Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogovor od Przhino

+5
reiter
defo
Hamad bim Khalifa
трендафил
хан Ацо
9 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Aвг 23 2015, 23:02

трендафил напиша:Чудно е што СДСМ божем смета дека ќе победи на следните избори, а веднаш го отфли предлогот на Груевски победникот да добие дополнителни 17 пратеника. СО што власта ќе може комотно да работи 4 години, но ќе ја има целосната одговорност, односно дека не ќе може да се вади со притисоци и уцени од помалите партии. Очигледно е дека СДСМ верува во анкетата на ИРИ и се бори само за што помал порааз. Што би му овозможило на Заев да остане на чело на СДСМ. Партија која доколку си замине црпнатиот (по негова сопствена изјава) лидер, најверојаатно повторно би се вратила на Црвенковски. Ова е и одговор на Тео на тврдењето дека СДСМ ќе победи на следните избори, но на тема што нема врска со ова прашање, туку се однесува на бегалците од Блискиот исток. Проблем кој ја плаши и ЕУ.

Sto napisha ziti se ????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Пон Aвг 24 2015, 19:31

Нема потреба на секои избори да се менува изборниот модел. Во моментов е потребно да се создадат услови тој што ќе ги загуби изборите да не може да ги оспори резултатите. Всушност до договорот од Пржино и не стануваше збор за менување на изборниот модел. Сега, кога власта очигледно е дека ги прифати сите услови на опозицијата за контрола врз изборниот процес, се сотвара ново прашање. За да не се постигне договор и да нема избори во април. Или СДСМ да има „оправдѕвање“ за бојкот на изборите. Исто како што по постигнувањето на договор на унијата на средношколци или на студентите со владата почна формирање на т.н. пленуми. Превише провидна игра.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Aвг 24 2015, 20:23

трендафил напиша:Нема потреба на секои избори да се менува изборниот модел. Во моментов е потребно да се создадат услови тој што ќе ги загуби изборите да не може да ги оспори резултатите.

pa toa se tie uslovi Trendafile...Makedonija edna izborna edinica, proporcionalen model i otvoreni glasachki listi...Zoshto tvojot pastir se plashi od toa??? Shto kje mu se plus sedumnaeset pratenici na onoj shto kje pobedi??? Da mozhe polesno da ja uzurpira vlasta i suspendira demokratijata??? Samoto toa kazhuva koi se vashite nameri Trendafile...No, vekje ste prochitani...Denovite vi se odbroeni...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Пон Aвг 24 2015, 21:43

Тој што ќе победи на избори не ја узурпира власта. Таа му е предадена од гласачите. Узурпација на власт имаме во моментов од СДСМ. Се однесува како победник на изборите. Истото го прави од 24 декември 2012 во континуитет.Ако сметаш дека СДСМ ќе победи на избори, не знам што ти пречи доколку добие 17 пратеника плус. Иначе мнозинскиот систем дава можност да победи и независен кандидат. Такви случаи имаше и кај нас кога имавме мнозински систем. Да не зборувам за избор на пратеник од помала политичка партија. Демократијата нема врска со ниту еден изборен систем. Демократијата ја прави целото општество. Тешко е да има демократија во која има политичко подземје, односно кога во домашната политика се мешаат странци. Преку свои платеници (Сорос) или преку амбасадорите (САД, Германија, Франција и други земји кои помогнаа во формирањето и зајакнувањето на ИСИЛ). При тоа не знам дали намерите им биле добри, но нели велат дека патот кон пеколот е поплочан со добри намери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Aвг 26 2015, 21:47

Nema potreba Trendafile da povampiruvame komunjarsko-fashistichki idei...Ima provereni demokratski sistemi koi mozheme da gi primenime...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Aвг 27 2015, 12:19

Na trendo nikako ne mu vlegue vo glava deka negoviot pastir i ikona Grk Zorba Grujos e faten vo TEZHOK KRIMINAL. Se uste im deluva hipnozata i uveruvanjata na Nikos deka seto toa sto sme se iznaslushale ne sme go cule i deka samo ni se sonilo!?!?!?
Pred izvesno vreme na filmskive kanali go davaa filmot Zavera na ESHALONOT (Eshalon conspiracy) so Shene West, Ed Burns..... Nema da go preraskazuvam ama sosema nakratko: Se raboti za tajna programa ESHALON koja po naracka na samiot vrv na amerikanskata administracija go sproveduva tajna drzavna agencija. Nesto kako CIA. Na kraj agencijata uprskue i shefot na istata e povikan kaj pretsedatelot na odgovornost. Pred iskacanje, ostavajki ja kancelarijata na pomladiot kolega - naslednik, go prashue: "koj se 4te najvazni zbora vo politikata?" po krevanje na ramenicite dobiva odgovor " DA NE TE FATAT" !!!!
Trendo, izgledaj go filmot, mozebi nesto ke naucish ?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Сеп 01 2015, 08:51

Дали е Груевски криминалец или жртва на криминал, односно масовно прислушкување, обработување и објавување на неговите и телефонските разговори на други државни функционери, односно дали се работи за клевета или криминал ќе видиме во иднина. До тогаш не е виновен. Со напомена дека и тој како Заев има право на аболиција доколку е виновен. А доколку на народот тоа не му се допаѓа ќе ги смени и претседателот и парламентарците. Како што се случи со Црвенковски и СДСМ по аболицијата на актуелниот лидер на СДСМ. Иначе еве ќе го пофалам Заев за потегот што се откажа од коалицијата Граѓаните (да не кажам граѓанските здруженија што ги има окупирано Сорос) за Македонија. Конечно изгледа разбра дека во соработка со непријатели на Македонија не може во Македонија да дојде на власт.
Иначе во договорот од Пржино никаде не се спомнува промена на изборниот систем. Само треба да се створат услови опозицијата да не може лажно да ги прогласува изборите за фалсификувани. Ако со ист изборен модел победи повторно власта, мислам дека и на будала ќе му биде јасно дека немало фалсификат. Дека сигурно со бомбите Заев не го подигнал рејтингот на власта. Се согласувам дека во бомбите има индиции за некаков криминал, не толку тежок како што сакате да представите, при што Груевски на е замешан во сите случаи, како што исто така сакате да представите. За разлика од Заев кој директно е вмешан и во случајот Глобал и во продажбата каде што на едно евро за државата бара две евра поткуп. СО напомена дека и тој случај не е докажан во моментов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Вто Сеп 01 2015, 11:00

Ај со среќа да им е на првачињата, а и на Заев на првиот собраниски ден, па да видиме што ке испадне.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Вто Сеп 01 2015, 11:01

трендафил напиша:Дали е Груевски криминалец или жртва на криминал, односно масовно прислушкување, обработување и објавување на неговите и телефонските разговори на други државни функционери, односно дали се работи за клевета или криминал ќе видиме во иднина. До тогаш не е виновен.

Kriminalec Trendo...Dokazhano e deka grkot i bratuched mu prislushkuvale...

трендафил напиша:Со напомена дека и тој како Заев има право на аболиција доколку е виновен.

Gledash kako si znesh deka e viniven...Ushte sega go abolicionirash...

трендафил напиша:А доколку на народот тоа не му се допаѓа ќе ги смени и претседателот и парламентарците. Како што се случи со Црвенковски и СДСМ по аболицијата на актуелниот лидер на СДСМ. Иначе еве ќе го пофалам Заев за потегот што се откажа од коалицијата Граѓаните (да не кажам граѓанските здруженија што ги има окупирано Сорос) за Македонија. Конечно изгледа разбра дека во соработка со непријатели на Македонија не може во Македонија да дојде на власт.

Narodot vekje gi smeni...Samo tebe ne ti kazhale u shtab...


трендафил напиша:Иначе во договорот од Пржино никаде не се спомнува промена на изборниот систем. Само треба да се створат услови опозицијата да не може лажно да ги прогласува изборите за фалсификувани. Ако со ист изборен модел победи повторно власта, мислам дека и на будала ќе му биде јасно дека немало фалсификат.

Ne mozhe so ist model Trendo...Tokmu so toj model falsifikuvavte...Normalno deka ako ne se smeni modelot pak kje falsifikuvate i pobedite...трендафил напиша:Дека сигурно со бомбите Заев не го подигнал рејтингот на власта. Се согласувам дека во бомбите има индиции за некаков криминал, не толку тежок како што сакате да представите, при што Груевски на е замешан во сите случаи, како што исто така сакате да представите. За разлика од Заев кој директно е вмешан и во случајот Глобал и во продажбата каде што на едно евро за државата бара две евра поткуп. СО напомена дека и тој случај не е докажан во моментов.

Bre Trendo, koga vekje znaete deka bara potkup shto ne go apsite???Nesposobni ste ili lazhete za dnevno politichki celi???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by reiter Сре Сеп 02 2015, 12:04

Пржино?Само наивните како заев може да веруваат на ДОГОВОР со Никола Груевски.Време си купува човекот.Каков специјален суд или судија,КАДЕ ИМА ТАКОВ ВО МАКЕДОНИЈА.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Сре Сеп 02 2015, 18:10

Тео,
Колку што јас слушав во монтираните бомби што ги објавуваше амнестираниот криминалец Заев прислушкувани беа Груевски, Мијалков и други функционери од власта. Не слушнавме многу разговори на други.
Гледаш ли како ти знаеш дека некој што ќе прифати аболиција, како што направи т.н. лидер на опозицијата е криминалец.
Што ќе направи народот, ќе видиме во април, да сме живи и здрави.
Изборен фалсификат има само во главите на некои од опозицијата. Иначе со секој изборен модел може да има фалсификат. А во ситуацијава, најдобро е да има избори по ист модел. Да видиме кој лаже со години.
Веројатно Заев не се апси поради мир во куќата. Има доста лудаци што едвај чекаат такво нешто за да предизвикаат братоубиствена војна.

П.С.; Сепак крајниот суд повторно ќе го даде народот на изборите. Ако победи една партија, која и да е таа, таа и ќе одлучува за понатамошното законодавство и воопшто за правецот во кој ќе се движи нашата земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Саб Сеп 05 2015, 17:42

трендафил напиша:Тео,
Колку што јас слушав во монтираните бомби што ги објавуваше амнестираниот криминалец Заев прислушкувани беа Груевски, Мијалков и други функционери од власта. Не слушнавме многу разговори на други.
.

Pa Trendafile, tie se interesni...Da vidish i slushnesh so svoi ushi shto tvojot pastir pravel...Kako ja ograbuval tvojata drzhava...I nanesuval shteta na tvojot narod...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 06 2015, 11:09

A pri toa dobiva nesebicna podrshka od Trendakis i nemu slicnite!!!!!
Trendakis, na druga tema napishav, sega i na tebe eden sovet (sinski) : Trgaj se na vreme od bandava, ako ti se racete cisti !!!! ..... uste ne e kasno...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Саб Сеп 12 2015, 13:12

Za ochekuvanje beshe dpmne da gi minira pregovorite, so cel neostvaruvanje na dogovorot i obid za izleguvanje na ushte edni falsifikuvani izbori...Ovoj pat, ochekuvam opozicijata, konkretno SDSM, da go ispolni vetuvanjeto, i vednash posle probivanjeto na rokot za izbor na specijalen obvinitel na 15 septemvri, da izleze od parlamentot i da pochne so objavuvanjeto na bombite...Ochekuvam i nivnite pratenici da go napushtat parlamentot i da prestanat da go legitimiraat rezhimot...Se nadevam deka zhelbata za vlast nema da nadvladee nad razumot, pa da prifatat polovichno reshenie za specijalniot obvinitel...Ne treba nitu da spomnam deka dogovorot treba da se proglasi za nevaliden, nikakvi izbori vo april da ne se prifakjaat, tuku da se organiziraat novi protesti protiv familijata...Ne znam kolku kje bide uspeshno toa, so ogled deka SDSM nasedna i propushti sjajna mozhnost za rushenje na Grujoshesku, prifakjajki pregovori so posredstvo na korumpirani EU birokrati, no izleguvanje na uste edna izborna klanica, konechno kje stavi kraj na makedonskata drzhava, a za toa nema da bide kriv samo grujokio i dpmne-ovcite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Нед Сеп 13 2015, 10:13

Pastirot osamen vo obidot za sabotiranje na rabotata na specijalniot obvinitel...DUI bara osum zamenici...Ochigledno, objavuvanjeto na iminjata na korumpiranite politichari vo sluchajot so telekom, od strana na sudot vo Njujork vrodi so plod...

Ахмети предлага 8 заменици на обвинителот од кои тројца Албанци

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Нед Сеп 13 2015, 16:47

Нема да има веќе бегање. Бомбата од Њујорк ја заврши работата. Специјален обвинител сосе заменици ќе има.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Нед Сеп 13 2015, 20:23

Не знам за која бомба мислиш. Дали само на сведочењето на Слободан Богоевски кое не е поткрепено со материјални докази или на последната бомба од Њујорк. Во која се спомнуваат Владо Бучковски, но и Радмила Шеќеринска, Ристо Пенов Андреј Жерновски. Како луѓе кои ја спречија либерализацијата на телекомуникациите која ја спроведе владата на ВМРО. И која доведе до поевтинување на комуникациите, односно поевтина мобилна телефонија и интернет. Што доведе до експлозија на социјалните мрежи на интернет, па секој може слободно да каже јавно што мисли. Што е една од основите на демократијата. Но се разбира дека одлучува мнозинството, а не Џорџ Сорос.
Бидејќи не верувам дека на порталите што ги следите има нешто за фондот од 2 милиона евра на Телекомот наменети за поткуп на политичари од СДСМ и ЛДП за да изгласаат закон што му овозможи продолжен монопол на Телекомот еве во некои линкови за да видите дека надвор од светот на СДСМ и Сорос, односно во реалниот свет се случуваат многу нешта.


http://republika.mk/?p=480447http://republika.mk/?p=480551

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Нед Сеп 13 2015, 20:42

трендафил напиша:Не знам за која бомба мислиш. Дали само на сведочењето на Слободан Богоевски кое не е поткрепено со материјални докази или на последната бомба од Њујорк. Во која се спомнуваат Владо Бучковски, но и Радмила Шеќеринска, Ристо Пенов Андреј Жерновски. Како луѓе кои ја спречија либерализацијата на телекомуникациите која ја спроведе владата на ВМРО. И која доведе до поевтинување на комуникациите, односно поевтина мобилна телефонија и интернет. Што доведе до експлозија на социјалните мрежи на интернет, па секој може слободно да каже јавно што мисли. Што е една од основите на демократијата. Но се разбира дека одлучува мнозинството, а не Џорџ Сорос.
Бидејќи не верувам дека на порталите што ги следите има нешто за фондот од 2 милиона евра на Телекомот наменети за поткуп на политичари од СДСМ и ЛДП за да изгласаат закон што му овозможи продолжен монопол на Телекомот еве во некои линкови за да видите дека надвор од светот на СДСМ и Сорос, односно во реалниот свет се случуваат многу нешта.


http://republika.mk/?p=480447http://republika.mk/?p=480551

Trendafile, prestani da tresesh gluposti i da gi shirish lagite od kuririte i shitelite...Ova podolu, e link do originalniot dokument, objaven od sudot vo Njujork...Kade ti tamu gledash tvrdenje na Bogoevski deka na Shekerinska, Penov i Zhernovski im e isplateno mito??? Zarem nemash nimalku sram tolku bezochno da lazhesh???

https://onedrive.live.com/view.aspx?cid=6800a507df098eda&page=view&resid=6800A507DF098EDA!291&parId=6800A507DF098EDA!290&authkey=!ACdV7aAITCw_UII&app=WordPdf&wacqt=undefined

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Сеп 14 2015, 07:47

No zatoa vo dokumentite go ima ova Trendafile...Mitoto isplateno na Goca...

Dogovor od Przhino - Page 2 2agn80i

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Сеп 14 2015, 08:03

Dokazi deka Grujo bil izvesten za aferata, no ne prezel nishto...

Dogovor od Przhino - Page 2 34ospk9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Сеп 14 2015, 08:05

Tuku, namesto da postapuva po zakon,. toj preku bate Sashe se omrsil za da ja zapre istragata protiv direktorite na telekomot...Isto kako porano koga preku Jankulovska vo Analitiko se sleale 100K evra...

Dogovor od Przhino - Page 2 2ecgcnp

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Сеп 14 2015, 08:20

Трендо, а бре дај линк до оригиналните документи, ова од порталот од Белизе не ми е сигурно многу.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Пон Сеп 14 2015, 16:03

Документите што ти ги објавуваш се од портал на кој секој може анонимно да аплодира документи. Моите се од медиум кој може да биде тужен диоколку објавува невистина. Иначе не знам од каде е толкава довербата во Слободан Богоевски. Кој изјавата ја дал педесетина часа пред да оди на одслужување на пресудената од порано казна затвор. Возвратно веројатно му е нудена амнестија за тоа дело по победата на соросоидите и СДСМ, односно доаѓањето на власт без избори со помош на САД, Германија и други земји. Победа која сега изгледа како научна фантастика. Да зборуваме за делата. СДСМ му овозможи на Телекомот монополска положба. Ниту еден новинар од ЗНМ (читај платеник на СОрос) не пишуваше ништо за овој криминал. По доаѓањето на ВМРО на власт монополската позиција е укината. Тогаш ВМРО е во владина коалиција со ДПА, а не со ДУИ, која е дел од коруптивната зделка како дел од коалицијата СДСМ (со ЛДП) и ДУИ.
Така пишува Република или Вечер. Не се работи за линк до сајт на кој секој може да си постави документ по свои желби. Како што е i58.tinypic.com од кој ни објавуваш „докази“, кои ги сметаш за оригинали. При што не пресудувам, но само повикувам да се испита овој случај. Како и наводните бомби на Заев. Можно ли е Телекомот да соработувал со СДСМ во масовното прислушкување што го објави оваа партија со цел да ја доведе оваа партија на власт и повторно да добие монополска положба?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Сеп 14 2015, 19:02

Trendafile, svedochenjeto na Bogoevski, Njujorshkiot sud go prizna za validno i se koristi kako dokaz vo postapkata...Razbiram deka te machi shto amerikancite mu pokazhaa kade mu e mestoto na Alji, bidejki ova beshe nameneto za nego...So toa pastirot ostana sam, i od "ne davame pomoshnici obviniteli" pomina na "sekako deka treba da ima pomoshnici na specijalniot obvinitel"...Duri ni vkluchuvanjeto na bate Sashe vo pregovorite ne uspea da go promeni toa...Se razbira, pastirot evoluirashe otkoga Alji, naednash pochna da bara osum pomoshnici, od koi trojca albanci...Da se zapazi ramkovniot, neli...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Сеп 15 2015, 19:01

Треба човек да биде многу будала да верува дека ДУИ добила 5 милиона евра, Али АХмети и Муса Џафери по 2,5, а СДСМ целиот само 2,5 кои ги зел Бучковски. А дека другите од љубов кон Владо, без пари, изгласаа да остане монополот на Телекомот. Монопол кој ВМРО го сруши неколку месеци по доаѓањето на власт. Во документите на њујоршкиот суд се спомнуваат повеќе десетици милиони евра. Да потсетам и дека Црвенковски без никаква забелешка го потпиша законот за телекомуникации. Треба ли да верувам дека тоа го направи бесплатно.
Можно ли е соработката на СДСМ со Телекомот да трае уште, па така најголемата опозициона политичка партија да има достапност до нашите телефони за да не прислушкува. Бидејќи вие знаете се, ќе ве прашам што стана со истрагата на Дојче Телеком за прислушкувањата во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 2 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот