Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бегалци

+5
reiter
defo
osa
Hamad bim Khalifa
трендафил
9 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Сре Сеп 16 2015, 11:48

Ајде да сме живи и здрави, ќе видиме за 7 месеци. Да се вратам на темава за бегалците. Курдите, помеѓу бегалците имаат пронајдено 45 екстремисти исламисти, членови на Исламската држава. Која како и СДСМ беше подржана од некои западни земји членки на НАТО. Еве дел од нив на сликава. Овие не стигнаа до Македонија и Европа. Но колку поминале?

Бегалци - Page 2 20150914181829_325587

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Чет Сеп 24 2015, 17:46

Во прилог на темата од Трендо. Бегалците ги скараа Србија и Хрватска.

Тензии и блокади на српско-хрватската граница

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by reiter Вто Дек 01 2015, 22:00

каша и попара..веќе никаде не е исто па и во германија..франција видовме..за само 2-3 месеци се се видеоизмени комплетно...нормално од полошо од полошо...
Германска докторка ја обелоденува непријатната вистина за мигрантите во германските болници напиша:
Бегалци - Page 2 13441
На 8-ми октомври 2015-та, веб-сајтот The Right Scoop објави наводен и-меил од анонимна докторка со чешко потекло, која работи во германска болница и секојдневно се справува со „нечовечноста на мигрантите“ кои таму се сместени. И-мејлот јавно беше прочитан единствено на независната чешка телевизија CNTV, имено затоа што на германските локални медиуми им било забрането да ја пишуваат вистината за она што се случува во германските болници. Во писмото има неосновани тврдења, можни дезинформации и аргументи чија вистинитост е тешко проверлива, но ние веруваме дека Вие – нашата публика, имате доволен капацитет за сами да расудувате. Не сакаме да шириме пропаганда, но ниту да ја замолкнеме евентуалната вистина во писмото, па го пренесуваме во целост. „Ќе се вратиме на темата со мигрантите бидејќи имам уште едно писмо во кое се зборува за нивниот ефект врз секојдневниот проток на операции“, вели презентерот. напиша:
----------------------------------------------
Писмото започнува вака: „Вчера, во болницата, имавме состанок посветен на неиздржливоста на тукашната и ситуацијата во другите минхенски болници. Клиниките не можат да се справат со итни случаи, па почнуваат да препраќаат сé во болниците. Многу Муслимани одбиваат третмани од женскиот персонал, а ние, жените, одбиваме да одиме помеѓу тие животни, особено оние од Африка. Односите помеѓу персоналот и мигрантите станува од лош полош. Уште од минатиот викенд, мигрантите што се упатени кон болниците пристигнуваат со полициска придружба од K-9 единиците. Многу од мигрантите имаат СИДА, сифилис, туберкулоза и многу егзотични болести, кои ние во Европа, не знаеме да ги третираме. По добиениот рецепт од фармацијата, тие дознаваат дека мораат да платат пари. Ова води кон неверојатни изливи на гнев, особено кога се работи за лекови за децата. Тие ги оставаат децата на фармацевтскиот персонал со зборовите: „Е па, вие излечете ги!“. Така, полицијата не само што ги чува клиниките и болниците, туку и големите аптеки. Прашуваме отворено: Каде се сите оние што пред камерите срдечно ги пречекуваа мигрантите, со знаци на железничките станици? Да, засега границата е затворена, но милион од нив се веќе овде и ние дефинитивно нема да можеме да се ослободиме од нив. До сега, бројот на невработени во Германија беше 2.2 милиони. Сега ќе биде барем 3.5 милиони. Најголемиот дел од овие луѓе се комплетно неспособни за вработување. Минимум од нив имаат било какво образование. Уште повеќе, нивните жени воопшто не работат. Моја проценка е дека една од десет се бремени. Стотици илјадници од нив со себе носат деца на возраст од 6 години или помлади, од кои многу исцрпени и запоставени. Ако ова продолжи и Германија ги отвори границите, јас се враќам во Чешка. Никој не може да ме задржи овде во оваа ситуација, дури ни дупло повисока плата од онаа дома. Отидов во Германија, а не во Африка или Блискиот Исток. Дури и професорот кој раководи со нашиот оддел ни рече дека е тажен кога ги гледа чистачките, кои за 800 евра чистат секој ден со години, а сега се опкружени со млади мажи во ходниците кои бараат со испружени раце, сакаат сé бесплатно, а кога нема да го добијат, приредуваат сцени. Навистина не ми е потребно сето ова! Но, се плашам дека ако се вратам, за некое време ќе биде исто и во Чешка. Ако Германците, со својот менталитет, не можат да се носат со ова, тогаш во Чешка би бил вистински хаос. Никој од оние што не биле во контакт со нив нема појма какви животни се, особено оние од Африка, и како Муслиманите се однесуваат супериорно кон нашиот персонал, без разлика на нивната верска припадност. Засега, локалниот болнички персонал не се зарази со болестите кои ги донесоа овде, но со толку многу стотици пациенти секој ден – прашање на време е. Во една болница близу Рин, мигрантите го нападнаа персоналот со ножеви откако му имаа предадено 8-месечно бебе на работ на смртта, кое го влечеле преку пола Европа, три месеци. Детето умре за два дена, и покрај тоа што прими врвна нега на една од најдобрите педијатриски клиники во Германија. Докторот мораше да оди на операција, а две сестри завршија на интензивна нега. Никој не беше казнет. На локалните медиуми им е забрането да пишуваат за ова, па за ова дознавме преку и-мејл. Што ќе се случеше со некој Германец ако прободеше доктор и сестри со нож? Или ако ја имаше неговата мокрача заразена со сифилис истурено во лицето на медицинска сестра, заканувајќи и се со инфекција? Ако ништо друго ќе одеше право во затвор, а подоцна и на суд. Со овие луѓе, досега, ништо такво не се случи. Затоа прашувам, каде се сите тие поздравувачи и пречекувачи од железничките станици? Седат удобно дома, уживајќи во нивните непрофити, барајќи го следниот воз и следното купче кеш како награда за глумејќи хумани пречекувачи на станиците. Ако беше до мене, ќе ги соберев сите нив и ќе ги донесев прво овде во болницата, во одделението за итни случаи, како асистенти. Потоа, во зградата со мигранти, за да можат лично да се грижат за нив, без вооружена полиција, без полициски кучиња – кои денес ги има во секоја болница овде во Баварија, и без медицинска помош.“ – завршува писмото. напиша:
http://365.com.mk/208473/germanska-doktorka-ja-obelodenuva-neprijatnata-vistina-za-migrantite-vo-germanskite-bolnitsi

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by reiter Чет Дек 03 2015, 12:38

АРМ со по еден оброк и тоа во конзерва,слаби униформи и најверојатно и ослабен морал...Гужвата кат -тад ќе експлодира и ШУ ПРАЈМЕ после?....Генералите бараат резервата да се активира а колку е спремна тоа е прашање.Нормално прашање е и на време кога ќе пукне жицата и како стампедо ќе се втурнат во Македонија..

Хаос во Гевгелија, масовна тепачка меѓу бегалците Сиријци и мигрантите, исечена е и жицата напиша:
Она што се претпоставуваше, по вчерашните тензии меѓу сириските бегалци и другите, утрово експлодира. Од утрово на македонско-грчката граница, на меѓуграничниот простор кај кота 59 избија големи нереди и тепачки меѓу бегалците и мигрантите. напиша:
Од вчера никој не може да ја поминува границата. Единственото место каде што бегалците од Сирија, Ирак и Авганистан можеа да ја поминуваат границата е блокирано. Повеќе од 3.000 мигранти се блокирани кај импровизираниот камп кај Идомени, во Грција. Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов пред два дена во интервју за ТВ Канал 5 предупреди дека безбедносната ситуација на македонско-грчката граница е од висок ризик. Македонските власти носат дополнителни полициски сили на границата. Од вчера на полноќ претставниците на УНХЦР и на неколку невладини организации го напуштиле кампот од безбедносни причини. Тие што не можат да ја поминат границата им се закануваат на оние на кои тоа им е дозволено. напиша:
Македонската полиција употребува солзавец во обид да ги врати назад демонстрантите од Пакистан, Мароко и Иран. Ноќеска грчката полиција сосема го напуштила кампот. Мигрантите се снабдени со алат за сечење на жицата. Дел од оградата веќе е уништен. напиша:
Бегалци - Page 2 Mkd-230727
http://www.mkd.mk/makedonija/politika/haos-vo-gevgelija-masovna-tepachka-megju-begalcite-sirijci-i-migrantite-isechena

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by reiter Чет Дек 03 2015, 12:41

Smile ...нема спас Игор

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by reiter Чет Дек 03 2015, 12:51

U Švedskoj nestalo 14 000 ljudi напиша:
Više od 14 hiljada ilegalnih migranata koji su čekali deportaciju „nestali su sa radara“, rekla je švedska policija lokalnim medijima, piše RT. Tvrde da ne znaju gde su ti tražioci azila. Švedska je krajem oktobra naložila policiji da deportuje 21.748 lice, ali 14.140, koje je policija registrovala, nestalo je. „Jednostavno ne znamo gde su“, rekao je Patrik Engstrom, šef švedske granične policije. Ostatak migranata, njih 7.608, smešteno je u izbegličkim centrima, nalaze se u pritvoru ili žive odvojeno iščekujući deportaciju. Švedska je pojačala kontrolu na granicama zbog velikog priliva migranata i izbeglica i vraćaju sve one koji ilegalno pokušavaju da uđu u zemlju. Švedske vlasti saopštile su da je od januara u zemlju ušlo 120.000 ljudi, dok će do kraja godine azil dobiti 190.000 izbeglica. напиша:
http://webtribune.rs/u-svedskoj-nestalo-14-000-ljudi/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Вто Мар 01 2016, 22:02

Ајде да го пофалам Оливер Спасовски за успешната акција на полицијата вчера, кога ги спречи насилниците бегалци да влезат во Македонија. Кога сме кај бегалците и понатаму не ми е јасно зошто кога веќе се влезени во ЕУ и во Шенген зоната излегуваат од неа. Ни на сон не би поверувал до скоро дека во Македонија ќе влегуваат бегалци од ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by defo Вто Мар 01 2016, 22:21

трендафил напиша:. Ни на сон не би поверувал до скоро дека во Македонија ќе влегуваат бегалци од ЕУ.

Види Трендо, влегуваат од ЕУ, во Македонија, бидејќи ние сме прва земја по економски раст. Дневно вработуваме по 70 -100 луѓе. Невработеноста е 10%, само мрзите не работат...Very Happy.......Најдобро здравство, најмодерни возови, двокатни автобуси. Плус ние сме сите факултетски образовани ќе ни требаат, работници........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by osa Вто Мар 01 2016, 22:23

defo напиша:
трендафил напиша:. Ни на сон не би поверувал до скоро дека во Македонија ќе влегуваат бегалци од ЕУ.

Види Трендо, влегуваат од ЕУ, во Македонија, бидејќи ние сме прва земја по економски раст. Дневно вработуваме по 70 -100 луѓе. Невработеноста е 10%, само мрзите не работат...Very Happy.......Најдобро здравство, најмодерни возови, двокатни автобуси. Плус ние сме сите факултетски образовани ќе ни требаат, работници........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

dobri brojki nema shto Cool

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 19:54

Кога во 1999 година НАТО го окупираше Косово за да го окупира и да го предаде на своја марионетска власт, бегалците беа сместени во Македонија. Не бираа во која земја ќе заминат. Нејасно е сега зошто бегалците не бегаат во богатите арапски земји, туку во Европа. И зошто од Грција не одат за западна Европа со бродови за Италија, Малта, Франција и други „хумани“ земји. Или по копно преку Бугарија и Романија, туку скоро сите бегалци ги насочуваат кон Македонија. Во Грција исто така на голем број не им се издаваат документи, па нивна прва евиденција е во Македонија. Доколку не добијат азил, а азил нема да добијат „лошите“ бегалци, може да се случи сите да ни бидат вратени на нас. Затоа што Грција нема да ги прими бидејќи не ќе можеме да докажеме дека се дојдени од таму, а не слетале од небо или не ги црпнал некој од нашата земја. и онака до сега ЕУ и САД секогаш биле против нас. Почнувајќи од непризнавањето на нашата независност додека не добивме прекар БЈРМ, преку поддршката на косоварите во агресијата врз Македонија во 2001 година, лажењето дека ја кршиме Времената спогодба со Грција, па се до прислушкувањето на македонскиот државен врв.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 21:37

Trendafile, a bre neli ti beshe toj shto gi faleshe EU i NATO koga korumpiraniot Han lobirashe da se odi na izbori bez opozicija???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by defo Сре Мар 02 2016, 21:41

Остај, не е лесно да си им во кожа......
Него слушам некои информации, дезинформации дека се спрема некаков град во Криволак со 20-30000 бегалци. Дека ништо чудно да евентуалната победа на ДПМНЕ е условена со започнувањето на изградба на таков град. Дали Македончето може да испадне толку еба*но во целава ситуација, и таман да се реши проблемот на јужната граница, да се отвори проблем на северната граница.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 21:45

Toa pastirot se obiduva da i prodade na EU...Dozvola za ushte edni falsifikuvani izbori vo zaqmena na muslimanizacija na Makedonija i konechno preminuvanje na makedoncite vo malcinstvo vo sopstvenata drzhava...So toa bi bile resheni i site sporovi so sosedite a pastirot bi ja ispolnil naredbata na negovite gazdi od Atina...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 23:15

Ниту јас ниту Хан не сме повикувале да се оди на избори без опозицијата. Но сигурно е дека ако една партија не сака на избори, не значи дека избори повеќе не треба да има. Посебно кога се работи за партија од власта, како што е СДСМ сега. Не може прв полицаец вечно да биде Оливер Спасовски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 23:28

Ајде не лажи. Хан јасно го заговараше тоа во бугарските медиуми а ти го поддржуваше на форумов.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 23:33

Никој не може со сила да натера некоја партија да излезе на избори. Ниту може една партија, во случајов партија од власта, да уценува. Партија која е најодговорна за спроведувањето на изборите, затоа што опозицијата има мнозинство во ДИК.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 23:38

Работата е Трендо што вие сакавте со сила да ја исклучите опозицијата од избори. Се разбира како и секогаш освен за криминал и фалсификати за друго не ве бидува, па и во тоа утнавте. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by defo Чет Мар 03 2016, 07:55

Teo напиша:Toa pastirot se obiduva da i prodade na EU...Dozvola za ushte edni falsifikuvani izbori vo zaqmena na muslimanizacija na Makedonija i konechno preminuvanje na makedoncite vo malcinstvo vo sopstvenata drzhava...So toa bi bile resheni i site sporovi so sosedite a pastirot bi ja ispolnil naredbata na negovite gazdi od Atina...

Види Тео, ова ипак викам ако е вистина може да се продаде на лесно на избирачкотот тело...демек во смисла абе шо се 30.000, СДСМ даде 150.000, од една страна тоа, од друга страна јас немам против никој што ќе дојде во Македонија ништо, но мислам прво дека нема д а се 30.000 ќе се мнигу повеќе, и имам страв од последиците кои можат да бидат по нас.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2016, 09:22

Не може една партија да уценува изборите да бидат по нејзини услови. Кога сме кај медиумите, постоечкиот закон е донесен под притисок на злосторничкото здружение што се обиде да изврши државен удар во Македонија. Во кое се и режимите на ЕУ и САД, невладината организација за рушење влади (Сорос) но и СДСМ како домашен предавник. Тоа што слободното лажење или малата казна за лажење не ви донесе успех, не значи дека сега треба да се забрани секакво мислење против вашето злосторничко здружение. Не знам дали сте излапени, па не се сеќавате што зборувавте пред и кога се носеше законот за медиуми што сега е на сила или се обидувате со лаги, како таа за наводни фантомски гласачи, да дојдете на власт. Како вазали и послушници на Бејли или некој друг амбасадор намесник. Што ќе правите ако Хилари Клинтон не победи на изборите во САД, туку претседател стане нејзиниот против кандидат. И тој од Демократската партија кој изгледа е вистински демократ. Господ нека ви е на помош во тој случај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Чет Мар 03 2016, 15:10

Tochno Trendafile...Ne mozhe dpmne-ovcite da ucenuvaat i da sakaat samo izbori koi mozhat da gi namestat...Vreme da odite na izbori koi ne mozhete da gi namestite...

PS. Gledam si izlapel pa naredniot pat pred da tresesh zeleni prvo nauchi koj e koj i koj od koja partija doagja...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Сре Мар 16 2016, 23:52

Ајде да се вратиме на темата. Изгледа дека вие, односно вашите поддржувачи за кои се користи кодното име „чадор“ го организиравте обидот за масовно влегување на бегалци во Македонија. Истото НВО што е финансирано од Џорџ Сорос им има делено карти на бегалците и ги следеше во Македонија. На картата не е означено дека Сува Река е надојдена, а упатството за влез во нашата земја е потпишано со Командант Норберт Блум. Германското НВО организираше и протести за добредојде на бегалците во нивната земја.

Бегалци - Page 2 Image-969268-galleryV9-cniz-969268

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by defo Чет Мар 17 2016, 00:05

Лошо те информирале, Трендо, ова го делела лично Грчката полиција, ни Сорос ни морос, лично и персонално таа.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Чет Мар 17 2016, 10:30

Така те информирал Чадорот, односно т.н. меѓународна заедница. Прашај го Оливер Спасовски дали меѓу уапсените кои беа заедно со бегалците имаше грчки полицајци или германски невладини (читај соросоидни) активисти и новинари членови на некое германски ЗНМ (читај повторно соросоиди). Тие што платија парични казни и во следните 6 месеца им е забранет влезот во нашата држава. Кохја со ваша согласност, односно согласност на вашите пастири од крајот на минатиот век, Црвенковски и Глигоров, не нарекуваат ФИРОМ. Германија е една од ретките земји која и покрај тоа што германскиот народ има преку своите представници во Бундестагот резолуција државата да ни се обраќа со уставното име режимот што е на власт и понатаму не нарекува според референцата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Саб Мар 19 2016, 09:42

Shto e Trendafile...Otkoga propadna planot Makedonija da se islamizira so pretvoranje vo meka za begalcite vo zamena za dozvola za falsifikuvanje izbori naednash se svrte protiv tvoite muslimanski brakja??? Kje ja rasturate koalicijata so muslimanso-teroristichkite brakja od uchk...Zatoa shto edinstveno vie i vashite uchk ortaci ja prodavate Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Вто Мар 22 2016, 20:48

Додека вие баравте „хуман однос“ што би рекле пропуштање на бегалците до бесвест, Врховниот командант, Ѓорѓе Иванов и нареди на АРМ да подигне ограда на критичните места на границата. Не верувам и дека некој белгиски политичар ќе посети некоја муслиманска населба во Брисел, по терористичките напади таму и дека ќе прави блесави селфија, како што тоа го направи Заев по уништувањето на терористите во Куманово. МВР не дозволи да има цивилни жртви од страна на педесетината терористи обучени од службите на НАТО земјите. За жал на белгиската полиција тоа не и појде од рака.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 2 Empty Re: Бегалци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот