Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

доказ мк .

+3
reiter
defo
osa
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

доказ мк . Empty доказ мк .

Пишување by osa Нед Jул 12 2015, 18:03

да посакаме добредојде на убавите натписи ,во хумористичен стил ,од перото на лугето од доказ мк .
тука ке ги објавуваме најинтересните пишуванки .....читајте ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by osa Нед Jул 12 2015, 18:06

доказ мк . Detonator

Драмолетката „ДЕТОНАТОР„ добро и е позната на јавноста благодарение на Шителовата и Курирска болумента.
„Началникот„ си ја заврши својата домашна задача дадена од шефот КРИМИНАЛЕЦ, уапси и сотре едно чудо живи човечки судбинии така си ја нахрани душичката.
Главен актер во оваа драмолетка е Дацо Белски (рекетар,со еден куп кривични пријави,а ниту ден осуден бидејки е полтрон на власта), аЗоран Милевски-Кичеец -кумашин на Влатко Мијалков (вмешан во еден куп матни зделки и тепан лично од бодигардите на Саше Мијалков), иИво Павлов – ШАХ (секјурити на криминалниот ни Премиерот) се придружни „вокали„ кои опасно и остроумно ја потпомагаа целата голгота.
Нарачателот и извршителите на оваа драмолетка на сите нам, слободоумни граѓани, добро ни се познати, но чудно е зошто една цела фела, која патем треба да е апсолутно НЕЗАВИСНА, е потчинета на оваа КРИМИНАЛНА група.
Ако се под притисок и уцени „чесните„ ни судии, та зарем не можат да си поднесат оставка и да си работат чесно и вредно, без да им се валка името?
Слушнавме многу од „бомбите„ на Заев за „независноста„ на судството, и едно ни е јасно, судиите на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1, или попопуларно како ИНКВИЗИЦИЈА, се врвни холивудски глумци кои успешно ја одигруваат својата улога во акционите филмови на НИКОЛА и неговата свита!
Играјки ги своите улоги во филмовите на НИКОЛА, судиите немилосрдно ги кршат законите и свесни дека со нивните дејствија сторуваат стек од кривични дела, тие си замислуваат дека никој никогаш нема да ги казни, дека се недопирливи. Е тука е проблемот, психијатрите и невролозите оваа појава ја сметаат како „силно душевно нарушување„и „фаличност во нервниот систем„! Несвесноста од последиците е болест за која врвните невропсихијатри и невролози веќе имаат поставено дијагнози.
Познатата холивудска глумица Весна Димишкова е една од судиите на ИНКВИЗИЦИЈАТА на Никола, која ги сотре ДЕТОНАТОРЦИ. За да филмот на Никола од Акција премине во нов жарн, ХОРОР, оваа врвна „професионалка„ се дрзна да даде лажен исказ пред сопствениот си суд, каде пак главната улога ја водеше судиката Лидија Петровска, која по 12-тата „бомба„ на Заев, на јавноста и е позната како „ПУШАЧИЦА – SWAROVSKI„ ! Хоророт на двете елитни глумици од македонското судство ги чинеше осудените од ДЕТОНАТОР дополнителни две години затвор. Во овој филм, вмешаа и службени лица, кршеа закони, се со цел да си го одработат ветеното!
Да бевме ХОЛУВУД, Академијата на овие глумици ќе им доделеше Оскар!!!
Јавно ја прашуваме „актерката„ Весна Димишкова: те гризе ли совест понекогаш? Чувствуваш ли вина понекогаш? Си пробала ли некогаш да ја третираш твојата психичка состојба со оглед дека очигледно имаш привиденија деканекој ти се заканувал дека ќе си летала како голуб и дека ќе сме ти поставувале бомби?Мирен ли ти е сонот, илипонекогаш те будат кошмари? Помислуваш ли некогаш дека клетвите на овие мајки ќе те стигнат?
Е Весне, Весне, можеш да се правиш и болна, и да измислуваш секакви сценарија, ама Весне, од перото на правдата нема да избегаш!
Весне, ти добро знаеш дека ние не сме „Бошко Буха„ од партизанските филмови и не фрламе бомби, туку дека секојдневно те пријавуваме до сите надлежни институции за сторените твои злоупотреби. Судскиот совет на РМ има дузина наши представки за тебе и за сите инволвирани судии во нашиот случај, но Весне, денес не, ама еден ден траговите што ги оставаме низ институциите ќе ти тропнат на врата!
Ние сме трпеливи, ја научивме животната лекција, го чекаме денот кога ТИ, заедно со сите злосторници од ова луцидно ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖЕНИЕ ќе ја дочекате правдата која си ја заслужувате!
До тогаш, наша глумице, живеј си во својот фантастичен филм!
Семејствата на ДЕТОНАТОРЦИ!
Драмолетката „ДЕТОНАТОР„ добро и е позната на јавноста благодарение на Шителовата и Курирска болумента.
„Началникот„ си ја заврши својата домашна задача дадена од шефот КРИМИНАЛЕЦ, уапси и сотре едно чудо живи човечки судбинии така си ја нахрани душичката.
Главен актер во оваа драмолетка е Дацо Белски (рекетар,со еден куп кривични пријави,а ниту ден осуден бидејки е полтрон на власта), аЗоран Милевски-Кичеец -кумашин на Влатко Мијалков (вмешан во еден куп матни зделки и тепан лично од бодигардите на Саше Мијалков), иИво Павлов – ШАХ (секјурити на криминалниот ни Премиерот) се придружни „вокали„ кои опасно и остроумно ја потпомагаа целата голгота.
Нарачателот и извршителите на оваа драмолетка на сите нам, слободоумни граѓани, добро ни се познати, но чудно е зошто една цела фела, која патем треба да е апсолутно НЕЗАВИСНА, е потчинета на оваа КРИМИНАЛНА група.
Ако се под притисок и уцени „чесните„ ни судии, та зарем не можат да си поднесат оставка и да си работат чесно и вредно, без да им се валка името?
Слушнавме многу од „бомбите„ на Заев за „независноста„ на судството, и едно ни е јасно, судиите на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1, или попопуларно како ИНКВИЗИЦИЈА, се врвни холивудски глумци кои успешно ја одигруваат својата улога во акционите филмови на НИКОЛА и неговата свита!
Играјки ги своите улоги во филмовите на НИКОЛА, судиите немилосрдно ги кршат законите и свесни дека со нивните дејствија сторуваат стек од кривични дела, тие си замислуваат дека никој никогаш нема да ги казни, дека се недопирливи. Е тука е проблемот, психијатрите и невролозите оваа појава ја сметаат како „силно душевно нарушување„и „фаличност во нервниот систем„! Несвесноста од последиците е болест за која врвните невропсихијатри и невролози веќе имаат поставено дијагнози.
Познатата холивудска глумица Весна Димишкова е една од судиите на ИНКВИЗИЦИЈАТА на Никола, која ги сотре ДЕТОНАТОРЦИ. За да филмот на Никола од Акција премине во нов жарн, ХОРОР, оваа врвна „професионалка„ се дрзна да даде лажен исказ пред сопствениот си суд, каде пак главната улога ја водеше судиката Лидија Петровска, која по 12-тата „бомба„ на Заев, на јавноста и е позната како „ПУШАЧИЦА – SWAROVSKI„ ! Хоророт на двете елитни глумици од македонското судство ги чинеше осудените од ДЕТОНАТОР дополнителни две години затвор. Во овој филм, вмешаа и службени лица, кршеа закони, се со цел да си го одработат ветеното!
Да бевме ХОЛУВУД, Академијата на овие глумици ќе им доделеше Оскар!!!
Јавно ја прашуваме „актерката„ Весна Димишкова: те гризе ли совест понекогаш? Чувствуваш ли вина понекогаш? Си пробала ли некогаш да ја третираш твојата психичка состојба со оглед дека очигледно имаш привиденија деканекој ти се заканувал дека ќе си летала како голуб и дека ќе сме ти поставувале бомби?Мирен ли ти е сонот, илипонекогаш те будат кошмари? Помислуваш ли некогаш дека клетвите на овие мајки ќе те стигнат?
Е Весне, Весне, можеш да се правиш и болна, и да измислуваш секакви сценарија, ама Весне, од перото на правдата нема да избегаш!
Весне, ти добро знаеш дека ние не сме „Бошко Буха„ од партизанските филмови и не фрламе бомби, туку дека секојдневно те пријавуваме до сите надлежни институции за сторените твои злоупотреби. Судскиот совет на РМ има дузина наши представки за тебе и за сите инволвирани судии во нашиот случај, но Весне, денес не, ама еден ден траговите што ги оставаме низ институциите ќе ти тропнат на врата!
Ние сме трпеливи, ја научивме животната лекција, го чекаме денот кога ТИ, заедно со сите злосторници од ова луцидно ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖЕНИЕ ќе ја дочекате правдата која си ја заслужувате!
До тогаш, наша глумице, живеј си во својот фантастичен филм!
Семејствата на ДЕТОНАТОРЦИ!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by defo Нед Jул 12 2015, 18:57

Осичке сериозно за овие отвори тема, не вреди да ги размислуваш и тумачиш.....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by osa Нед Jул 12 2015, 19:15

defo напиша:Осичке сериозно за овие отвори тема, не вреди да ги размислуваш и тумачиш.....

dobri se za smeenje defo ...vo nedostatok na humor i ova e dobro ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by osa Вто Jул 21 2015, 00:04

go pretepale sopstvenikot na dokaz mk . .......koj i zoshto ? ako imate informacija daj spodelete

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by reiter Вто Jул 21 2015, 08:39

петорица го тепале...

Истепан сопственикот на порталот „Доказ.мк“ напиша:
21.07.2015 Вчера во центарот на Скопје бил претепан сопственикот на порталот „Доказ.мк“, Марјан Стаменковски, јавуваат македонските медиуми. Според него, нападот го извршиле петмина непознати лица. Порталот на Стаменковски е критички настроен кон власта. Претходно, на сличен начин беше нападнат и сопственикот на порталот „Мактел“ Саше Ивановски. напиша:
доказ мк . 11737852_807821419338615_1450614472654061773_n

доказ мк . 11737947_807822499338507_3259793493613870740_n


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by reiter Вто Jул 21 2015, 11:31

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ) Стаменковски: Тие што ме претепаа се снимени напиша:

Скршен нос и рака и длабока расекотина на главата на која му ставиле 16 конци заработил во синоќешниот напад, сопственикот на порталот Доказ, од петтмина со шипки пред влезот на неговиот дом.
– Утрово ќе ми го оперираат скршениот нос, претепан сум а[color=#FF0000] на безбедносните камери на зградата во која живеам снимени се и убаво се гледаат напаѓачите – сите се блиски со власта и имаат криминално досие [/color]– вели за Либертас претепаниот Стаменковски. напиша:

Само што се разделив со пријателот со кој пиев кафе во кафуле веднаш до мојот дом во близина на училиштето Песталоци, тие во влезот ме бутнаа на земја, ме клоцаа, ме газеа и ме мавааа со метални шипки по главата – вели тој.
доказ мк . 11745576_10206257591612882_695848803924109905_n-540x324

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/

охооо....ами сеа...снимани биле..лелел....
јанко убаво си има спрејче,си знае од искуство можеби....дојде време без 'сојка' во џеб или електрични шокчиња да не се излева надвор...море и кубурот да запее...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Jул 21 2015, 12:34

Eve gi pettoricata tepaci:доказ мк . Turkmenistanis
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Пон Jул 27 2015, 22:40

Ако некој е тепан од петорица со метални шипки, не би поминал со поврда на аркадата и крварење од носот, туку би имал потешки повреди. Интересна анализа на оваа тема има Миленко Неделковски. Новинарот што беше во првата група која бандата на Сорос и една наша политичка партија, заедно со Мирка, Латас и Јанко сакаше да ги замолчи. Затоа што не подржуваа промена на името како цена за влез во НАТО. Во колумната Миленко потсетува и дека првиот шамар Саше Политико го доби од Соња Крамарска, но бидејќи се дел од истата банда ова не се спомнува. Еве линк.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Гостин Вто Jул 28 2015, 09:48

Trendafile, glupostite na kozarot mozhat da bidat relevantni samo za dpmne-ovcite...Edinstveno vie mozhete da se voshituvate na pravosilno osuden kriminalecl...Koj patem ne go negira kriminalot....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Сре Jул 29 2015, 22:19

Ќе ја објави ли некој таа фамозна снимка од безбедносните камери. Да не излезе работата како со венецот на Борјан Јовановски. Првиот ден е сикан еден венец, а вториот, кога наводно тој беше донесен пред владата, се гледа дека се работи за друг венец. Првиот очигледно бил само позајмен за сликање, а пред да им падне на соросоидните новинари да организираат протест, венецот бил продаден за својата основна намена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Jул 30 2015, 06:35

Aj be trenki ne go tapi, orginalot Borjan go predal u policija, za istraga....... i kako sto znaeme nashive polismeni - USTE TRAGAAT PO IZVRSITELOT!
A i da ne go predal , nema belki da go cuva doma za "sudnji dan"
p.s. Se pravish ili si navistina takov napraven?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Чет Jул 30 2015, 16:26

Неговите другарчиња, сороидчиња, од ЗНМ на протестите кога оставаа венец пред владата тврдеа дека тоа е венецот што го добил Борјан, поточно неговата сопруга. Која во изјава за полицијата не знаела да каже ниту дали венецот го донел маж или жена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Гостин Пет Jул 31 2015, 14:22

Pa normalnmo...Koga robata se isporachuva na pogreshna adresa voobichaeno e da se vrakja na isprakjachot...Vo ovoj sluchaj vladata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Нед Aвг 09 2015, 21:05

Но никогаш не се враќа погрешна, односно друга стока. Интересно е што ЗНМ протестира само кога СДСМ не е на власт. Не протестираше кога сите медиуми освен Сител беа на страната на Џорџ Сорос и СДСМ. Иначе што се однесува до криминалот, Миленко си го има отплатено долгот и кон доверителите и кон државата. За разлика од Заев кој за својот криминал беше аболициран од Црвенковски. Патем вие нели не им верувате на македонските судии. Па би требало да се сомневате и во пресудата на Миленко. Или оценката за судот ви е променлива. По потреба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 10 2015, 20:12

Nesto mnogu nasilni stanaa pratenicive na DPBNE ?!?! A i ministrite nesto borecki nadareni!?! Vidovne i kurtonite se opremeni za borba prsa u prsa. ..... Za bokserot vekje znaeme, toj e samo za u profesionalna americka borecka liga!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 10 2015, 20:14

p.s. Predlog do Georg Soros : Da im uplati na cela opozicija kurs za samoodbrana..... ako saka da ima kogo da finansira !?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by osa Пон Aвг 10 2015, 21:19

трендафил напиша:Но никогаш не се враќа погрешна, односно друга стока. Интересно е што ЗНМ протестира само кога СДСМ не е на власт. Не протестираше кога сите медиуми освен Сител беа на страната на Џорџ Сорос и СДСМ. Иначе што се однесува до криминалот, Миленко си го има отплатено долгот и кон доверителите и кон државата. За разлика од Заев кој за својот криминал беше аболициран од Црвенковски. Патем вие нели не им верувате на македонските судии. Па би требало да се сомневате и во пресудата на Миленко. Или оценката за судот ви е променлива. По потреба.


pa zoshto ushte mu go DUDLAku.ot na pastirot ....za da bide u PRETPLATA PA PONATAMU AKO MU ZATREBA DA IMA ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 10 2015, 23:26

Da ne mu gi skrati subvenciite za kucinjata i kozite!!!
Zarem mile-kopile mal primer mu dade sto se pravi na krusovcanite ako ne se poslushni!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2015, 13:32

зошто мислите дека сите новинари мора да бидат платеници на странец, на Сорос. Никој не зборуваше за слобода на медиумите кога ја имавме таа ситуација. Кога само Сител телевизија и неделникот Фокус беа опозициони. Кога на власт беше СДСГ, ајде да ви се придружам на меракот да преименувате партии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Гостин Вто Aвг 11 2015, 13:52

Трендо, престани со лаги бре. Сите знаат дека Велија со А1 телевизија го донесе твојот фирер на власт. А на негова страна беа и сите останати медиуми освен МТВ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2015, 14:16

Може така ви рекол Заев во некоја бомба што јас не сум ја слушнал. Си заборавил ли до која година уредник на Канал 5 беше Роберт Поповски. Пред да добие вработување во СДСМ. Работите се сменија по Букурешт 2006 година. Кога СДСМ во сојузништво со платениците на Сорос почна да пропагира брзо решение (промена) на името. Сојузништвото со Сорос го фрли СДСМ на цврсти опозициони позиции. Без шанси во догледно време да дојде на власт. Дури ни со масовно прислушкување и објавување на нелегалните материјали. Се разбира селектирано и со посебна припрема, вовед.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Гостин Вто Aвг 11 2015, 14:18

Добро е Трендафиле. Значи признаваш дека ги слушаш бомбите. Е баш ми е мило што за ова признание ќе ти ги истегнат ушите во штабот на небањатите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by трендафил Сре Aвг 12 2015, 11:21

Не можеш да се воздржиш од користењето на говорот на омраза. Иначе да ти одговорам веднаш дека претпоставувам дека доколку ВМРО-ДПМНЕ имаше штаб за учество на овој форум, веројатно ќе имаше повеќе стотини или илјади свои учесници. Јас сум слободен стрелец. Еден од тие што го почитува мислењето на сите. Но и тоа, тука е разликата во однос на вас, дека во една демократија одлучува мнозинството. Кај вас не е проблемот во тоа што имате свое мислење и што ги критикувате потезите што не ви се допаѓаат, туку во тоа што ги мразите сите што не мислат како вас. Учествувам скоро две децении на различни форуми. Но никогаш не се користел толку говор на омраза ниту на форумите, ниту во средствата за јавно информирање во делот финансиран од ЏОрџ Сорос, вклучувајќи го тука и еден од најпримитивните зборови во говорот на омраза - небањати.
Иначе сигурно е дека не можам да пишувам на еден форум ниту да одлучам која политичка опција да ја подржам без да ги сослушам двете страни. Ти не гледаш, слушаш или читаш медиуми што се блиски до власта? Во недостаток на неутрален медиум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Гостин Чет Aвг 13 2015, 23:02

Aman bre Trendo, pa ti sam sebe si se stavil vo nebanjati...I shto vikash sega, vi gi tegnat ili ne ushite vo shtabot?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

доказ мк . Empty Re: доказ мк .

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот