Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Гаси интернет!!!!

3 posters

Go down

Гаси интернет!!!! Empty Гаси интернет!!!!

Пишување by defo Сре Jул 01 2015, 21:49
Оф,ме отера та проклета политика ме натера
да побегнам ил останам и постанам
отпадок со среден прст 2
отпорот со среден прст 2
да ве ебам ја у гз

Познат сум по сите градови и села
дојдов тука малце памет да ви делам
Каки дела ја уствари само серам
и ви велам - кидавела.
Пуштете се брзо по потрага на евра
пошто тука ќе останете без денар
И мајка ми би ја шитнал кутрата жена
за да седнам - на фотеља.
Оф мори мајко 2
се претворив во копиле
Оф мори мајко 2
моралот ми е отиден - у курац!

Оф,ме отера та проклета политика ме натера
да побегнам ил останам и постанам
отпадок со среден прст 2
отпорот со среден прст 2
да ве ебам ја у гз

Ружа или лавче решава девиза
нема пари братче увек сме у криза
Затоа ви продавам евтина прича
детска прича - ко чича мича.
Народот е гладен почиња да гриза
ќе го наранам со патриотизам
20 години ќе гледате реприза
во низа - идиотизам.
Оф мори мајко 2
се претворив во копиле
Оф мори мајко 2
моралот ми е отиден - у курац!

Оф,ме отера та проклета политика ме натера
да побегнам ил останам и постанам
отпадок со среден прст 2
отпорот со среден прст 2
да ве ебам ја у гз
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by трендафил Сре Jул 01 2015, 22:23

Слаткаров очигледно сака да стане градоначалник на Струмица. Каде што Заев се појавува само кога треба да побара од некого поткуп. Во другото време е во Скопје како претседател на СДСМ. Не како градоначалник на сите струмичани.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by defo Сре Jул 01 2015, 22:32

трендафил напиша:Слаткаров очигледно сака да стане градоначалник на Струмица. Каде што Заев се појавува само кога треба да побара од некого поткуп. Во другото време е во Скопје како претседател на СДСМ. Не како градоначалник на сите струмичани.

Се виде дека не ја разбра содржинава на песнава, прво, второ гледаш дека сте диктаторски и режимски настроени сега ке му ја извадите душата на слаткар да можете, значи се потврдува мојот страв дека , еден ден некој подржувач на режимот како тебе може да ми го свирне куршумот за „подобра“ Македонија.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Jул 01 2015, 22:35

I Slatkarot mu pokaza sreden prst na bozadjijata od shampitata! Bravo Slatkar....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by defo Сре Jул 01 2015, 22:41

трендафил напиша:Слаткаров очигледно сака да стане председател на Македонија. Каде што Бранко се појавува само кога треба да побара од некого поткуп. Во другото време е во Скопје како претседател на СДСМ. Не како председател на сите Македонци.

Значи како ке изгледаше твојот пост напишан пред 5-6 години....у превод не си еволуирал бе братче.......
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by трендафил Сре Jул 01 2015, 22:57

Очигледно е дека требаше за Заев да напишам дека е ваш пастир наместо претседател на СДСМ за да се разбереме. Се извинувам. Ќе се обидм во иднина да ја користам опозиционата терминологија.
Што се однесуѕва до местото на кое слаткарот спомнува ставање на среден прст, такво нешто се зборува се случува во затворите. А најблиску до таму е Заев. Тој денес и бараше да биде притворен. Веројатно инспириран од паснава, за која, морам да признаам, не ќе знаев ако не учествував на оој форум. Ти благодарам Дефо што ја откри причината зошто вашиот пастир побара притвор веднаш.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by defo Сре Jул 01 2015, 23:01

Пуштете се брзо по потрага на евра
пошто тука ќе останете без денар
И мајка ми би ја шитнал кутрата жена
за да седнам - на фотеља.

A овај дел го прочита...ако не прочитај го два три пати....и додека го читаш гледај се во огледало.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by трендафил Сре Jул 01 2015, 23:07

Токму во тие стихови го препознав вашиот пастир. Кој на едно евро во денарска противредност за општината, уплатени во банка, бара уплата на две евра во менувачницата на брат му Вице. Па авторот на песната сака да седне во неговата фотелја. Која и онака во моментов е празна, затоа што Заев цело време седи во пастирската фотелја на СДСМ.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by defo Чет Jул 02 2015, 00:11

трендафил напиша:Токму во тие стихови го препознав вашиот пастир. Кој на едно евро во денарска противредност за општината, уплатени во банка, бара уплата на две евра во менувачницата на брат му Вице. Па авторот на песната сака да седне во неговата фотелја. Која и онака во моментов е празна, затоа што Заев цело време седи во пастирската фотелја на СДСМ.

Шо има заедничко Слаткар и Струмица не ми е јасно......детето е Аеродромче...ставрно трендо не ми си јасен..........
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by трендафил Чет Jул 02 2015, 09:47

Заев е лидер и на социјалдемократите од Аеродром. А нели Заев е црпнат од нива во струмичко Муртина и донесен на чело на социјалдемократите низ цела Македонија. И не се бори да стане градоначалник на Струмица, напротив во последните месеци ја забаталува таа функција, освен кога треба да побара на едно евро за општината да се уплатат две евра кај брат му Вице, туку да стане премиер на Република Македонија. Или да постави друг да биде премиер. Без избори, а пратениците да бидат само формални гласачи на неговата одлука. И сето тоа во име на демократијата.
Треба ли дополнување на тоа зошто мислам дека Заев има врска и со Струмица и со Охрид и со мојата општина што вештачки ја формира СДСМ - Чаир. Ни наштетува на сите.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Jул 02 2015, 12:08

Nevideno ?! Tolku da mu se veruva na covek koj za da si ja spasi kozhata bi ja prodal i Borkica sose kerkite! Mama Nade ja dava - gratis!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by defo Чет Jул 02 2015, 19:15

Брат на човек мојш со сила да му земиш , а не да му дадеш..........

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by трендафил Пон Jул 06 2015, 23:14

Треб ли да им верувам на луѓе што ветуваа вработување на еден од секое семејство. Зошто не дискутираме за тоа што од програмата на ВМРО е исполнето. Не ветуваше ли Заев дека ќе ги асвалтира улиците во турското маало во Струмица или дека ќе изгради нов културен дом наместо изгорениот во Куклиш. А сега ја бојкотира работата на локалната самоуправа кај што е градоначалник и не се појавил таму со месеци. Изгледа откако побара 200 илјади евро мито, а по објавувањето на снимката сега му е страв да бара нов поткуп, па затоа и не оди на работа повеќе. Како можете да подржувате амнестиран криминалец кој повторно е осомничен за криминал. И тоа со видео снимки како доказ.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Гаси интернет!!!! Empty Re: Гаси интернет!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот