека ова треба да стои во твојата тема Дефо. Но бидејки прашањето е во што да веруваме, се одлучив така. Дколку мислиш дека не треба да биде овде, побарај и ќе го преместам во друга тема.

(ИНТЕРВЈУ) Митевски: Неискусни полицајци биле ставени во ситуација да гинат во самите возила на влезот од Дива населба

Во што да верувам.... Goran-mitevski-620x320

Имам информации дека на околу 50 отсто од безбедносните сили ова им била прва акција и се ставени во таква ситуација да гинат во самото возило на влезот од Дива населба, вели поранешниот директор на безбедносните служби во МВР и полициски генерал Горан Митевски кој за „А1ON“ ги толкува случувањата во Куманово и нивната поврзаност со политичката криза во Македонија.

Според него, МВР не фати терористи, туку платеници со криминални досиеја кои не претставувале закана за Македонија и за регионот, туку дека се осмислено и испланирано донесени во Куманово. Митевски вели дека по ова ќе биде погубно за земјава доколку Груевски не потклекне на притисокот од меѓународниот фактор да поднесе оставка и да дозволи формирање на техничка Влада.

Целото интервју   ОВДЕ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by defo Пон Мај 11 2015, 22:42

Добре те најдов Трендафиле.....мило ми е што си на овој форум....ама уште не си се откажал од старата навика на јадење бурек без основа и факти............Мене два дена ми се блуе од ФБ статуси, од Твитер во кој се осекам лично прозван дека сум подржувач на убици, подржувач на месождери..канибалисти...тоа ме боли трендо......Јас во животов никому не сум му посакал лошо (лажам на Грујо сум).......а камо ли на некој полицајци, кои си го вадат лебот таму...да јас бев на протести ама бев на протести против несовиесни полицајци кои убија дете, кои апсеа се што ке им текне..кои му служат на ДПМНЕ............а треба на граѓаните на Македонија.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 12 2015, 07:37

Vo odnos naslovot na temava: "Vo sto da veruvam"......
Licno znam vo sto da veruvam (normalno i da proveruvam, verovatno so godinite si doagja toa - nezalapuenje) megjutoa bi iskomentiral nekoj od aktuelnive slucuvanja:
Otkoga armija strucnjaci, analiticari, politicari, ex-policajci, profesori, kako i nadvoreshni strucnajaci dadoa losha ocena za celokupnata akcija vo Kumanovo, provladinive mediumi od sat vo sat objavuvaat se pobombasticni vesti i soznanija, kako na primer:
1. Najopasna teroristicka grupa na Balkanot so izvrseni najgolemi zlodela!
- Cudno kako ne sme razbrale za tie nivni zlodela, osven ponekoj biografski podatok za ucestvo vo UCK, sverc so droga....i slicen kriminal. Povtoruvam KRIMINAL! Nikoj ne e obvinet za masovni ubistva na civili i gragjani, podmetnuvanje bombi, truenje voda i hrana, kidnapiranja so politicki baranja.....CUDNO, MNOGU CUDNO!?!

2. Napravile baza vo kumanovska gusto naselena naselba od kade sto ke vrsat teroristicki dejstva sirum Makedonija!
- Me cudi zosto ne otisle u generalstab na RM da pobaraat nekoja od praznite kasarni (mozebi zosto od dpmnovcive i dujovcive nemozele na red da stasaat) kako svoja logisticka baza ? Em ke im bilo mnogu poevtina kirijata otkolku vo Divlje naselje, em mozele da si dobijat gratis kantina, trafika, prodavnica za kolonijal....bashka ogradena i zastitena!

3. Ke go granatirale "duri" kameniot most kon krajov na mesecot ?!?!?
- Ocekuvame excel tabela na raspored na objektite za unistuvanje so tajmingot, kako sto se: milenijumskiot krst, triumfalnata porta, brodovite na Vardar (1,2 i 3), kako i spomenikot na Prometej. Vo slucaj na rushenje na branata Matka ke nastradaat vrbite vo Vardar taka da ne e kriticna.
Dali e brojkata od 8000 zagrozeni makedonski ziteli konecna !?!?
- Sluzbite treba precizno da izracunaat za kolkav broj zagrozeni zivoti se raboti!? Ako e brojkata 7894 zagrozeni, toagash e redno da se soopsti i da ne se kreva panika megju narodot bespotrebno.
Vo ocekuvanje na sledniot govor na puemieot vo zaminuvanje, se nadevame deka ke ni soopsti dali i koga se planira iskacanje na GODZILA od Ohridskoto ezero?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 16:39

Значи, вчера на она интервјуто со Заев на Алсат сум се уверил што катил народ сме, и тоа по којзнае кој пат, и затоа решив овој мој ламент да го сместам токму во оваа тема, бидејќи е со најсоодветен наслов.

Вчера Заев изјави дека „тајните служби на СДСМ“ го известиле дека Владата година и осум месеци наназад знаела дека се подготвува терористички напад, а од Владата го излажале дека знаеле само неколку месеци. Потоа се сепна, веројатно насетувајќи ги прашањата кои како меури се појавуваат во воздухот по тој негов исказ, и кажа дека СДСМ како сериозна партија мора да си има свои служби кои ќе се грижат за безбедносната ситуација, и дека тие си имаат свои канали (?!) и дека верувале дека македонските служби за безбедност се професионалци и поради тоа не сакале да им се мешаат во нивната работа. Тука многу прашања можат да произлезат од оваа негова изјава, но мене ме чудат три поважни работи:

- Од кога тоа, и според кој дел од македонскиот УСТАВ на политичките партии им е дозволено да имаат „безбедносни и разузнавачки служби“?!?!?! А ова не е изолиран случај. Оние кои се доволно возрасни и кои немаат кратка памет веројатно се сеќаваат на КСИО во старата ВМРО-ДПМНЕ која беше формирана исто така откако тогашната власт на СДСМ беше фатена како ги прислушува комуникациите на ВМРО-ДПМНЕ. Што е следното, ќе биде сосема нормално политичките партии да имаат свои воени структури?!?!?!?!

- Ако тие служби на партијата СДСМ речиси цели две години наназад знаеле дека се подготвува терористички напад, тогаш каде им е чувството за одговорност и патриотска должност да соработуваат со овластените служби? Или можеби тоа се кртови кои ги информирале СДСМ за безбедносните дупки и неспособности на ВМРО-ДПМНЕ како владеачка партија? И можеби и тие служби се тие коишто цело време прислушувале, а?

- Ако знаеле дека две години наназад се подготвува терористички напад, ТОГАШ ЗОШТО И КОЈ ГО ДУВА ТОЈ БАЛОН ДЕКА ВМРО-ДПМНЕ ПЛАТИЛА ПЛАТЕНИЦИ ЗА ДА ГО ИЗВЕДАТ ТЕРОРИСТИЧКИОТ ЧИН?!?!?! Ген. Стојанче Ангелов беше првиот кој спомна такво нешто, но дали можеби таа информација не му е подметната од некого?

На кого да веруваме сега? Дали Заев повторно превентивно лаже и маслосува нешто за да заштити некои македонски патриоти? Дали да веруваме на мегафонските манипулатори олицетворени во величествената „новинарска“ четворка?

Едно е сосема сигурно, дека македонскиот народ (вклучувајќи ги тука сите народи во Македонија) некој упорно го лаже и е подготвен да го користи како топовско месо. На тој фамозен протест на 17. (доколку не е приватна журка на СДСМ) би требало да излезат сите македонски граѓани без разлика на политичка, национална и верска припадност и молкум да изразат протест што политичките партии и чинители во Македонија дваесет години прават мајмуни од сите нас, користејќи ја нашата сиромаштија и неедуцираност! ДА ВИ ЈА ЕБАМ МАЈКАТА СКАПАНА И РАСИПАНА ДА ВИ ЈА ЕБАМ!!!!!
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 12 2015, 16:58

A od kaj si pa siguren deka SDSM ne spodelil takvi informacii so sluzbite pri MVR?
I ako gi spodelile - kade zavrshile?! Gledame vekje 7 godina nanazad TOTALNO IGNORANTSKI ODNOS kon se i sekogo koj ne e NASH i od NASHI IZVORI (spored prislushuvanite razgovori). I ushte neshto: ako SDSM imalo informacii od pred dve godini - nevozmozno e toa da go nemale sluzbite na Sashe i Goca, mozhe i povekje od dve godini! Zosho sega LAZAT (po trilioniti pat) deka znaele "samo" 8 meseci ????
LAZGI, LAZGI, LAZGI, LAZGI......DA IM JA EBAM MAJKATA SKAPANA I RASIPANA DA IM JA EBAM -LAZOVSKA I HOHSHTAPLERSKA !!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 17:01

Затоа што Заев вчера така кажа, од таму сум сигурен. И останува прашањето, зошто се дува тој балон дека некој некого платил за терористичкиот напад? Едното го исклучува другото, тоа е проста логика која дури и ние кои сме сосема затапени и мозочно истоштени од целава оваа баруштина во која е претворено македонското општество, сосема добро ја разбираме.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 17:10

Кои тоа закони не дозволуваат претседателот на државата и врховен командант на армијата, да не биде известен за упад на наоружана терористичка група од територија на друга држава на македонска територија?

(ВИДЕО) Заев, Ордановски, Марковски и Зеќири во „360 степени“: Луѓе на Иванов контактирале со криминалната група?!

Претседателот Иванов не бил информиран за полициската акција во Куманово и затоа заминал на пат за Москва. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „360 степени“, изјави дека на седницата на Советот за безбедност, премиерот Груевски се обидел да го брани Иванов за патувањето со образложение дека законите не дозволувале шефот на државата да биде информиран за акцијата.

Главниот уредник на ТВ Алсат-М, Мухамед Зеќири, кој гостуваше во емисијата, го повика Иванов да каже кои луѓе од неговото опкружување и институциите што се под негова надлежност имале контакти со криминалната група и со какви цели. И аналитичарот Сашо Ордановски изнесе сознанија за документирани средби на наши оперативци со криминалната група.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 12 2015, 17:12

Пат напиша:Затоа што Заев вчера така кажа, од таму сум сигурен. И останува прашањето, зошто се дува тој балон дека некој некого платил за терористичкиот напад? Едното го исклучува другото, тоа е проста логика која дури и ние кои сме сосема затапени и мозочно истоштени од целава оваа баруштина во која е претворено македонското општество, сосема добро ја разбираме.

Samiot velish deka dobro ja razbirame rabotava i deka sme dobro fokusirani i informirani! Kako takvi mozeme da izvedeme odrdeni zaklucoci! Eve na primer jas izvedov deka so Makedonija skoro cela decenija vladee MAFIJA! Ti mozesh da si izvleces zaklucok kakov sto smetas (ili kakov ti odgovara) ! A deka treba da im se E..majkata - treba, samo ne se izjasni na kogo?

p.s Nemoj samo "more na dvajcata - site se isti".... toa oddamna ne vazi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 17:14

Погоре поставив прашање, а сега видов дека Геровски се обидел да даде одговор.

Зошто на Хорхе не му кажале?


Вчера спроведов интерна анкета. Испитаниците одговараа на анкетното прашање зошто на претседателот Ѓорге Иванов не му кажале дека ќе се спроведе полициска акција во Куманово. Еве ги најинтересните одговори:

• Немало да сфати.

• Мислеле дека можеби не знае кај е Куманово.

• Ја криеле информацијата од терористи.

• Не сакале да му пречат додека на Путин му објаснувал дека Црвениот плоштад се вика црвен поради крвта на војниците на Александар кои ја освоиле Москва на враќање од Курдистан.

• Преварени муж последни дознаје (метафорично).

• Разумен компромис - од тато се крие, на мама се кажува.

• Да не го стегне куремо за време на парадата па да мора да бара тоалет.

• Не требало ни после да му кажат – човекот ионака не живее овде.

• Кој е Ѓорги Иванов?

http://plusinfo.mk/mislenje/513/zoshto-na-horhe-ne-mu-kazale

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 17:17

Бе што се фаќате за Иванов, како не гледате дека дури и Заев да дојде на власт, во Македонија пак ќе биде ист кур, партизираност до трт, недемократија, сиромаштија, несигурност, манипулација итн. Тоа е затоа што, како што вели Тричковски во неговиот комуњарски триумфекализам, целото општество е поставено на нездрави основи, почнувајќи од образованието (историско, економско, индоктринираноста, сѐ!!!) со кое ги трујат македонските деца, па сѐ до она што го чини македонскиот општествен живот, сѐ е затруено со партиска поделеност, со идеологија која не се познава себеси и кон која поединците принадлежат чисто колку да принадлежат на некоја група. Во Македонија не е изградена свест за граѓанско општество ниту почит кон државните институции. Во собранието нема никаков контролен механизам, опозицијата секогаш е приморана немо да присуствува на самоволието на власта, од секогаш било така, и во времето на Бранко, и во времето на Љубчо, и сега.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 17:25

Не ми се верува. Има разлика. А таа е евидентна. Лудилото не може да се скрие. Малку од твитер.

G33x0n @jocoska
Стварно се' е јасно. Кристално. Си имаме работа со сериозно пореметување.
3:55 PM - 12 May 2015

Во што да верувам.... CEz26aTUMAAVJvJ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 17:30

Пат напиша:Бе што се фаќате за Иванов, како не гледате дека дури и Заев да дојде на власт, во Македонија пак ќе биде ист кур, партизираност до трт, недемократија, сиромаштија, несигурност, манипулација итн. Тоа е затоа што, како што вели Тричковски во неговиот комуњарски триумфекализам, целото општество е поставено на нездрави основи, почнувајќи од образованието (историско, економско, индоктринираноста, сѐ!!!) со кое ги трујат македонските деца, па сѐ до она што го чини македонскиот општествен живот, сѐ е затруено со партиска поделеност, со идеологија која не се познава себеси и кон која поединците принадлежат чисто колку да принадлежат на некоја група. Во Македонија не е изградена свест за граѓанско општество ниту почит кон државните институции. Во собранието нема никаков контролен механизам, опозицијата секогаш е приморана немо да присуствува на самоволието на власта, од секогаш било така, и во времето на Бранко, и во времето на Љубчо, и сега.

Mal prilog...Mozhebi kje ti se razjasni...


Follow
Tamara Atanasoska
‏@TAtanasoska
#Протестирам МНОГУ ВАЖНО! Ова е ептен важно во оваа фаза кај што сме. Внимавајте и имајте на ум!

Во што да верувам.... CEzN72QW8AAPWrS

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 17:35

Единствено легитимно во целава оваа ситуација е незадоволството на македонските граѓани кое се гледа во сите негови слоеви. А тврдам дека СДСМ се истите оние стари позерски комуњарски паразити кои од сето ова сакаат да извлечат корист.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 17:39

Братјата б`лгари имаат една поговорка: Със стари курви, нов бардак не се прави!
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 18:09

Taka, taka...Taka trebashe da velite...Site se isti...Pa zoshto da gi menuvame...Neka si ostanat ovie...Nashive...Tie se barem patrioti...I gradat...Vekje videno Pat...I ne pominuva...Pastirot ti i familijata kje si go dobijat zasluzhenoto...A vie dpmne-uchk-ovcite kje zaminete vo istorijata...

PS. Sosema si vo pravo i za pogovorkata...neka pratat od shtab drugo dete...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 18:16

Тео напиша:Taka, taka...Taka trebashe da velite...Site se isti...Pa zoshto da gi menuvame...Neka si ostanat ovie...Nashive...Tie se barem patrioti...I gradat...Vekje videno Pat...I ne pominuva...Pastirot ti i familijata kje si go dobijat zasluzhenoto...A vie dpmne-uchk-ovcite kje zaminete vo istorijata...

PS. Sosema si vo pravo i za pogovorkata...neka pratat od shtab drugo dete...

ОК Тео, ајде ќе ја играме таа игра...

И кога вие партизаните ќе дојдете на власт, што ќе направите? Да претпоставам, ќе си ја замените администрацијата со ваша (впрочем, таа и сега е ваша, полна е со вашите ренегати), ќе го избришете ВМРО од македонската историја, за што Тричковски отворено се залага во неговите манипулации и недоквакани историски импутирања, од чистачка до министер ќе поставите ваши луѓе, како што изјави Заев, и ќе си ги озаконите тајните служби на партијата...така ли?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 18:21

Кога го спомнав Тричковски, тој во повеќето негови статии вели дека ВМРО како идеологија е насочена против македонскиот народ и дека ова што се случува е реваншизам поради поразот на ВМРО во 1945. Ајде да кажеме дека условно се согласувам со тоа, иако на мене ми наликува на нешто друго, на крајот на краиштата Латас е нели, најголем поклоник на ВМРО, но тогаш на што наликуваше она нивно пеење на „Бела, чао“, а? Во 21. век носталгични неокомунисти се борат против, демек, наследниците на фашизмот.

Затоа и велам, бугарската поговорка е сосема во право, на Македонија ѝ се потребни нови генерации и нови политички концепти. На пример, некоја партија која нема да биде на национална основа, или некоја мешана македонско-албанска партија. Прв би се зачленил во неа, бидејќи сум дпмне-учк-овец, затоа.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 18:21

Плус тоа сум и бугарофил.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот