Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Страна 18 of 19 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Next

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Dino on Сре Фед 22, 2017 6:56 pm

Pocekaj Alija seuste igra za timot na Grujo.

Dino

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 7:21 pm

So ogled na odolgovlekuvanjeto od strana na DUI bi se soglasil so ovaa konstatacija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 7:37 pm

Мене ме интересира кога ке го видиме Груjо во Идризово да си го ставим за слика на десктоп?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by luxor on Сре Фед 22, 2017 7:39 pm

Како што му тргнало на Аца Антич ќе си почекаш доста долго.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Dino on Вто Фед 28, 2017 10:54 am

Sega pak ke ima seceno, lepeno, montirano,SJO raboti za Zaev.

Dino

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Вто Фед 28, 2017 12:08 pm

Мислиш СЈО по наредба на Заев ќе ве израдува вас. Зошто секогаш кога Заев прави некоја глупост има прес на СЈО? Што ви наредил чадорот, да има обвинение против Груевски. Дали ви е јасно дека ако го уапсите сега. ќе го направите херој. Како Ченто што го осудија вашите предавнички предци. Или Панко Брашнаров, Павел Шатев ... Тогаш по наредба од Белград, сега на Лондон, Берлин и Брисел, откако во САД дојде демократска власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by luxor on Вто Фед 28, 2017 1:10 pm

Грујо се извлекол овојпат, ама затоа Сеад Кочан наречен од фамилијата Ибица, малиот Авировиќ кој заедно со мајка му слугуваат кај Ѕинго и Сафет Ватиќ наебале.

Фирми на Сеад Кочан и Љубисав Иванов – Ѕинго под истрага на СЈО

Сопственикот на фирмата „Транс Мет“, Сеат Кочан, е првоосомничен во најновиот случај „Труст“ што го отвори Специјалното јавно обвинителство. Втор и трет осомничени се директорот на „Силекс неметали“ Василије Авировиќ и управителот на фирмата „ВАТО“ од Скопје, Сафет Ватиќ.

Според истрагата на СЈО, обвинетите фалсификувале документи со кои добиле тендер од 17 милиони и 200 илјади евра од ЕЛЕМ за ископ на јаглен и јаловина од рудникот Суводол. Овие три фирми на тендерот настапиле како конзорциум, а главен носител била „Транс мет“.

http://novatv.mk/firmi-na-sead-kochan-i-lubisav-ivanov-zingo-pod-istraga-na-sjo/
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Вто Фед 28, 2017 9:06 pm

Не знам дали е оштетена некоја фирма, но факт е дека овој конзорциум ги има исполнето условите од тендерот, односно дека ја завршил работата барана со тендерот, па нема никаква штета за буџетот или за ЕЛЕМ. А работата ја завршиле за помалку пари отколку што барала другата фирма. Не знам од каде се знаат имињата на фирмите и имињата на обвинетите. Кривично дело е да се објавуваат податоци за предистражни постапки. А СЈО тоа редовно го прави затоа што не му одговара на никого.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa on Вто Фед 28, 2017 9:17 pm

трендафил напиша:Не знам дали е оштетена некоја фирма, но факт е дека овој конзорциум ги има исполнето условите од тендерот, односно дека ја завршил работата барана со тендерот, па нема никаква штета за буџетот или за ЕЛЕМ. А работата ја завршиле за помалку пари отколку што барала другата фирма. Не знам од каде се знаат имињата на фирмите и имињата на обвинетите. Кривично дело е да се објавуваат податоци за предистражни постапки. А СЈО тоа редовно го прави затоа што не му одговара на никого.

abe ukradeni se TVOI I MOI PARI ...kako bre nemoesh da razberesh shto e budzet ?

a za iminjata .... pa sam gujo gi kaza ...dodusha vo zaviena forma IBICA i taka slichno .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Сре Мар 01, 2017 3:24 pm

Ме изненадува леснотијата со која лажеш. Единствено што е спорно во обвинението што го објави СЈО и покрај тоа што се работи за предистражна постапка и криминал е што тоа е сторено е во тоа дали багерот го имал капацитетот баран во тендерот или за некој процент бил помалку моќен. Ни СЈО не се сомнева дека работата што е барана со тендерот е завршена.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by luxor on Сре Мар 01, 2017 7:15 pm

Грујо вика дека ти лажеш Трендо.

luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa on Чет Мар 02, 2017 10:00 am

трендафил напиша:Не знам дали е оштетена некоја фирма, но факт е дека овој конзорциум ги има исполнето условите од тендерот, односно дека ја завршил работата барана со тендерот, па нема никаква штета за буџетот или за ЕЛЕМ. А работата ја завршиле за помалку пари отколку што барала другата фирма. Не знам од каде се знаат имињата на фирмите и имињата на обвинетите. Кривично дело е да се објавуваат податоци за предистражни постапки. А СЈО тоа редовно го прави затоа што не му одговара на никого.

ti odgovorile i na twiter trendo ,gledaj

Django‏ @BataDjango Feb 28
More
Кој немал такви машини ко оние у тендерот?
Те ги!
ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 C5w-i7lWMAQ5Qdw

https://pbs.twimg.com/media/C5w-i7lWMAQ5Qdw.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C5w-i7lWMAQ5Qdw.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C5w-i7lWMAQ5Qdw.jpg

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa on Чет Мар 02, 2017 10:01 am

i ova se penjavish da go branish ...za greota ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пет Мар 03, 2017 10:25 am

Знам дека на Твитер работат околу 300 Македонци обучени за испирање на мозок и дека секој од нив се појавува со повеќе никови, па немам намера да коментирам глупости. Можам да ги пофалам дека имаат мечта и дека тие што го направиле изборот од тимот на Сорос си ја знаат работата. Колку што знам ни СЈО не обвинува дека работата не е завршена, туку само дека наводно имало фалсификат во врска со багерот. Нема детали, па можно е во тендерот да се барало на пример да има моќност над 500 kW, а тој имал 500 равно. Овој детал веројатно го сметате за успех за СЈО, а сите успеси на СЈО од овој тип може да се избројат на прстите од една рака. Тие успеси до сега не чинат окулу 5 милиони евра.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Пет Мар 03, 2017 10:41 am

Tochno...Gledaj na shto spadnavte, da gi troshite ukradenite pari na obuchuvanje lugje za rabota na tviter koi bi go isprale mozokot, potochno kolektivnata memorija na makedoncite so nadezh deka makedonskiot narod kje zaboravi kako dpmne-ofcite predvodeni od Grujoshesku i uchkite predvodeni od Alji se obiduvaat vekje deset godini da ja unishtat makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пет Мар 03, 2017 11:10 am

Ти изгледа мислиш дека треба да се уништи веднаш. Но пак забегуваш од темата. Пишувај за СЈО. Сега нормален учесник ќе ми одговореше нешто во врска со некое од обвиненијата на СЈО. На пример колку шамари му се удрени на Жерновски или колку била послаба машината од бараната во тендерот на ЕЛЕМ. Дали е проблемот само во тоа дека машината била еднаква, а не барем за 0,000000000001% повеќе од некоја бројка.
Што потврди СЈО од наводните кражби за кои пишуваш? Да не кажам клеветиш.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Пет Мар 03, 2017 1:23 pm

трендафил напиша:Ти изгледа мислиш дека треба да се уништи веднаш.

Tochno...Mislam deka vashata mafiashka struktura shto vie ja narekuvate dpmne treba vednash da bide unishtena, a site kriminalci od taa antimakedonska organizacija da bidat smesteni dozhivotno vo zatvor...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa on Пет Мар 03, 2017 1:30 pm

трендафил напиша:Ти изгледа мислиш дека треба да се уништи веднаш. Но пак забегуваш од темата. Пишувај за СЈО. Сега нормален учесник ќе ми одговореше нешто во врска со некое од обвиненијата на СЈО. На пример колку шамари му се удрени на Жерновски или колку била послаба машината од бараната во тендерот на ЕЛЕМ. Дали е проблемот само во тоа дека машината била еднаква, а не барем за 0,000000000001% повеќе од некоја бројка.
Што потврди СЈО од наводните кражби за кои пишуваш? Да не кажам клеветиш.

da trendo ,oni sakaat vednash da ja unishtat drzhavata i sekako zaedno so nejze ke prestanat da postojat site institucii ,pa ke nema koj da gi GONI I ZATVORA LOPOVITE ...toa e celta na site sega shto branat ,a ni sami neznaat shto ...
eve glej shto vika Zaev sinojka : ete HORHE ne mi go dade mandatot ,pa sega protiv shto PROTESTIRAAT >>.smeshno i zalno ...da ja odbranat DRZAVATA ,od kogo? Od Zaev ? pa eve ne e mandatar ,i sega protiv kogo se na ulica ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by luxor on Сре Мар 08, 2017 4:06 pm

Катица Јанева меѓу 21 извонредни жени кои ја менуваат источна Европа.

21 Remarkable Women Who Are Changing Eastern Europe

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Q11

On International Women’s Day most women in Eastern Europe merely receive some flowers and words of gratitude for the work they have done for the family. We asked 21 journalists in 21 countries to introduce us to a remarkable woman from their country.

von n-ost Border Crossing Journalism

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 D10

“Katica Janeva was a small town prosecutor from the South of Macedonia and is now the most popular woman in the country. As the Chief of the Special Prosecution she is facing the challenge to prosecute top officials, including the former Prime Minister Nikola Gruevski. She took the job when there were not many who wanted to take the risks. Her task is to bring justice to Macedonian citizens, who were victimized for decades by kleptocratic leaders and their thefts gangs of acting officials and corporate directors. Having a women do this job in a country that still struggles with strong stereotypes about women is an important sign.”

Saska Cvetkovska is an investigative reporter from NOVATV. She reports on corruption and organized crime and is an activist for freedom of media and transparency.

http://ostpol.de/beitrag/4828-21-remarkable-women-who-are-changing-eastern-europe
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Сре Мар 08, 2017 10:19 pm

Можеби на Џорџ Сорос му се допаѓаат топчести жени, но ако некој сака како успешна да ја прикаже работата на Катица Јанева претпоставувам дека се шегува. Колку што ми е познато за 14 месеци нема ниту едно успешно дело, а не знае ниту да склопи сама две реченици. Но за вкусовите не треба да се дискутира, секој си има свој.
Не знам ниту дали Заев има акал во мозокот, па мисли дека од него ја браниме државата. Ја браниме од неговите газди. Добро е што не одбраа некој поумен наместо Заев, па имаме шанси да се одбраниме. Но изгледа не е лесно да се најдат предавници во Македонија. Сите се веќе ангажирани. Тоа е и една од причините што СЈО не прифати зголемување на бројот на обвинители, не можат да најдат предавници што ќе ослободуваат велепредавници.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Чет Мар 09, 2017 11:33 am

Predavnici Trendafile??? Kako ovie???

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Чет Мар 09, 2017 11:33 am

Ili kako ovie???

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by SHARENI on Чет Мар 09, 2017 2:02 pm

трендафил напиша:Можеби на Џорџ Сорос му се допаѓаат топчести жени, но ако некој сака како успешна да ја прикаже работата на Катица Јанева претпоставувам дека се шегува. Колку што ми е познато за 14 месеци нема ниту едно успешно дело, а не знае ниту да склопи сама две реченици. Но за вкусовите не треба да се дискутира, секој си има свој.
Не знам ниту дали Заев има акал во мозокот, па мисли дека од него ја браниме државата. Ја браниме од неговите газди. Добро е што не одбраа некој поумен наместо Заев, па имаме шанси да се одбраниме. Но изгледа не е лесно да се најдат предавници во Македонија. Сите се веќе ангажирани. Тоа е и една од причините што СЈО не прифати зголемување на бројот на обвинители, не можат да најдат предавници што ќе ослободуваат велепредавници.

barem polovite se sprotivni ,mislam masko bendisalo zensko ,ti si zabegal po toj so vitka stava od isti pol ,masko so masko ,necini
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by SHARENI on Чет Мар 09, 2017 2:13 pm

eve glej sto fali ,mozok .
Аневски: Јанева и Фетаи го прекршиле етичкиот кодекс на јавните обвинители

09.03.2017 | 12:19МакедонијаПрочитано: 4898
Денешната седница на Советот на јавни обвинители повторно беше одложена, но претседателот на Советот, Петар Аневски информира дека Советот вчера заседавал по однос на претставката на в.д. претседателката на Кривичен, Татјана Михајлова и донел одлука дека Јанева и Фетаи со нивното однесување го прекршиле Кодексот на етика на јавните обвинители.

„Однесувањето на Јанева и на Фетаи е неприфатливо и е во спротивност со етичкиот кодекс“ рече Аневски, но не потенцираше како обвинителките ќе бидат санкционирани.
Аневски рече дека ќе и предложи на Специјалната обвинителка, Јанева, како раководител на СЈО, да изврши смена на обвинителот што го застапува обвинението против екс премиерот Никола Груевски за предметот „шамари во центар“.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 18 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 19 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот