Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

+3
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
Пат
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:43

Нема да успееш.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:51

Колку моронско однесување.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 17:00

Погорново ќе го оставам. Затоа што повеќе зборува за тебе, отколку за мене. И затоа што знам што се обидуваш. Влезе во говна, па сега немој да се обидуваш да добиеш бан. Нема да поминеш толку лесно. Оди на темата, и објасни ни како тоа не чувствуваш одговорност за тоа што партијата на која си член, и раководството на таа иста партија за кое гласаш и го браниш, вршат најгнасни злочини. Крадат, уценуваат, убиваат, но ти сеуште упорно ги гласаш и лажеш за нивни интерес. Иако со тоа директно им нанесуваш штета на Македонија и македонскиот народ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 17:06

Ај да видам ова дали че го избришеш.

Морон. Не те навредувам тебе. Само цитирам делови од неговиот пост.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 17:11

А што тоа сум избришал? Ајде соземи се. Нема смисла да забегуваш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 17:12

Ја избриша оваа реченица:

Морон. Не те навредувам тебе, цитирам делови од неговиот пост.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 17:14

Аха, јасно ми е. Пастирот ви паѓа и вие сте во тотална конфузија. Начисто сте одлепиле.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 17:31

Ова, колку за да видиш дека сте зрели за во санаториум.

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 CFnbKUzVAAAl9q-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 17:34

Пат напиша:Па секако дека ќе избришеш. Ај да видам ова дали че го избришеш.

Морон. Не те навредувам тебе. Само цитирам делови од неговиот пост.


И сега забележав, ова ти е конечниот доказ дека си збунет. Каде на темата, некој освен ти напишал морон? Или те заболе тоа што дпмне-овците се наречени морони, што и се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 19:10

luхor напиша:Ова, колку за да видиш дека сте зрели за во санаториум.

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 CFnbKUzVAAAl9q-

Ostanuva od nekade da pristigne zholtoto kombe i da gi sobere...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by корисТник Пет Мај 22 2015, 22:14

Каква ли мара пушеле овие?

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by tmoro Пет Мај 22 2015, 22:35

корисТник напиша:Каква ли мара пушеле овие?

Мора да е тетовска од кај Чифлигот на Војводата  Тачи.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 00:43

Пат напиша:...што има на „бомбите“ кои се однесуваат на вашите комуњарски комесари? Еве вие нивните пролетерчиња, скоевчиња и партизанки отворено вмровците ги нарекувате „овци“, „небањати“, „чипирани идиоти“ итн. Ќе слушнеме ли некогаш како се однесуваат вашите комесари во неофицијални ситуации, на пример за време на избори, дали „ебаваат мајки бугарски“ и слично? Оној ден Пендаровски отворено ги нарече гласачите на ВМРО-ДПМНЕ овци, Фрчковски отворено се потсмеваше на собраниот народ иронично велејќи „еве ја елитава“. Дури и да греши, тој народ е народ и има легитимно демократско право да греши, нели тоа и вашиот врховен лопов го кажа.

Патем, никако да разберам, што му значи на пример на Калифот тоа б-то во ВБРО, бањати ли?

Сме се запрашале. И дојдовме до одговор дека нема ништо. Ако имаше било каков компромитирачки материјал за било кого од СДСМ, Грујошеску досега ќе го објавеше. А да не зборуваме дека сите оние за кои има докази дека биле тешки криминалци како твоите сопартијци ќе беа уапсени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 00:53

Пат напиша:Всушност, според сета логика на демократските начела, бомбите на Заев не би требало да бидат земени предвид се додека не бидат вештачени од мешана експертска комисија и странски неутрални набљудувачи, со оглед на тоа дека се работи за класичен пример за конфликт на интереси. Заев, кој беше аболициран за мегакорупциски скандал беше аболициран од Црвенковски кој преку неговото „независно судство“ го осуди новинарот Никола Младенов бидејќи овој му ги откри швајцарските сметки. Потоа, Заев, кој е фатен во коруптивни зделки како градоначалник на Струмица предводи демек, револуција...О да, и удбашкиот кодош Милчин, на чијшто сајт наголемо и најлицемерно се плуе против ВМРО како концепт, како историски концепт!

Всушност, еве една моја теорија на заговор: во ВМРО се внедрени структури кои заедно со комуњарите работат на дискредитирање, оцрнување и карикирање на ВМРО како идеја со цел да се постигне нејзина конечна и целосна ампутација од традицијата на македонскиот народ.

Одлично си го смислил ова. И секако, со твојата небањата логика, погрешно си заклучил дека тоа ги оправдува вашите криминали и деструктивност. Очигледно мислите дека народот гласал за вас да бидете уште полоши од претходните, и сето тоа да го оправдате со познатото, и тие така правеа. А најлошо од се е тоа што верувате во тоа дека ви е дозволено да уништувате се што не е според вашите мерила и убедувања.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 23 2015, 06:20

I sto se tolku zaslepeni od grujoshesku sto mislat deka toj na kraj site ke gi spasi. Kutrite OFCI! Zarem ne cule deka posle tolku shetanje napasuvanje po planini, cuvanje i teranje vo trloto, pastirot sekogash na kraj gi tera na KLANJE!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале... - Page 2 Empty Re: Комуњаришта, дали некогаш сте се запрашале...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот