Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Страна 10 of 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пон Апр 11, 2016 7:57 pm

Ајде да се обидам на друг начин. Не знам дали е Фокус службен весник на СЈО, но и да е така не смее да објавува податоци од предистражни постапки. Затоа што секој сомнеж не мора да биде потврден, како што се случи со сомнежот што го објави Фокус за наводни фалсификати на лични карти од страна на власта, а после излезе дека фалсификаторот е најверојатно од опозицијата. Но и тоа во моментов не е судски потврдено, па треба да ја почекаме пресудата. Но остана дилемата дали Фокус намерно лаже или е погоден некој друг лажго преку него да пласира невистини.
Исто така јасно е дека некои странски амбасадори кои себе си препотентно се претставуваат како меѓународна заедница на крајно безобразен и недипломатски начин се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. На пример ги одложија изборите закажани за 24 април. Рускиот или кинескиот амбасадор како претставници на моќни земји никогаш не се однесувале толку безобразно кон Македонија и Македонците.
П.С.: Гледам денеска Обама призна дека со соборувањето на Гадафи во Либија направил голема глупост. Дали е тоа причината што САД престана со обидот нешто слично да направат и во нашата татковина, па конечно избори на 5ти јуни ќе има.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Вто Апр 12, 2016 6:15 pm

Изгледа дека претседателот на нашата земја, господин Ѓорѓи Иванов со општата амнестија практично го затвори СЈО. Нема да имаат што да работат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 12, 2016 7:26 pm

Izgleda pretsedatelot na kriminalnoto zdruzenie, gospodin Horhe so opstata amnestija si go otvori shupakot da go prima podlaboko..... i sega a i za vo Idrizbeg, za vek i vjekova- !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Arhimed on Сре Апр 13, 2016 7:01 pm

СЈО најави прес на 14 Април, 13:30.

Ќе биде интересно ако се прават ненадлежни.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Сре Апр 13, 2016 7:06 pm

Ако Катица го води пресот барем малку ќе се насмееме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Сре Апр 13, 2016 7:07 pm

Posebno koga kje go prochita obvinenieto protiv tvojot pastir i spasitel Grujoshesku...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Чет Апр 14, 2016 11:00 pm

Јанева удри таму каде што најмногу ја боли фамилијата.

Помилувањето важи за луѓето, не и за украдените пари

Никој од помилуваните не може да ја задржи имотната корист стекната со кривични дела. Ние сме тука и работиме, порача денеска тимот на Специјалното јавно обвинителство. И во случај на аболиција, законската обврска на СЈО е да прибави докази за незаконско стекната имотна корист и истата да ја конфискува, изјави Специјалната обвинителка Катица Јанева.

http://www.makdenes.org/content/article/27674982.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пет Апр 15, 2016 1:23 pm

Идејата на Иванов всушност и не беше евентуалните криминалци да ја задржат имотната корист, туку невините да ги заштити од изживувањето на СЈО кое сега ни е замена за Хашкиот трибунал, кој го осуди Тарчуловски и го држеше во притвор брат Љубе се додека не попушти и не се преврте на нивна страна, а не покрена обвинение против евроатлантските злосторници односно против УЧК. Така и СЈО требаше да има улога да елиминира одредени политичари од овој, а можеби и од следните избори. Ајде баш да видам дали СЈО ќе ја одземе имотната корист од Заев стекната со Глобал и со еврата уплатени кај Вицето во менувачница.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пет Апр 15, 2016 10:00 pm

Predavnici...Iako imate mnozinstvo vo parlamentot ste glasale za Hashki tribunal vo Makedonija...Zasramete se...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by defo on Пет Апр 15, 2016 10:06 pm

трендафил напиша:Идејата на Иванов всушност и не беше евентуалните криминалци да ја задржат имотната корист, туку невините да ги заштити од изживувањето на СЈО кое сега ни е замена за Хашкиот трибунал, кој го осуди Тарчуловски и го држеше во притвор брат Љубе се додека не попушти и не се преврте на нивна страна, а не покрена обвинение против евроатлантските злосторници односно против УЧК. Така и СЈО требаше да има улога да елиминира одредени политичари од овој, а можеби и од следните избори. Ајде баш да видам дали СЈО ќе ја одземе имотната корист од Заев стекната со Глобал и со еврата уплатени кај Вицето во менувачница.
Добро за 3 минути два пати истово......значи Трендо дај не заебавај.....

defo

Број на мислења : 2417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Саб Апр 16, 2016 11:15 pm

Секогаш кога преку неуставната категорија четворица лидери се наметнува со сила некое решение од страна на европските и светски диктатори имаме специјален суд кој ги суди Македонците, а ги амнестира непријателите на Македонија. Па истото се случи и сега, само што овој пат благодарение на точните информации што ги имаше претседателот Иванов овој обид не успеа. иако за жал беа амнестирани и велепредавници, Но САД не се откажуваат лесно. И во Македонија, но и во Сирија се против избори само затоа што домашните предавници што работат за нив немаат никакви шанси да победат. Па излегува дека кога одлучува народот имаме диктатура, а кога одлучува САД тоа е демократија. Како што одамна ако некој убива за интересите на САД во било која земја, тоа е борец за човекови права. Така беше и УЧК кај нас во 2001 година. Ако се бори за себе или од некој друг интерес тогаш е терорист.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Нед Апр 17, 2016 8:36 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Вто Апр 19, 2016 11:00 pm

Ajde chestito Trendafile...Neka vi se mnozhat pritvorite...

СДК: ПРИТВОРЕН БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА

Соработник на градоначалникот на Битола Владимир Талевски вечерва е притворен на барање на Специјалното јавно обвинителство, објави порталот Сакам да Кажам, повикувајќи се на неофицијални извори.

Соработникот е притворен во рамки на акцијата „Транспортер“. Освен битолскиот градоначалник во оваа акција осомничени се уште 21 лице. За 11 лица беше побаран притвор.

Осомничени за криминал со превозот на ученици се градоначалникот Талески, претседателот на Комисијата за јавни набавки во Битола, директори на основни и средни училишта, како и превозници кои ја потпишувале и наплаќале двојно повисоката цена за превозот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 10:09 am

Odime ponatamu...Nema mir za pastirot i familijata...

Специјалното јавно обвинителство денеска ќе отвори нов случај

За денеска во 11 часот во канцелариите на Специјалното јавно обвинителство закажана е конференција за медиумите. Се очекува СЈО да соопшти дел од резултатите на уште една предистражна постапка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Чет Апр 21, 2016 1:55 pm

Случајот се вика ТНТ и се работи за уривањето на Космос. При тоа СЈО се потпира на наводното вештачење на Архитектонскиот факултет на кој во одсуство на Даканот документот го потпишал Мирослав Грчев. Иако поголемиот дел од обвинението се однесува на наводно незаконски тендер и избор на фирма за рушење. Не знам дали сте ја прочитале изјавата на Заев во интервуто за турската агенција Анадолија, во која се жали дека со аболицијата пропаднале 35 до 36 кривични пријави, да не кажам нарачки, на СДСМ до СЈО. Во секој случај да го оставиме и СЈО и судот да си ја завршат работата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 5:55 pm

Se potpira na izjavite i podmolnite planovi na Grujoshesku i Milence objaveni vo bombite...Veshtachenjeto na Arhitektonski e samo dokaz povekje...

СЈО отвори нов случај “ТНТ”

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 133405

Никола Груевски како претседател на Владата и Миле Јанакиески како министер за транспорт  и врски го поттикнале градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски да најде начин и незаконски да го сруши објектот Космос, објави СЈО.  

Според новата акција  со кодно име „ТНТ“  тие се нарачателите на  рушењето на објектот во сопственост на Фијат Цановски.  Прв извршител е  градежната инспекторка во општина Гази Баба, која според СЈО  без проблем ја прифатила нарачката од врвот на партијата.

„ Истата за да ја реализира постапката за рушење на станбено-деловниот објект “Космос”, направила мерење на максималната височина на нултата плоча на градбата, без да постојат законски услови за мерење на таа височина и тоа без да биде изграден заштитен тротоар на градбата од страна на пристапната улица “8” на објектот во однос на кој требало да се врши мерењето.

Притоа составила Записник за констатација каде навела дека целиот објект се изведувал спротивно на Основниот проект, односно повисоко за висинска разлика од 1,43 метри, по што веднаш донела и незаконито Решение за отстранување на градба“, oбјави Фатиме фетаи.

Инспекторката го игнорирала вештачењето од Архитектонски факултет кое посочувало дека се руши незаконски, а бидејќи на нарачателите им се брзало со уривањето, било наредено рушење со екплозив. Па,  уште тројца осомничени во овој предмет кои тогаш биле членови на комисијата за јавни набавки во општината, незаконски ја спровеле јавната набавка , без оглас градоначалникот  ја договорил фирмата Три М, која според СЈО, немала ни лиценца за рушење со експлозиви, а го извела чинот.

Мотивот бил политичка одмазда, објави  СЈО.  Цановски бил оштетен за речиси 15 милиони евра, толку чинела само инвестицијата.

„Селективноста во постапките за дискриминација на политичките неистомисленици преку нанесување директна штета претставува очигледен пример за класична злоупотреба на институционалните капацитети од страна на носители на највисоки јавни функции“, рече Катица Јанева.

Но, токму највисоките функционери  во овој случај немаат кривична одговорност и не се осомничени  оти претседателот предвреме ги аболицираше. Најверојатно би се променило нешто ако се повлече одлуката за помилување. Мерки за обезбедување на присуство ќе се бараат од инспекторката и членовите на комисијата.

„ Во овој момент не може да кажеме што би се случило и какви промени би имало, но најверојатно би имало импликации тоа повлекување во нашите предмети“, рече  Ленче Ристовска.

Соочени со расчистување на сериозни кривични дела обвинителката  Фетаи објави дека специјалните обвинители добивале сериозни закани кон нив и семејствата, па на тие што се заканувале им порача:

„Правдата ќе го стигне секој оној кој се огрешил пред законот. тоа е нашата цврста верба и определба„

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Чет Апр 21, 2016 6:33 pm

А обвинителките го имаат игнорирано барањето на Фијат Цановски за усогласување на планот според градбата. Во која тој самиот признава дека постои одстапувањето поради кое е срушен објектот. Иначе идиотски е кога од страна на една институција, во случајов СЈО, започнува предистражна постапка, што може да значи и дека воопшто нема да има истрага, а да не зборувам за обвинение да се одржува прес конференција, а да не се приложи ниту еден доказ. Само затоа што барање за изтрага дал Заев. Криминалец кој е аболициран и кој нема поднесено барање за укинување на аболицијата за сите сторени дела, туку само за тие што ги гони неговото обвинителство, тоа на чело со трите „дрољи“, како што обвинителките ги нарекува порталот Инфомакс.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 6:51 pm

Tvojot pastir veli neshto drugo vo bombite...sakash da kazhesh deka spasitelot tvoj lazhe???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by defo on Чет Апр 21, 2016 8:33 pm


Специјално за Трендо.......

defo

Број на мислења : 2417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Чет Апр 21, 2016 10:09 pm

Ајде повторно да ве потсетам дека пред да почне со изградба на Космос со отстапување на висината на објектот за 1,41 м2 за кое една од дрољите според Миленко, Фата, рече дека ќе се пополнило со тротоар и остана жива, како некој нормален да верува дека некаде има толку висок тротоар, Фијат Цановски веќе имаше изградено дивоградба од преку илјада метри квадратни на објектите од ФОН. Дали во СЈО се прават на удрени или навистина се, па не ги земаат во обѕир документите што самиот Цановски ги има доставено до општина Гази Баба во кои бара да му се одобри дополнително отстапувањето од 1,5 метри. Според податоците што се јавно познати јасно е дека се работи за провиден пропаганден трик на исполитизираното СЈО. Кое ако не работи за СДСМ работи за Сорос што е уште полошо. Сеак ќе прекинам да пишувам за овој случај за да му оставам простор на СЈО да се обиде да го докаже невозможното. Четири геодетски елаборати, два од две различни фирми ангажирани од пштина Гази Баба, еден од фирма ангажирана од Државниот инспекторат, но и еден од фирма ангажирана од инвеститорот со кој Фијат бара легализација на одстапувањето во градба се индентични. Го покажуваат отстапувањето од 1,41 метар поради што е и урнат објектот. Никој на Цановски исто така му ја нема ускратено жалбената постапка. Откако тој самиот не го урна објектот, тоа мораше да го направи општината.
Тоа што објавувачот на криминално снимани и монтирани материјали сакал и уште сака да прикаже нешто друго не ме изненадува. сепак се работи за човек што сака да воведе диктатура, односно без избори да дојде на власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 11:12 pm

Аха, значи Гтујо и Миленце лажат. Браво бре Трендо, ќе биде нешто од тебе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пон Апр 25, 2016 12:10 am

Не можам да знам дали на некој му било мерак што Фијат самиот со непочитување на градежната дозвола овозможи да му се сруши објектот, но останува фактот дека никој му нема ништо подметнато, туку самиот се договорил со изведувачите следниот ден по добивањето на дозволата истата да не ја почитува за 1,5 метар, со што градел дивоградба што кај нас се санкционира со рушење. Не пишува во законот дека ако е некој во опозиција, близок до Заев или соработник на амбасадорот на САД дека за него законот не важи.
Гледам дека аналитичарот Андреј Корибко предвидува дека по изборите, можеби и порано ќе предизвикате немири и дека Катица Јанева, како наводен технократ, ќе биде таа што ќе повика меѓународна (читај американска) помош. Бидејќи странците веќе го имаат отфрлено Заев како неупотреблив.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:15 am

Nema potreba od nikakvi nemiri Trendafile...Kje ve sredat vashite...

ФСП: НЕМА УСЛОВИ ЗА ФЕР ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ


ВМРО-ДПМНЕ може да победи само ако на вонреден конгрес се исчисти од аболицираните криминалци и од сите оние за кои се води истрага во СЈО, бараа основачи и членови на ДПМНЕ кои се дел од Форумот.
Фокус 24 апр 2016, 21:07
Форумот на слободоумни партиоти повика на бојкот на парламентарните избори најавени за 5 јуни, бидејќи, според ова здружение составено од основачи и членови на ВМРО-ДПМНЕ кои не се согласуваат со политиките на актуелното партиско раководство, нема услови за фер и демократски избори.

„Партиското раководство под итно да поднесе одговорност и да се почне постапка за свикување на вонреден партиски Конгрес и избор на ново раководство. Единствениот начин за победа на престојните парламентарни избори е на вонредниот Конгрес партијата да се исчисти од аболицираните криминалци и од сите оние кои се инволвирани во т.н. бомби и за нив се води истрага во Специјалното јавно обвинителство. Доколку раководството остане немо на овој наш повик, ние сме подготвени на следните фер и демократски парламентарни избори да настапиме со независни листи“, соопштија од ФСП.


ФСП: Нема услови за фер избори на 5 јуни ИВАНОВ: ФИРМАТА ШТО ЈА СПОМЕНУВА ШИЛЕГОВ НИКОГАШ НЕ ПРОРАБОТЕЛА
Слични написи:
Алијанса за позитивна Македонија нема да учествува на изборите на 5 јуни
ДОМ и ЛДП: Нема елементарни услови за фер и демократски избори во јуни
Вељаноски: Избори на петти јуни, една недела плус за Избирачкиот список
Протестите продолжуваат
Трајанов: ДУИ излезе од владата зашто нема услови за кредибилни избори на 5 јуни

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 6:01 pm

Ќе има нови кривични против пастирот.

СЈО проверува за провизија од Кина за изградба на автопатите (14. „бомба“ на Заев)

Како што објави весникот Лајм, во канцелариите на ЈП за државни патишта во тек е акција на истражители од Специјалното јавно обвинителство во која тие бараат документи во врска со изградбата на автопатиштата од страна на кинески компании.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Sjo-670x375

Се работи за предистражна постапка за која не можеме во овој момент да ви обезбедиме дополнителни податоци, одговориле за МКД.мк од СЈО.

Во продолжение ве потсетуваме на 14-та „бомба“ на Заев, која се однесуваше токму на ова.http://www.libertas.mk/sjo-proveruva-za-provizija-od-kina-za-izgradba-na-avtopatite-14-bomba-na-zaev/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пон Апр 25, 2016 7:58 pm

Разговорите што според аналитичарот познат во светот Андреј Корибко ги има снимено и МОНТИРАНО американската НСА се нелегални и не се никаков доказ. Не видовме прес конференција на Катица за Верушевски и другите злосторници окулу него. Не знам кое ќе биде кодното име за овој трилер на СЈО. Тајван ли, затоа што трите дрољи сите имиња им почнуваат на Т. Ваљда затоа што по натурањето на новото име БЈРМ Македонија во ОН се води на буквата Т, односно The Former Yugoslav Republic of Macedonia. Гледам дека и на протестите го користите целиот спектар на бои, што би рекле боите на, да употребам народен македонски израз додека уште за тоа не се казнува, педерите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 10 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот