Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бегалци

+5
reiter
defo
osa
Hamad bim Khalifa
трендафил
9 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Бегалци - Page 5 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пон Aвг 30 2021, 21:03

Вечер имаме трета најава дека стасува првата група бегалци од Авганистан. Треба да се 149, припадници на невладините организации од таборот на Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 5 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Вто Aвг 31 2021, 19:33

Американците го напуштија Кабул. Со нив побегнаа и квислинзите, колеги на нашите политичари што работат за неофашистите што се нарекуваат самите себе си  либерали. Чудно е кога во земја од која има бегалци со добиен азил во земји членки на ЕУ доаѓаат бегалци од друга земја. Јасно е дека странци можат во една земја да направат војна, но не можат да создадат мир и демократија. Ги гледавме воајерски страдањата на заевистите (квислинзите) од Авганистан во обидите за бегство. Никој не размислува за судбината на обичните граѓани што не се Талибанци, а останаа во Авганистан. Исто беше во Виетнам, а ќе биде и во Македонија кога еден ден ќе дојде слободата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 5 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Саб Ное 13 2021, 09:47

Бегалците покажуваат дека политиката е мајсторија на јадење говна. Тие што го напаѓаа Трамп кога почна да гради ограда према Мексико или Орбан за да ја заштити Унгарија но и ЕУ, сега поддржуваат градење на ограда меѓу Полска и Белорусија за заштита од емигрантите од Азија. Либералите, така сами се нарекуваат, а јас не сум како нив па го почитувам правото на секој сам да се именува (кај нас државата, партиите и секоја индивидуа или субјект) што не е случај со ајде пак ќе ги наречам либералите, иако е дискутабилно колку кај нив има либерализам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 5 Empty Re: Бегалци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот