Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

УЦЕНА

+3
defo
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Пет Јун 26, 2015 11:25 am

Дај линк до тој податок. Дека се работи за период од една година. Уште подобро, наведи ги имињата на починатите. Да напоменам дека Дрекселмаер како фирма со најголем број вработени во Македонија е трн во окото на новинарите од ЗНМ и не би пропуштиле ниту еден смртен случај таму.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Пет Јун 26, 2015 11:29 am

Не треси зелени. На темава веќе го има и линкот и извештајот на Цивил.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Пет Јун 26, 2015 2:43 pm

Освен Цивил има ли некој друг да ја објави таа лага. Кои се другите четворица починати. Новинарите од ЗНМ не пропуштиле до сега да објават било што лошо што се случило во Македонија. Па не верувам дека би премолчеле за четири смртни случаи. Ајде да повторам дека вработените во Дрекселмаер имаат топол оброк, обезбеден превоз до работа, амбулантата работи 24 часа и платата од 10.000 денари се однесува за вработените без посебни квалификации. Иначе еве ви линк во кој што пишува дека се работи за десетта жртва за една година. Па изгледа ќе дојдеме и до бројка од 2 милиона и ќе излезе дека и ние сме работеле во Дрекселмаер и дека не сме повеќе живи.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Пет Јун 26, 2015 6:35 pm

Трендафиле, јас знам дека ти си платеник пастирски, но не очекував дека те плаќаат толку да газиш преку лешеви во одбраната на твојот пастир. Зарем не ти е срам Трендафиле, да се исмеваш со петмина мртви за една година во гулагот на пастирот. Тоа што даваш линкови од сомнителни портали, кои најверојатно направиле грешка во пишувањето не те амнестира за твоето изживување над мртвите жртви на твојот пастир. Можеби нема закон за санкционирање на твоето пишување на форум, но има бог Трендафиле, оној во кого вие дпмне-овците се колнете и тврдите дека сте големи верници. Како и да е правдата ќе ве стигне Трендафиле.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Пон Јун 29, 2015 10:54 pm

Ако си ти платеник на Сорос или очекуваш некаква придобивка ако СДСМ дојде на власт, не можеш да сметаш дека сите се исти како тебе. Но тоа воопшто не е важно. Треба да одговориш со контрааргументи, ако ги имаш. Јас не сум предмет на оваа тема па нема потреба за твојот фашистички пристап и да се обидуваш да ме напаѓаш. Прво не се исмевам со нитуеден мртов. Такво нешто има само во твојот заслепен ум во кој нема место за никој освен СДСМ. Се исмевам со лажговци кои измислуваат мртви сметајќи дека другите се будали и ќе поверуваат во тие измислени приказни. Не знам дали СДСМ во својата изборна програма ќе напише дека доколку дојде на власт ќе станеме бесмртни, но за жал и смртта е дел од животот. Со смрта се подигруваат бандитите на СОрос. Не знам дали повеќе пари добиле тие од Револуционер.мк што тврдат дека во Дрекселмаер умреле 10 вработени за една година, од тие што тврдат дека се 5. При тоа не наведувајќи ниту еден. Со иницијали или име со првата буква од презимето. Јас и понатаму мислам дека новинарите од ЗНМ ги имаат објавено сите починати во Дрекселмаер, за секое го обвинија работодавачот и владата, а такви имаше четири за две и пол години, колку што работи фабриката.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Вто Јун 30, 2015 9:48 am

трендафил напиша: При тоа не наведувајќи ниту еден. Со иницијали или име со првата буква од презимето.  

E Trendo, Trendo...Navistina nemash srekja...

Веста за смртта на Верче Стојчевска, вработена во Дрекслмајер и натаму предизвикувапредизвика бурни реакции во јавноста

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Jул 02, 2015 10:12 am

Бурни реакции има само кај платениците на Сорос. И кај никој друг. Се разбира дека сите жалат поради смртта на Верче Стојчевска, Бог да ја прости, но поголемиот дел луѓе разбираат дека за жал имало има и ќе има вакви случаи. Дури и од овој нарачан памфлет во кој се обидува да се злоупотреби смртта на работничката се гледа дека во фабриката има амбуланта, но колку што ми е познато се работи за мозочен удар. Не за повреда на работно место, намање на заштитни средства или било каков друг пропуст од доменот на заштита на работа. Но еве ќе го повторам прашањето. Кои се тие други 4, според Цивил или 9 според Ленка, доколку не се работи за лага на револуционер.мк, кои починале во последната година во Дрекселмаер. Да расчистиме дали јас не сум доволно информиран или Цивил и Ленка не лажат. Мислам дека бандата на Сорос не пропуштил ниту еден починат во Дрекселмаер, а не можам да се сетам на 5 такви објави во последната година. Лично не верувам и дека вработените во фирмите на Заеви во Струмица се бесмртни. Но добро е што во Струмица нема лудаци кои се обидуваат да профитираат од нечија смрт. Дури и меѓу тие што бараат оставка од Заев од функцијата градоначалник. За да може слободно да се посвети на борбата без избори да стане лично или да именува премиер на Република Македонија.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Чет Jул 02, 2015 10:21 am

Pa samo tie i se grizhat za zhivotot na makedoncite...Za razlika od vas dpmne-ovcite na chelo so vashiot pastir, chija edinstvena cel e unishtuvanje na makedonskiot narod i drzhava...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Jул 09, 2015 9:44 pm

А што направи вашиот пастир за Македонија. Колку што знам Глобал го направи за себе и за своите роднини. И вилата во Грција не ја купи за Македонија. Ниту не изврши Верушевски масовно прислушкување за доброто на Македонија, туку за пари. Разликата е само што Црвенковски потклекна на уцените и го амнестираше синот на првиот СДСМовски разузнуач и странски платеник паралелно, а Груевски не се потресува поради монтираните материјали.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by osa Чет Jул 09, 2015 10:00 pm

трендафил напиша:А што направи вашиот пастир за Македонија. Колку што знам Глобал го направи за себе и за своите роднини. И вилата во Грција не ја купи за Македонија. Ниту не изврши Верушевски масовно прислушкување за доброто на Македонија, туку за пари. Разликата е само што Црвенковски потклекна на уцените и го амнестираше синот на првиот СДСМовски разузнуач и странски платеник паралелно, а Груевски не се потресува поради монтираните материјали.

imash pravo trendo ICH ne SE POTRESUVA ...shto choek ke beshe ...bez oset ,bez sram ...bez moral ...bez neshto chovechko vo sebe ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by osa Чет Jул 09, 2015 10:08 pm

eve nova glupost na vlasta ...site shto gi vraboti ,potochno shto im go TRANSFORMIRA RABOTNIOT ODNOS OD VOLONTERI VO REDOVNO VRABOTENI I TOA VO MAJ I JUNI OVAA 2015 G I DADE RESHENIJA ZA GODISHEN ODMOR OD MESEC DENA ...PA OVA GO NEMA NI VO ZIMBABVE ...

VRABOTEN PRED EDEN MESEC IMA GODISHEN ODMOR OD EDEN MESEC KAKO DA RABOTEL 30 I POVEKE GODINI .....
SPORED ZAKONOT ZA RABOTNI ODNOSI :LICE KOE NEMA 6 MESECI RABOTEN STAZ ,NEMA PRAVO NA GODISHEN ODMOR ....VO RABOTEN STAZ NE VLEGUVA VREMETO NA RABOTENJE KAKO VOLONTER

ZNACHI MOZE DA RABOTI DESET GODINI KAKO VOLONTER ,NO NEMA PRAVO NA PLATEN GODISHEN ODMOR DOKOLKU NE E VRABOTEN VO REDOVEN RABOTEN ODNOS MINIMUM SHEST MESECI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by defo Чет Jул 09, 2015 11:01 pm

osa напиша:eve nova glupost na vlasta ...site shto gi vraboti ,potochno shto im go TRANSFORMIRA RABOTNIOT ODNOS OD VOLONTERI VO REDOVNO VRABOTENI I TOA VO MAJ I JUNI OVAA 2015 G  I DADE RESHENIJA ZA GODISHEN ODMOR OD MESEC DENA ...PA OVA GO NEMA NI VO ZIMBABVE ...

VRABOTEN PRED EDEN MESEC IMA GODISHEN ODMOR OD EDEN MESEC KAKO DA RABOTEL 30 I POVEKE GODINI .....
SPORED ZAKONOT ZA RABOTNI ODNOSI :LICE KOE NEMA 6 MESECI RABOTEN STAZ ,NEMA PRAVO NA GODISHEN ODMOR ....VO RABOTEN STAZ NE VLEGUVA VREMETO NA RABOTENJE  KAKO VOLONTER

ZNACHI MOZE DA RABOTI DESET GODINI KAKO VOLONTER ,NO NEMA PRAVO NA PLATEN GODISHEN ODMOR DOKOLKU NE E VRABOTEN VO REDOVEN RABOTEN ODNOS MINIMUM SHEST MESECI

Браво......некој е порамноправен од рамноправните........

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Сре Jул 29, 2015 10:48 pm

Законот ги определува минималните права. Работодавачот доколку сака може да му даде на вработениот подобри услови од минимумот пропишан со закон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Пет Jул 31, 2015 2:20 pm

Pak si tresnal glupost...No, ne e ni chudo...Vie zombiranite papagali mislite deka zakonite ne vazhat za vas...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Aвг 13, 2015 12:49 am

Извини но објасни ми во што е глупоста, ако исклучиме дека за тебе сите што не се следбеници на црпнатиот се глупави. Кој закон забранува работодавачот да им даде поголеми права на вработените од минималните предвидени со законот. Од кога обични граѓани се бунат доколку друг граѓанин добие поголеми права од минималните. Што се однесува до платите за жал и тие се дел од пазарните односи. Зошто еден работодавач ако има заинтересирани за работа за одредена плата би нудел повеќе. Дали беа поголеми платите кога СДСМ беше на власт и дали Заеви во своите фирми плаќаат повеќе Од Џонсон Мети или Дрекселмаер. Кога сме кај фабриката во Кавадарци, пошто веќе ја прифативме лешинарската политика на Џабир Дерала, платеникот на Сорос, сега ќе следиме кога ќе почине следниот вработен во фабриката во Кавадарци. Јас се надевам дека тоа нема да биде скоро. Дека за жал сите сме смртни и дека тоа време нема да биде бесконечно. А вие? Посакувате ли лажгото од Цивил да е во право?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Aвг 13, 2015 8:52 am

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Aвг 13, 2015 2:33 pm

Сметката е од 2012 година. Дај ни копија од сметка од периодот кога Златев работи во Сител. Иако е можно како маска, да се затскрие политичкото делување на наводно невладината мафија на Џорџ Сорос и да се финансира со некој промил од повеќето милиони евра годишно и по некој што не е на страна на политичката опција што Сорос сака да ја донесе на власт без избори. Затоа што на избори не може да победи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Чет Aвг 13, 2015 11:05 pm

A slika od Zlatev vo shtabot na SDSM sakash?

УЦЕНА - Page 2 Ljupco%20zlatev%202

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Aвг 14, 2015 8:05 am

Maleeeeee, koja sve govnarija se iscistila od SDSM ???
Mada.... se si mislam: uste gi ima. Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Aвг 20, 2015 2:42 pm

Ако добро разбирам, невладината СОрос му плаќала интернет на новинарот на СИтел додека бил дел од СДСМ, а сега веројатно не е повеќе, па му ја укинала таа донација. Иначе не знам зошто мислите дека сите треба да и бидат верни на партијата до гроб. И јас бев член на СДСМ до пред 3,5 децении. Па сега не сум. Веројатно Златев станал член во времето кога СДСМ ветуваше вработување на еден од секое семејство, а си заминал откако не се спроведе тоа. А се исцртаа нови граници на Струга и Кичево. Или мојата општина Чаир. Како исполнување на желбата на тие со кои нели не ќе се коалицира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Чет Aвг 20, 2015 3:18 pm

Znachi taka Trendo...Komunjaro stara...Sega mozhebi kje bide pojasno zoshto tolku revnosno gi branish grchkite platenici koi ja okupiraa drzhavata i partijata VMRO...Kojznae kavi dokazi poseduvaat za tvojata komunjarska sorabotka so tajnite sluzhbi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Aвг 20, 2015 3:36 pm

Стар релативно сум. А комуњар сигурно не сум. На вториот дел ќе одговорам дека Грците не ги протерувале своите соработници, туку Македонците што се бореле за Македонија. Па тешко дека ти држи тезата дека некој протеран од Беломорска Македонија е прогрчки настроен. Всушност Груевски нема вила во Грција туку лидерот на една друга политичка опција. Нема ни чамец од 100 илајди долари што плови под грчко знаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Чет Aвг 20, 2015 3:43 pm

Ne bil proteran bre...namerno go pratile...Trojanski konj...Si chul sigurno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Чет Aвг 20, 2015 3:47 pm

Да бе. Знаеле дека негов потомок ќе биде идниот премиер на Република Македонија Никола Груевски. Веројатно тука замешал прсти и тој што го црпнал Заев од нива во Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Чет Aвг 20, 2015 3:49 pm

Znaele Trendo...inaku zoshto sinot na grchki oficer bi begal...On vo toa vreme ne mozhel ni lazhica da drzhi a kamoli da bide nekakov patriot koj se borel za Makedonija...E Trendafile, mi lichish na chesen Makedonec, no kakvi branish...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА - Page 2 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот