Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Во што да верувам....

+4
Hamad bim Khalifa
трендафил
osa
defo
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by kiBik Вто Мај 12 2015, 18:27

Пат напиша:
Затоа и велам, бугарската поговорка е сосема во право, на Македонија ѝ се потребни нови генерации и нови политички концепти. ....
За жал тоа е некакава идеална ситуация, коя кай нас не се случува, Пат. Поскоро се случува нови курви, стари мадам. Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by kiBik Вто Мај 12 2015, 18:31

Пат напиша:Плус тоа сум и бугарофил.
На се' одгоре? Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 18:35

Taka treba Pat, taka da prodolzhish...Stavovite na lichnost koja nema nikakva funkcija, i koja prashanje e dali e chlen na SDSM, da gi poistovetuvash so stavovite na SDSM, da vadish izjavi od kontekst, da tvrdish deka SDSM kje otpushta od rabota, deka nema da dava subvencii, so edna pesna da kvalifikuvash politichka ideologija, da zaplashuvash deka tajnite sluzbi na SDSM, za koi osven tebe nikoj nema pojma, se poloshi od kriminalcite na Gorde i Sashe, koi patem semejstvata na neistomislenicite gi frlaat vo endek, i normalno da objasnuvash deka studentite i srednoshkolcite koi gi baraat svoite prava se od edno izminato i zaostanato vreme, a vie od internet armijata na dpmne-uchk ste u stvari progresivnite novi generacii so nov politichki koncept...Bi imal sjajna idnina vo partijata na en kleine diktator, verojatno vo centarot za lagi i manipulacii, samo da imashe taa partija dpmne-uchk i nivniot centar za lagi i manipulacii idnina...Sto ja nema...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 18:36

kiBik напиша:
Пат напиша:Плус тоа сум и бугарофил.
На се' одгоре? Evil or Very Mad

Не, од горе сум ѝ на сосетката на вујна ти Very Happy
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 18:43

Тео напиша:Taka treba Pat, taka da prodolzhish...Stavovite na lichnost koja nema nikakva funkcija, i koja peashanje e dali e chlen na SDSM, da gi poistovetuvash so stavovite na SDSM, da vadish izjavi od kontekst, da tvrdish deka SDSM kje otpushta od rabota, deka nema da dava subvencii, so edna pesna da kvalifikuvash politichka ideologija, da zaplashuvash deka tajnite sluzbi na SDSM, za koi osven tebe nikoj nema pojma, se poloshi od kriminalcite na Gorde i Sashe, koi patem semejstvata na neistomislenicite gi frlaat vo endek, i normalno da objasnuvash deka studentite i srednoshkolcite koi gi baraat svoite prava se od edno izminato i zaostanato vreme, a vie od internet armijata na dpmne-uchk ste u stvari progresivnite novi generacii so nov politichki koncept...Bi imal sjajna idnina vo partijata na en kleine diktator, verojatno vo centarot za lagi i manipulacii, samo da imashe taa partija dpmne-uchk i nivniot centar za lagi i manipulacii idnina...Sto ja nema...

Глупости и извртувања. Ме мрзи на сето ова поодделно да коментирам, ај само две работи;

- Самиот Заев изјави дека СДСМ си има свои тајни служби. Кои се тие? Љубчо Георгиевски многу добро објасни во тоа последното негово интервју на 24 анализа.

- Средношколците и студентите се сосема во право и ги поддржувам, иако порано не ги поддржував студентите во нивниот протест против екстерното. Само една, сосема доволна причина ќе наведам. Тие кои на децата сакаат да им наложат екстерно, прво на екстерно треба да ги подложат авторите на смешните учебници, за кои имаше немал број на скандали. А тоа е последица на шуробаџанаштината и непотизмот во добивањето на тендери, па имаше гласини дека учебниците ги склопувале студенти и асистенти, а ценетите професори само се потпишувале. Во времето на СДСМ пак во универзитетите се учеше од срспки книги, или тоа не сме го знаеле, а? Така што, добро е да има реформи, но суштински, а не површни шминкања.


Е, и ај нешто пак за учките. На крај, што испадна, од ВМРО-ДПМНЕ ги платиле терористите или не? Еве Заев вчера изјави дека не се платени од нив, знаел година и осум месеци пред тоа.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Естир Вто Мај 12 2015, 18:49

Пат напиша:Единствено легитимно во целава оваа ситуација е незадоволството на македонските граѓани кое се гледа во сите негови слоеви. А тврдам дека СДСМ се истите оние стари позерски комуњарски паразити кои од сето ова сакаат да извлечат корист.

Виж сега, подхождаш непрагматично.

Най-важното в настоящия момент (няма по-важно!)  е тая сган на власт да я разкарате. Тя е ужасно вредна за Македония!

От там насетне: по-малкото зло.

НО. Забележи: при положение, че СДСМ /или който да било/ спечелят изборите и почнат да управляват, тва не означава да им се позволява онова, което на сегашните.

Идеята на протестите, Път, е гражданското общество да не се примирява с нечестна и недемократична власт. Без значение коя партия/партии е на власт.

Идеята на хората е да кажат: "ТАКА НЯМА ДА СТАНЕ", "НЯМА ДА ВИ ТЪРПИМ".
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 18:55

Gledash Pat, kako si znaesh...I jas otsekogash sum tvrdel deka da gi povtoruvash kako papagal stavovite na centarot za lagi i manipulacii se gluposti i izvrtuvanja. Sekako istoto e i da se povikuvash na izjavi od Ljubcho Gjorgjievski, koj neli, saka da gi amnestira dpmne-uchk ushte pred da bidat osudeni...

I sekako ne treba da zaboravish da lazhesh deka Zaev izjavil deka teroristite ne se plateni od dpmne-uchk, da gi izvrtuvash negovite izjavi, se so cel da go opravdash pastirot vo nadezh deka imash nekakva idnina vo partijata na koja idninata i e minato...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 19:04

Тео напиша:Gledash Pat, kako si znaesh...I jas otsekogash sum tvrdel deka da gi povtoruvash kako papagal stavovite na centarot za lagi i manipulacii se gluposti i izvrtuvanja. Sekako istoto e i da se povikuvash na izjavi od Ljubcho Gjorgjievski, koj neli, saka da gi amnestira dpmne-uchk ushte pred da bidat osudeni...

I sekako ne treba da zaboravish da lazhesh deka Zaev izjavil deka teroristite ne se plateni od dpmne-uchk, da gi izvrtuvash negovite izjavi, se so cel da go opravdash pastirot vo nadezh deka imash nekakva idnina vo partijata na koja idninata i e minato...

Како тоа од секогаш кога на овој форум сум релативно нов? И ти да не си од тајната служба на Заев?

А сега, сериозно; Георгиевски всушност го ценам како човек кој навистина согледува далеку, па и во последниот негов повик секој да не се прави после битка генерал, но со неговиот концепт на пу пу не важи амнестија и природната привилегираност на политичарите ни најмалку не се согласувам. Во една нормална држава и демократија треба да има ред, закон и институции кои ќе важат за сите.

За Заев, колку пати да повторам до сега? --------што кажа тој вчера на интервјуто за Алсат? ----------- дека знаел речиси цели две години дека Владата знаела дека се подготвува терористички напад! Две години!!! Во владата да немаат кристална топка па да предвидуваат дека Заев на 17. мај 2015 ќе подготвува голем протест па наводно да платат терористи да го оттргнат вниманието? Поентата ми е дека тоа ситнопартиско ситнодушие на крај може да нѐ чини и држава.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 19:08

Естер, и тоа што го велиш држи вода, но ова не се првите големи протести во Македонија. Деведесеттите минаа во протести. Единствената разлика е што за разлика од националистички обоените протести во кои на пример се пркнаа Милошоски и Петровски, овие протести изгледаат многу поискрени и почовечки, па тоа влева некаква надеж. Но мислам дека сето тоа можат да го упропастат носталгичните комунисти.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 12 2015, 19:20

A fino mu preporacav da ne go koristi "site se isti...." !
Ama cat-pat si prodolzue so verglanjeto i samodozakopuvanjeto!
Po logikata: Eh pusto tursko ! ili "sto im faleshe na germancite ta gi izbrkavne, sega ke bevne germanija na Balkanot". Po istata logika na cat-pat - trebashe da go sledime Titoviot PAT, mislam....... i tamu ni beshe ubavo ?!?!?Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Естир Вто Мај 12 2015, 19:49

Пат напиша:Естер, и тоа што го велиш држи вода, но ова не се првите големи протести во Македонија. Деведесеттите минаа во протести. Единствената разлика е што за разлика од националистички обоените протести во кои на пример се пркнаа Милошоски и Петровски, овие протести изгледаат многу поискрени и почовечки, па тоа влева некаква надеж. Но мислам дека сето тоа можат да го упропастат носталгичните комунисти.

Така е, именно: сега сякаш има надежда. А носталгичните комунисти нищо не могат да опропастят, ако не им се позволи - на протестите са млади хора, демократично мислещи, ТЕ са гарантът за това. Ако тръгнат, като предишните - и те на бунището.

Властта трябва да има страх от хората, не обратното. Да се съобразява с тяхното мнение. Ето в това е силата на гражданското общество, да кара управляващите да се съобразяват.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by трендафил Вто Мај 12 2015, 21:06

За волја на вистината на учениците и студентите најповеќе им пречат рамноправни услови за одговарање, односно компјутер непристрасно да им го оцени знаењето. Со одговарање на прашања еднакви за сите. Повеќе ја сакаат пристрасноста од различни причини, вклучувајќи и коруптивни, на наставниците и професорите.И што подобри оценки со што помал труд, да не кажам знаење. Иначе не слушнав ниту еден единствен предлог ниту од пленумите, ниту од политичарите од опозицијатса за подобрување на наставата.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 12 2015, 21:16

трендафил напиша:За волја на вистината на учениците и студентите најповеќе им пречат рамноправни услови за одговарање, односно компјутер непристрасно да им го оцени знаењето. Со одговарање на прашања еднакви за сите. Повеќе ја сакаат пристрасноста од различни причини, вклучувајќи и коруптивни,  на наставниците и професорите.И што подобри оценки со што помал труд, да не кажам знаење. Иначе не слушнав ниту еден единствен предлог ниту од пленумите, ниту од политичарите од опозицијатса за подобрување на наставата.

Во што да верувам.... - Page 2 9k=
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 22:26

Пат напиша:
Како тоа од секогаш кога на овој форум сум релативно нов? И ти да не си од тајната служба на Заев?

А сега, сериозно; Георгиевски всушност го ценам како човек кој навистина согледува далеку, па и во последниот негов повик секој да не се прави после битка генерал, но со неговиот концепт на пу пу не важи амнестија и природната привилегираност на политичарите ни најмалку не се согласувам. Во една нормална држава и демократија треба да има ред, закон и институции кои ќе важат за сите.

За Заев, колку пати да повторам до сега? --------што кажа тој вчера на интервјуто за Алсат? ----------- дека знаел речиси цели две години дека Владата знаела дека се подготвува терористички напад! Две години!!! Во владата да немаат кристална топка па да предвидуваат дека Заев на 17. мај 2015 ќе подготвува голем протест па наводно да платат терористи да го оттргнат вниманието? Поентата ми е дека тоа ситнопартиско ситнодушие на крај може да нѐ чини и држава.

Pa ajde togash seriozno...Shto navistina kazha Zaev vo intervjuto...Prvo, deka od tajnite sluzbi (na republika Makedonija, a ne na SDSM) toa e tvojot prv spin, doznale deka vlasta (a ne Zaev) znela 18 meseci za teroristichkata grupa, vtoriot tvoj spin...I sega, od kade vlasta znaela pred dve godini deka na sedumnaesetti kje ima protest, tvojot tret spin i obid da go opravdash dpmne-uchk, za da gi platat teroristite....Kje pochnam so red...Ako vlasta znaela deka teroristichkata grupa e vo Makedonija 18 meseci, zoshto ne ja neutralizirala porano??? Za da i se najde vo sluchaj na potreba??? Kako shto se masovni narodni protesti shto bi dovelo do pad na diktaturata??? Ponatamu bi bilo interesno da odgovorish zoshto posle Goshince, na terenot ne e zasilena kontrolata i prisustvoto na bezbednosnite sluzhbi??? Zoshto e dozvolen vlez na teroristite vo vtoriot po golemina grad vo Makedonija??? Zosto ne se neutralizirani na teren koj ovozmozhuva efikasno deluvanje  bez rizik od masovni zhrtvi na bezbednosnite sili i civilnoto naselenie??? ima ushte, no i ova e dovolno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 23:02

Пф, мислиш дека со твој спин мене ќе ме спинуваш...Што кажа Заев бре, кажа вака нешто „Ги прашав колку време знаете, ми кажаа осум месеци, а јас од мои сигурни извори знам дека Владата знаела многу подолго“, и да не го цитирам од збор до збор, кажа дека знаел од кога е тој на власт, а можеби знаел и претходниот претседател на СДСМ (Црвенковски). И зборуваше за некакви служби на СДСМ. Какви ви се тие служби бре, место ДБК, да немаат некој друг акроним?

За другите твои „зошто“, јас генерал или стручњак за безбедност не сум, за разлика од сите вас овде кои прашувавте толку „умни“ прашања како зошто биле ангажирани медицинските лица ден пред тоа или зошто недела дена пред тоа го презакажале конгресот итн.

Еве една моја претпоставка, подолго време ги следеле и ги оставиле да се чувствуваат сигурни за да ги начекаат сите на едно место за да ги спречат да се распрснат и да извршат успешни терористички акции низ цела Македонија и со тоа да мобилизираат определени радикални елементи кај Албанците. Таква акција е извршена и врз нас во неколку примери од нашата историја, треба ли да ви кажам на која мислам?

Ако е така, тогаш тоа било многу ризична операција и истиот ден додека гинеле луѓе за некој лигле да може да изигрува некаков „граѓански активист“ да се спроведува „протест против полициската бруталност“, па мене би ми било срам, навистина, дури и да сум изел шамар од некој полицаец ноќта пред тоа. Рака на срце, дури и Заев тогаш повика да се прекине со протестите, еве му го признавам тоа.

Како одговор кон Калифот, па мислам дека е очигледно дека јас сум меѓу последните кои би можеле да бидат окарактеризирани како некакви титовисти, нели, за разлика од вашиот вожд Црвенковски кој сакаше да му изгради статуа на Тито, на плоштад беше, така?

Но знаете ли што ми е интересно, како тоа кога човек ќе ви постави едно логично прашање, веднаш се мобилизиравте па ми спомнувате штабови, па де турско, де Тито, мислам, патетични глупости, што да ви кажам, типично македонско поведение. И ајде пак да прашам, ако Заев знаел две години дека се подготвува терористичка акција, зошто се дуваше тој балон дека тоа се платеници на Владата која ги платила да нападнат за да се спречи протестот на 17ти?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 23:06

Пат, гледам те фатиле пропаднат до гуша во говна. Само да ти дадам пријателски совет, кога си во таква ситуација немој да брануваш, уште помалку треба уста да отвараш. Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 23:07

Естир напиша:

Така е, именно: сега сякаш има надежда. А носталгичните комунисти нищо не могат да опропастят, ако не им се позволи - на протестите са млади хора, демократично мислещи, ТЕ са гарантът за това. Ако тръгнат, като предишните - и те на бунището.

Властта трябва да има страх от хората, не обратното. Да се съобразява с тяхното мнение. Ето в това е силата на гражданското общество, да кара управляващите да се съобразяват.

Да те прашам нешто лично, кога Борисов си даде оставка, ти за Орешарски ли гласаше?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 23:08

luхor напиша:Пат, гледам те фатиле пропаднат до гуша во говна. Само да ти дадам пријателски совет, кога си во таква ситуација немој да брануваш, уште помалку треба уста да отвараш. Twisted Evil Twisted Evil

Ајде бре, и во какви тоа гомна? Тоа ли е логичниот одговор на моето логично прашање, или е можеби некаква суптилна закана?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 23:22

Пат напиша:Пф, мислиш дека со твој спин мене ќе ме спинуваш...Што кажа Заев бре, кажа вака нешто „Ги прашав колку време знаете, ми кажаа осум месеци, а јас од мои сигурни извори знам дека Владата знаела многу подолго“, и да не го цитирам од збор до збор, кажа дека знаел од кога е тој на власт, а можеби знаел и претходниот претседател на СДСМ (Црвенковски). И зборуваше за некакви служби на СДСМ. Какви ви се тие служби бре, место ДБК, да немаат некој друг акроним?

Zaev znael otkoga on e na vlast??? Svesen si shto pishuvash ili se izgubi vo obidite da go odbranish neodbranlivoto....Zaev kazha "vakvo neshto"...Kakvo neshto??? Spinot shto ti kazhale od partija da go pishuvash na forumot???Ili znaesh shto kazhal ili ne pogoduvash i spinuvash kako tebe shto ti odgovara...

Пат напиша:За другите твои „зошто“, јас генерал или стручњак за безбедност не сум, за разлика од сите вас овде кои прашувавте толку „умни“ прашања како зошто биле ангажирани медицинските лица ден пред тоа или зошто недела дена пред тоа го презакажале конгресот итн.

Еве една моја претпоставка, подолго време ги следеле и ги оставиле да се чувствуваат сигурни за да ги начекаат сите на едно место за да ги спречат да се распрснат и да извршат успешни терористички акции низ цела Македонија и со тоа да мобилизираат определени радикални елементи кај Албанците. Таква акција е извршена и врз нас во неколку примери од нашата историја, треба ли да ви кажам на која мислам?

Mnogu neshto pretpostavki za nekoj koj ne znae da odgovori na osnovni prashanja...Koga Ilija Dimovski beshe direktor na cent5arot za lagi i manipulacii podobro bevte podghotveni...Sega ste gola voda...

Пат напиша:Ако е така, тогаш тоа било многу ризична операција и истиот ден додека гинеле луѓе за некој лигле да може да изигрува некаков „граѓански активист“ да се спроведува „протест против полициската бруталност“, па мене би ми било срам, навистина, дури и да сум изел шамар од некој полицаец ноќта пред тоа. Рака на срце, дури и Заев тогаш повика да се прекине со протестите, еве му го признавам тоа.

Taka de, slobodno kazhi si...Gragjanskite aktivisti se liglinja, ubistvoto na Neshkovski e sitnica, poshto on neli e od vashata partija, pa shto gi inateresira ostatokot od svetoto shto pravite vie vo vashata kochina...

Пат напиша:Како одговор кон Калифот, па мислам дека е очигледно дека јас сум меѓу последните кои би можеле да бидат окарактеризирани како некакви титовисти, нели, за разлика од вашиот вожд Црвенковски кој сакаше да му изгради статуа на Тито, на плоштад беше, така?

Bravo, samo ti pokazhi si ja omrazata sprema komunjarite i sorosoidite...Taka treba...Site se neprijateli, shtom vashiot pastir ne go priznavaat za spasitel i neprikosnoven vladetel na Makedonija, a dpnmne-uchk ne ja priznavaat za majkata partija...

Пат напиша:Но знаете ли што ми е интересно, како тоа кога човек ќе ви постави едно логично прашање, веднаш се мобилизиравте па ми спомнувате штабови, па де турско, де Тито, мислам, патетични глупости, што да ви кажам, типично македонско поведение. И ајде пак да прашам, ако Заев знаел две години дека се подготвува терористичка акција, зошто се дуваше тој балон дека тоа се платеници на Владата која ги платила да нападнат за да се спречи протестот на 17ти?


Ne ti dosadi da lazhesh...Izjavata na Zaev glasi: "Od tajnite sluzhbi doznavme deka vladata 18 meseci znaela za teroristichkata grupa"...Toa shto ti uprno lazhesh deka Zaev znael dve godini, pa Branko znael, samo ja pokazhuva tvojata zapletkanost vo lagite, vo bezuspeshniot obid da go odbranish tvojot pastir i tvojata dpmne-uchk...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 23:26

На другите празни глупости не ти одговарам, мислам, под појасот ми е тоа. И од кои тајни служби дознал Заев (а можеби и поранешниот претседател на СДСМ)? Еве за да ме демантираш, најди го интервјуто и постирај го тука. И ако знаел - пак да си прашам - зошто се вртеше онаа приказна дека тоа се платеници?

Инаку мојата претпоставка за полициската акција е многу пологична од вашите овде теории на заговор, барем мене така ми се чини, но јас експерт не сум, за разлика од некои тука.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Пат Вто Мај 12 2015, 23:29

Инаку, за омразата кон комуњарите, па не е тоа омраза кон личности, туку кон политички концепт, кој исто така е тоталитарен, и дури се согласувам со Георгиевски дека со влезот на некои елементи во ВМРО-ДПМНЕ е направена најголемата диверзија во историјата на ВМРО.

Гледаш, јас многу добро помнам кога МТВ беше „глас на народот“ на Црвенковски, а кога негови медиумски гласови беа - Мирка и Латас.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 23:51

Ne tresi zeleni...Ti lazheshe za izjavata na Zaev, pa sega ti najdi ja i postiraj ja...Namesto da lazhesh za nekakvi tajni sluzhbi na SDSM...A tvojata logika koja e direktno izlezena od centarot za lagi i manipulacii na dpmne-uchk se sveduva samo na edno...Krivi se sorosoidite i komunjarite...I Buanko e kuif...Bez nego ne mozhete...

Inaku ne grizhi se...Normalno e za novokomponirana dpmne-uchk-ovca da gi mrazi site komunjari...Osven onie vo koi se kolne, za koi glasa i im se pika vo shupakot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 13 2015, 00:02

EPA DRUSHTVO ...VEROVALE ILI NE, AMA GAME IS OVER! http://ohridsky.com/?p=65966
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Сре Мај 13 2015, 07:22

Пат напиша:
luхor напиша:Пат, гледам те фатиле пропаднат до гуша во говна. Само да ти дадам пријателски совет, кога си во таква ситуација немој да брануваш, уште помалку треба уста да отвараш. Twisted Evil Twisted Evil

Ајде бре, и во какви тоа гомна? Тоа ли е логичниот одговор на моето логично прашање, или е можеби некаква суптилна закана?

Си придаваш премногу важност. Како Грујошеску кога квичи дека Заев му се заканувал со барање предвремени избори. Тоа ти е партиско-причинска последица.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Гостин Сре Мај 13 2015, 07:32

Пат напиша:Инаку, за омразата кон комуњарите, па не е тоа омраза кон личности, туку кон политички концепт, кој исто така е тоталитарен, и дури се согласувам со Георгиевски дека со влезот на некои елементи во ВМРО-ДПМНЕ е направена најголемата диверзија во историјата на ВМРО.

Гледаш, јас многу добро помнам кога МТВ беше „глас на народот“ на Црвенковски, а кога негови медиумски гласови беа - Мирка и Латас.

Во време на СДСМ, МТВ била партиско гласило, и тоа ги определува како комуњари, но сега, кога за време на твојот пастир и твојата дпмне, сите национални телевизии се под контрола на власта, а оние што не можат да ги контролираат ги затвараат (А1 телевизија) и нивните сопственици сосе фамилиите гнијат по затвори (Велија Рамковски и фамилијата), кога новинари гнијат по затвори затоа што го истражувале убиството на колегата (Томислав Кежаровски), кога новинари летаат низ задните шофершајбни под мистериозни околности (Никола Младенов), кога извршуваат самоубиства во истражни затвори давејки се во кофа со вода (Владо Таневски), е тоа, според твоите искривени вредносни перцепции е демократија, а партијата која на тој начин ја практикува власта е демократска.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во што да верувам.... - Page 2 Empty Re: Во што да верувам....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот