Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Во каков свет живееме - на жените или на мажите

+2
Естир
kiBik
6 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 4 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Чет Дек 03, 2015 2:09 pm

7. Помогнете му да чувствува грижа на совест

Ако сепак му дозволите на мажот да излезе без вас, задолжително ставете му до знаење дека сте запоставени, но сепак сте решиле да преминете преку тоа. Така ќе биде совршено свесен колку сте вие прекрасни и подготвени да се жртвувате за него.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 4 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Чет Дек 03, 2015 2:10 pm

8. Запознајте го со методата „ако ме сакаш...“

Постојано проверете колку е подготвен и тој да се жртвува за вас. А ако во било кој момент ви префрли дека го уценувате и притоа го повиши тонот, вината префрлете ја на неговиот нервен систем.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 4 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Чет Дек 03, 2015 2:10 pm

9. Развијте му ја емоционалната интелигенција

Поттикнувајте ги ситуациите во кои постојано треба да ви кажува колку ве сака, посебно ако сте во поголемо друштво и пред повеќе луѓе. А, кога еднаш ќе го постигнете нивото на автоматизам, конечно ќе може мирно да спиете.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 4 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Чет Дек 03, 2015 2:10 pm

Напомена: Ако во било кој сплет на околности сакате вашиот маж да биде среќен, постапете спротивно од приложеното упатство!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите - Page 4 Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот