Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:58 pm

Кога ВМРО би било драма од Горан Стефановски, би била:

а) Лет во место
б) Црна дупка
в) Тетовирани души

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:58 pm

„Скопје 2014“ е:

а) градителски триумф на пастирот
б) потврда на нашиот антички идентитет
в) закопување на Скопје (според теркот:
„Љубчо го подигна крстот, а Грујо ја раскопа земјата“; се чека уште црквата)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:58 pm

ЕУ е:

а) „Вавилонска блудница“
б) традиционален распарчувач на Македонија
в) матна и неостварлива цел на предавниците и соросоидите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:59 pm

Особено ја ценам пословицата од Пандалф Вулкански:

а) Тивка урина брег урива.
б) Ура! Ураган нек ја сјебе оваа уравниловка! (па и ураниумот нек проработи, ако треба...)
в) Твртко, вртко, ртко, ко „О“ изгледаш!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:59 pm

Што, според вас, би била најголема политичка несреќа:

а) Ако Б. Ц. ги добие изборите
б) Ако го решиме проблемот со името со разумен компромис
в) Ако се национализира (т.е. заплени) имотот на фамилијата

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:59 pm

Вашиот сон за среќа е:

а) 30-метарски споменик на Александар Велики
б) фрлање лопати (како и мавање со истите, особено врз главите на неверниците)
в) Ако се национализира (т.е. заплени) имотот на фамилијата

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:59 pm

Вашата главна мана е:

а) Не се плашам да кажам што мислам. Се плашам да мислам
б) На пример, дека: ВМРО е уточиште за најтврдите комуњари
в) Под невмровска власт, несвесното (види под б) чудно ми станува свесно

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:59 pm

Најмногу мразите:

а) кога доаѓам на македонската шведска маса - а сè е изедено
б) кога не ми даваат и јас да ја брцнам раката во теглата со мед
в) кога ми викаат дека мене редот ќе ми дојде во следниот мандат

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 6:01 pm

Сметам дека според програмата ВМРО денес е:

а) народна партија
б) партија на природниот закон
в) партија надвор од законот

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 6:01 pm

Како ја гледам партијата за 20 години:

а) под водство на доживотниот водач
б) како дух (што се привикува на маса, со баење)
в) како добро разработено претпријатие

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 6:01 pm

Верувам дека со помош на политиката:

а) некои луѓе можеш да ги мавтосуваш постојано
б) мнозинството луѓе можеш да ги мавтосуваш одредено време
в) сите Македонци можеш да ги мавтосуваш неограничено

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 6:01 pm

Која е моментната состојба на вашиот ум:

а) заебан е прашалников
б) важна е верноста кон пастирот, другото мање-више...
в) се надевам дека немам премногу погрешни одговори

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Ное 08, 2015 7:47 pm

ТЕО , закон си , или шо викаше еден член на ВОДЕНИЦА , до земја царе до земја.....

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Нед Ное 08, 2015 9:04 pm

defo напиша:ТЕО , закон си , или шо викаше еден член на ВОДЕНИЦА , до земја царе до земја.....
a rodendenot da mu go chestitash .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Ное 11, 2015 11:30 am

Bi sakal dpmne-ofcite da mi odgovorat samo na edno prashanje...Znaat li kolkav e standardot na gragjanite vo SAD, Kanada i Velika Bratanija???

DPMNE-OFCI - Page 6 CThFo4-UsAEtohb

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Ное 11, 2015 11:39 am

I ushe neshto gospodo dpmne-ovci...Od koga toa "komunjarite" koi vo vtorata sveska vojna se borea protiv fashistite i go ostvarija vekovniot ideal na makedonskiot narod za nezavisna makedonska drzhava se "vashi" heroi???

DPMNE-OFCI - Page 6 1z1uyo2

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 15, 2015 7:40 am

Malku cetivo za trendafilkovci - za educiranje na mozocnata shupljina!http://www.mkd.mk/kolumni/pismo-na-eden-razocharan-vmrovec
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Ное 15, 2015 9:35 pm

Тео напиша:Bi sakal dpmne-ofcite da mi odgovorat samo na edno prashanje...Znaat li kolkav e standardot na gragjanite vo SAD, Kanada i Velika Bratanija???

DPMNE-OFCI - Page 6 CThFo4-UsAEtohb
Во Британија нема поткуп на новинари од странци, како што кај нас прави Џорџ Сорос, никој не врши притисок за промена на името или идентитетот на Англичаните, Шкотланѓаните, Велшаните и Ирците, па нема потреба од владина интервенција. Кај нас Сорос успеа да кажеме во 2008 година огромно мнозинство на новинарите да подржува промена на името, да биде против тужбата во Хаг што ја добивме, но поради непочитувањето на правото од страна на НАТО и ЕУ не се применува, неговите платеници ги подржуваа протестите на поддржувачите на џихадистите уапсени за убиството кај Смилковското Езеро. Во Британија никој не обвини власта за терористичките напади во Лондон, како што се случи кај нас по Куманово. Што би рекле, во Велика Британија нема странска пропаганда, па не е потребно неутрализирање на медиумите. Во Британија странските амбасадори и посебни служби не се мешаат во внатрешните работи на Британија. Освен во случајот на референдумот за независност на Шкотска, но и тука ја подржаа владата. Не сепаратистите. А кај нас имаше отворена поддршка на терористичката УЧК од страна на странците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 15, 2015 10:28 pm

Batali go Soros, nedela e neka odmori malku od tebe.
Tuku raskazi ni kako beshe vo vovceto? Ve svrtija li po edno krugce, ili toa bese samo za grujokakis i okleto zoki ? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Ное 15, 2015 10:34 pm

DPMNE-OFCI - Page 6 12246928_862829060503712_4378175211368213240_n


ЦЦЦ, ми доаѓа да исклучам и ФБ и твитер и се..ова е подолно од најдолното.......Sad

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Ное 21, 2015 12:34 pm

Филип Велјаноски...Син на Трајко Вељаноски.............повторно во „каша“..
„Синот на висок функционер во државата, ни се закануваше“. Вака, видно вознемирени жители на Ѓорче Петров, за А1он раскажуваат што доживеале.

По сообраќајната несреќa, која се случила синоќа на улица „4 јули“ во Ѓорче Петров, жителите излегле да видат што се случува и да им помогнат на повредените. Еден од нив, медицинско лице, откако пружил помош, изреагирал дека ова се случува бидејќи се тргнати лежечките полицајци, за да може високиот функционер брзо да минува со службените возила.
Синот на функционерот, кој се затекнал тука и сам кажал кој му е татко, на граѓанинот му рекол: „Имаш среќа што не знам од чија страна се сега полицајциве, инаку парче ќе те направевме од ќотек. Ќе видите што ќе ви се случи“.

Линк до веста н а А1  а мактел (саше политико) и З.Б Буревесник тврдат дека тоа е  синот на Трајко Вељаноски-Филип Вељаноски познат и од бомбите...


А еве шо вика и Зоран Буревесник:
Za maltretiranjeto na žitel od DJORČE PETROV ne e ,,vinoven,, SIN NA FUNKCIONER, tuku FILIP VELJANOVSKI, narkoman i zavisnik od kokain, apsen vo Grcija pa osloboden so pari od AMSM, sin na TRAJKO VELJANOVSKI…
Objavija mediumite, ama da dopolnam malku i jas:
Po soobrakajna nesreća na ulica 4. Juli, zavčera okolu 22 h. (što e vo blizina na kućata na VELJANOVSKI!), pred da stigne policijata na lice mesto izlegol da pomogne na povredenite čovek koj e medicinsko lice. Pritoa došol FILIP VELJANOVSKI počnal da vrši uvid kako da e inspektor do MVR, čovekov mu odgovoril deka ova se slučuva poradi trgnatite ,,legnati policajci,, i razvivanje ogromna brzina na ovaa ulica. VELJANOVSKI JUNIOR tuka se našol prozvan i pogoden, mu se nafrlil na čovekot so navredi, mu se zakanuval i vednaš po telefon naračal negovo priveduvanje vo policija. Ama naračkata ne mu uspeala, tuku dobil informacija deka tie ke si go povikaat liceto vo stanica na ,,informativen razgovor,,.
Vo toj moment ne razmislile deka ova može da stigne i do mediumite i deka čovekot e malku poveke pismen otkolku što pretpostavuvaat. Zaboravile i deka MITKO ČAVKOV veke ne im e minister. Za da mu udolat na narkomanot Veljanovski, sepak na čovekot mu ispratile ITNA pokana da se javi vo policiska stanica, vrz osnova na poplaka! Eve detali što vsušnost se slučuvalo, gi dobiv od sestrata na prijaveniot:
,,Prvo ni dojde policija na vrata, sakaa da go privedat brat mi. Prašavme zošto!? ni rekoa deka sin mu na Trajko taka naredil ama da ne kažuvam nikomu, oti bea usrani vo gaki zatoa što se raspravav so niv na cel glas!!!!! Pokanata e za 22:11 vo 20 :30 časot!!!! Ke ve molam da go objavite ova zatoa što ova što se slučuva gi preminuva site granici!!!!! Pokanata e napravena otkako Filip Veljanovski došol kaj nas pred kuka i baral ime i prezime od brat mi!!!! Mu se sprotivstavila soprugata na brat mi i na nea i se zakanuval i deka ke ja iskrši od kutek!!!!! Bevme vo policiska stanica i go prijavivme za zakana i go dadovme vo medium megutoa bez ime i prezime bidejki site vo policiskata stanica veke bea informirani za situacijata. Filip vo prijavata protiv brat mi navel deka toj direktno se zakanuval na sobranieto na RM i na Trajko Veljanovski!!!!!!!! Vo nedela posle soslusuvanjeto na brat mi vo policija ke vi go pratam zapisnikot i podatocite od toj sto go soslusuval!!!!! Veke e dignata uzbuna u MVR!!!!! Rešeni sme sega da odime do kraj. Vo stanica dodeka bevme im se javija deka veke e izlezeno vo mediumi i ne ne primaa dva časa dodeka da se dogovorat, bea ubedeni deka ke si odime i ke se otkažeme od prijavuvanje!!!!!,,

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Ное 21, 2015 1:07 pm

Bravo be Trale..... to ti se vika kukno vaspitanje! Evil or Very Mad
Go stavile pretsedatel na sobranie a ne moze edno kuce da dresira, pa uste i negov proizvod!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Ное 21, 2015 8:31 pm

defo напиша:Филип Велјаноски...Син на Трајко Вељаноски.............повторно во „каша“..
„Синот на висок функционер во државата, ни се закануваше“. Вака, видно вознемирени жители на Ѓорче Петров, за А1он раскажуваат што доживеале.

По сообраќајната несреќa, која се случила синоќа на улица „4 јули“ во Ѓорче Петров, жителите излегле да видат што се случува и да им помогнат на повредените. Еден од нив, медицинско лице, откако пружил помош, изреагирал дека ова се случува бидејќи се тргнати лежечките полицајци, за да може високиот функционер брзо да минува со службените возила.
Синот на функционерот, кој се затекнал тука и сам кажал кој му е татко, на граѓанинот му рекол: „Имаш среќа што не знам од чија страна се сега полицајциве, инаку парче ќе те направевме од ќотек. Ќе видите што ќе ви се случи“.

Линк до веста н а А1  а мактел (саше политико) и З.Б Буревесник тврдат дека тоа е  синот на Трајко Вељаноски-Филип Вељаноски познат и од бомбите...


А еве шо вика и Зоран Буревесник:
Za maltretiranjeto na žitel od DJORČE PETROV ne e ,,vinoven,, SIN NA FUNKCIONER, tuku FILIP VELJANOVSKI, narkoman i zavisnik od kokain, apsen vo Grcija pa osloboden so pari od AMSM, sin na TRAJKO VELJANOVSKI…
Objavija mediumite, ama da dopolnam malku i jas:
Po soobrakajna nesreća na ulica 4. Juli, zavčera okolu 22 h. (što e vo blizina na kućata na VELJANOVSKI!), pred da stigne policijata na lice mesto izlegol da pomogne na povredenite čovek koj e medicinsko lice. Pritoa došol FILIP VELJANOVSKI počnal da vrši uvid kako da e inspektor do MVR, čovekov mu odgovoril deka ova se slučuva poradi trgnatite ,,legnati policajci,, i razvivanje ogromna brzina na ovaa ulica. VELJANOVSKI JUNIOR tuka se našol prozvan i pogoden, mu se nafrlil na čovekot so navredi, mu se zakanuval i vednaš po telefon naračal negovo priveduvanje vo policija. Ama naračkata ne mu uspeala, tuku dobil informacija deka tie ke si go povikaat liceto vo stanica na ,,informativen razgovor,,.
Vo toj moment ne razmislile deka ova može da stigne i do mediumite i deka čovekot e malku poveke pismen otkolku što pretpostavuvaat. Zaboravile i deka MITKO ČAVKOV veke ne im e minister. Za da mu udolat na narkomanot Veljanovski, sepak na čovekot mu ispratile ITNA pokana da se javi vo policiska stanica, vrz osnova na poplaka! Eve detali što vsušnost se slučuvalo, gi dobiv od sestrata na prijaveniot:
,,Prvo ni dojde policija na vrata, sakaa da go privedat brat mi. Prašavme zošto!? ni rekoa deka sin mu na Trajko taka naredil ama da ne kažuvam nikomu, oti bea usrani vo gaki zatoa što se raspravav so niv na cel glas!!!!! Pokanata e za 22:11 vo 20 :30 časot!!!! Ke ve molam da go objavite ova zatoa što ova što se slučuva gi preminuva site granici!!!!! Pokanata e napravena otkako Filip Veljanovski došol kaj nas pred kuka i baral ime i prezime od brat mi!!!! Mu se sprotivstavila soprugata na brat mi i na nea i se zakanuval i deka ke ja iskrši od kutek!!!!! Bevme vo policiska stanica i go prijavivme za zakana i go dadovme vo medium megutoa bez ime i prezime bidejki site vo policiskata stanica veke bea informirani za situacijata. Filip vo prijavata protiv brat mi navel deka toj direktno se zakanuval na sobranieto na RM i na Trajko Veljanovski!!!!!!!! Vo nedela posle soslusuvanjeto na brat mi vo policija ke vi go pratam zapisnikot i podatocite od toj sto go soslusuval!!!!! Veke e dignata uzbuna u MVR!!!!! Rešeni sme sega da odime do kraj. Vo stanica dodeka bevme im se javija deka veke e izlezeno vo mediumi i ne ne primaa dva časa dodeka da se dogovorat, bea ubedeni deka ke si odime i ke se otkažeme od prijavuvanje!!!!!,,

ete gledajte i uchite vie od SDSM kako se "praktikuva" vlast ! a ne ko vas ...nema smisla ...greota ...pa luge se i tie od dpmne....pa nie mislevme so arno da probame ....i red vakvi primeri ....pa posle ke ve nadenuvaat na "kolec" ...e ne pesni ke vi peat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Јан 23, 2016 2:51 pm

Pa dobro bre, do koga kje dozvoluvate Grujo da ve dupi vo zdrav mozok...

Груевски вчера пушти во употреба игралиште што фунционира една година

Највисока стапка на невработеност во Македонија, испразнети семејни огништа, иселени млади, деградирани работници, ниски плати, низок стандард...тоа се поразителните резултати од десетгодишното владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во Штип и Источна Македонија, рече на денешната прескоференција Владимир Милошев, претседател на ОО СДСМ Штип.

- Години наназад граѓаните од Штип и истокот очекуваа реализација на долго најавуваните проекти кои беа само дел од неколку предизборни програми на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски. Во Штип ја нема новата Клиничка болница, иако ВМРО-ДПМНЕ ја ветува од 2006 година до денес, го нема акцелераторот за зрачни терапии на најтешко болните пациенти. Го нема ниту ветениот Студентски град во Штип, кој требаше да обезбеди помали трошоци и подобри услови за студентите на УГД во Штип.  Но, затоа кадрите на ВМРО ДПМНЕ и при вчерашната посета реализираа само предизборно дефиле пред камерите, пуштајќи во употреба тениско игралиште кое функционира речиси една година  - рече Милошев.

Дел од институциите повеќе од три часа речиси и да не функционираа, додаде тој, бидејќи партиски вработените кадри добија наредба да го следат претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, при неговата посета.

- Апсурдна е посетата на Никола Груевски на Штип кој ги доведе граѓаните на работ на егзистенцијата и украде 10 години од нивниот живот. И после 10 години Груевски одговара само на однапред подготвени прашања, зашто нема одговор за вистинските проблеми на граѓаните. Времето на Груевски заврши, завршува и времето на ВМРО-ДПМНЕ - порача претседател на ОО СДСМ Штип .

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Јан 24, 2016 11:24 am

Navistina bre kako mozhete...Ne znaele koj go porachal mebelot...Tuku taka se setile onie od sluzhbata za nabavka...Pa se znae deka toa e del od pastirskiot carski son...Koj za vashe zhalenje kje zavrshi vo Idrizovo...Mozhebi zatoa Dimitriev ja otkazhal porachkata...Dobil nov nalog od pastiro...Da gi renovira Shutka i Idrizovo, idnite destinacii na familijata...

Во Владата не знаат кој го нарачал луксузниот мебел

Владата не е информирана и не побарала мебел и опрема какви што се наведени во јавната набавка објавена од страна на Службата за општи и заеднички работи која е предмет на актуелен интерес во медиумите.

Во соопштението од владиниот Сектор за односи со јавноста се наведува дека спецификацијата за јавната набавка е направена од Службата за општи и заеднички работи, без да се консултира Владата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 6 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот