Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

+10
Luxor
Kalinda
Arhimed
хан Ацо
трендафил
tmoro
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
14 posters

Страна 4 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо Вто Окт 27, 2015 7:24 am

mumley напиша:И уште нешто момче. Ова се бугарски имиња, изведени од Катерина.

Катерина съкратено от Екатерина - календарна светица
Катя, Ката, Катина умалително от Катерина

http://margaritta.dir.bg/azbuchniik/11K.html

Треба многу да ги мразиш македонците, па нагалено изведеното име Катица, од Катерина се разбира, да го прогласиш за српско.

И уште нешто. Големо лицемерие е да тврдиш дека македонците не смеат да слушаат српска музика, не смеат дури ни да го знаат српскиот јазик, а од друга страна сето тоа да биде добро кога го прават бугарите.

ПС. Пред да треснеш уште некоја зелена погледни какви се имиња имате вие во Бугарија ни од каде им е потеклото.

Дека го имам кажувано ова?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Вто Окт 27, 2015 10:10 am

Што станува со седумтемината избрани обвинители кои не дадоа заклетва на барање на Кејт Јанева. Или можеби на барање на нејзините евентуални наредбодавачи. Дали тоа значи дека ја одбиваат новата функција, па на нивно место треба да бидат предложени и избрани други?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 27, 2015 6:03 pm

Glej si go ti zvrleto i uzivaj!Si gi ima toj Amdi i Serbezovski, so ke mu e Kejt?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Вто Окт 27, 2015 7:46 pm

Уставот на РМ не познава специјални обвинители и судови. Не знам зошто СДСМ не почека да победи на изборите и да ја постави Кејт за државен јавен обвинител. Согласно Уставот. И така имаме избори за помалку од половина година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 27, 2015 8:51 pm

трендафил напиша:Уставот на РМ не познава специјални обвинители и судови. Не знам зошто СДСМ не почека да победи на изборите и да ја постави Кејт за државен јавен обвинител. Согласно Уставот. И така имаме избори за помалку од половина година.

Zatoa sto Grujosmrdis go potpisha zakonot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Вто Окт 27, 2015 11:16 pm

хан Ацо напиша:Како можам яс да ги мразим македонците,кога мислам дека со нив сме еден народ?!
Види,србоманите ги мразим,при тоа повекье отколку ги мразим србите.
А Катица е толку бугарско име,колку е и Небойша,Неманьа,Йоргованка и така натаму.

Убаво од тебе момче што не ги мразиш македонците. А гледам и си добил задоволителен одговор за потеклото на името Катица. Сега почни за почеток да размислуваш дека пред се сите сме човечки суштества. Дури и србите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Ное 04, 2015 9:45 pm

Dzabe inaetenjeto...Janeva sepak kje pochne so rabota...Kje se polni Idrizovo...

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ И ОДОБРИ 12 ПОМОШНИЦИ НА ЈАНЕВА

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Ное 04, 2015 10:35 pm

Mu gi stavile jajcata na grujokakis vo mengeme pa stiskaat li stiskaat! Pocnaa da mu pomodruvaat. Uste malku ako se inaeti ke mu stasaat za amputacije - odnosno SHKOPENJE! Jebiga grujjos, jajcata vekje otidoa , sega ti e g"zot na red!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Ное 11, 2015 10:07 pm

Колку дпмне-офци ќе остави без сон.

Специјалното обвинителство бара информации за предметите

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Katica_janeva-1_0

Специјалното обвинителство испратило писмено барање до Јавното обвинителство да му бидат доставени статистички податоци за предметите произлезени од прислушувани разговори, односно колку предмети има и во кои обвинителства се тие.

Откако ќе ги добие тие информации, Специјалниот обвинител ќе испрати барања до обвинителствата да му ги пратат предметите и ќе ги преземе во своја надлежност и истрага. Обвинителката Катица Jанева минатата недела изјави дека ќе има голем број нови предмети кои ќе произлезат од таканаречените бомби и оти има наплив од пријави до неа за направен државен криминал.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 12:42 am

Napliv od prijavi e nisto podobro bi bilo da ima napliv od svedoci.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by reiter Пет Ное 20, 2015 9:55 am

Зврлевски ѝ испрати на Јанева податоците за предметите од „бомбите“ напиша:

Јавното обвинителство попладнево соопшти дека до специјалната обвинителка, Катица Јанева, го доставило деталниот статистички преглед, како и податоците од отворените предмети за случаите што произлегуваат од содржината на прислушуваните разговори, а кои Јанева ги побара минатата недела. напиша:
ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Katica-janeva5

целиот текст на линк.. http://www.libertas.mk/%D0%B7%D0%B2%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%9D-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%98%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%86/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Нед Ное 22, 2015 1:19 am

Функционери на распит во хотел кај Јанева

Зад очите на јавноста, Kатица Jанева и нејзиниот тим во салатa за состаноци на еден скопски хотел наголемо работат, додека чекаaт просториите предвидени за СЈО да бидат комплетирани. И покрај привидот во јавноста дека нема поместување во функционирањето на СЈО , дека Јанева сериозно ја сфатила задачата да почне што поскоро со чешлање на доказите за случаите што прозилегуваат од бомбите на опозицијата, за 24 Вести потврдуваат и дипломатски извори, но и министерот за правда. Јашари во синоќешната 24 Анализа вели дека очекува многу скоро Јанева да биде преселена, но и дека додека тоа се случи, таа не стагнира во работата.
Јашари не сакаше да открие кој се се појавил кај специјалната обвинителка доесега на распит, но според неофицијалните информации, меѓу првите се членовите на второстепената комисија за жалби за јавните набавки. 
Информација која денеска не сакаше официјално да ја потврди ниту Јанева, ниту од Комисијата. Минситерот за правда на Јанева и порачува дека допрва може да очекува опструкции. Вели дека тој според тоа што го чул очекува постапки од специјалната обвинителка.
Предметите кои Јавното обвинителство ги отвори за криминалот воочен во материјалите во бомбите на опозицијата, сè уште не и` се предадени на специјалната обвинителка Катица Јанева, велат денеска од ЈО, оттаму велат дека папките од отворените предмети и целиот доказен материјал сè уште се во депото на обвинителството за организиран криминал и во скопското Јавно обвинителство. 
Јанева до 15 декември треба да ги поднесе првите обвиненија, но, неизвесно е дали тоа ќе се случи, зашто прво повеќе од еден месец советот на јавни обвинители не сакаше да и` го комплетира тимот, а сега доцни и реновирањето на просториите.
 ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 123498

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Нед Ное 22, 2015 1:22 am

spored ova kaj se vrshi raspitot ,da prasham : zatvorskite kazni da ne sakaat da gi izdrzuvaat vo hotel i toa so poveke zvezdichki???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Фед 10, 2016 11:46 am

osa напиша:Функционери на распит во хотел кај Јанева

Зад очите на јавноста, Kатица Jанева и нејзиниот тим во салатa за состаноци на еден скопски хотел наголемо работат, додека чекаaт просториите предвидени за СЈО да бидат комплетирани. И покрај привидот во јавноста дека нема поместување во функционирањето на СЈО , дека Јанева сериозно ја сфатила задачата да почне што поскоро со чешлање на доказите за случаите што прозилегуваат од бомбите на опозицијата, за 24 Вести потврдуваат и дипломатски извори, но и министерот за правда. Јашари во синоќешната 24 Анализа вели дека очекува многу скоро Јанева да биде преселена, но и дека додека тоа се случи, таа не стагнира во работата.
Јашари не сакаше да открие кој се се појавил кај специјалната обвинителка доесега на распит, но според неофицијалните информации, меѓу првите се членовите на второстепената комисија за жалби за јавните набавки. 
Информација која денеска не сакаше официјално да ја потврди ниту Јанева, ниту од Комисијата. Минситерот за правда на Јанева и порачува дека допрва може да очекува опструкции. Вели дека тој според тоа што го чул очекува постапки од специјалната обвинителка.
Предметите кои Јавното обвинителство ги отвори за криминалот воочен во материјалите во бомбите на опозицијата, сè уште не и` се предадени на специјалната обвинителка Катица Јанева, велат денеска од ЈО, оттаму велат дека папките од отворените предмети и целиот доказен материјал сè уште се во депото на обвинителството за организиран криминал и во скопското Јавно обвинителство. 
Јанева до 15 декември треба да ги поднесе првите обвиненија, но, неизвесно е дали тоа ќе се случи, зашто прво повеќе од еден месец советот на јавни обвинители не сакаше да и` го комплетира тимот, а сега доцни и реновирањето на просториите.
 ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 123498
Еве го и 14 февруари уште малку. Катица прво ги доби бараните обвинители, сега отпушти двојца признавајќи дека советот на обвинители бил во право кога проценил дека согласно обемот на работа не и требаат 12 заменици. При тоа Катица лажеше дека тие сами си заминале, а не дека таа ги отпуштила. Иако нема такво законско право. Окулу Катица има и други пикантерии. На пример дека за 6 месеци купила два стана во Скопје, на име на децата, а бара стан од државата за да живее во него додека е специјална, нели.
Еве повеќе во Вечер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Фед 10, 2016 9:55 pm

Еве една интересна колумна на Дарко Јаневски

БАЈАЧКА ОД ДРАЧЕВО

од Дарко Јаневски|


За една недела добивме дузина кривични пријави против луѓе од тимот на Kатица Јанева за малтретирање во вршење на службата.


И еве едно прашање за великите правници во РМ вклучувајќи ги оние кои ја поддржуваат нејзината работа, а не ги вадат од уста Уставот и законите на оваа држава: Ако Јавното обвинителство на РМ ги поткрепи наводите на подносителите на пријавите, што треба да се направи кога оние против кои се поднесени тие пријави, објективно се во ситуација истото дело да го повторуваат безмалку секој ден? Kој механизам го предвидуваат прописите на оваа држава за ладење на главите на тие што мислат дека може да прават што сакаат, а тоа што го прават е загрозување на правата на другите до степен кој е санкциониран со Kривичниот законик на РМ? Kога ова би било квиз, тогаш можностите за одговор би биле поставени вака: под „а“ – се остава се да биде како и до сега, под „б“ – се носат пријавените на базен да се полијат со вода за да се оладат, под „в“ – комбе и во притвор во Шутка. Kоја од трите опции е точна?

Има една интересна теза што деновиве беше јавно презентирана. Специјалното обвинителство било потребно зашто се создала недоверба кај јавноста во работата на Јавното обвинителство на РМ. Kако е утврдена недовербата кај јавноста, не е сосема јасно. Веројатно имало референдум кој некои од нас го преспале. Ако немало референдум или неколку релевантни анкети, тогаш остануваат три можности: едната е дека недовербата кон ЈО на РМ била утврдена со помош на една жена од Драчево која бае и гледа. Втората е дека кај луѓето не постои таква недоверба. И третата е дека против Јавното обвинителство на Марко Зврлевски се поведе хајка од организирана медиумска банда финансирана од странски центри кои посебно се налутија откако дополнително било утврдено дека специјалците кои се бореа во Kуманово имале единици по математика па не знаеле да бројат. Изброиле 14 трупа на терористи, наместо 10. Глупаци. Има и четврта варијанта. А таа е дека всушност станува збор за комбинација на првата и третата.

Арно ама, постојните специјални обвинители се од редот на редовните јавни обвинители. Ако не чинат редовните, не чинат ни специјалните. Па имаме пу-пу не важи дека обвинителството на РМ не било добро. Тоа си работело професионално, ама не чинело судството. Ако тоа е така, логично, не ни треба специјално обвинителство, туку специјално судство. Во кое судиите повторно би биле избрани од постојните судии кои не чинат. Наоѓате два грама разум во кажаното или ви се чини дека нечиј мозок отишол малку на пасење? По непрегледните ледини на Шар Планина, Kораб и Бистра.

Стејт департментот барал ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржи работата на Специјалното обвинителство. Се разбира. Прашањето е само како? Дали би помогнало ако Никола Груевски наутро и вари кафе на Kатица Јанева? И ~ ги трие табаните? Потоа да ~ направи појадок. Брокули на пареа, со тоа што пареата да биде од вода земена од манастир. Од Света Гора, што би барало ангажман на амбасадата на Грција, но тоа може да влезе во рамките на мерките за градење добрососедство. Потоа да и пушта музика додека Kатица вежба на велосипед. И да ~ подава пешкири по туширањето. Доволно?

Ван Хут повторно мрчи нешто за македонскиот менталитет. Што да правиме со типов? Рака на срце, немаме специјалисти што би му помогнале. Можеби би требало да се обидеме со државјанство. Можеме да го водиме дека е од Пустец, што би ја олеснило процедурата. Или да му дадеме државјанство по основ заслуги за РМ. Така ќе стане наш. По што СДСМ би можел да му даде функција. А Сорос пари за да основа невладина. Тука е и УСАИД. Замислете ги контравестите со човек со капацитет како Ван Хут. Не е лошо да му се дадат и вестите на „Сител“. Од 22 часот да ја води „Јади бурек“. Во петок по полноќ да биде наместо Миленко. Замислете ја слободата што со помош на ЕУ и САД на тој начин би била освоена за камерманите на двете емисии кога наместо сегашните габарити, би ја имале фигурата на Белгиецот. Тоа секако би требало да влезе во извештајот за напредокот на ФИРОМ. Останува сабота. Да му ја оставиме слободна или да му ги дадеме Еднооки? Во недела, го замолуваме да дојде да го уредува „Дневник“. Да имаме барем еден број „со менталитет“.

Што е ова со Џулијан Асанж и ООН? Па нешто Велика Британија и Шведска не признавале? А гледајте само како почна. Прво беше другарот Тито. Тој него признаваше судот на кралска Југославија. Па по осумдесетина години Зоран Заев. Тој не го признава судот на диктаторска Македонија. И ете сега вирусот на слободата се шири. Станува незапирлив.
Доколку СЈО во својата работа применува корупција и тортура, не гледам зошто е подржано од страна на амбасадорот што изгледа дека е депресиран откако му раскина неговиот партнер. Ромот од Бугарија. Треба ли да молчиме за имотот на Јанева кој не е пријавен во нејзиниот анкетен лист, за кредитот што го зела на име на сопругот кој е починат пред да го земе и за сите сомнежи против Јанева. Затоа што ја подржал амбасадорот на ЕУ. Патем и јас ќе прашам кој тоа нема доверба во уставното обвинителство на Македонија. Амбасадорите сигурно не се тие што треба да го оценуваат. Тоа секаде се смета како безобразно мешање во внатрешните работи на нашата земја. СДСМ во погрешно време се обиде насилно да дојде на власт. Вашите поддржувачи веќе неколку години не успеале насилно да променат власт во некоја земја. Само успеаја повеќе земји да ги обединат и да ги приближат кон Русија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Фед 10, 2016 9:59 pm

Тоа што ти не гледаш Трендафиле е знак дека си тотално заслепен, а не дека евроамбасадорите не знаат кого и што поддржуваат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Фед 10, 2016 10:27 pm

Можеби сум јас заслепен во еден, а ти во друг правец. Но и јас ги имам истите права. ако амбасадорите не се мешаа кога беше обвинуван Зврлевски, немаат право да се мешаат ниту кога се обвинува Јанева. Всушност никогаш немаат право да се мешаат во нашите проблеми. А во кого гласачите имаат доверба ќе кажат на изборите. Тоа не можат да го кажат невладините на Сорос или амбасадорите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Фед 10, 2016 10:30 pm

Трендо, ајде само еден случај во кој некој поднел кривична против ергенот од ромскиот бал само заради партиски цели.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Фед 10, 2016 10:51 pm

Нема кривична пријава ни против Катица Јанева. До сега. Зврлевски до сега исто така немал средба ни со западни ни со источни амбасадори на само. Како што има Катица. Па нормално е да се сомневаме дека не работи во македонски интерес. Не треба ли да се зборува ниту за тоа дека има избркано две обвинителки од работа (на што нема право), а дека во изјавата до советот на обвинители ИЗЛАЖА дека сами си заминале од работа. Или дека има два стана во Скопје кои ги префрли на своите деца по изборот и бара да живее во државен стан. Или прво го ослободи Верушевски од притвор, а потоа бараше одлагање на судење за истиот случај со образложение дека ги нема видено доказите и не е запознаена со случајот. Па е нејасно како тоа побара ослободување од притвор на првообвинетиот без да се запознае со фактите. Или дека нејзиниот син по изборот е вработен во невладина организација со плата (за да ниша врата) од 3 илјади евра. Дали ова може да се смета за корупција на пример. Ако некој се сомнева дека Катица евентуално работи во интерес на странци непријатели на Македонија. Катица за жал направи серија глупости. Останува да се надеваме дека се работи за првично не снаоѓање. И дека ќе почне да работи без глупости и самостојно. Без поддршка од домашни или странци што сакаат да воведат диктатура во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Фед 10, 2016 10:55 pm

Pogolem lazhgo od tebe Trendafile nema...Podobar si od povekjeto provladini vuvuzeli... Twisted Evil

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 24pkv7r

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Чет Фед 11, 2016 5:24 pm

Nema samo za Katica be. I na komunjariyte ke im podnesuvaat krivicni. Sose Katica ke zavrsite vo zatvor. Nisto nema da bve spasyi.

http://kurir.mk/makedonija/politika/grom-krivichna-do-sdsm-komu-mu-sluzhat-kalkulatsiite-na-janeva/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Чет Фед 11, 2016 5:33 pm

Делмол не ти кажале тебе во штабот дека не смееш да ја напаѓаш Катица? Тоа сега е задача на приврзоците на дпмне-овците кои се борат за влез во шупакот на пастирот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Пон Фед 15, 2016 12:21 pm

Кога стануваш јавна фаца, покрај маст ќе јадеш и стап. Така рекол народот, така си е.

Ако сакаш мир, интимност во семејството, неекспонираност – тогаш не се нафаќај на работа каде е присутна јавноста.

Тоа што неколку жени си помислиле дека како ОЈО ќе бидат само фалени и дека сите ќе им земат страв – се лажат.

Напротив, се ќе излезе на виделина.

На пример, за шибицарскиот менталитет на Катица Јанева која сакала да ќари 500-600 евра, па набрзинка своите два стана во Скопје ги префрлила есеноска на децата. Па како “бездомник“ побарала Владата да и даде стан.

За Ленче Ристевска сега нема да пишам, оти неа си ја безецира Латас во вечерашнава колумна. Он и онака од секогаш си бил по плавуши. Плус сега осеча дека “задоволството би било обострано“.

Овој МИЛФ дел од СЈО не може да мине без Фатиме Фетаи. Покрај веќе јавно откриената врска со Гаврил Бубевски, таа да ти имала уште една (паралелна) романтична врска со албанец од Чаир. Наводно за ова знаело цело Боговиње и Неготино (Тетовско), па се чека реакцијата на сопругот кој го опишуваат како рудаментален.

Да не остане се на МИЛФ, имаме и ГРЕНИ ситуација во СЈО.

Во рамките на акцијата “Шаклев“ од пред 20-тина години, бил следен Ванчо Чифлиганец. Агентите на полицијата биле до таа мерка педантни што ги евидентирале (фото и видео) романтичните излети на директорот на Бучим. Тој имал редовни интимни средби во стан во Влае со својата сограѓанка Лиле Стефанова. Радовишани велат дека тоа била голема и долготрајна страсна љубовна афера.

Лиле Стефанова во моментов е во тимот на Катица Јанева. Според извори во СЈО, таа била погласна и по нападна со идеите за апсење на ВМРО-овци дури и од Гаврил – кумот на адвокатот на Заев.
Дудуинка.мк

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 15, 2016 12:39 pm

Bravo bre Trendafile...E ova navistina ne go ochekuvav...Da se spushtish na nivo na kozarot, mora mnogu da ti fali... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 4 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот