Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МУДРИ ИЗРЕКИ

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:25 pm

Тео напиша:„ Живот поминат во правење грешки не само што е почесен, туку и поуспешен отколку живот поминат не правејќи ништо“

veruvash Teo vo ovaa mudra izreka ..mnogu bi sakala da go slushnam tvoeto razmisluvanje ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:29 pm

Тео напиша:„ Никогаш нема да бидете среќни ако постојано барате да знаете од што е составена среќата. Никогаш нема да живеете ако ја барате смислата на животот.“

a bash pred nekoj den jas go dobiv ova prashanje okolu smislata na zivoto ...TI ziveesh .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:30 pm

Тео напиша:„ Животот е многу едноставен, а ние сепак инсистираме да го направиме комплициран“

ima takva shto go kompliciraat zivotot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:32 pm

Тео напиша:„ Се додека постои живот, посои надеж“

i jas se nadevam

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:36 pm

Тео напиша:Простувајќи, човек се издигнува над оние кои го навредуваат.

e tokmu taka ,da ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:41 pm

Тео напиша:Жената го познава лицето на човекот што го сака како што морепловецот го познава морето.

i poveke od mudra izreka se ovie zborovi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:43 pm

Тео напиша:1. Можеме да го прифатиме конечното разочарување, но никогаш не смееме да ја загубиме бесконечната надеж.
tochno nesmeeme ...no ne e lesno ...i toa se sluchuva

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:45 pm

Тео напиша:6. Оној кој самиот себе се лаже, најлесно се навредува.

ima mnogumina koi sami se lazat ....neli ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:49 pm

Тео напиша:9. Успехот ти носи многу работи, но не и она чувство на длабока среќа
кое ти го дава љубовта.


jas se soglasuvam so mudriot um koj ja kazal mudrata izreka ....vo pravo e ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 11:35 pm

Bi mozhel da sporam za sekoja poedinechno..No, kje se povikam na A.A. "Se e relativno"...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Нед Сеп 27, 2015 12:06 am

кој е А.А.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Нед Сеп 27, 2015 12:09 am

би спорел ?? што значи тоа дека не се согласуваш со мудрите изреки ?
па тоа според логиката значи ТИ си помудар од оние кои ги кажале мудрите изреки одамна ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 27, 2015 7:09 am

osa напиша:кој е А.А.
Alji Ahmeti Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by reiter on Нед Сеп 27, 2015 9:52 am

во право е Тео за А.А..се е релативно.Се зависи од аспект на време,место и ситуација.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 27, 2015 1:57 pm

I glupostta....da ne ja zaboravime!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Нед Сеп 27, 2015 6:08 pm

ne bre on misli na albert ajnshtajn ....jas i posle ova stojam cvrsto na stavot deka mudrite izreki ..jas gi vikam narodni pogovorki se mnogu VISTINITI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Естир on Нед Сеп 27, 2015 7:39 pm

Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Сре Сеп 30, 2015 9:45 am

Ова мора да го прочитате. Twisted Evil

Мудрост од 47 секунди: Милиони ја слушнаа пораката на најсиромашниот претседател во светот

Хозе Мухика беше претседател на Уругвај од 2010-та до 2015-та година, а луѓето ширум светот го засакаа откако медиумите пренесоа колку скромно живее.

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Mudrost-od-47-sekundi-milioni-ja-slusnaa-porakata-na-siromasniot-pretsedatel-vo-svetot-video-01

За неговите дела се пишуваше многу пати досега, а овој пат се работи за мудрост од 47 секунди.

Изјавата на Хозе гласи:

„Сами создадовме планина од вишок потреби. Купуваме ново, го отфрламе старото. Тоа е трошење на животот. Кога нешто ќе купите, не го плаќате со пари. Го плаќате со часовите кои сте ги потрошиле работејќи за да ги заработите тие пари. Разликата е во тоа што вашиот живот е единствената работа која не можете да ја купите. Животот само станува пократок. И жалосно е кога човекот така си го троши животот и слободата.“

Инаку, изјавата е дел од проектот „Human“ во кој учествуваа преку 2.000 познати и влијателни лица.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by misterija on Саб Сеп 01, 2018 10:29 pm

Неисполнетите емоции никогаш не умираат, тие се закопани живи и еден ден ќе излезат на површината, но на многу полош начин.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by misterija on Нед Окт 07, 2018 7:43 pm

Кога ќе застанеме пред Бога, он ке не праша- Каде ти се раните?
Ако одговориме дека немаме рани, Бог ќе не праша: -Зарем во животот не најде ништо што било вредно за борба!?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 7 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот