Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Во каков свет живееме - на жените или на мажите

+2
Естир
kiBik
6 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20, 2015 1:22 pm

Ке ми падне батерията секой момент! Не е толку страшно! Не се плашам! Мажите юбер алес! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Естир Саб Јун 20, 2015 1:41 pm

kiBik напиша:
И за такива! Но! Оснвните ни искания са мъжете да си останем мъже! Не някви роби!!! Отново след матриарната!!! Very Happy

Ма то тва са и нашите основни искания - мъжете да си останете мъже Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Јун 20, 2015 3:01 pm

Kaj mene doma se pocituva red i poredok! Nikoj ne smee da pipne pravosmukalka, veshmashina, pegla i kola, a pri toa da ne rizikue shamar. Pogotovo za zadnava rabota koga ke treba da se nosi na benziska! Dozvoleno e samo slobodna voznja a tocenje gorivo na svoja raka se kaznuva so dva dena zabrana na shoping! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Саб Јун 20, 2015 5:43 pm

Тео напиша:Vo kakov li svet zhiveeme nie mazhite...Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17
на оваа тема мислеше Тео....се потешко и потешко за нас мажите,ама предавање нема!!!жените се се позаштитени со закон и дефинитифно поубедливи кога лажат.Колку и да се криви си наоѓаат пат како да се измукнат и пак да си го добијат саканото.Нешто како кај мачките кога цело време мјаукаат за да добијат нешто внимание или храна.Јас лично држам фронт!!Машко си е машко и нема подлегнуење на шминки,мириси,кратки сукњици низ куќа или ноќни задиркувања исклучиво во сон за да те фатат на претек Very Happy !!!Се знае женските работи се женски,чистење,јадење,шиење итн..а машката е јасно..ракија и салата или ладно пиво и пред телевизор Very Happy ...Поборник сум да со закон се забрани и фејсбукот за жените за да не киснат по многу на него..туку да си ја бркаат работата и тоа првата и најважната за машките..Утринска гимнастика на колтот Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Јун 20, 2015 6:00 pm

reiter напиша:
Тео напиша:Vo kakov li svet zhiveeme nie mazhite...Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17
на оваа тема мислеше Тео....се потешко и потешко за нас мажите,ама предавање нема!!!жените се се позаштитени со закон и дефинитифно поубедливи кога лажат.Колку и да се криви си наоѓаат пат како да се измукнат и пак да си го добијат саканото.Нешто како кај мачките кога цело време мјаукаат за да добијат нешто внимание или храна.Јас лично држам фронт!!Машко си е машко и нема подлегнуење на шминки,мириси,кратки сукњици низ куќа или ноќни задиркувања исклучиво во сон за да те фатат на претек Very Happy !!!Се знае женските работи се женски,чистење,јадење,шиење итн..а машката е јасно..ракија и салата или ладно пиво и пред телевизор Very Happy ...Поборник сум да со закон се забрани и фејсбукот за жените за да не киснат по многу на него..туку да си ја бркаат работата и тоа првата и најважната за машките..Утринска гимнастика на колтот Very Happy

Taka ba be Rajteru !!!! Imash podrska od mene 102 %!
p.s Cistenje, jadenje, sienje I CEPENJE DRVA ... nemoj posle ne im e kazano! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20, 2015 6:09 pm

Taka e kalifu...Da si znaat...Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Z

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Саб Јун 20, 2015 6:11 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
reiter напиша:
Тео напиша:Vo kakov li svet zhiveeme nie mazhite...Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley17
на оваа тема мислеше Тео....се потешко и потешко за нас мажите,ама предавање нема!!!жените се се позаштитени со закон и дефинитифно поубедливи кога лажат.Колку и да се криви си наоѓаат пат како да се измукнат и пак да си го добијат саканото.Нешто како кај мачките кога цело време мјаукаат за да добијат нешто внимание или храна.Јас лично држам фронт!!Машко си е машко и нема подлегнуење на шминки,мириси,кратки сукњици низ куќа или ноќни задиркувања исклучиво во сон за да те фатат на претек Very Happy !!!Се знае женските работи се женски,чистење,јадење,шиење итн..а машката е јасно..ракија и салата или ладно пиво и пред телевизор Very Happy ...Поборник сум да со закон се забрани и фејсбукот за жените за да не киснат по многу на него..туку да си ја бркаат работата и тоа првата и најважната за машките..Утринска гимнастика на колтот Very Happy

Taka ba be Rajteru !!!! Imash podrska od mene 102 %!
p.s Cistenje, jadenje, sienje I CEPENJE DRVA ... nemoj posle ne im e kazano! Twisted Evil
да дополнам..и да се ЗНАЕ..далечинското од телевизорот исклучиво во машка рака!!!Точка!

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20, 2015 6:15 pm

Море ако ве дофати оваа, готови сте. Она дрвата ќе ги изгризе, а што ли ќе ви направи на вас не смеам ниту да помислам. Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley21

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Grickam-drva

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by корисТник Саб Јун 20, 2015 6:47 pm

Остај...може да биде опасна...посебно ако се напушила...

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Естир Саб Јун 20, 2015 7:50 pm

Хаха, докато ви четях, се сетих за ей тва: "Правила за жени по време на Световното първенство по футбол"Very Happy

Правило 1.
От 9-ти юни до 9-ти юли си длъжна да четеш спортната рубрика на вестниците, за да знаеш какво става на Световното първенство, в такъв случай ще можеш да подържаш разговор. Ако не го направиш, ще гледам лошо на това или просто ще те игнорирам. В НИКАКЪВ случай не се жалвай от липса на внимание.

Правило 2.
По време на Световното телевизорът ми принадлежи без никакви изключения. Не помисляй даже да погледнеш дистанционното.

Правило 3.
Ако минаваш пред телевизора по време на мач, нямам нищо против, но само ако е пълзешком и не ми отвличаш вниманието.

Правило 4.
По време на мач ще съм сляп, глух, няма, освен в случаите, когато ще трябва да ми се напълни чашата или да хапна нещо.

Правило 5.
Ще е много разумно от твоя страна да държиш в хладилника поне 11 бири, както и много храна. И, моля, не прави физиономии, когато идват приятели да гледаме заедно. Ще може да ползваш телевизора между полунощ и шест сутринта, при условие, че не се повтаря някой хубав мач.


Правило 6.
Моля, моля, моля ако видиш, че съм разстроен, че моя отбор губи ( нищо че нашите не са там), В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не казвай "това е само една игра", "не се ядосвай" или " следващия път пък може да победят".

Правило 7.
Ти можеш да поседиш с мен и да гледаш един мач, може на полувремето да поговориш с мен, при условие, че показват реклами, и аз съм доволен от резултата след първото полувреме. Забележи, че казах "един мач", така че не опитвай да изполваш шампионата, за да "прекаварваме повече заедно".

Правило 8.
Повторението на головете е много важно. И не ми пука, че съм ги видял преди. Искам да ги гледам отново. Много пъти.

Правило 9.
Кажи на твоите приятелки да не измислят разни вечеринки или да организират празници, които да изискват моето присъствие, защото:
1) няма да отида и
2) няма да отида
3) и няма да отида


Правило 10.
Но ако приятел ме покани, и неговия телевизор е по-хубав и голям от нашия, ще отидем задължително.

Правило 11.
Дневния обзор също е важен, както самите мачове. Даже и не опитвай да кажеш:"това вече си го гледал" или "да погледаме заедно", отговорът ще бъде:" виж Правило 2".

Правило 12.
И последно, моля, въздържай се от изказвания от типа на "Слава Богу, че Световното е през 4 години", защото скоро след това ще е Шампионската лига, шампионата на Италия, Испания и т.н.

Благодаря за сътрудничеството!
Световен мъж lol!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by osa Саб Јун 20, 2015 8:15 pm

bravo Estir ...mnogu ubavo si postirala no toa kaj nekoi vazi samo od juni do juli ,a kaj nekoi bezogranichuvanje ...
jas mozam da izdrzam eden mesec so ovie pravila na partnerot ,no samo EDEN mesec .....ne cel zivot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Саб Јун 20, 2015 10:15 pm

длабоко почитувам жена која со радост ги прифаќа навиките на мажот и при тоа не се наметнува да постави свои навики врз мажот...сигурно ќе бидат среќни и заедно ќе ја дочекаат староста Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by osa Нед Јун 21, 2015 1:21 am

nitu mazot ja poseduva zenata ,nitu zenata go poseduva mazot ako dvajcata se zaedno ,toa mora da e zaradi nivnata zelba da ziveat vo zaednica ,no nikako netreba da se zaedno za da nekoj dominira nad nekogo (od bilo koja gledna tochka )
spored ova nikoj nema pravo nikomu da mu gi menuva navikite ,ednostavno treba sekoj eden vo zaednicata sam da si gi "prilagodi" svoite naviki za da moze da funkcionira ZAEDNICATA kako shto treba ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 21, 2015 5:49 am

Nema sto mnogu da se diskutira! Rajteron pogore navede ubavo: Zena e da pere, pegla, pravenje jadenje, pienje, cisti, usisava, brishe prashina, ragja deca i ..... normalno, cepa drva! I TOCKA!
Osven ako drugacije ne se naredi! I ona pretposledno okolu decata ? I TOA AKO TREBA _ ZA INAT!
Ebamubeljata, ebamu !!! ONI SE ZNAELE - NIE, DEMEK, GRBAVI SME BILE! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Вто Јун 23, 2015 2:38 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by osa Вто Јун 23, 2015 6:52 pm

lele reiter ,pa ne se propushta vakva shansa .....eh shto ne sum "dasa " kako shto bara paca ....odma ke si kazev chao siromashtio ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Сре Јун 24, 2015 10:37 am

штом корне опашка од коњ не е мој тип....некој друг нека ја скроте Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Сре Јун 24, 2015 12:40 pm

Калифу, чекаме да се изјасниш за предизвикот на Паца...Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley21


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јун 24, 2015 12:55 pm

Ja so Paca ne bi se zaebaval! Mnogo mi e rizicno ova kornenjevo opashi! No
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Сре Јун 24, 2015 12:58 pm

Јас би сакал да знам, дали Паца, покрај корнењето на опашки на коњи, корне и опшки на лавови. Во таков случај имам одличен предлог за Заев. Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by корисТник Сре Јун 24, 2015 1:27 pm

Припази да не ти искорне нешто друго....

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јун 24, 2015 2:17 pm

Ako ti vleze na nivata so sativata - puzder ke napravi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Сре Јун 24, 2015 8:07 pm

Taa Paca e nekoj pedal. Ne mozhi ni da shie ni da vezi. Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Сре Јун 24, 2015 11:08 pm

итри се многу и треба да се внимава,што викаат старите и на га*от очи да имаш Very Happy

[img]Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 30mmps6[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by reiter Пет Јун 26, 2015 5:26 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 2 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот