Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

УЦЕНА

+3
defo
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

УЦЕНА  - Page 3 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Сре Aвг 26 2015, 20:32

Денес загина млад работник во Кемет електроник. Бог да го прости. Цивил до сега нема коментар за оваа тажна вест,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА  - Page 3 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Aвг 26 2015, 20:47

Ke vidime kolku ke bide kaznet Kemet robovlasnik od trudovata inspekcija, poradi neprevxemeni HTZ merki? Ili voobicaeno za strancite - ke bidat pomiluvani!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА  - Page 3 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by трендафил Сре Aвг 26 2015, 20:53

За волја на вистината во најголем број случаи за повредите на работа се виновни повредените. Со напомена дека немам информации и не можам да кажам дека е така и во овој случај. Колку што ми е познато во Кемет електроник има ХТЗ опрема и извршени се соодветни обуки. За жал несреќни случаи се случуваат и во домовите и на работните места.
Кои ХТЗ мерки не ги има превземено Кемет електроник. Или ја напаѓаш фирмата без аргументи. Само затоа што е изградена спротивно на желбите на Сорос и СДСМ. Во време кога тие не се на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА  - Page 3 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Гостин Сре Aвг 26 2015, 21:38

Taka bre Trendo...Koga vekje nemash kade, obvini gi mrtvite, za da ne izleze na videlina vistinata deka uslovite koi Grujoshesku im gi dava na stranskite investitori im ovozmozhuvaat da se odnesuvaat so vrabotenite kako nacistite kon evreite vo konc-logorite....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНА  - Page 3 Empty Re: УЦЕНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот