Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Саше Иваноски Политико.......

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa on Сре Jул 15, 2015 10:51 pm

трендафил напиша:Чудно не објавивте дека Политико имал инцидент и со потпретседателот на нашата влада Пешевски. Иако на снимката се гледа дека министерот иако замавнува не го удри човекот што не е новинар, туку така лажно се представува. Очигледно е дека постојат две решенија. Или да се елиминира причината или секоја јавна личност да има обезбедување што ќе ја штити од вакви пробисвети.

a onoj so tri godini veterinarno ,...pazi nema ni chetvrt stepen na obrazovanie ...plus i onoj kozarot za tebe se relevantni novinari .....
a znaesh li trendo kolku VLIJAAT na javnoto mislenje na graganite vo nashata drzava ovie dvajcava "specijalisti za zivotni "?????

i sega kratko da ti podobjasnam : izleguva na nacionalna TV i kazuva kolku mnogu ni e dobro ,klenovite (narodot mislam ) mu veruva ,glasa i op ZAMISLI TOJ TAKOV IDIOT JA KROI SUDBINATA NA SITE NAS VKLUCHUVAJKI TE I TEBE ...ON GI BIRA OVIE DA NE KRADAT ,ON GI BIRA OVIE DA NI ZABRANAT DA ZIVEEME ..KOJ APSURD A TI GI BRANISH

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Jул 16, 2015 7:22 am

A idiotine pred sobranie davaat masovni izjavi: "ETE, NASHIOT PUEMIEU SAKA DA I POMOGNE NA OVAA NASHA NAPATENA ZEMJA I ZATOA PRAVI OTSTAPKI !?!?!?!?"
Em napatena em se fatile za PUEMIEOT kako pian za bandera!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa on Пет Jул 17, 2015 12:12 pm

defo напиша:
трендафил напиша:
Не е закана кон сите што не мислат како мене, туку само закана против странските платеници кои сакаат да ја разнебитат Македонија. Во моменѕов последиците на работатаљ на соросоидите ги чувствува најповеќе СДСМ како партија, но и цела Македонија затоа што нема сериозна опозиција како баласт на власта.

ОК...е значи полека полека ги пушташ твоите низ вода.......

ma ne ..ova e taktika ...daj sega zborete deka ovaa garnitura i ne e bash najdobra od dpmne ,ama slednive se epten dobri ....
megu drugoto da prasham : shto raboti goce ,milanka i sashka....
p.s. goce verojatno se vratil na staroto rabotno mesto "konobarka vo del fufo " pa i ne e taka losho ...mora od neshto da se zivee ....ili pak mu ja kidnaa od drzavava ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa on Пет Jул 17, 2015 12:15 pm

more tepachishte ovoj

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Пет Jул 17, 2015 2:04 pm

тоа е то...викам јас од дамна се паднати во очај....знааат (т.е не се сигурни како ке се одвиваат работите) дека ќе напипаат ќорка...длабока ќорка.............а и требаа..и во тој очај тупаницата им е најсилен аргумент. Секоја среќа што се сеа , и за изборите контролирани од надво иначе..мамето ќе ни го ебеа.....

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa on Пет Jул 17, 2015 2:18 pm

мислам дека до изборите ,но и по нив ке ни го расплачат мамичето ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Пет Jул 17, 2015 2:55 pm

osa напиша:мислам дека до изборите ,но и по нив ке ни го расплачат мамичето ....

До изборите не..ама по изборите ако останат на власт Груески и КО (не ВМРО ДПМНЕ, стрикно мислам на Груески, Сашо, Зоки Ставре) , ќе биде лошо за сите...дури и за нивните подржувачи(кои треба да имаат на ум, дека Груески ја претвори ВМРО ДПМНЕ во сопствена партија, А.Д ДПМНЕ со управен одбор Тој, брачед му, Кум му и пријателчињат).

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Jул 17, 2015 4:57 pm

defo напиша:тоа е то...викам јас од дамна се  паднати во очај....знааат (т.е не се сигурни како ке се одвиваат работите) дека ќе напипаат ќорка...длабока ќорка.............а и требаа..и во тој очај тупаницата им е најсилен аргумент. Секоја среќа што се сеа , и за изборите контролирани од надво иначе..мамето ќе ни го ебеа.....
Defo, treba da se ima verba. Treba da si uporen iako majmunive po deseti pat se spremaat na krazba i debela prevara. Nieden lopov i kriminalec ne bil 100 % uspeshen. Kad tad, nekogash ke pogreshat........ Pa vidi go samiot grujco : "Nie ke pobedime - istoriski" , vidi go majmunot od dosegashnive krazbi uste poubedlivo ke krade ?!?!? A nie tuka placeme vo stilot: "Ako pobedat povtorno, mame ke ni se ebe, drn drn.....". Abe kakvo pobeduvanje - ovojpat STAPOVI SPREMETE! I toa odma za vo 19,00 navecer, po pobedata na OPOZICIJATA I POGOLEMIOT SAGLAM DEL OD NARODOT. I nema cekanje; neznam sudski i istrazni postapki. Stapovi i mavanje, katran, perduvi i frlanje vo septicki jami, t.n. lajnarki. Do 24,00 istata vecer 100% od gnasive da si go dobijast zasluzenoto. Poslem ke im sudime natanane!A od ponedelnik pocnuvame so rascistuvanje na ova grdotiive niz Skopje. Bageri, buldozeri, katerpilari a za povekjemina od niv DINAMIT! Da ne se zaebavame so meseci!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Пет Jул 17, 2015 7:23 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
defo напиша:тоа е то...викам јас од дамна се  паднати во очај....знааат (т.е не се сигурни како ке се одвиваат работите) дека ќе напипаат ќорка...длабока ќорка.............а и требаа..и во тој очај тупаницата им е најсилен аргумент. Секоја среќа што се сеа , и за изборите контролирани од надво иначе..мамето ќе ни го ебеа.....
Defo, treba da se ima verba. Treba da si uporen iako majmunive po deseti pat se spremaat na krazba i debela prevara. Nieden lopov i kriminalec ne bil 100 % uspeshen. Kad tad, nekogash ke pogreshat........ Pa vidi go samiot grujco : "Nie ke pobedime - istoriski" , vidi go majmunot od dosegashnive krazbi uste poubedlivo ke krade ?!?!? A nie tuka placeme vo stilot: "Ako pobedat povtorno, mame ke ni se ebe, drn drn.....". Abe kakvo pobeduvanje - ovojpat STAPOVI SPREMETE! I toa odma za vo 19,00 navecer, po pobedata na OPOZICIJATA I POGOLEMIOT SAGLAM  DEL OD NARODOT. I nema cekanje; neznam sudski i istrazni  postapki. Stapovi i mavanje, katran, perduvi i frlanje vo septicki jami, t.n. lajnarki. Do 24,00 istata vecer 100% od gnasive da si go dobijast zasluzenoto. Poslem ke im sudime natanane!A od ponedelnik pocnuvame so rascistuvanje na ova grdotiive niz Skopje. Bageri, buldozeri, katerpilari a za povekjemina od niv DINAMIT! Da ne se zaebavame so meseci!


Хаха, јас сум подржувач на герила акции ама културни ..пример ко ајкулите во Вардар, и  мајмуните на палмати cheers cheers cheers
Ама насилни не, плус јас не сум за улична правда, мојот став е следен после  следните избори од другиот ден новата власт ќе треба да се сафати со решавање на злоделата направени од А.Д ДПМНЕ ...ама исклучиво по судски пат.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Jул 17, 2015 7:38 pm

Sepak bricenje strizenje na nula, perduvi i katran - mora da ima! Ako ne za drugo - DA PODRAZMISLAT SLEDNITE FOTELJASHI PRED BRCANJE RAKATA VO NARODEN DZEP!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Чет Jул 23, 2015 1:02 am

Bi bilo smeshno...da ne e vistinito...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Пет Сеп 11, 2015 8:05 am

Ne sum fan na Sashe, no mora na chovekot da mu se oddade priznanie za hrabrosta i upornosta...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Пет Сеп 11, 2015 2:45 pm

Не е ниту храбар ниту упорен. Само што за пари е спремен да направи се. Како и многу други од политичкото подземје на Џорџ Сорос. Е сега зошто Сорос се обидува да ја донесе СДСМ на власт е друго прашање. Вакви прашања не поставуваше ни јавно ни тајно кога за многу помали пари од вредноста на еден плац сега се купуваа фирми. Кои и како плацови се поголеми од сегашните.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Саб Сеп 12, 2015 2:49 pm

трендафил напиша:Не е ниту храбар ниту упорен. Само што за пари е спремен да направи се. Како и многу други од политичкото подземје на Џорџ Сорос. Е сега зошто Сорос се обидува да ја донесе СДСМ на власт е друго прашање. Вакви прашања не поставуваше ни јавно ни тајно кога за многу помали пари од вредноста на еден плац сега се купуваа фирми. Кои и како плацови се поголеми од сегашните.


Прво распрашај се, колку години и која возраст е Саше...можда е премлад да можел нешто да направи во тој период на транзиција...и јас сум доста млад човек и затоа не коментирам случки од транзицијата..јас коментирам од 2002 наваму, од кога станав полнолетен.  А прашај го Чом, Латас,  и остала постара багра новинари зошто не реагирале вака во тоа  време (невреме) на транзиција???  И сподели го одговорот со мене???  Дали во тоа време на транзиција „ бардот“ на уредништвово..Панде Колемишески го има лапнат цел до јаја на Бране и компанија.....како што сега му го лапа цел на Грујо и компанија (истата компанија која ја приватизира Македонија, сега се најдобри пријатели со Грујо).

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by chargerburnout on Вто Дек 01, 2015 1:55 pm

Ne sum protiv VMRO, i da bidam realen sekoj ke pravi ako muse moze, pa na VMRO mu se mozese i ete: Koga studentite po arhitektura protestiraa (voobrazeni luge, idnina) bea napadnati od komitite (fakticki paramilitarna grupa pod senka koja se krie pod toa ime) koi se poznati po nivniot nacionalizam, idiotizam, i neobrazuvanost. Nikoj ne reagirase, nikoj od komitite ne bese krivicno gonet, sekogas koga napagat, nikogas ne se krivicni goneti, pa zatoa tie vistinskite komiti treba da izlezat i da se odalecuvaat od ovie paraziti za da znaeme koi se ovie nasilnici sto gi plaka vladat, dodeka se tie nema sloboda na izrazuvanje
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Чет Окт 13, 2016 10:26 pm

Ne mozhe da mu se odreche hrabrosta na Sashe...Iako ponekogash ipravi gluposti...

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Osempv

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Пет Окт 14, 2016 11:51 am

Pogolem psiho od ovaa budala nema na svetov, glup e kako nokj.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Пет Окт 14, 2016 12:50 pm

Ама ви ја кажува вистината во очи. Тоа боли нели?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Пет Окт 14, 2016 11:48 pm

Во право е .....пред некој ден човек, кој пред да седне на функција и лично го познавав, и бевме пријатели, го гледав на едно видео, на совет во општина Охрид, типот 200% издишан ми седеше......скоро будала, со дијагноза.....

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Саб Окт 15, 2016 4:57 pm

Ивановски не е и никогаш нема да биде новинар тој е само обичен сензационалист кој се обидува да стекне популарност со вулгарен речник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Саб Окт 15, 2016 5:50 pm

nikos напиша:Ивановски не  е и никогаш нема да биде новинар тој е само обичен сензационалист кој се обидува да стекне популарност со вулгарен речник.

тдм, откритие на векот.....знаеме........и јасно ни е .....овој идиот, само го користи недостатокот на новинари, истражувачи, ловци на грешки.........ЈБГ, во секоја „војна“ постојат „воени“ профитери.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 3 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот