Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogovor od Przhino

+5
reiter
defo
Hamad bim Khalifa
трендафил
хан Ацо
9 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Вто Јан 19 2016, 17:27

defo напиша:Само јас го имам тој впечаток, или ова веќе е дел од игра во која се вмешани и луѓе од надвор, пример Хан???
Дали Хан можда има нешто под маса земено???
Han ima  lichni interesi vo firma shto go gradi Skopje 2014g i vo kazinata vo Gevgelija .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Вто Јан 19 2016, 17:35

dobro bre Kalifu  shto fotelja ke beshe toa shto ti ja dadoa pa da molchish dodeka gujo izveduva drzaven udar u zemjava . Suspect

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Вто Јан 19 2016, 17:52

osa напиша:dobro bre Kalifu  shto fotelja ke beshe toa shto ti ja dadoa pa da molchish dodeka gujo izveduva drzaven udar u zemjava . Suspect
А бил тука последниве 24 часа...а не коментирал...ццц...ццц.... bounce bounce bounce bounce bounce
osa напиша:
Han ima  lichni interesi vo firma shto go gradi Skopje 2014g i vo kazinata vo Gevgelija .

Хм, ова го имам слушнато и порано...ако е така, тогаш се поставува прашањето, дали блатењето на ЕУ и НАТО на Миленко, Јанко, Латас, Баба(дедо) Мирка преставува само замаскирање на криминалот, и личното богатење на поединици, за што си заслужија по една попосна коска.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Вто Јан 19 2016, 18:00

Tochno taka Defo napadite kon EU i NATO se vsushnost kamuflaza za da ne se otkrijat vrskite pomegu diktaturata i korumpiranite EU birokrati !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Вто Јан 19 2016, 18:05

potkrepa na ova se i deneshnite informacii koi shtotuku gi slushnavme kade shto Han tvrdi deka dobil garancii od OBSE i ODIHR deka moze da se sprovedat fer izbori ,no eve denes se javile so soopshtenie deka ne e tochno i deka oni samo ke gi nabljuduvaat izborite a nemaat drugi ingerencii ....
Znachi Han laze ...e kade e sega SDSM da pluka po Han i da go razoblichi ??

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2016, 18:18

За волја на вистината во последните неколку дена нема „блатење“ на ЕУ и НАТО од страна на старата власт, туку од поддржувачите на новата партија во власта - СДСМ. И овде на форумов. Иако во моментов има изгледи и дека СДСМ ќе помине во опозиција, односно нема да ги верифицира добиените министерски места, па нив ќе мора да ги врши нашиот нов премиер, Емил Димитриев. До враќањето на Груевски на чело на владата по изборите. Што е најверојатна разврска на настаните.
Што се однесува до сите изјави на различни „странци“, јасно е дека секој зборува во свое име. Цело време. Дека ниту еден парламент нема на пример донесено одлука дека неговата земја не треба да ја почитува пресудата на судот во Хаг што Македонија ја доби против Грција. Патем, ниту една земја нема право да се меша во внатрешните работи на Македонија. Ниту ОБСЕ и ОДИХР немаат право да одлучуваат за датумот на избори во Македонија. Своите евентуални забелешки ќе ги напишат по изборите. За последните избори нивната оценка беше преодна. Тие на пример не тврдат дека изборниот список ни е лош. Само нотираат дека една од опозиционите партии тврди дека е така. Моја забелешка тука е дека претседател на ДИК со години е претставник на СДСМ и дека освен празни зборови нема ниту еден конкретен потег за „прочистување“ на списокот. Затоа што всушност нема големи забелешки на неговата содржина. Сите забелешки што ги имаме видено по медиумите се во количина од неколку стотини за цела Македонија. Што е многу помала бројка од обвинувањата за стотина илјади Косовари запишани во избирачкиот список пред изборите во 1998 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Вто Јан 19 2016, 18:29

трендафил напиша:За волја на вистината во последните неколку дена нема „блатење“ на ЕУ и НАТО од страна на старата власт, туку од поддржувачите на новата партија во власта - СДСМ. И овде на форумов
Точно така, пошто нема што да кажат кога се фатени со спуштени гаќи долу, дека уствари цело време играле игра која сеуште не сме ја платиле, а скапо ќе не кошта.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2016, 20:44

Јас не знам дали на Заев му се спуштени или воопшто нема гаќи, но мислам дека на сите им е јасно дека будалаштината со заминувањето на премиерот на 100 дена пред изборите не и носи никаква предност на опозицијата. Како што мислеа некои малоумници. Што се однесува до странците, очигледно се прагматични, па веќе почнаа да се договараат со идната власт. Никој не ги сака губитниците. За кусо време веројатно и Сорос ќе почне со исфрлање од платниот список на истрошените неполезни кадри. Во Македонија веројатно ќе има многу големи промени во невладиниот и опозициониот блок. А прво се менува тренерот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Вто Јан 19 2016, 20:55

трендафил напиша:Јас не знам дали на Заев му се спуштени или воопшто нема гаќи, но мислам дека на сите им е јасно дека будалаштината со заминувањето на премиерот на 100 дена пред изборите не и носи никаква предност на опозицијата.
Точно не и носи никаква предноста, само и служи да ја зачува предноста, за да нема влечење за уши, и носење „човечиња“ од Албанија, еден по еден ко ученици.
А колку за црвеното, сам си ја ишкаш мувата од капата, јас не спомнав никого во погорниот пост.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2016, 21:25

Од Мала Преспа доаѓаат неколку стотици Македонци и државјани на Република Македонија. Од Косово доаѓаат повеќе десетици илјади што СДСМ им има дадено државјанства. Но факт е дека и едните и другите сега се државјани на Македонија и маат право на глас. Не можат да бидат избришани од избирачкиот список.
Ајде пак да се вратам на странците. Додека грубо се мешаа во внатрешните работи на Македонија ги напаѓав и јас. Сега кога оставија работите да се решат во Собранието немам зошто да го правам тоа. Иако решението е во рамките на договорот направен со нивно мешање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пет Јан 22 2016, 10:28

Pak si lazhel Trendafile...Na Kosovo nema makedonski drzhavjani osven onie na koi vladata na Ljubcho im dade drzhavjanstvo...Istata onaa vlada vo koja tvojot omilen sega vekje bivsh diktator Grujokio beshe minister za finansii i kupuvashe stanovi na mama Nade dodeka makedoncite krvarea za nezavisnosta i teritorijalniot integritet na drzhavata koja familijata se obide da ja napravi svoja privatna sopstvenost...

Inaku nishto ne se reshi vo sobranieto, osven shto tripartitnata kriminalna banda narechena tender koalicija se obide da go izigra dogovorort od Przhino...So mala pomosh na dva trojca korumpirani EU birokrati...Koi ne se  pretstavnici na evropskata demokratska javnost...Shto kje go uvidite istiot moment koga patorot so visna nos kje izleze i kje vi objasni deka izbori na 24 april nema da ima...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by tmoro Пет Јан 22 2016, 20:22

Ako се одржат изборите на 24 април на НЕБАЊАНИТЕ ќе им бидит многу лесно ,ќе имаат избор меѓу УЧК и ДПМНЕ-врховисти.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2016, 19:04

Ха,ха,ха ... Оваа приказна ја гледаме пред секои избори. Кои ги спроведува ДИК на чело со човек од СДСМ. И кои по губењето не ги признава. Не знам дали ќе ги признае и овие. На кои учествува како власт и покрај тоа што ги загуби изборите. Во вашиот ум веројатно ГРОМ е власт затоа што има едно заменичко министерско место, а СДСМ е опозиција со две министерски и тоа едното за внатрешни работи и повеќе заменички е опозиција. Бог да чува. Кој ме прашуваше дали сум јадел црвени бобинки и габа лудара. Затоа што не гледам кој што говори туку кој што прави. А СДСМ ако лажеше и својот фалсификат на лични карти и пасоши сакаше да и го подметне на власта или ако лажеше за наводна нарачка на 70 илјади возачки дозволи со исти сериски броеви, кои наводно се исто така користени за лажирање на изборите, иако секој со барем милиграм мозок знае дека не се гласа со возачка дозвола, или ако лажеше за смртта на Мартин Нешовски, зоѓто би им верувал на другите фалсификати што вие ги викате бомби.
На Косово има двојни, тројни и четворни државјани, Со државјанство на Косово, но и на Албанија, Србија, некоја западна земја (но и Бугарија) и на Македонија. Или на две и повеќе земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Саб Јан 23 2016, 19:23

трендафил напиша:Ха,ха,ха ...,трендафил или ако лажеше за смртта на Мартин Нешовски, 

kako samo mozesh da si tolku ...SDSM lazele za smrtta na Martin Neshkovski ???
Glasovite vo bombite za koi tvrdish deka se lepeni i prelepeni ne se na NIKOJ od SDSM ,naprotiv ubavo slushna cel svet deka zboruvaat luge od vrvot ,glasovite   pripagaaa na premier ,minister  za vnatreshni raboti ,shef na kabinet ... sekretar na partija i ostanata bagra ....
ajde kazi kade toa izjavil gujo deka GLASOT vo bombite ne e negov? a shtom e glasot negov ,znachi on zbori ...i nemoze da kazesh deka mu lepele ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2016, 19:46

И во монтираните материјали на кои се повикуваш нема ни збор за некаков притисок врз истражниот судија (кој ја водеше истрагата), врз тимот кој ја изврши обдукцијата и утврди насилна смрт (убиство). Поголемиот дел од разговорите всушност се однесува на лешинарскиот однос на А1 телевизија кон овој случај и е критика за работата на Урко, пред сеѝ на изборот на луѓе, кој после овој настан и е сменет. нема ни трага од наводно прикривање на злосторството и злосторникот. Патем, убиецот на Мартин не беше помилуван од нашиот претседател, како што лажеа СДСМ и соросоидите, а ќе му беше скратена казната по законот за амнестија предложен од вашата партија и кој не беше прифатен од мнозинството пратеници, туку само од дел од власта, т.е. од СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Саб Јан 23 2016, 22:19

Materijalite ne se nitu secheni, nitu lepeni nitu montirani...Toa javno go prizna tvojot pastir... Najgolemiot delo od razgovorot se odnesuva na nachinot kako da se sokrie ubistvoto...A site tragi vodat kon Goca brk i Ivo Kotevski...Za srekja ne im pomina toa...Inaku bravo za tebe shto priznavash deka A1 televizija ja zatvorivte zaradi kritikite kon vlasta a ne za navoden kriminal na Velija...Lazhesh deka ubiecot na Martin ne e pomiluvan...Zatoa shto Horhe odbi da go dade spisokot na dopolnitelno pomiluvanite pedofili i ubijci...A toa shto te boli, deka SDSM go kontrolira MVR i uspeshno gi otkriva vashite kriminali, za toa nema pomosh...Ushte povekje kje te boli koga kje go departizirame sudstvoto pa kriminalcite od dpmne kje zavrshat vo Idrizovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Чет Јун 09 2016, 17:23

Техничката влада се крчка според Пржинскиот модел

Dogovor od Przhino - Page 5 Bla_10%20(1)%20(1)

Форматот на новата влада е тема за која разговараат партиите, но според неофицијалните информации потписничките на Пржинскиот договор не се баш расположени за некакви поголеми промени, во однос на тоа што веќе е дефинирано во Договорот од Пржино. Во наредните денови на преговорите меѓу партиите главна битка ќе се води околу тоа кој ќе ги спроведе реформите и ќе се организираат избори, а според неофицијалните информации се прават напори за конечно да се одржи нова лидерска средба, на која би можеле да се постават контурите на натамошниот тек на преговорите за излез од кризата. Конечен договор за техничката влада се очекува најдоцна до крајот на месецов.

СДСМ инсистира преодната влада да не биде во истиот формат како претходната, односно како онаа која е утврдена со Договорот од Пржино, но и таму нема некое расположение за големи промени, бидејќи вклучување на нови политички субјекти би одзело дополнително време за преговори. Социјалдемократите, пред сè, имаат забелешки на двојната и поделена одговорност, односно на заменските министри. Според нив, се покажало дека ваквиот формат не е функционален.

Што се однесува до кадрите кои би ги понудиле социјалдемократите, дознаваме дека од партијата би оделе со истите предлози за министри, а новина е тоа што од СДСМ инсистирале да го добијат и Министерството за финансии, што наишло на негодување во владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

На прашањето дали за ВМРО-ДПМНЕ е прифатливо во техничката влада да се вклучат и нови политички субјекти,од владеачката партија одговараат дека тоа не е предвидено во Договорот од Пржино.

- Во принцип ВМРО-ДПМНЕ го поддржува тоа што е содржано во Договорот од Пржино, а вклучување нови политички субјекти таму не е предвидно. Кога ќе се создадат услови за избори, ќе се формира техничка влада, сто дена пред избори или помалку ќе видиме. Министрите на СДСМ, седум месеци беа во владата и ништо не направија за изборите – вели Котевски.

Тој објаснува дека што се однесува до реформите тие интензивно работат на конкретни предлози што во најскоро време ќе бидат презентирани пред јавноста. Тоа според Котевски ќе бидат предлог-мерки за кои сите вклучително и опозицијата ќе може да даде забелешки. Во однос на Избирачкиот список, Котевски вели дека тие понудиле да се разговара за активна регистрација на гласачите, но од СДСМ не одговориле на овој предлог.

Од ДУИ и ДПА нема прецизен одговор на прашањето каков формат на техничка влада за нив е прифатлив и дали би поддржале во таа влада да влезат и други партии, кои не се потписнички на Договорот од Пржино.

Портпаролот на ДУИ Бујар Османи вели дека нивниот план за спасување на Договорот од Пржино е во четири точки, од кои две веќе се реализирани.

- Враќање во Собранието и повлекување на аболицијата се реализирани, сега е третата точка во тек, посветеност на Владата на исполнување на препораките на Прибе. Потребно е итно продолжување на дијалогот со цел договарање на неопходните реформи и изборите. Нема да прејудицираме за епилог на разговори што уште не се почнати – вели Османи.

Бидејќи на четирите партии не им текнува дека во т.н. техничка влада треба да вклучат и други партии и граѓанскиот сектор, мора меѓународната заедница да инсистира да се остави простор и за другите, вели професорот Јове Кекеновски.

- Тие би биле балансот и главниот мотиватор на реформите, бидејќи се покажа дека иако големите партии четири месеци го водат процесот, се уште не е на повидок организирање на фер и демократски избори. Анкетите покажуваат дека овие партии го губат кредибилитетот – вели Кекеновски.

Тој објаснува и дека на избори не смее да се помисли без да се деполитизираат Државната изборна комисија, медиумите, судството, Јавното обвинителство и да се остави простор за работа на Специјалното јавно обвинителство.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Чет Јун 09 2016, 20:55

Се додека СДСМ не признае дека избирачкиот список е чист или не се донесе друг закон според кој би се прочистувал списокот, на пример со активно пријавување од секој граѓанин или било која друга желба на СДСМ за еднаш да се увери дека само во нивниот заболен мозок има фантомски гласачи тешко дека ќе има ново влегување на СДСМ во власта. А тоа нема да се случи се додека оваа партија не го изедначи рејтингот со тој на ВМРО. Што би рекле теоретски е можно, практично сигурно не во догледно време.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Чет Јун 09 2016, 20:56

defo напиша:
трендафил напиша:Јас не знам дали на Заев му се спуштени или воопшто нема гаќи, но мислам дека на сите им е јасно дека будалаштината со заминувањето на премиерот на 100 дена пред изборите не и носи никаква предност на опозицијата.
Точно не и носи никаква предноста, само и служи да ја зачува предноста, за да нема влечење за уши, и носење „човечиња“ од Албанија, еден по еден ко ученици.
А колку за црвеното, сам си ја ишкаш мувата од капата, јас не спомнав никого во погорниот пост.
Разликата е сто пати поголема од бројот на гласачи од Пустец. Кои патем се државјани на Република Македонија и имаат право на глас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Чет Јун 09 2016, 22:34

Imaat Trendafile, ama vo ambasadata vo Tirana...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Јун 21 2016, 12:59

Или не си го прочитал законот за избори или немаш капацитет да го разбереш. Секој од македонските државјани што живее во странство има право да гласа во Македонија на адресата на која тука е последен пат пријавен. За тој закон гласаше и СДСМ.Дури инсистираше на него. Во секој случај ДИК не може да го крши законот по желба на Сорос и СДСМ и чадорџиите кои божем беа гаранти дека ќе има избори на 24 април со законот донесен под нивен притисок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2016, 18:12

Не знам дали да плачам или да се смеам кога го читам извештајот на ЕУ за Македонија. На пример се спомнува исполнувањето на Пржинскиот договор како услов, а сите знаеме дека најголемите прекршувања на овој договор се направени под притисок на идиотите од САД и ЕУ. За среќа на идиотот од САД му дојде крај (не верувам дека Доналд Трамп ќе ја продолжи политиката на САД кон Македонија, односно тој да избира влада наместо македонскиот народ). Да потсетам дека ЕУ и САД подржаа два пати прекршување на договорен датум за избори, а СДСМ и покрај загубените избори доби повеќе од двојно незаслужен мандат во владата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Ное 09 2016, 18:51

Да те прашам Трендо, знаеш ли кога Трамп стапува на функција? Дотогаш сите ќе завршите во Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2016, 23:14

Не собира во Идризово половина милион луѓе, колку што има гласачи ВМРО-ДПМНЕ. Вие и Ченто го испративте своевремено, во времето кога ви било убаво, во Идризово.
Трамп стапува на функција на 20 јануари. Но веќе од утре почнуваат промените во администрацијата на САД кои постепено ќе завршат до тогаш. Рапубликанците исто така сега имаат контрола и над Сенатот и двата дома на Конгресот, односно апсолутна власт. Ваков пресврт немало во САД одамна. За нас е важно што ќе прекине врската помеѓу Џорџ Сорос и Стејт Департменот (американската дипломатија).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Чет Ное 10 2016, 12:08

Гласачите на ВМРО ќе останат и ќе си гласаат за новото некриминално раководство на партијата. А твојот пастир и фамилијата знаеш каде ќе завршат. Патем, се надевам позната ти е српската изрека (бидејки ти си стара комуњара и гарант знаеш српски) "Обеќање, лудом радовање".

Пишман Трамп - ништо од силните ветувања кои му ја донесоа победата

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 5 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот