Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Атентат

5 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Атентат Empty Атентат

Пишување by reiter Пон Сеп 14, 2015 6:24 pm

првиот претседател Киро доживеа и преживеа атентат.За Борис Трајковски се уште е нејасно како и за првиот министер на МВР Мијалков.Да не набројувам сите мистериозни тајни и неразрешени убијсва од типот на Н.Младенов но некакако предчуствувам дека и Никола Груевски како и неговиот братучед кока зависник дека во брзо време ќе летаат во воздух,односно ќе им биде извршен атентат.Дали и вие овде на форумот имате такво чуство.ЈАС - ДА.Искрено се надевам дека овие двајца ќе си ојдат брзо кај бога без еден украден денар.Нека им се блажени последните денови...со Господ напред..АМИН!!....ВМРО..........

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Пон Сеп 14, 2015 6:53 pm

Господ нека ти е на помош. Доколку за кусо време не паднеш во раце на добар психијатар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин Пон Сеп 14, 2015 6:55 pm

Jas lichno bi bil pozadovolen koga bi gi dupele vo Idrizovo narednite dvaeset godini...No, poznavam lugje koi imaat isto mislenje kako tebe...Deka nema da si zaminat od prirodna smrt...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Пон Сеп 14, 2015 6:58 pm

трендафил напиша:Господ нека ти е на помош. Доколку за кусо време не паднеш во раце на добар психијатар.
кај си бе срце...ја одамна сум заминат..мојот психијатар за жал почина.Г.К....туку кој плус да го испратам нагоре во божјите прегратки Smile ..да бидат и таму горе патриоти . Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 14, 2015 7:03 pm

Sto tolku dobro napravia pa da zavrshat taka ubavo i so lesno????? Se slagam so Teo: mashki pozadinski i oralen sex narednive cetiriesetina godini - MINIMUM! So nadareni i perverzni cimeri u kjelija !!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Пон Сеп 14, 2015 7:20 pm

нека господ им е на помош...хахахахахаха..многу пари ама малку време..ахахаха

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 14, 2015 9:23 pm

Gori, gori, pa zhezhe......................shto bi rekla dpbne trubata od Shchip, Kavrakov: Oxoxoxoxoxoxoxox !!!!Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Вто Сеп 15, 2015 8:41 am

А во што е вината на Груевски па му пожелувате смрт. Во тоа ли што за прв пат во Република Македонија ја намалуваме разликата во однос на другите земји, односно имаме поголем стопански пораст од нив. За разлика од други времиња кога бевме сиромашни и ја зголемувавме разликата во сиромаштија со другите. Дури и во тромесечјето кога вашите исламисти се собираа во Куманово за да ви помогнат со терористички напади, можеби и со атентат врз Груевски што очигледно го посакувате но сте неспособни самите да го извршите и кога секојдневно ги тероризиравте останатите со различни протести и блокади Македонија има најголем пораст на БДП во регионов, па и во Европа.
Да се разбереме уште еднаш. Доколку било кој има направено некаков криминал, сметам дека за тоа треба да биде осуден. Без разлика на неговата позиција во општеството. Вие очигледно сте многу под влијание на вашите ментори, татковците на Ал Каеда и Исламската држава, па ги прифаќате нивните методи на работа. Односно дека за извршување на своите цели, во случајов за доаѓање на власт, се дозволени сите средства. Читам на пример како некоја будала на Либертас предлага во својата колумна ФБИ да ги превземела истрагите во Македонија. А нема ли ФБИ работа дома. На пример да види која будала од САД има нарачано од египетското крило на Ал КАеда да користи боеви отрови врз цивилното население во Сирија.
Иначе ве прашувам реално. Сериозно ли мислите дека атентат врз Груевски ќе во донесе изборна победа. Или ќе ве донесе на власт без избори. Или народот, доколку вас ве смета за нарачатели ќе ве казни уште повеќе? Јасно ли ви е дека вашите ментори до сега имале успех само на Косово, каде што успеава да формираат свој протекторат, т.е. исламска држава. И никаде повеќе. Само створија општ хаос и река на бегалци. Таква иднина ли и посакувате на Македонија?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Вто Сеп 15, 2015 8:45 am


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Вто Сеп 15, 2015 3:53 pm

Очигледно е дека многумина не сакаат или не се во состојба да разберат дека човекот што го мразат е македонски лидер во моментов затоа што тоа го сака мнозинството гласачи. И ќе остане на тоа место се додека е така. Според анкетите и по изборите во април. Тука атентат не решава ништо. Може да однесе еден живот, но сигурно е дека нема неговите евентуални убијци да ги донесе на власт. Ќе треба да убиете уште најмалку половина од тие 480 илјади гласачи што не го сакаат СДСМ. Можеби сите од нив и не го сакаат Груевски, но немаат избор во сегашната ситуација, па гласаат за коалицијата која за прв пат во историјата на Македонија ја намалува разликата со другите земји (од кои сега имаме поголем економски раст), а не ја зголемува како што беше во минатото, пред Груевски да застане на чело на нашата држава. Е сега зошто тоа им пречи на странците, не ми е јасно. За нашите ми е јасно. Едните сакаат власт, а соросоидите за пари би продале и родено дете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин Вто Сеп 15, 2015 4:55 pm

Не треси зелени Трендо. Грујокио е лидер само на околу 100К дпмне-учк-овци кои гласаа за него, со оглед дека остатокот од гласовите се украдени. Освен тоа внукот на Никос Грујос не може да биде лидер на Македонија. Освен ако по дпмне-овчи терк не мислите дека Македонија е грчка. Што не би ме изненадило од луѓе кои од словени се преродија во антички.

Сепак, се согласувам со Хамад и Тео, премногу лесно е да биде убиен. Мислам дека воспитните мерки во Идризово се многу подобро решение.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Вто Сеп 15, 2015 6:50 pm

По сите сознанија, дури8 ни подржувачите на СДСМ, па и еден Геровски, не предвидуваат победа на СДСМ на изборите во април. Најоптимистичко мислење и во опозицијата е мал пораз. А со 100 илјади гласови не се победува во нашата земја. Но ајде да не гатам, ќе ги почекаме изборите кои релативно брзо ќе дојдат.
Иначе да те потсетам на срамниот 15 септември од пред 13 години кога СДСМ со изборна измама победи. Односно народот ја предаде судбината во рацете на вашата партија и наместо по еден вработен од секое семејство доби рекордна невработеност. Да не ги спомнувам и помалите измами. Заев и Шеќеринска беа дел од таа измамничка банда. А никој не повикуваше јавно на атентат на Црвенковски. И сега си живее од наши пари, односно од парите , во поголем дел, од тие што ги измамил.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 7:54 am

Pak Buanko e kuif, a Trendafile...A chovekot samo se fati na oro vo Slatina...Nema shto, navistina ste plachkovci...Атентат Crybaby

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Сре Сеп 16, 2015 2:22 pm

Не го спомнав Бранко, туку Заев и Шеќеринска. Кои беа дел од тимот што ветуваше по еден вработен од секое семејство. Од тој тим беше, еве да не се навреди да го споменам и Оливер Спасовски. Колку што гледаш пишувам за актуелни лидери на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 2:53 pm

Timot??? Shto go vodeshe Branko??? Koj igra oro vo Slatina, dodeka na tvojot pastir mu ja stegaat jamkata okolu vratot birajki specijalen javen obvinitel...pardon...obvinitelstvo...koe kje gi istrazhuva zlodelata na familijata protiv naropdot i drzhavata??? Navistina nepravedno, spored dpmne-ovcite, neli Trendafile...Атентат Smiley-laughing024

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Сре Сеп 16, 2015 3:27 pm

Не знаев дека Бранко со мои пари отишол во Слатино. Што се однесува до јамката таа треба да биде врзана окулу вратот на секој криминалец. Тоа е неспорно. Да почекаме да видиме кој се` ќе биде обвинет и уште поважно осуден. Иначе не знам од каде ти е фикс идеата дека ако Груевски евентуално направил некој криминал и за тоа биде осуден мора СДСМ да победи на избори. Има во ВМРО и други луѓе. Патем до сега не видовме ниту еден доказ за вина кај власта. За разлика од обидот за поткуп на Заев кој е легално снимен. Во секој случај додека Бранко игра оро, Груевски гради. Сега е најавена изградба на дом за стари лица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин Чет Сеп 17, 2015 2:29 pm

трендафил напиша: Во секој случај додека Бранко игра оро, Груевски гради. Сега е најавена изградба на дом за стари лица.

E, Trendafile, vide li deka sum vo pravo koga velam deka Branko od um ve vadi...Shto vrska ima shto pravi Branko vo odnos na Grujoshesku??? Branko povekje ne e vo politikata...No, kako i sekogash, vam senishtata ne vi davaat mir...Shto se odnesuva do gradenjeto, na tvojot pastir podobro kje mu beshe da izgradi nov zatvor...Za da mu bide poudoben prestojot vo narednite dvaesetina godini. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил Чет Сеп 17, 2015 8:27 pm

Црвенковски го спомнав како последен лидер од СДСМ кој победил на избори и тоа дека на ниту еден форум во времето на СДСМ никој не беше толку забеган да повикува на атентат врз него, како што се случува на овој форум или таков идиотизам да пишува некој новинар како што направи Тричковски. Иначе можам да пишувам за секој што живее од моите пари, а таков е случајот и со Црвенковски. За кого би било добро покрај тоа што игра оро во Слатино да се обиде да донесе некој странски инвеститор. Или да лобира нешто и некаде за Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Вто Сеп 22, 2015 3:59 pm

трендафил напиша:А во што е вината на Груевски па му пожелувате смрт. Во тоа ли што за прв пат во Република Македонија ја намалуваме разликата во однос на другите земји, односно имаме поголем стопански пораст од нив. За разлика од други времиња кога бевме сиромашни и ја зголемувавме разликата во сиромаштија со другите. Дури и во тромесечјето кога вашите исламисти се собираа во Куманово за да ви помогнат со терористички напади, можеби и со атентат врз Груевски што очигледно го посакувате но сте неспособни самите да го извршите и кога секојдневно ги тероризиравте останатите со различни протести и блокади Македонија има најголем пораст на БДП во регионов, па и во Европа.
Да се разбереме уште еднаш. Доколку било кој има направено некаков криминал, сметам дека за тоа треба да биде осуден. Без разлика на неговата позиција во општеството. Вие очигледно сте многу под влијание на вашите ментори, татковците на Ал Каеда и Исламската држава, па ги прифаќате нивните методи на работа. Односно дека за извршување на своите цели, во случајов за доаѓање на власт, се дозволени сите средства. Читам на пример како некоја будала на Либертас предлага во својата колумна ФБИ да ги превземела истрагите во Македонија. А нема ли ФБИ работа дома. На пример да види која будала од САД  има нарачано од египетското крило на Ал КАеда да користи боеви отрови врз цивилното население во Сирија.
Иначе ве прашувам реално. Сериозно ли мислите дека атентат врз Груевски ќе во донесе изборна победа. Или ќе ве донесе на власт без избори. Или народот, доколку вас ве смета за нарачатели ќе ве казни уште повеќе? Јасно ли ви е дека вашите ментори до сега имале успех само на Косово, каде што успеава да формираат свој протекторат, т.е. исламска држава. И никаде повеќе. Само створија општ хаос и река на бегалци. Таква иднина ли и посакувате на Македонија?

Вината на Груевски ќе се изучува во школо а богами и во медицината..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Пет Сеп 25, 2015 10:43 pm

Атентат F1f1afa8a78f0e468dbd848027401f1a
можеби нешто ново ќе видиме или лажен траг..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by defo Саб Сеп 26, 2015 10:52 am

Мислам дека атентат во овие мигови врз грујо не е добра работа и ќе има повеќе негативни, него ли позитивни последици.....а дека има тензија има.....али ќе сум најсреќен ако Грујо и ко напипаат ќорка.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Нед Сеп 27, 2015 4:38 pm

во 17,00 часот на алџазаира ќе има емисија за падот на авионот на претседателот Трајковски.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by osa Нед Сеп 27, 2015 6:12 pm

sega dojdov reiterche ...ako ima shansa stavi ja emisijata na forum ...nemav moznost da ja gledam ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by reiter Нед Сеп 27, 2015 6:33 pm

osa напиша:sega dojdov reiterche ...ako ima shansa stavi ja emisijata na forum ...nemav moznost da ja gledam ......
ништо посебно...сигурно ја имаш гледано..документарецот е наш,македонски,а јас помислив дека ќе има нешто ново околку падот на авионот...веќе сосем нејасно дали е несреќа,атентат или сосем нешто друго..како и се општо кога народот треба да ја знае вистината секогаш се посејува магла Twisted Evil

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by osa Нед Сеп 27, 2015 7:01 pm

ti blagodaram na iscrpniot odgovor ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Атентат Empty Re: Атентат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот