Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

3 posters

Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22, 2015 4:54 pm

Бидејки Пат збесна, и тоа точно заради тоа што конечно некој му ја кажа вистината во лице, еве му можност да докаже дека е во право. Се започна од следниве два поста:

Тео напиша:Pak se obiduvash da prothnesh teza od centarot za lagi i manipulacii...Koj reche deka so pagjanjeto na tvojot pastir, po avtomatizam SDSM doagja na vlast...Se obiduvash da plashish mechka so resheto...Okolu zelenite za toa kako se rabotelo vo Strumica i Kumanovo...Vie ste na vlast bre moroni...Gi imate policijata, javnoto obvinitelstvo, sudovite...Shto chekate...Tolku ste glupi i nesposobni pa Zaev i Damjanovski pravat majmuni od vas, ili samo lazhete i se obiduvate da seete somnezh vo nivnata chesnost...

Тео напиша:Pa shto ne go ostavite...Go ubivte Martin, sega i chlenovite na semejstvoto koe bara pravda gledate da gi zamolchite...Da ne sluchajno se najde i nekoja kofa so voda vo kelijata na vujko mu?!?!?!

Всушност, се се сведува на едноставно прашање: Дали тие што го гласаат и го одржуваат Грујо на власт, имаат дел од одговорноста за постапките на власта?

Јас велам ДА, сите тие имаат барем морална одговорност за тоа што се случува во државата. Посебно затоа што докази за злоупотребите имаше многу одамна, но тие сеуште, од лични интереси или инает што се граничи со глупост, упорно одат со глава во ѕид, и со својата поддршка му овозможуваат на Грујо и понатаму да ја уништува државата.


Последната промена е направена од luхor на Пет Мај 22, 2015 10:00 pm. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Пат Пет Мај 22, 2015 5:04 pm

A јас знаеш ли што велам. И порано имам кажано, семејството на Нешковски, неговите пријатели и воопшто сите граѓани имаа апсолутно право да протестираат после тоа што се слушна. Самиот концепт на забошотување на случај на убиство или друг вид на неоправдано насилство поради колегијална лојалност ми е целосно туѓ. Исто така кажав и дека семејството Нешковски треба да биде третирано на поинаков начин токму поради тоа, а не негови членови да бидат затварани.

Но, помеѓу искрените протестанти и граѓански активисти има и една група на шулливи лигуши кон чијашто поза не можам да не чувствувам презир. Тоа се минијатурни личности коишто ете, гледате ли, и тие дочекале некаков момент да се докажат во историјата како големи револуционери, а се премногу пички на пример да закачат појас со бомби и да се разнесат пред влада во знак на протест, па затоа се кријат зад колективни обвинувања и колективни ега. и јадат ли јадат ли гомна, повикувајќи на колективна вина и колективна одговорност.

Комуњарски патетични трипери и пицајзли.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22, 2015 5:26 pm

Тоа што ти го велиш, паѓа во вода истиот момент кога на гласачкото место гласаш за истите оние кои го убија Мартин. И со самото тоа им овозможуваш и да ја избегнат одговорноста, и да продолжат со злочините. Посебно паѓа во вода, кога овде на форумов, упорно ги пласираш вашите лаги дека сите се исти, и дека паѓањето на пастирот ги донесува комуњарите на власт, што е ноторна лага во корист на злочинците. Според тоа, и те како имаш морална одговорност за случувањата во државата, па со самото тоа и за убиството на Нешковски.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Пат Пет Мај 22, 2015 5:34 pm

Ама јас што велам, кај се видело мозок кај комуњарски гулаб на мирот. Прво, кои се ТИЕ што го убија Мартин Нешковски? Јас колку што знам тоа е еден човек, еден полицаец кој бил незаконски распореден и кој ги пречекорил овластувањата и убил човек, при тоа и симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ! Тој полицаец сега е во затвор, а на снимките се слушна обид за забошотување на случајот. Тука има различни степени на кривична одговорност, којашто секој треба да си ја сноси, а вие овде се обидувате, типично по комуњарски, таа вина да ми ја припишете на мене и на секој член на ВМРО-ДПМНЕ. Според твојата глупава логика би излегло и нешто што би било многу глупаво и некултурно од моја страна да го кажам, а за што се сомневам дека ти имаш доволно ум за да го сфатиш без да го кажам.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22, 2015 5:42 pm

Па ти им го овозможувааш тоа забошотување, исто како и во случајот со Младенов. Со тоа што упорно лажеш и ја оцрнуваш опозицијата, а ги оправдуваш твоите лидери. Плус што им даваш можност, со останување на власт, да ја избегнат одговорноста. Се тоа те прави соучесник, ист како и злочинците.

ПС. Џабе навредите, за разлика од тебе јас имам чиста совест.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Пат Пет Мај 22, 2015 5:45 pm

Мартин Нешковски беше гласач на ВМРО-ДПМНЕ, доколку тоа ти значи нешто.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22, 2015 5:49 pm

Да, ми значи. Ми значи дека си доволно подмолен да тврдиш дека убиството на Мартин е внатрешна работа на дпмне, а не на органите на правосудството и целокупната јавност. Гледаш до каде оди твојата мизерија? Да тврдиш дека ако некој е член на вашата партија имате право дури и да го убиете. И да не сносите одговорност за тоа. Подолно од ова здравје.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Пат Пет Мај 22, 2015 5:51 pm

Многу си патетичен, што просто ми е срам да разговарам со тебе, Јас во погорните постови кажав што сум мислел, а тоа воопшто нема врска со тоа што го велиш, но како што кажав, со папагал кој претендира да е гулаб е тешко да се разговара. Папагалите се умни птици, всушност.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22, 2015 6:10 pm

И самиот си свесен за својата одговорност. Злобата и навредите со кои ме опсипуваш зборуваат за тоа. Тешко е кога некој конечно ќе те соочи со сопствената одговорност, нели Пате? Мило ми е што помогнав во тоа. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22, 2015 7:07 pm

Ups, posle ova, edinstveniot zakluchok bi bil deka dpmne-uchk-orkite se duri i povinovni od nivnite gospodari koi gi pravat kriminalite...Ednostavno, zatoa shto znaat, svesni se za toa, no i ponatamu go ovozmozhuvaat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23, 2015 1:09 am

Виновни се. Може да се каже дека за секое злодело на Грујошеску, тие дале дозвола. И продолжуваат со тоа. За што контрапротестираа? За што кампуваат пред собрание? Ако не за тоа диктаторот да остане на власт, и да продолжи да го угнетува народот и да ја пљачкосува и уништува државата. Секој криминал што Грујошеску ќе го направи во меѓувреме додека да падне, оди на нивната совест.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 23, 2015 6:09 am

Deka se poluretardi i mentalci toa e fakt. Samo ne se do tolku da ne cule i ne si go prepoznale pastirot i tajfata vo organiziranje i sproveduvanje organiziran kriminal. Isto taka dobro znaat deka se toa sve teski kriminalni dela za koi debelo se odgovara. Sepak reshile da zastanat u redovite na taa kriminalna organizacija i da bidat od drugata strana na zakonot. Taka da osven na sovest ke im se racuna i vo zatvorskiot stazh, koj ke mora da si go odrabotat.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23, 2015 9:48 am

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Smiley-char039    Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Пат Саб Мај 23, 2015 5:07 pm

Комуњари, а вие зар тоа ќе се мачите да организирате наместен судски процес за соработниците на фашистичкиот окупатор? Директно во чекан со глава бре, како во Велес и Куманово. Што се четврт милион луѓе за вас...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23, 2015 5:08 pm

Паск си трескал глупости. Прво, вие не сте никакви фашистички соработници, туку вие новокомпонираните дпмне-овци, сте фашистите. Исползени од дувлото на треторазредни комуњари каков што е и вашиот пастир и вгнездени во ВМРО. Второ, како комуњарче кое ги предало своите поранешни сопартијци, а се спрема да ги предаде и своите новокомпонирани другарчиња, немаш никаква врска со вистинските ВМРО-вци па со тоа немаш ни право да се повикуваш на жртвите кои тие ги дале за Македонија. Што се однесува до вас, фашизоидните новокомпонирани дпмне-овци, судскиот процес нема да биде наместен. Дури не мора да ви судиме. Ќе испоцркате сами, од жал што пастирот ќе ви кидне во Русија и ќе ве остави сираци на балканот. ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Smiley-laughing014

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 23, 2015 6:02 pm

Cetvrt milion ovci ne e mala cifra! Duri treba da se dozvoli i bleacka partija da imaat. Eve, na primer, neka se vika VMRO-DPMNE!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23, 2015 6:19 pm

Фашизоидните кретени, претежно нереализирани дојденци од другите партии не се повеќе од неколку илјади. Затоа и се држат како слеп за стап за нивниот пастир. Без неговата диктаторска палка тие се само збирштина неспособни штабски увлекувачи во шупак.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by трендафил Пон Јун 01, 2015 10:26 am

Во случајот со Мартин Нешовски нема никакво забошотување. Убиецот е во затвор, а сите тие што непрофесионално се однесувале во тој случај не се повеќе во МВР. За Никола Младенов многу ми е тешко да поверувам дека на 130 км на час некој може да очеша возило од назад и истото да се заврти за 90 степени и да продолжи во новиот правец дури и без да остави траги од гумите на асвалтот. Не верувам и дека платеници на македонската влада би биле погребувани на Косово со почести како херои. Ниту дека Заев го црпнал Господ (да не кажам Бранко) од нива во Муртино и го донел пред македонската јавност како чесен прислушкувач на илјадници граѓани, како обвинител и како судија. Наместо тоа да го прават судиите. Од кои најголемиот број се избрани токму од СДСМ.
Дали тие што подржуваат користење на прислушкувани, веројатно и монтирани снимки не чувствуваат одговорност за непотребната криза што ја создаваат во Македонија.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Јун 02, 2015 7:56 pm

A veruvash li deka Goca ima bordo mozaik kocki vo kujnata, kakvi sto si gi naracala, ili i toa e lepeno i prelepuvano?
p.s. Da ne treba da prilozuvam sliki ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ Empty Re: ОДГОВОРНОСТА НА ПАРТИСКИТЕ ПОСЛУШНИЦИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот