Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Politicari propadnati

Go down

Politicari propadnati Empty Politicari propadnati

Пишување by Sotir on Сре Јун 10, 2015 1:31 pm

eve jas ke klam po red ko so trebi:
1. Ljupce.
mu go kladoja negovite, mu opnaa klocite i sega ke si sedit bez vlas, nikoj go nejki ami i bugarin se pisa, za greota.
bil malku netokmu so umot, za grevoj

2. Zajako
toj ne bil na funkcija zato ke go klam posle ljupceta, ami za olku kuso vreme napraj mnogu berbat vo partijana negova, ko da mu ja ostajl tatkomu.budala .

3. Petar Gosev

Ovoj ne znaj so saka i samio, lazi lugje napraj partija ni partija mu se vide ni od nego vidofme politicar. ko pudla e. malku stisni go i kvicit.
3. stojan andov.
i ovoj si imase partija ami nisto ne napraj znego si napraj kaj mu e sega partijana?

4. vasile tupurko
ovoj e najgolemo lazalo milijarda lazese ke donel, so lupceta lazaja da mozea i majkite ke si gi prodadoja, debela gasejnca minhauzen

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Сре Јун 10, 2015 2:48 pm

Narodnata pogovorka veli "gladna kokoshka proso sonuva"...Pa i ti taka...Edinstveniot propadnat politichar vo Makedonija e tvojot pastir Grujoshesku...A Zaev e idniot premier i lider na Makedonija... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Sotir on Чет Јун 11, 2015 2:29 am

ee, sega ke ti kazi Sotir kokosko edna so sonvat vlas: propadnat politicar e onoj koj saka vlas ama nikako da ja zemi, ko tvojov zajakov,sega mojs da go izvikas za budala so tapija
nejkese da oj vo brisel, vreskase po televizii se prajse pameten, pa setne se premisli i ojde.
e tamu go ebaja i eban vi se vrati- tehnicka vlada ili proso, mozite i ponatamu da sonvate.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Чет Јун 11, 2015 10:12 am

Propadnat e Sotire onoj politichar koj moli da go ostavat barem kako kopremier, no ni toa ne mozhe da go dobie... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Јун 11, 2015 3:53 pm

Grujco nemoze da ostane u vlada pa makar molel shofer na Zaev da mu bide! I to u STARIOT mercedes! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Sotir on Чет Јун 11, 2015 11:44 pm

e taka vo ta igrata so ste ja izmislile da si igrate, Laughing a dotogaj Grujo ke bidi premier a zajako ke bidi dvorska budala i site zaedno naoro vateni da si igrate vo krug.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Пет Јун 12, 2015 10:03 am

Грујо е во заминување. На вас, неговите подржувачи, а за жал и на оние кои не го поддржуваат, ќе остави само долгови кои ќе треба и внуците да ги враќаат. А парите од кредитите ќе ги троши тој и фамилијата негова во Русија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by reiter on Нед Јун 14, 2015 5:46 pm

luхor напиша:Грујо е во заминување. На вас, неговите подржувачи, а за жал и на оние кои не го поддржуваат, ќе остави само долгови кои ќе треба и внуците да ги враќаат. А парите од кредитите ќе ги троши тој и фамилијата негова во Русија.
тие пари се колнети и неарлија луксоре..а што мисли груевски ако избега за русија дека таму ќе го тинтарат како тука..еее,што клекнувања ќе праи таму за да не плива во волга..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by defo on Нед Јун 14, 2015 7:18 pm

А офф топик зошто мислите дека ке оди накај Русија......

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Јун 14, 2015 8:07 pm

Eve kaj ke odi GRUJOSHESKU !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Вто Јун 16, 2015 6:41 pm

Сотире, каква трева пушеше бре човек. И тоа ли почнаа да ви даваат по штабовите карши кооперација?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Чет Јан 21, 2016 7:33 pm

Teo напиша:Narodnata pogovorka veli "gladna kokoshka proso sonuva"...Pa i ti taka...Edinstveniot propadnat politichar vo Makedonija e tvojot pastir Grujoshesku...A Zaev e idniot premier i lider na Makedonija... Twisted Evil
Како мислиш Заев да стане премиер со евентуално бојкотирање на изборите?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by defo on Чет Јан 21, 2016 8:41 pm

трендафил напиша:
Teo напиша:Narodnata pogovorka veli "gladna kokoshka proso sonuva"...Pa i ti taka...Edinstveniot propadnat politichar vo Makedonija e tvojot pastir Grujoshesku...A Zaev e idniot premier i lider na Makedonija... Twisted Evil
Како мислиш Заев да стане премиер со евентуално бојкотирање на изборите?

Трендо, убаво од тебе што ги читаш сите теми, ама муабетот е од пред скоро половина година, така да пази малце, со ова му правиш огромна услуга на народот , да види со кого си има работа.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Саб Мај 21, 2016 9:46 pm

Ајде да го повторам прашањето. Како мисли Заев да стане премиер кога бега од избори и кога неговата десна рака е министер за внатрешни работи, а ВМРО во ДИК има свои само двојца од десет членови, а Бејли има осум. Заев прифати враќање на нормалната коалициона влада само за да не излезе на избори. Зошто јадеше фекалии две години, од кои година и половина интензивно и во соработка со најголемите светски јадачи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by defo on Саб Мај 21, 2016 11:35 pm

трендафил напиша:Ајде да го повторам прашањето. Како мисли Заев да стане премиер кога бега од избори и кога неговата десна рака е министер за внатрешни работи, а ВМРО во ДИК има свои само двојца од десет членови, а Бејли има осум. Заев прифати враќање на нормалната коалициона влада само за да не излезе на избори. Зошто јадеше фекалии две години, од кои година и половина интензивно и во соработка со најголемите светски јадачи.

Никој не рече дека сака Заев да стане премиер, ние (јас) сакаме да си оди Грујо, Саше, Горде......Да одговараат за злоделата што ги направиле како сите луѓе, со притвори со се......како што законот кажува.................И да ги впишеме во листава, на политичари пропаднати......тргнате си на тој пат..........стигнати се на дното ама не е верифицирано, заради луѓе кои поради својата „способност“ мора да бранат криминал. Мора да пишуваат, пардон верглаат на форуми како навиени папагали, додека го „примаат“ немиен.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Нед Мај 22, 2016 11:38 pm

Можеби се точни тврдењата дека сакате Албанец премиер. Бидејчи гкласаме во Македонија, а не на Марс, доколку имаше избори кандидати за премиер ќе беа Груевски, Заев, Ахмети и Тачи или некој што тие ќе го одредат. Милчин немаше да се појави на изборите дури и да не беше кодош. Кризата иначе почна со обвинувањата за изборен фалсификат и наводни фантомски гласачи што веќе и званично е отфрлено од ДИК во состав по мерка на опозицијата. Тоа беше првата лага со која почна кризата. Втора лага беше дека власта вршела масовно прислушкување, а излезе дека власта е масовно прислушкувана. Треба ли да продолжам да ги набројувам лагите на групацијата која на чело со Заев се обидуваше да ја освои власта без избори, а бега од избори. Да потсетам и дека како припрема за бомбите вашето злосторничко здружение бараше минуимални казни за клевета, а сега кога тоа не даде резултат барате и смртна казна, односно укинување на медиум. Патем никој не го укина договорот од Пржино. Техничка влада ќемима, но кога ќе соберете храброст да одите на избори. Јас не велам дека режисерот на т.н. бомби немал намера да прикаже дека власта е криминална и морам да признаам тоа го има направено прилично умешно, но останува фактот дека ништо од тоа не е потврдено до сега со материјални докази. дека до сега имавме осомничени но немаме ниту еден обвинет. Да не зборувам за осуден. Ако СДСМ масовноприслушкува представници од власта, без разлика дали тоа го прави самостојно или со помош на странски шпионски служби, можам да замислам што ќе биде ако дојде некогаш на власт.
За крај, не побегна СДСМ од изборите од страв од мене, туку од сите гласачи на ВМРО кои ги има повеќе отколку на другите три партии заедно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by osa on Нед Мај 22, 2016 11:44 pm

трендафил напиша:Можеби се точни тврдењата дека сакате Албанец премиер. Бидејчи гкласаме во Македонија, а не на Марс, доколку имаше избори кандидати за премиер ќе беа Груевски, Заев, Ахмети и Тачи или некој што тие ќе го одредат. Милчин немаше да се појави на изборите дури и да не беше кодош. Кризата иначе  почна со обвинувањата за изборен фалсификат и  наводни фантомски гласачи што веќе и званично е отфрлено од ДИК во состав по мерка на опозицијата. Тоа беше првата лага со која почна кризата. Втора лага беше дека власта вршела масовно прислушкување, а излезе дека власта е масовно прислушкувана. Треба ли да продолжам да ги набројувам лагите на групацијата која на чело со Заев се обидуваше да ја освои власта без избори, а бега од избори. Да потсетам и дека како припрема за бомбите вашето злосторничко здружение бараше минуимални казни за клевета, а сега кога тоа не даде резултат барате и смртна казна, односно укинување на медиум. Патем никој не го укина договорот од Пржино. Техничка влада ќемима, но кога ќе соберете храброст да одите на избори.  Јас не велам дека режисерот на т.н. бомби немал намера да прикаже дека власта е криминална и морам да признаам тоа го има направено прилично умешно, но останува фактот дека ништо од тоа не е потврдено до сега со материјални докази. дека до сега имавме осомничени но немаме ниту еден обвинет. Да не зборувам за осуден. Ако СДСМ масовноприслушкува представници од власта, без разлика дали тоа го прави самостојно или со помош на странски шпионски служби, можам да замислам што ќе биде ако дојде некогаш на власт.
За крај, не побегна СДСМ од изборите од страв од мене, туку од сите гласачи на ВМРО кои ги има повеќе отколку на другите три партии заедно.

abe trendo ne bega SDSM !....bega DPMNE ,oni gi otkazuvaat izborite i tie na 24 april i ovie na 5 juni ....ne zaboravaj SDSM nemoze da raspishe izbori ,vo opozicija se affraid affraid affraid

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Пон Мај 23, 2016 8:16 pm

Се согласуваме изгледа дека ако некој се предаде без борба, тој што се натпреварува со него е победник. ВМРО нема причина да брза. Колку подоцна бидат изборите победата ќе му биде поголема. На 24 април не беше сигурно дали ќе има апсплутно мнозинство, сега би требало да има 62 до 65 пратеника од 120. Тоа е и причина што сега СДСМ сака избори во октомври, а ВМРО на пролет. Ќе видиме и дали на локалните избори на пролет ќе имате барем еден градоначалник. Македонците не ги сакаат кодошите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Вто Мај 24, 2016 11:29 am

Ова, може ли да ми кажеш кога ќе почнеш да го плукаш Грујо и да го славиш новиот лидер на дпмне-овците Поповски, попознат како мистер Бин?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Вто Мај 24, 2016 12:28 pm

Ако Груевски ги изневери гласачите што гласаа за него и наместо нивната волја почитува наредби на странци, односно ако не може да се избори за својата слобода, сигурно е дека ќе заслужи да биде ставен во кошницата за отпадоци во која веќе се Заев, Милчин и други изроди. Тогаш нема ни потреба да пишуваме по форуми илио да излеземе на гласање за да глумиме демократија, туку ќе треба да се бориме за слобода со сите средства. Вклучувајќи и тероризам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Вто Мај 24, 2016 5:33 pm

Тероризам?!?!?! Трендо, од Идризово единствено што ќе можеш да направиш е да гласаш ден порано.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Вто Мај 24, 2016 6:48 pm

Повторно забораваш неколку работи. Дека јас сум само еден од половина милион, а и меѓу тие што гкласаа за СДСМ на послкедните и изборите пред тоа не подржуваат сите окупација на Македонија, односно наместо ние странци да определуваат кој ќе биде власт. Демократски избран премиер на Република Македонија е Никола Груевски. Договорено беше тој да се повлече до 24 април. Веќе има поминато повеќе од 30 дена од тој рок, а уште не е вратен легално избраниот премиер, откако Бејли заклучи дека нема шанси да наметне свој човек преку избори, па сега, откако не поминаа лагите за наводни фантомски гласачи, ќе се обидува со некој друг вид на криминал или силеџиство да наметне предавничка квислиншка власт. Не знам ниту дали веќе еднаш ќе ви нареди да не се брукате со фарбањето на спомениците од македонската историја затоа што во таков случај може да ве инсталира на власт само со војна. Малку има будали што би гласале за ваков тип на вандали. Лично не верувам дека ќе дојде до физичка окупација на Македонија, па за тероризам и други видови на ликвидации на предавници и окупатори пишував само како за теоретска можност.
Колку што гледам Орав нема да има уште еден мандат, кандидат за амбасадор е за прв пат човек со класични сексуални склоности по педерите Фуере и Орав, единствен што имаше чесни намери да се реши кризата беше Хан, за разлика од другите кои се обидуваа да спроведат диктатура односно да наметнат власт спротивно на демократската волја на граѓаните.

П.С.: Што се однесува до Поповски или некој друг, можеби во СДСМ ќе дојде лидер што ќе ја ослободи и партијата и државата од идиотите од САД и НАТО па него ќе го славам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Вто Мај 24, 2016 6:55 pm

Не ме терај да пукнам од смеење. Каков пола милион бре? Дваесет луѓе немате на протести на гдом. Морате сликите од протестите на шарената револуција да ги крадете за да изгледа дека има народ. Готово е Трендо. Освен оние кои заедно со него ќе завршат во Идризово, пастирот веќе никој не го брани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by трендафил on Вто Мај 24, 2016 7:10 pm

Не пишувам за протести тука за гласови на избори. Гласови од кои САД, ЕУ и нивните слуги во Македонија, СДСМ, ДУИ и ДПА побегнаа од изборите што сами ги бараа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Гостин on Чет Мај 26, 2016 9:37 am

Барањето за импичмент на Иванов влезе во собраниска процедура


Постапка за утврдување одговорност е отворена за претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов за аболицијата. Координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугаревски вели дека очекува процедурата да започне неделава.

На иницијативата на пратениците на СДСМ за утврдување на одговорноста на претседателот на државата Ѓорге Иванов по донесувањето на аболицијата за 56 лица, досега се потпишале повеќе од 50 пратеници и тоа е доволно за да влезе во собраниска процедура, но го нема и потребното двотретинско мнозинство,  односно 82 гласа, кое е потребно за оваа иницијатива да има позитивен епилог.

Барањето на СДСМ беше поднесено на 13 април Претседателот на Собранието е должен за оваа иницијатива да формира комисија, која за 7 дена од формирањето мора да даде извештај. Парламентот ќе мора да заседава за 7 дена од поднесувањето на извештајот. Пратениците ќе расправаат за оваа иницијатива, а на седницата претседателот на државата може да одговори и писмено или лично да се обрати пред пратениците.

http://plusinfo.mk/vest/71172/baranjeto-za-impicment-na-ivanov-vleze-vo-sobraniska-procedura

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Politicari propadnati Empty Re: Politicari propadnati

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот