Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+16
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
20 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 21:19

koj t6e zalubi be piole sareno.aj u meana da ni raskazes.patem mozes i da dades po edna rakija.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Пет Aвг 26 2016, 19:13

Извлечени групите за Лига Европа: Јунајтед против Фенербахче, Интер со Саутемптон

Познати се групите за новата сезона од Лига Европа, Манчестер јунајтед како најсилен противник го доби Фенербахче, а Интер ќе игра во група со Саутемптон.

ФУДБАЛ - Page 5 Mkd-280437

Манчестер јунајтед се најде во првата група каде што покрај Фенербахче ќе игра и со Феенорд и Зорја. Интер освен Саутемптон во групата ги има уште и Спарта Прага и Хапоел Бер Шева.

Македонскиот репрезентативец, Агим Ибраими со Астана ќе игра во група со Олимпијакос, АПОЕЛ и Јанг Бојс.

ФУДБАЛ - Page 5 Mkd-280440

http://www.mkd.mk/sport/fudbal/izvlecheni-grupite-za-liga-evropa-junajted-protiv-fenerbahche-inter-so-sautempton

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Aвг 27 2016, 18:09

so be si zapnal faudbal pa fudbal,.se e namesteno. samo so e dobro e rakojata i salatata so doi koga gledas utakmivca

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Нед Окт 09 2016, 13:09

Вечерва на градски играат Македонија и Италија од квалификациите за СП 2018.

ФФМ апелира навивачите порано да дојдат на „Филип Втори“

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) е максимално ангажирана за организацијата на квалификацискиот натпревар за СП 2018 кој вечерва ќе се игра на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје каде гостува Италија.

- Имајќи предвид дека интересот за овој натпревар е голем и се очекува голем број навивачи, а во интерес да не се создаде несакан метеж пред влезовите на стадионот се замолуваат сите симпатизери порано да дојдат на стадион и да ги заземат своите места, апелираат од ФФМ.

Вратите на Арената ќе бидат отворени од 18:45, а ќе бидат затворени 15 минути пред почетокот на натпреварот, кој е закажан од 20:45 часот.

http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/1099058/index.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Пон Окт 10 2016, 12:03

Загубивме во судиското продолжение. Штета, одигравме одлично.

Италија ја порази Македонија

И покрај тоа што имавме водство од 2:1 и реми до судиското продолжение, загубивме во 92-та минута со 3:2.

http://plusinfo.mk/vest/88868/italija-ja-porazi-makedonija-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Вто Окт 11 2016, 22:16

ФУДБАЛ - Page 5 %d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2%d1%84
http://plusinfo.mk/Upload/Images/%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2%d1%84.jpg

Заев им честиташе на младите фудбалери
Посакуваме успесите да продолжат и на европското првенство каде што за првпат ќе настапи и Македонија, напиша Заев.
Плусинфо ● 21:46 11 октомври 2016 ● Прочитано 281


Честитки до нашите млади фудбалери кои не израдуваа на денешниот голем празник и се пласираа на Европското првенство постигнувајќи го најголемиот успех во историјата на репрезентативниот фудбал во Македонија. Сите сме горди на овој подвиг и посакуваме успесите да продолжат и на европското првенство каде што за првпат ќе настапи и Македонија.

(Статус на Фејсбук на Зоран Заев)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Сре Окт 12 2016, 12:31


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 21:15

oon ne znae kaj e ne pa fudbal.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 18:25

Барса убедлива, Меси се врати со гол

ФУДБАЛ - Page 5 Mesi-so-la-korunja-33-615x400

Барселона на убедлив начин стигна до нова победа во Примера, совладувајќи го тимот на Депортиво Ла Коруња со 4-0. На овој меч се врати и Лионел Меси по повредата и веднаш се запиша во листата на стрелците, поставувајќи и нов рекорд во историјата на шпанското првенство, со 180 гола.

Рафиња ги постигна првите два гола за Барселона, а пред крајот на првиот дел стрелаше и Луис Суарез. Во второто полувреме Лео Меси влезе во игра и се запиша меѓу стрелците, а Ла Коруња последните триесетина минути ги играше и со играч помалку поради исклучувањето на Лауре.

http://ekipa.mk/barsa-ubedliva-mesi-se-vrati-so-gol/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 18:28

real e bolji be jkakva barsa Amesito ima dve levi noze, taka da znaes./

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 18:48

Реал стана светски првак.

Роналдо: Судено ни е да се мачиме во големите финалиња

ФУДБАЛ - Page 5 ROnaldo-Svetskoklupsko-300x200@2x

Кристијано Роналдо постигна хет-трик во финалето на Светското клупско првенство, а неговиот Реал Мадрид ја победи Кашима со 4:2 за заокружување на успешната 2016 година.

Португалецот по натпреварот го потенцираше фактот што неговиот тим мораше да игра дополнителни 30 минути, откако јапонскиот тим се покажа како сериозен ривал и имаше резултат 2:2 во регуларните 90 минути.

– Точно е дека го освоивме трофејот, но имаше моменти во кои имавме многу проблеми. Веќе ни е јасно дека ни е пишано да се мачиме во секое финале, а сега зад нас оставаме повеќе од успешна година. За мене неделата започна со освојување на „Златната топка“, а завршува со овој трофеј, сакам да им заблагодарам на соиграчите бидејќи без нив немаше да освојам ништо, – истакнал Роналдо по мечот на кој ја доби и наградата „Златна топка“ за најдобар фудбалер.

http://derbi.mk/ronaldo-sudeno-ni-e-da-patime-vo-golemite-finalinja/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta Чет Дек 22 2016, 16:08

golemi se be veke da trcaat ko budali po naduvanbalon i da si krsat noze edno na drugoi./
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Нед Дек 25 2016, 11:01

i zemaat milionski sumi za toa. Very Happy
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Teo Пон Фед 06 2017, 17:30

Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by TRAJCHE Саб Фед 18 2017, 22:56

ФФМ го прифати албанскиот како јазик на официјална комуникација

Додека политичарите се расправаат за тоа што значи двојазичност и како да се примени, ФФМ донесе одлука да донесе нов Статут во кој меѓудругото влегува и официјална употреба на албанскиот јазик.

Собранието на ФФМ, меѓу другото, го усвои финансискиот извештај и извештајот на независниот ревизор за 2016 година, а беше усвоен и буџетот на ФФМ за 2017 година. Усвоени се измени и дополнувања и во Статутот на ФФМ, при што албанскиот јазик е вметнат во новиот Статут како еден од јазиците за официјална комуникација во рамките на Фудбалската федерација. Овие промени во Статутот беа изгласани едногласно од страна на сите присутни 91 делегат во Собранието на ФФМ, пренесува Екипа.

Инаку Илчо Георгиевски доби доверба и со мандат од нови четири години повторно ќе биде претседател на ФФМ.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 642
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Нед Фед 19 2017, 16:15

И шо како зборуват на 2 jазика ке станат подобри? Во бугариJа има толку много емигранти во тимовите jа се чудам како се разбират помегJу себе.Како малечок играв многу интензивно секоj ден после училиште се прибирав дома кога веке беше темно. Бев многу добар имаше еден со прекар Марадона он потоа стана фудбалер во професионален клуб. Секогаш сакаше да сум во неговиот тим оти jа играв во одбрана- кога неможеше технички применивав похвати од борбата и многу тежко можеше некоj да мине зад мене.Па немаше судиjа вриска вриска аку многу знае таман станува хибриден спорт фудбал и тепачка во едноSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta Пон Фед 20 2017, 12:30

ke stanat be,/./mozat da go pcujuat sudijata dvojazicno,..,/
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Teo Вто Фед 21 2017, 17:27

Prodolzhuva Ligata na shampionite...

Атлетико во Леверкузен, Сити го чека Монако

Манчестер Сити и Монако, односно Баер Леверкузен и Атлтико Мадрид вечерва ќе ги одиграат првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta Сре Фед 22 2017, 13:38

mnogu golovi././'vo odbaranata site kako so dve levi noze bea.//.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Пон Мај 08 2017, 20:02

Фудбалерите на Вардар по трет пат се радуваа на шампионски трофеј

Трета година по ред, Вардар му се радува на шампионскиот трофеј, избраниците на Гоце Седлоски полесно од очекувањата го одбранија насловот шампион на Македонија.

На четири кола до крајот, „Црвено-црните“ математички ја потврдија титулата и тоа во голем стил, со победа од 6-0 над Македонија ЃП.

Резултатот беше отворен по пет минути игра, Блажевски погоди од пенал за 1-0.

Со головите на Николов и Којашевиќ, Вардар на полувреме замина со предност од 3-0.

Блажески во 52. минута најави тежок пораз на Македонија ЃП, а противникот потоа го дотолчија Барсегјан и Боарето.

Па последниот свиреж на судијата можеше да почне големо славје, за третата титула во низа и 11. во клупската историја.

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Luxor Нед Мај 28 2017, 20:16

Шпанскиот суд не се заебава.

Меси осуден на казна затвор

Врховниот суд на Шпанија ја потврди пресудата за Лионел Меси со казна затвор во траење од 21 месец, објавија денеска тамошните медиуми.

Ѕвездата на Барселона казната ја доби поради затајување данок од 4,1 милиони евра во 2007, 2008 и 2009 година.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=&id=a8dd2c49-a30d-4e12-ac3c-fd7d65cf3188
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Вто Јун 27 2017, 20:45

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta Саб Jул 01 2017, 11:45

ke geldas so koi pari be?">,znae4s li kolku e karta/.><?
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Jул 02 2017, 16:11

Барселона конечно добива квалитетна одбрана
За разлика од претходните тренери кои на Камп Ноу носеа играчи за врска и напаѓачи, новиот тренер на Каталонците Ернесто Валверде реши да го зајакне најслабиот дел на тимот на Барселона.
Тутоспорт“, медиум близок до Јувентус, наведува дека Барселона е фаворит за доведување на Леонардо Бонучи. Италијанскиот одбранбен фудбалер имаше понуди од Челзи и Манчестер Сити, но ги одби.

Се очекува Каталонците за доведување на Италијанецот, кој во мај наполни 30 години, на Јувентус да му понудат меѓу 50 и 70 милиони евра.

Бонучи би бил огромно засилување во одбраната на каталонскиот тим, а посебно би му се израдувал Џерард Пике, со кого би играл во тандем. /макфакс/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Jул 05 2017, 12:42

Mesi potpisa za Barsa i stana najskap fudbaler so otkupna klauzula od 300 milioni, se mrdna svetot.

http://taratur.com/katalonija-slavi-mesi-stavi-potpis/

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 5 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот