Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sashe politiko - prosteno ti e!

4 posters

Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 15 2015, 09:44

Neznam dali ja sledi melnicava, ama ako da, sakav da mu poracam na Sashe: So vcerasnoto rastruenje na pastirot ti go proshtevam grevot od preksinokjesnoto izbrzuvanje i baranje ostavka od Zaev!
Znam deka si covek koj si gi priznava svoite greshki, koj se neminovni vo rabotata so koja se bavish,i zatoa te udostojuvame so tema i komentari. Kako i da e, sega treba da se pazat i tripati oidmeruvaat site cekori koj se prevzemaat vo rushenje na kriminalnava vavilonska kula, da ne ne zatrupa site - pri nejzino pagjanje! Pozdrav Khalif bim itn....

p.s. Figurativno:Pred da lapnesh dudovaca, mezi malku.... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Гостин Пет Мај 15 2015, 09:54

A bre ti seriozen si??? Sashe ti e obichen senzacionalist, koj saka da izgradi nekakva kariera na rekla-kazala novinar i lider na zholtiot pechat...Idoli mu se Latas, Mirka, Janko i Milenko....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 15 2015, 10:12

Ja vcera vidov eden kup usrani golubi i eden "siv sokol" Twisted Evil kako go rastrtue grujco, kako mu gazi na zulj so cela tezina, kako mu gasi cigara od bokserskiot nos pred cela javnost. Izgleda deka premierot dobro e dopinguvan pred sekoe iskacanje cim ne mu izripa na Sashe.
p.s. Za Sashe ...si go znaeme!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by reiter Пет Мај 15 2015, 10:28

како и да е саше МУ ГО ШЛАПНА ДИРЕК У ЛИЦЕ...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Пат Пет Мај 15 2015, 14:10

А што, тоа Саше побарал оставка од Заев? Вие комуњарите да не смислите и некоја македонска верзија на гилотината, уште тоа сме немале Very Happy Инаку, после оној негов искрен говор во собранието со кој видливо ја воодушеви и Бонева, на Саше треба да му се простат сите негови идни гафови.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Гостин Пон Мај 18 2015, 18:42

Hmmmm...Ako prodolzhi vaka, mozhebi kje se predomislam...

Саше Политико упаѓа во живо на Канал 5


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18 2015, 19:24

Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 10:01

Vo red kalifu...Napreduva Sashe...No seushte e daleku od dobar novinar...Iako, vo ovoj sluchaj moram da se slozham so nego...

Се слушаш ли ти што зборуваш, Атанас Кировски?!
20.05.2015 09:20
Став
Саше Ивановски

Скандалозно е последното однесување на Телма. Тие се однесуваат како нормален медиум во ненормална и забегана земја! Тоа е исто како некој немо да набљудува како некој силува дете во парк! Во моментот кога принципите се прекршени, набљудувачот автоматски престанува да биде тоа и станува соучесник, прашање е само на која страна ќе биде. Aко не се активира, значи го помага чинот на силување, а ако фати да го брани немоќното лице, тој е на исправната страна!

Според логиката на Атанас Кировски, да беше Телма германска телевизија во 1943-та, таа ќе имаше дописник од Аушвиц кој би известувал колку денски се утепани, запалени, силувани, масакрирани, а навечер во Берлин би известувале од митинг на Наци партијата, би земале изјава и од Гебелс и би го прашале кои се целите на митингот, а потоа ќе го пренесат и говорот на Хитлер. И тоа е исправно однесување?

По истата логика, Телма би известувала и во САД пред граѓанската војна, во јужните сојузни држави каде имало робови, и би известувале без чувства, непристрасно, колку робови дента се продале, колку се убиени од мачење, колку се камшикувани, а навечер би биле на коктел со федералистите и би правеле интервју со гувернерот на Луизијана, во кој прашањата ќе бидат информативни без критики и осуда?

Атанас Кировски и Лупевска заговараат новинарство во кое новинарот е во публика и брои кошеви или голови, додека на теренот едните имаат бејзбол палки, а другите се со голи раце, отечени од мавање, а дел и мртви. Новинарот е секогаш на теренот, тој е учесник во натпреварот, тој секогаш е судија и суди според правилата, дели жолти и црвени картони! Разбирате ли Кировски и Лупевска? Каде ви се црвените картони?! За жолти картони веќе времето одамна измина!

Извор: Мактел

http://okno.mk/node/47176

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 10:04

Pa ja go tretiram povekje kako shoumen odoshto novinar!!! Glavno ne e kurton!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 22:10

Napreduva, napreduva...Shtom vlegol vo fokusot na shipkite...Kalifu, se kladish deka izjavata na Kotevski kje bide: Sashe sam se maval so shipka po glava???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 22 2015, 22:30

Epa i Sashe pretera: mercedesot pa mercedesot! A znae deka na pastirot slaba tocka mu e tokmu toj. Za se drugo muva ne go lazi ama so mercedest stvarno prekardashi!

p.s. Mu posakuvam na Sashe Pobrzo da ozdravi i da prodolzi po staro....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 01:12

Штом дојдовте до тоа да се надевате на овој да ја брани демократијата во Македонија, тешко нам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Sashe politiko - prosteno ti e! Empty Re: Sashe politiko - prosteno ti e!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот