Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+16
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
20 posters

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Вто Окт 16 2018, 20:00

Nie ako ne usereme nesto ne biduva.

Столе Димитриевски го игра најужасниот натпревар во својата кариера, откако направи три неверојатни кикса по кои Ерменците дојдоа до убедливо водство од 3-0 во рамки на 4.коло во Лигата на нации.

Нашиот голман кумуваше на головите во 12-тата минута, потоа 67-та минута, а на крајот и во 81-та минута. Газаријан шутираше од слободен удар од преку 25 метри, топката одеше по земја по средината од голот, каде што беше поставен Димитриевски, но со неверојатно лоша интервенција самиот си ја смести топката во мрежата.

https://sport1.mk/fudbal/reprezentacija/podobro-da-igravme-bez-golman-dimitrievski-i-3-0-za-ermenija-video

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta Сре Окт 17 2018, 19:12

pod pritisok nasite se so dve levi noze/.,./,/
delta
delta

Број на мислења : 596
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Окт 17 2018, 20:13

Mal kuriozitet, Fabregas srusi ginisov rekord.

Ден за паметење: Фабрегас влезе во Гинисовата книга на рекорди

Актуелниот фудбалер на Челси и поранешен член на Барселона и шпанската репрезентација Цеск Фабрегас денеска официјално влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Тој е фудбалер кој најбрзо стигнал до 100 асистенции во Премиер лигата играјќи за Арсенал и Челси. За тоа му беа потребни 293 натпревар, а до 100. асистенција стигна на 31 декември 2016 година против Стоук.

Со тоа го собори рекордот на Рајан Гигс кој до бројката 100 стигна на 367 натпревари.

https://sportclub.mk/den-za-pametene-fabregas-vleze-vo-ginisovata-kniga-na-rekordi/

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Окт 24 2018, 11:50

Vcerasnite rezultati. Wink

ФУДБАЛ - Page 8 Z10

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Чет Окт 25 2018, 09:29

Ajde i od mene. Very Happy

ФУДБАЛ - Page 8 Untitl14

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Чет Окт 25 2018, 12:48

Svaka cast na Napoli, malku trebase i preplatenite zvezdi na PSG da bidat posramoteni.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Вто Ное 06 2018, 09:08

Denes i utre ke bide interesno vo fudbalot, se igraat mecevite od ligata na sampioni.

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Вто Ное 06 2018, 20:26

ima na tv

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Вто Ное 06 2018, 20:49

Bravo zvezda gi zgazi englezite.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Сре Ное 07 2018, 09:57

Liverpul igrase bez onoj siptarot provokator Sakiri, no toa ne go namaluva uspehot na belgragani.

ФУДБАЛ - Page 8 Untitl15

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Сре Ное 07 2018, 23:15ФУДБАЛ - Page 8 Untitl16

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Ное 07 2018, 23:24

Mancester mu se revansira na Juve za minatoto kolo i porazot doma.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Пет Ное 09 2018, 10:58

Toa ako go napravat bnema da mrdneme od pred televizorot.

Ако се прошири СП во Катар со 48 тима, фудбал ќе се гледа – 12 часа секој ден!?

Првиот човек на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино најави дека го разгледуваат предлогот од јужноамериканската конфедерација (КОНМЕБОЛ) за проширување на СП во Катар од 32 екипи на 48 екипи, нешто што првично беше планирано за Мундијалот во 2026 година.

https://sport1.mk/fudbal/svet/ako-se-proshiri-sp-vo-katar-so-48-tima-fudbal-kje-se-gleda-12-chasa-sekoj-den

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Пон Ное 12 2018, 12:45

Nikoj ne saka da bide kritikuvan i toa ne e pricina za samari.

Рибери не сака да биде критикуван па на новинар му „залепил“ три шлаканици!
Медиумите од Германија пренесуваат за голем инцидент по поразот на Баерн на гостувањето во Дортмунд, Франк Рибери му удрил три шлаканици на новинарот на беИН Спорт, Патрик Гију.

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/29496/riberi-ne-saka-da-bide-kritikuvan-pa-na-novinar-mu-zalepil-tri-slakanici

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Вто Ное 27 2018, 23:16

Liga na sampioni, denesni rezultati.

ФУДБАЛ - Page 8 Untitl17

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Чет Ное 29 2018, 09:38

Eve gi i od vcera.

ФУДБАЛ - Page 8 Untitl10

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by EVITA Чет Мар 21 2019, 23:29

docna e ,utre e raboten den ,no mora samo kratko da im chestitame za pobedata na Makedonskite fudbaleri ,tri gola se super kako za pochetok

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Саб Мар 23 2019, 20:12

Ajde utre pak da ne pochastat so ubav fudbal
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Саб Апр 13 2019, 18:40

Барса во комбиниран состав до реми без голови на гостувањето кај последната екипа во Примера
Валверде се реши да настапи со комбиниран состав на гостувањето кај последно пласираната екипа во Примера во моментов, секако, тоа може да си го дозволи со оглед на големата бодовна разлика со Атлетико Мадрид на табелата.

ШПАНИЈА
Категорија: Шпанија 13.04.2019 18:23 Прочитано: 64 пати

Барселона одигра само реми без голови на гостувањето кај Хуеска во рамките на 32 коло во најсилниот шпански фудбалски шампионат, а Каталонците денес играа без својата прва ѕвезда во тимот Лионел Меси.

Аргентинецот по повредата во Лигата на шампионите на мечот со Манчестер јунајтед беше поштеден денеска, а тој сигурно ќе биде во составот на Каталонците за реванш во вторник против Премиерлигашот на домашен терен, откако на гости славеа со 0-1 во четвртфиналето.

Тимот на Ернесто Валверде имаше доминација во поглед на поседот на топката против аутсајдерот, меѓутоа, во поглед на посериозните шанси за гол, речиси и да имаше израмнета битка, со блага предност на фаворитот.

Освен Меси, на мечот отсуствуваа и останати ѕвезди кај гостинот како Пике (суспензија), а Ракитиќ и Суарез поради повреда.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Окт 06 2019, 12:59

[size=30]„Михајловиќ е храбар воин и ќе победи во битката со леукемијата“[/size]
06 октомври 2019 - 12:17


ФУДБАЛ - Page 8 Aebb33bafec825e3a8270e48f9daaec9
ФУДБАЛ - Page 8 Lg.php?bannerid=344&campaignid=165&zoneid=19&loc=https%3A%2F%2Fsport1
Болоња денеска го пречекува Лацио, а Синиша Михајловиќ покажа желба да седне на клупата на својата екипа за денешниот меч.
И покрај тоа што боледува од леукемија, Михајловиќ веќе беше на клупата на Болоња во првите две кола, па би можел повторно да го води својот тим.
Тренерот на Лацио, Симеоне Инзаги пред мечот испрати емотивна порака до српскиот стратег.
„Мое мислење за Синиша? Миха е воин и сигурен сум дека ќе победи во битката. Тој е мој пријател и мислам на него често. Тој многу ми има помогнато во минатото. Ако сега не го прегрнам, тоа ќе биде на реваншот на ‘Олимпико’“, кажа тренерот на Лацио.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Чет Окт 08 2020, 22:50

Cestitki za makedonskite reprezentativci.

ФУДБАЛ - Page 8 Img_2094

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by alienmk Чет Окт 08 2020, 22:56

Uste Gruzija i EP. 🇲🇰

alienmk

Број на мислења : 356
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Zhane Чет Окт 08 2020, 23:22

😂😂😂

ФУДБАЛ - Page 8 Img_2075

Zhane

Број на мислења : 166
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Пет Мар 25 2022, 07:50


Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Пет Мар 25 2022, 09:16


Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 8 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот